PDA

Pokaži Full Verziju : Roland A500 Pro - MIDI kontroler


sale_band
17.10.2013, 15:35
Koliko je dobar ovaj kontroler za potrebe kucnog studija i povremeno kontrolu sound modula na zivim svirkama???

Nema nesto mnogo informacija na internetu a proizvodjac, kao i svaki drugi, pise sve najbolje

http://www.electricroom.com.au/images/Roland/A500+Pro_2.jpg

Dell
17.10.2013, 18:05
Za koliko ga para dobijas?

tranzit
17.10.2013, 19:04
@sale band
Taj Masterkeyboard ti je najveca "prostitutka" medju Masterkeyboardima. Prvo ga je proizvodio Edirol, pa zatim Cakewalk, a sada na kraju Roland. Naravno da je sve vrijeme iza svega toga stajao Roland ali se keyboard pojavljivao pod razlicitim imenima. To je sasvim dobra im vrlo ozbiljna masina. Svojevremeno sam je davao svojim musterijama uz audio masine koje su narucivali, to jest ugradjivao Trans Audio u Keyboard, s tim sto je bio onaj sa 5 okatava i mislim da se tada zvao Edirol PCR800. Tastatura je sasvim uredu, bolja je od bar 80% klavijatura na aktuelnim aranzerima. Njene pretece nisu imale Aftertouch, sto je bila poprilicna mana ali je Roland u ovom najnovijem modelu dodao i njega, tako da nekih ozbiljnih promjedbi nemam. Jednostavno ima sve sto treba, pa cak i viska, za cijenu za koju se dobija. Ovdje mislim na dinamicke Padove, koji u live svirci i te kako mogu biti potrebni.

sale_band
17.10.2013, 22:42
Za koliko ga para dobijas?

$300 AUD

@tranzit

Hvala!!

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

grabovac037
17.10.2013, 23:00
tranzit ima li transaudio da se negde cuje

tranzit
17.10.2013, 23:10
Ima, kako da nema, a vec se i culo ponesto sa njega, a uskoro ces imati i kompletan promocioni audio materijal i ovdje na yu-midi shopu, pa se naslusaj do mile volje. Sa njega sam bas danas postavio u jednoj drugoj temi i po jednom sasvim drugom pitanju, kratak demo solo violine, a da ne trazis, evo ti ga i ovdje.

sale_band
23.10.2013, 10:55
Evo ga... Iskreno sam iznenađen kvalitetom ovog kontrolera. Dirke su odlične a i tasteri takođe.
Mislim da je ovo "beginning of a beautiful friendship" :)


Sent from my HTC One XL using Tapatalk

tranzit
23.10.2013, 12:38
I ja sam potpuno siguran da je na pomolu "velika ljubav". Sem sto je kontroler veoma kvalitetan (iako se na prvi pogled ne bi reklo), ima i odlican Editor, tako da se vrlo lako definisu komande za pojedine kontrole.

sale_band
23.10.2013, 14:07
Iskreno, nisam ocekivao ovaj level kvaliteta kad sam narucivao (na slepo)
Do sada sam imao nekoliko "niskobudzetnih" kontrolera I svi su bili vise za igru nego li za pravu svirku... Ovaj je toliko dobar da se usudjujem reci da je kvalitetniji (sto se keyboarda tice) od mnogih aktuelnih klavijatura sto se sviraju danas, bar se meni tako cini...

Sto se editor tice, nisam jos stigao da se poigram sa njim, tek sam raspakovao spravu, ali nece dugo proci ;)