PDA

Pokaži Full Verziju : Korg M3


Roso
20.10.2007, 14:04
EEEhhhhh postovani ljudi,

bio sam maloprije u gardu i sviro sam m3icu
nije los ali jebiga samo sam fabricke boje sviro nije to to !

nisu mi mogli rec dali se mogu od tritona semplove ubacit na nju!
zna li iko od vas dal se to moze ???

a dirke me isto nisu bas ubijedile da iskreno kazem !

pozdrav

BasariStudios
20.10.2007, 14:54
Ta klavijatura ejp ropala stvar, veliko razacaranje. Kupio sam je, imao 3 nedelje i trcecim
sam letio da je vratim. Nisam ja jedini, ima mnogo njih sto su ti uradili, veliki ljudi.
Da cita od TRITON ne moze nista osim KMP, sve ostalo mora odnovo.
Sama klavijatura u generali je smanjena 4 puta od EXTREME, nema ni cetvrtinu boje
od EXTREME, nema VALVE FORCE ne moze MOSS board, u kratke reci...NIJE VRJEDNA!

Roso
20.10.2007, 15:26
cuuuuj i meni se na prvi pogled nije svidila!
ovi ga ovde hvale koda je mercedes medju klavoijaturam!
mozda si cito nedime da sam po citavoj njmeackoj trazio extrema ali ga nigdje nema!
nema ostajem kod tritona!
ali cu gledat da uzmem polovnog Tritona studio ili classic to cu jos vidjet.
mislim da iskreno kazem nebi mi trebo drugih imam tr-a i dovoljan je ali prokleti covjek oce da daje pare i hoce uvijek vise!

pozdrav Hvala

Roso

BasariStudios
20.10.2007, 15:56
O M3 pricaju da je dobar samo oni sto NEZNAJU o sintovima, nego su samo sliku vidjeli.
A sto ne uzmes EXTREME, hebo STUDIO.

Roso
20.10.2007, 18:31
znaci ti bi preporucio extrem ?

pa dobro mozda mi i netreba bas toliko koliko on moze mozda dosta classic ??

sta ti kazes ??

mislim i jeftiniji je dosta od extrema

mlstudio
20.10.2007, 19:52
Ja stvarno neznam od kuda vam to da synth ne valja! Ja sam ga kupio i pravo sam zadovoljan. Sprava zvuci mrak! ! ! Nesto nejbolje od korga do sada. Sempling opcija ukljucena i mogu se koristiti boje od predhodnog tritona. Onaj koji prica da M3 nevalja onda stvarno nema pojma! LUDA SPRAVA, vjerujte mi na rijec! Pozdrav.:D

BasariStudios
20.10.2007, 20:36
Jesi ti sa Marsa slucajno? Boje od TRITONa rade na njemu jeli.
Hteo bi i ja jednu takvu spravu kupiti, gdje mogu da nadjem?
Posto ne znam nista o tome, de opisi opsirnije malo o toj
spravi sta moze sta ne.
Hvala unapred.

mlstudio
21.10.2007, 20:50
Nedime, koji je tebi?! Sta si se natakario majke ti?! Daj ohladi covjece. Imao si Korga M3 i vratio ga??? Sta ti sviras ? Gusle!

DjoleBn
22.10.2007, 01:47
Daj nemojte se svadjati, ovaj forum sluzi da pomognemo jedni drugima, koliko je to moguce... Hajde fino objasnite jedni drugima u cemu je poenta, a ne da pametujete da li ima ili nema i da li mogu semplovi ili ne. Ko zna da mogu semplovi, neka fino objasni nacin na koji, nemojte se previse praviti pametni, da znate a necete da objasnite.

daisa
22.10.2007, 01:53
Nedime, koji je tebi?! Sta si se natakario majke ti?! Daj ohladi covjece. Imao si Korga M3 i vratio ga??? Sta ti sviras ? Gusle!
Volio bi znati sta ti sviras kad za nedima kazes da svira gusle .....da nisi mozda frulas : - )

BasariStudios
22.10.2007, 04:43
MLStudio, po tvojoj prici ne verujem da smo ja i ti na isti nivo za STUDISKI MUHABET
pa bolje pusticu te na miru, produzi dalje.

Pozdrav

BasariStudios
22.10.2007, 04:45
Ustvari izvinjavam se, vidim vec da dolazis sa Marsa, stigao si na zemlju 20 Oktobra.
Ne brini, *NAVALICEMO* ti mi usi ovde. Nego reci ti meni, kako na EXTREME da smanjim
glas od neke boje, neke se prejake a neke preniske.

Hvala unapred.

kreso
22.10.2007, 09:34
Nedime, buraz ne sikiraj se.
Ako se ne javi s ispravnim odgovorom slijedi banana ;)
Mislim da je ovdje zaluto, ma ne samo ovdje nego u svijet muzike uopče.

Što se tiće M3, nit ja nemam o njemu nekakvo visoko mišljenje. Opčenito me u posljednje vrijeme kORG strašno razočarao, jer ovo što rade svodi se na slične radnje kako već godinama radi Roland. Prvo, čemu toliko novih aranžera, i to svakih 6 mjeseci nova generacija ?
Drugo, workstationi tj solo synthevi su im sve lošije izrade i gube na kunkcionalnosti i prepoznatljivosti kao prijašnjih godina. Čemu glupiranja s drvenim stranicama ? Od pojave LE-a KORG radi najgore smeče u klasi workstationa. Nema više nit kvalitetnog kučišta, nit kvalitetne tipke. Sve je hrpa jeftine plastike i loših mikroprekidača.
M3 je najavljen kao najbolje od najboljeg, ali pored svih novotarija ipak previše košta a premalo daje. Nedim je u pravu. Extrime je ješ uvijek puno bolji workstation od M3, ne samo za našu muziku nego opčenito za bilo koji tip glazbe.
A svi vi koji očekujete da će vam M3 biti rasturaljka za živu svirku i okidanje narodnjaka ste u debeloj banani. Prvo, ako želite Ju Ve soundove tada pokupujte Casie i DX zujalice. Jer davati pare na samplove tih istih jadnih svukova je besmislica. Odonda je tehnika otišla 20 godina unapred. Jeftinije je kupiti onda dobar AKAI sampler i neku dobru master kljavu s brzom tipkom nego se hebati godinu dana da se od M3 napravi Casio CZ ili DX "zjalo" :mad:, i onda kad izađe ponovno novi KORG-ov workstaion svršavat i prdit kao ništa ne valja.
Prvo i osnovno, provjeri samoga sebe i pitaj se "Što ja ono sviram ? i Što želim svirati ?".
Mnogi od vas će shvatiti da im je za većinu stavri i X3 predobar.

I na kraju svaki synt je napravljen za svu vrstu glazbe i odradit će svaku svirku. Ne zaboravite da su to synthesizeri i da oni u biti proizvode zvuk, tj blago rečeno oni su simulatori zvuka.

BasariStudios
22.10.2007, 11:25
Ma buraz znas sta kazu kod nas u Turskoj? Nemoj jest jogurt sa djecom, poprskace te.
Nego nazad na M3...od kad je izasao do sada, imao sam ga ja samo 3 nedelje, i gotovo.
Znam sada najmanje 15 PROFI muzicara koji su prodali EXTREME, uzeli M3 i posle 2
neelje su ga vratili a sad su vec kupili EXTREME opet il trce ko ludi da ga nadju.
A da ovom MLSTUDIO il kako god mu je ime dam neke fakte do znanja:

TRITON EXTREME: RAM 96 MB, 1000 Multisamples/4000 Samples/Drum Samples.
M3: RAM 256 MB, RAM 96 MB, 1000 Multisamples/4000 Samples/Drum Samples.
TRITON EXTREME: ROM (INTERNAL) 160 MB.
M3: ROM (INTERNAL) 128 MB.
Da ne idem dalje...vidis M3 i EXTREME ROM nema neku veliku razliku ali EXTREME
ima cetiri puta vise fabricnih glasova i kombinacija u sebe.
No VALVE FORCE...nemoj reci da ne treba, SIGURAN sam da je to za tebe TV u bojama.
No MOSS...ti o tome jos nisi ni stigao na taj nivo ni da spomenes MOSS.
M3 kosta 2700$ sa taxama zajedno a EXTREME 1500 sa TAXAMA skroz nov.
Sada EXTREME nema KARMA...to je za tebe ona kineska il indiska ENERGIJA.
EXTREME nema 16 PROGRAMa u COMBI...naravno ni JORDAN RUDDESS to ne koristi,
inace JORDAN je kosarkas za NBA ligu.
EXTREME nema takav ARPEGIATOR ko sto je na M3 al moze i ovaj proci, samo ti treba
bolja video kartica onda.
Ma sta cu pricati...Pozdrav

kreso
22.10.2007, 14:16
:lol:
Doktore, to što nema MOSS-a je čisto dovoljno da otiđe u zaborav, a kamo li još desetak pride razloga koje si naveo. Istina Bog i ja bih za večinu rekao ne treba, ali ne zbog toga što ih ne bi koristio već stoga što nit ne znam čemu i koriste ;).

Inače zagovornik sam teorije da novi model mora podržavati sve što je imao i stari te ponuditi minimum duplo memorije i opcija od starog modela. Također soundovi na novom generatoru bolji od starih soundova s TOP modela, a ne da su skoro isti ili u ovom slučaju lošiji. Po meni je M3 prije nasljednik KARME-a ali da ne pričam gluposti oni su opet sasvim dva različita svijeta jer KARMA je za određene stvari bolja i od samog Extrema iako nema sampler ima svoju karizmu kao i nekad Trinity.
Mišljenja sam da je KORG počeo opsano lutati u segmentu workstationa i da više nema nekakvu urednost u proizvodnji istih. Ako se sjetimo sredinom 90-tih su dali nasljednika za X seriju u vidu N serije (koja je izašla u 4-5 varijanti), ali te varijacije su bile u stilu "slika na sliku". Također dali su pored Propecy-a i Z1 u istom segmentu i najavili revoluciju tj težnju u napredku i proizvodnji novog močnijeg ton generatora kroz Trinity kao nasljednika 01W/FD ili popularnog T3, a potom i još noviji HI sintezu kroz Triton. Unutar Triton generacije izašlo ih je van "mali milijun" :lol:no samo je Tr pratio LE-a kao nasljednik ( us stilu N364 za X3), ostale verzije od Clasica pa do Studia pa sve do Extrema osim engina nemaju veze jedan s drugima iako im je "mater" ista (KORG) i rod (Triton).
U čitavoj priči važno je odgonetnuti da nova M serija nema nikakve veze s Tritonom, ali nema nit s Oasysom iako prde na sva usta da ima puno toga od Oasysa. Da je to i istina i stime bi M3 bio sprdačina jer faktički gledano Oasys iako "babaroga" od KORG-a je već podosta stara sinteza zvuka, koja se btw razvija već dobrih 10 godina u KORG-ovim labosima. Znači da su onda trebali dati 3-4 jeftinija modela Oasysa, a ne najavljivati M3 kao mali Oasys a u biti je da mi izvinite kao dlaka između p***e i guzice. Nit je Triton, nit je Oasys.

I na kraju pojavom tih prokletih samplera u kljavama, workstationi su počeli pušiti puno stvari prvenstveno radi memorijskih kapaciteta predviđenih za sampler, a ta samplirana synteza ionako niti na jednom KORG-u neće biti nit sjena jednom AKAI-u. To su fakti, ali da sve to naprave kako valja takav KORG mora težiti preko 20 kg prvenstveno samo radi napajanja, a gdje su još zasebne elektoničke komponente unutar samog syntha.

Marco7
22.10.2007, 14:33
Ajde da se i ja upisem!Moj odlican drugar je kupio Korg M3 pre nekih mesec dana i u pocetku sam mislio da je to klavijtura k**** ali kako je gledam i ispitujem iz dana sve mi se vise i vise svidja pa izvinite drage kolege ali moram da konstatujem da je klavijtura vrh vrhova!!!Ne cita boje od tritona ali zato ima njegove boje vrhunske fabricke,ima nekoliko banki od osysa i mnogo mi se svideo zvuk sa nje!Drugo to nije klavijtura koja je naslednik tritona nego naslednig legendarnog korga M1 pa nema potrebe da pljujete po njoj a niko se nije malo ozbiljnije zagledao u njene mogucnosti i jos nesto bez brige vrlo brzo ce se pojaviti boje sa tritona u formatu za Korg M3!Ko bude hteo da je uzima nece da se zezne verujte mi!!!!Pozdrav

Marco7
22.10.2007, 14:35
Upssssssssss zaboravih da kazem glavnu stvar!SVAKA KLAVIJTAURA IMA SVOJU NAMENU PA I OVAJ KORG M3 JE NASAO SVOJU :)

BasariStudios
22.10.2007, 14:35
Po mome misljenju EXTREME je i dalje KING KORGovih workstationa posle OASYSa.
Dalje, jedan NOVI sint mora da ima SVE sto je postojalo na njegov predecesor i
plus te ostale nove stvari, M3 je danas najveca KORGova propala stvar a isto i
najvece razocaranje...stvar koja je vec dokazana od strane vrlo poznatig svetskih
producenta...KORG je tu pojeo svoje.
Najjaca masina od ove zadnje serije sto su izasli je ipak MOTIF XS koji u mnogim
aspektima jede sve masine za sada...pored mene je...sav mokar...

BasariStudios
22.10.2007, 14:37
Marco, M3 nema nikakvu svoju namenu, i to sto kazes da si poceo otkrivati to si u pravu
al ako bi poznavao obe klavijature i M3 i EXTREME onako kao sto ih ja poznajem onda bi
me razumeo sta hocu reci. Uzmi EXTREME pa motaj i na njega pa ces viditi kako dan za
danom poceces i tamo da otkrivas stvari.
A kao sto je Kreso reko, chim su makli MOSS pojeo M3 svoje i bez ostale nedostatke.

Marco7
22.10.2007, 14:54
Pa moj drugar koji je uzeo M3 je imao extrema!Kao prvo to sto ti pricas ovde o mossu to ljudi neznaju sta je,razumes?Oni koji sviraju narodnjke njima daj klavijturu sa 5-6 boja (Gajde,neki dobar brzi mono lead,kva kva boju sa yamahe) i oni su prezadovoljni i ja ne znam sta ce njiima uopste sempleri i takve stvari,nek kupe dx 11 ili V50 i zavrsili su posao i svi ce da kazu zvuci ubija!Usnimavao sam neki solo koji je sviran na m3 u cu base i pazi ovo,ali dobro pazi!Koju god klavijturu da uzmem i snimam sa nje audio u cu base ne zvuci mi ni pola kao neki od vrhunskih virtualnih sintova koje koristim!Korg Extrem mi je naa nekim bojama zvucao stvarno bolje od tih sintova jer ima onu lampu koja stvarno daje toplinu zvuka da to nije normalno ali sam se odusevio kako mi je ispao snimak sa M3 veruj mi!Koristio sam neke padove i uspeo sam u samoj klavijturi da ga nastelujem jebe kevu kako zvuci veruj mi!A snimao sam sam i klarinet sa korga tritona studio koji ima moss ugradjen i svirao mi je solo Grga,vrhunski klavijturista e za to skidam kapu i extremu skidam kapu za organe,klavire neke gitare i tako te stvari ali veruj mi da ovaj M3 ima mnogo pozitivnih stvari!I ne mogu stvarno da kazem bila sta lose za Korg M3 sem to sto su mu izostavili mosss ali pretpostavljaam da ce da se pojavi jaci model sa tom opcijom i jos nekim sitnim detaljima koje su izostavili na ovom modelu i verovatno ce se zvati M3 pro ;)

BasariStudios
22.10.2007, 15:14
Vidis Marco kako ne znas sta pricas. Ja tebe ne padam dole al znam VRLO DOBRO o
cemu pricam. Kazes treba njima 5/6 boja i ovo ono, ne treba samplove i sta ja znam.
Zasto onda platiti 2/3000EU za M3 kad moze kupiti DX11 za 2/300EU?
Nije i ne ide to bas tako kako ti mislis. Ja i ti smo samo male igracke za neke ljude
koje ocenjavaju M3 ili EXTREME i vracaju ga nazad. Ne pricam ja iz guzice.
Ima tu milion cinjenica zasto je jedan bolji a drugi gori, nije to samo tako.

kreso
22.10.2007, 15:15
Kolega Marco, nitko ne pljuje ovdje po nijednom sinthu. Ali meni osobno M3 ne opravdava ničim svoju cijenu, a posebice reklamu. Najavljivan je stvarno kao the best of ali nažalost on to nije. Uzet ću za primjer stari Kurzweil, VASP sintezu kojoj se nije nitko primaknuo nit na metar a kamo li da mu je al pari. No to je drugi par rukavica.
M3 nije nikakav nasljednik M1 je je odonda prošlo dobrih 17 godina, i proizvedeno je u KORG-u min 10 workstationa koji su za duplo bili bolji od M1. M3 osim M u imenu nema ama baš ništa od M1, pa čak ni AI sintezu koja bi prema nekakvim standardima trebala biti sastavni dio njega jer ondašnjih 1 Mb je kap u moru memorije kojih današnji M3 ima.
Slažem se s tobom da svaki synth ima svoju namjenu, ali do sada smo znali čemi je služio kod solo sinteva jedan X5D ili ti sada X-50, pa za što je bio M1, X3, N364, 01W/FD ... potom je došo Trinity i Z1 koji od početka nisu nikako spadali u kategoriju syntheva za live nastup barem kod nas. Sad se standardizirao Triton i kad je bilo realno za očekivati novi Triton ili nazovimo ga Quadrotone izađe ovaj M3, koji nema ama baš ništa s predhodnim Tritonom. Ako je Ai2 sinteza nasljedila AI sintezu zvuka, tako je trebao izači novi poboljšani ton generator Tritona ali s podrškom da prepoznaje stare programske podatke sa Tritona. Ovi izbaciše M3 koji je opet posao od nule za večinu korisnika ovdje. Zato se meni osobno M3 ne sviđa, iako bi on sigurno vrlo dobro obavio bilo koju tezgu ili svadbu bez problema, jer nam svima za posao kojim se bavimo ne treba više od tridesetak kvalitetnih soundova. Ostalo je sve varijacija na temu. Is toga je zaključak da za te pare rađe uzmem dva Extrema, i netrebam se njime nadhebavati idučih godinu dana.
Kvalitet sounda iz M3 je posebna priča. To je nešto novo za sada, ali nigdje ne stoji da je bolje od stare Extimke, ai i tih par razlike polifonije danas također ne igra nikakvu ulogu.
U suštini se sve svodi da taj famozni M3 mora s obzirom na cijenu u sebi imati i Extrema i Karmu ili Z1 i Trinity-a i 01W i M1. Znči od starih modela da sve raspoznaje, uz eventualne dorade radi različitog broja osilatora i efekata u pojedinoj generaciji syntha. Onda bi on opravdao svoj renome, cijenu i postojanje. Ovako ne vrijedi. Ako je M1 svojevremeno koštao 2.800 DM (tada) to je recimo današnjih 1.400 €. I ako u ono vrijeme mu niti jedan stari KORG (Poly 6, Poly 800, 707) nisu bili ni do koljena, tako i danas M3 koji košta ondašnjih 5.000 DM ili sada 2.500 € mora biti duplo jači od do sada najjačeg KORG-a tj Extrema (zanemarimo postojanje Oasysa). A to se nije desilo. A također mu nit kvalitet izrade ne opravdava ničim cijenu. Loša plastika kao i na LE-u ili Tr-u. Stari sam KORG-ovac, ali noviji modeli mi se sve manje sviđaju, i valja razmišljati o Motifu ili Kurzweilu K2661.
Toliko od mene.

BasariStudios
22.10.2007, 15:17
Kreso, kad spominjes KURZ molim te ne spominji igracke kao TRITON i M3. Greh je.

Marco7
22.10.2007, 15:21
Kraj price svako ima svoje misljenje,sto se mene tice klavijtura je super i kosta u sky musicu oko 1800e,ko se bavi pop,rock i tako nekom malo slozenijom muzikom klavijturaa je po mom misljenu extra i vrlo dobar za profi svirku i radu studiju!Nema ljutnje eto neka bude da ja neznam sta pricam ali ja ostajem pri svom misljenju!Nema ljutnje!

kreso
22.10.2007, 15:23
I još jedno škakljivo pitanje. Večina ovdje sigurno nikad nije čula za razvojni projekt krajem 90-tih kad je trebao poslije Trinitya izač u proizvodnju i prodaju KORG Infinity, koji je trebao biti poboljšana verzija Trinity-a, ali za duplo bolji tada. Čak je bio u toj fazi da je trebao biti i jači od Tritona, no osim labosa nikad nije ugledao svijetlo dana.
Zašto ?
To nikad nečemo otkriti, jer u razvojnom labosu tvorac Tritona je već u glavi imao poslije Clasica proizvodnju LE-a i Tr-a i Extrema i Studia...
Infinity je trebao biti ono što smo mi danas očekivali od M3, no s obzirom da bi bio tako napravljen da bi raspozbavao sve PCG-e od M1 do Trinity-a plus 16 Mb sampler pride (u to vrijeme jako puno) nikad nije izašao jer bi bio preskup. Ali on bi tada s tih 6.000 DM svoje postojanje opravdao u svakom pogledu. Evo, jedne od poslovnih tajni KORG-a :p

BasariStudios
22.10.2007, 15:25
A jeli...de pitaj ih otkad OASYS postoji, niko jos ne zna da je OASYS projekat jos iz
1997 godine...sa TRINITY...i zanemarili su ga onda, ja i dan danas imam slike tog
originalnog OASYS koji nikad nije izasao...Takodje i KURZWEILov VA-1, ah sta je taj.

kreso
22.10.2007, 15:45
Buraz za Oasysa sam već rekao da je stara "kanta" 10 -tak godina što se sound generatora tiće. Kuhaju oni već nešto novo ;).
A što se tiće Kurzweila VA-1, zar nije izašao na zimskom NAMM-u 2004. godine. Barem se sječam da je bio najavljen kao gotova stvar ???

BasariStudios
22.10.2007, 15:52
Nije, povucen je on, nema ga nigde, nikad nije bio u prodaji.

BasariStudios
22.10.2007, 15:53
http://namm.harmony-central.com/WNAMM04/Content/Kurzweil/PR/VA1-lg.jpg

speedy23
30.11.2007, 21:46
Fantom Rules ! ! ! !:)

kreso
04.12.2007, 10:17
Da, samo prema ovim gore navedenim mašinama je Fantom Frules !!!=)). Barem tako zvuči :lol:

simonovic
04.12.2007, 13:04
Korg M3 veoma dobra klavijatura ,pitanje dali vrijedi tog novca je sasvim druge prirode,kao sto bi mogli postaviti za svaku ostalu klavijaturu.
Pozdrav.P.Simonovic

Marco7
04.12.2007, 14:00
Korg M3 veoma dobra klavijatura ,pitanje dali vrijedi tog novca je sasvim druge prirode,kao sto bi mogli postaviti za svaku ostalu klavijaturu.
Pozdrav.P.Simonovic

Ma jok bre klavijatura ne valja nista :D Ovi iz Korga davali ovim strucnjacima silne pare da dodju da rade i daju kritike o korgovim proizvodima!Klavijatura je ubica i ima izlaz kao ni jedna do sada ;)