PDA

Pokaži Full Verziju : Jedan vocalizer na dvije klavijature


korgpa600
06.11.2013, 20:08
Imam helicon harmony m koji koristim u kombinaciji s aranžerom.U međuvremenu sam nabavio i drugi aranžer koji bih tagođer iskoristio na svirkama za određeni tip glazbe.Dali postoji mogučnost sa midi kablovima spojiti te dvije klavijature na jedan vocalist,da mi ne utjece jedna klavijatura na drugu,tj.da samo provucem signal lijeve ruke.

Va-7
06.11.2013, 21:20
Hm, preko MIDi-a bi to trebalo ići....

korgpa600
06.11.2013, 21:34
Konkretno,dolje mi je ketron koji mi je glavna klavijatura,a gore sad imam i pa 600.Ketron mi je normalno vezan midi kablom sa vocalizerom.E sad sam probao sa korga midi out u ketron na midi in,i prepoznaje mi vocalizer,ali mi i starta donju klavijaturu,i svira tonove donje klavijature.Probao sam sva moguca podesenja,ali jednostavno ne znam sto uraditi,ako je uopce moguce.S tim da ketron ima 4 midija:in(gm),in(keyb),out,thru.Isao sam iz korga out u ketron in(keyb).

tranzit
06.11.2013, 22:02
Rjesenje cemo sigurno naci, u to budi uvjeren ali prije toga treba da mi objasnis sta u sutini ti hoces da postignes. Koliko sam uspio da shvatim iz tvojih predhodnih postova, ti bi zelio i Ketronaom i Korgom PA600 da upravljas Vokalizerom putem midi naredbi ili... ?

korgpa600
06.11.2013, 23:37
Rjesenje cemo sigurno naci, u to budi uvjeren ali prije toga treba da mi objasnis sta u sutini ti hoces da postignes. Koliko sam uspio da shvatim iz tvojih predhodnih postova, ti bi zelio i Ketronaom i Korgom PA600 da upravljas Vokalizerom putem midi naredbi ili... ?

Tako je,s tim da se jedna drugoj ne mijesa u posao...haha...Iskoristio bih korga za narodni dio repertoara,i posto je jedan vokalizer,da ga iskoristim...

tranzit
07.11.2013, 01:17
Sve probleme ce ti rijesiti jedan Midi Merge Box. Tebi je dovoljan i 2in1 Midi Merger. Inace Midi Mergeri su uredjaji koji midi signale sa vise instanci (instrumenata i ostalih midi uredjaja) salju na jedan Midi Out.

korgpa600
07.11.2013, 20:26
Ok,hvala,ako ne uspijem rijesiti u postavkama,malo cu prouciti te stvarcice...

Jodik
07.11.2013, 23:20
Pozdrav,kako koristis taj vokalizer,ja sam ga kupio prije par dana,stavio sam ga preko lowera ali mi ne pase u nekim pjesmama?

korgpa600
08.11.2013, 21:28
Isto u midi postavkama sam stavio lower,meni radi ok.Ne znam kako ga koristis,ali moras prebacivati mod u kojem da ti radi u toku pjesme.Primjerice strofa je donja terca,refren gornja terca.Ili ga stavis da ti pjeva tri,ili cetiri konstantna tona,zavisi koliko odsviras lijevom rukom,to ja koristim nekad za klapske pjesme iskljucivo.Naravno kontrolirati level prateceg ili pratecih vokala.Pozdrav...

Jodik
08.11.2013, 22:16
Tako sam si i podesio,pitam jer ga imam par dana,pa me zanimalo dal je tako dobro,za vecinu pjesama mi je dobar,zadovoljan sam,gdje ne pase necu ga palit,hvala na odgovoru,pozdrav.