PDA

Pokaži Full Verziju : PA 900 ili Tyros 2 ?


Svirac bt
06.11.2013, 00:39
kolege savet sta da se uzme jel novo ili tyors koj je boli po performansa

Krstic991
06.11.2013, 11:32
Ja glasam za Pa900, bio sam prekjuce u Sky music, i igrao se malo s njom, ima ubacen neki set za nase podrucje koji dobijas uz klavijaturu. Bio sam odusevljen tom klavijaturom, dirka mi je bas legla, s obzirom da sam probao i Pa600. Takodje, nova je stvar, garancija. Pozz

pickedbass
06.11.2013, 18:22
Ja sam se razocarao kada sam video novi Pa600 i Pa900. Naravno da su to mocne i napredne klavijature ali mi se kuciste, dugmici i dirke bas bedno cine. Mogli su to i bolje da urade.

nesokorgrx
06.11.2013, 21:01
Druze moj savet pa 900 imas materijala vise za njega a i novo je novo . . .

velja87
06.11.2013, 21:22
Vidi za pare koliko kosta pa 900 mozes da uzmes tyros 3, dvojka je u cenovnom rangu pa 600. Slazem se da je novo uvek bolje, ali ovde je mrtva trka. Zaista je stvar ukusa sta ti vise odgovara. I za pa 900 i za Tyros 3 imas dosta materijala. Najbolje da probas obe ako mozes pa da odlucis sam. Sta god da kupis zelim ti da se nasviras na njoj i uzmes dosta para :D

krcmar
06.11.2013, 21:25
I ako cemo vec da govorimo sta je bolje, (sto je uvijek jako skakljiva tema) onda da ti kazem jos jedan razlog koji gore nije naveden, a jako je bitan. A to je da pa900 ima flash memoriju i da se ne ukljucuje vise od 2 min. Sto se tice tyrosa 2 on ucitava svaki sempl po sempl. To traje i do 11, 12 min. to je jako bitna stavka kad se razmislja o kupovini, jer sam ja npr. zbog tog dugog ucitavalja prodao tyrosa. inace super klavijatura. :) poz

rolandx
06.11.2013, 22:08
jer sam ja npr. zbog tog dugog ucitavalja prodao tyrosa. inace super klavijatura. :) poz

Vreme učitavanja nije merodavno... Recimo da pored toga čovek kasnije kupi recimo tritona ili fantoma pride, svejedno će onda čekati.

Pa900 definitivno. Trebalo bi da presudi garancija ( kakva takva) i što je novo. Manje više ostalim klavijaturama je duša u nosu ( čast izuzetcima) . Ne bih ja poređenje pravio po karakteristikama i mogućnostima. OK je da su obe polovne pa hajde da vidimo, ali novo i polovno ne bih upoređivao. Novo i . ( tačka) .

yamahapassion
06.11.2013, 22:39
Ako je (sto se tice cene) i T3 u igri, ja bih ipak uzeo T3. kvalitetnija izrada i sigurno kvalitetniji Sound nego pa900, moze dobro jako da se sredi uz malo grejanja stolice... nema veze sto se ucitava duze, neces je paliti svakih pet minuta. Slusao sam pre neki dan T3 od kolege dell-a malo mi je pustao ritmove i boje preko Skype, i odusevio sam se. Kazem, samo ako je cena tu negde.

rolandx
06.11.2013, 23:03
Mozda čovek planira nešto u kešu a nešto na čekove što se tiče Pa900 ;) ... pa je zato T2 u igri umesto T3 za keš...

Dell
07.11.2013, 03:56
T3 je jako tesko naci za prodaju, ja sam svoj u Njemackoj nasao. Materijala nije bas da nema, ali nije bas ni da se neces namucit da ga nadjes.

MikiB
07.11.2013, 09:18
Izvinjavam se za Offtopic ali moram da kazem ovo..za Tyrosa 3 ima materijala na pretek...sto se tice ritmova za Rok i zabavnu muziku,njegovi fabricki ritmovi su i vise nego dovoljni..za Narodnu muziku ima isto puuno ritmova..Ritmovi mogu da se konvertuju preko Emc,i to od 10 ritmova,6 rade super....Sto se tice boja,fabrickih,za Zabavnu,Rok,i vise nego dovoljno...sto se tice semplova..i toga ima puno..trenutno napr u download na sajtu ima oko 20 bas gitara...jel potrebno vise?...plus mogu da se konvertuju svi semplovi sa Korga ili drugih klavijatura...Naprimer:znaci mozes da imas ceo set sa nekog Tritona(TR,Le),ali neznam zasto bi neko imao te plasticne harmonike i trube,ili sta god,na takvoj klavijaturi kao sto je Tyros 3...ima mnoooogo boljich semplova da se nadje na netu,ili na kraju semplujes kod nekog harmoniku koju zelis,snimis kao wav,slozis na Tyrosa i sviras...ni to nije nikakav problem..samo treba malo poraditi na tome,cisto samo primer dajem..to sto treba da se zagreje stolica pored Tyrosa je istina..ali onda sredjujes klavijaturu po svom ukusu...Imao sam od Pa 80 do Pa800,svakog Korga,i nisam ni na jednog ucitao tudji set..sve sam radio sam...nisam radio ritmove i boje nego sam sam slozio set i sredjivao ga po svom ukusu..Naravno materijal sam nabavio sa jednog poznatog sajta(yumidi.org):D...I nisam samo skinuo set,ubacio ,i svirao..kao sto radi vecina,nego sam iz seta vadio ono sto mi se svidja...Znaci za Tyros 3 imas materijala kolko hoces,i to ce ti reci svako ko ga ima...a i za Korga imas jos vise....Sve u svemu ti se neces pokajati bilo da uzmes Pa900 ili Tyros2,Tyros 3...izvinjavam se za offtopic,ali dosta mi je te price da nema materijala za Tyrosa...zelim ti sve najbolje u izboru.....

Dell
07.11.2013, 13:33
Materijala za Tyros3 odgovorno tvrdim da nema na pretek. Moze vama bit dosta price ili ne, ali to se moze potvrditi sa nekoliko cinjenica.

1. Vise ljudi koristi Korga, tako da u kinder jajetu dolazi materijal za njega
2. Format sampla od Tyrosa3 ne odgovara direktno bez konverta niti jednoj drugoj Yamahi osim Tyros4, a uzmimo u obzir da format od Tritona moze u Pa800, Pa2x itd. Zamislite da moze recimo u Tyros iz Motifa...
3. I kada se konvertira iz kmp-a u UVN dobijete suh sampl bez ikakvog eq-a, efekata, a vrlo je tezak posao srediti to do zeljenog oblika.
4. Pogledajte samo na download sekciji dio boje i samplovi za Yamahu i samo pogledajte koliko to ima stranica, a koliko KMP i KSF dio. Ne uzevsi u obzir da je vecina fajlova tamo TVN ili boje za PSR seriju, a da i dosta UVN fajlova zadovoljava ovo sto sam napisao pod brojem 3.

Svirac bt
07.11.2013, 14:05
hvala vam kolege , T2 a ne T3 dpbrp je reko kolega u Makedonij tesko se naci na prodaji a ovog sam cuo dosta dobro sredjen za 1200 e video sam Ram vise nego pa600 i pa 900 , slazem se za to da novo ima prednost uvek za sve ali najbitnije e sredjivanje , brz rad , kvalitet a nas muzicare sto vise memorije nikad nije dosta :D ona pricekacu da doje kod nas pa 900 da ga vidim pa videcu sta cu da odlucim pozdrav hvala vam

MikiB
07.11.2013, 15:52
Kolega Dell to sto si napisao i to podrzavam a tako isto stojim i iza svog posta...samo mi jedno kazi..dali si sredio svog Tyros 3,i dali si zadovoljan kako zvuci?Ako jesi,onda znaci imas dosta materijala...i te semplove sto si ubacio i konvertovao,makar bez efekta i eq,ti si ih sredio po svom ukusu,i sad si zadovoljan sa time ne?Verujem da si proveo sate i sate da bi ga sredio,tako sam i ja,i jos uvek ga sredjujem....a to sto nema u download sekciji puno materijala za tyrosa,to nema "gotovog "materijala...znaci da samo ubacis i sviras...tu je prednost korg,naravno...ali svaki sample moze da se konvertuje i sredi na Tyrosu...znaci treba samo da se radi...zar nije tako?Mogu da zamislim da tvoj Tyros 3 radi fenomenalno,i reci kolko si vremena "potrosio"da bi tako zvucao?Nemam nameru da pokrecem svadju,taman posla,samo kazem da za Tyrosa ima materijala dosta,samo moras da ga sredis..jel tako?:D...Koliko bi naprimer bilo materijala ovde u download za tyrosa 3 ako bi smo svaki od nas stavili svoje samplove ili ritmove ili registracije....?Ne kazem da ne stavljamo ali ne sve i ne to najbolje,a to najbolje je upravo taj materijal za koji smo najvise vremena oko sredjivanja "izgubili"...

Dell
07.11.2013, 17:51
To stoji svakako. Samo treba formulirat konstantaciju kako treba ;)
Nisam se toliko odrao od sredjivanja koliko bi trebao, ali za razliku od onda kad sam imao Korga ulozio sam preko 50% vise vremena. Zadovoljan sam apsolutno zvukom, ali znas nas muzicare uvijek nas nesto kopka :)

MikiB
07.11.2013, 19:01
hahaha...uvek nesto stelujemo,presnimavamo,samplujemo...

VUNIMRAV
07.11.2013, 21:27
Miki,"tvoj" bubanj mi skoro u svakom drugom ritmu,a misam ti se zahvalio!!!
;)

maricm
07.11.2013, 22:13
Miki koji je to bubanj,hoću i ja

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

MikiB
07.11.2013, 22:44
Neznam na koji bubanj mislis?

maricm
07.11.2013, 23:11
ovaj sto vuni koristi

MikiB
08.11.2013, 09:36
Neznam koji...kolega vunimrav,molim te,resi nam ovu misteriju oko bubnja:D...

Svirac bt
09.11.2013, 20:36
a jel T2 cita setove i ritmove od boljeg modela T3 i T4 ?

maricm
10.11.2013, 02:40
cita kad se konvertuje.