PDA

Pokaži Full Verziju : Kupovina zvucne kartice


negovan90
14.10.2013, 00:26
Pozz drugari, interesuje me ovako, hocu da kupim neku zvucnu karticu do 50e maksimum, internu zvucnu karticu, da bih mogao da snimim neke pesmice sa probe da stavimo na youtube(da bude onako solidnog kvaliteta koliko je to moguce), koju mi preporucujete, planiramo uskoro da kupimo Presonus studio live 16.0.2, pa cemo sa njime posle da snimamo, ali nam sad treba ovo, da bi zavrsili posao ? Hvala unapred na odgovorima

beronjan
14.10.2013, 00:48
Interna do 50e, meni je best buy u tom rangu M-Audio Studiophile 2496! Nova je malo skuplja, negde oko 80-90e, bar ovde u NS, ali polovna može da se nađe za 50-60e. Ima jedan stereo ulaz na činčeve, spdif input i output, midi input i oputput. Super je kartica, imaš dobru podršku za nju, stabilna je, i ima OK zvuk, s obzirom da govorimo o kartu u tom rangu ;) Proguglaj, ima dosta recenzija o njoj...

tranzit
14.10.2013, 01:01
Odlican savjet, za taj novac nista bolje sigurno neces naci, izuzev ako neko hoce da se oprosti od svoje EMU 1212m za 50 do 60 eura, sto trenutno nije rijetkost. EMU 1212m je za par klasa kvalitetnija od svih PCI audio karti u rangu do stotinak eura. Kao prvo su svi njeni ulazi i izlazi balansirani i poticu od Digidesigna, sto je zaista garancija kvaliteta, a kao drugo raspolaze ADAT interfaceom preko kojeg, uz odgovarajuci ADDA konverter mozes dobiti jos 8 ulaza i izlaza (na primjer Behringer ADA8000 koji se polovan trenutno moze naci za 120 do 150 eura).

branoy
14.10.2013, 03:06
kakve su kartice creative audigy2 zs , i jel bolja audigy4? mozel to na win7 64bit? upravo gledam da stavim jos jednu , a nedostaje mi ona radi sf2, nekako kad sam imao sb live 2001-2 god tu mi je najbolje radil osa onim njenim direkt sf2, i cak ako nije imala lepsi ton od moje presonus firepod jebes sve. 16bit je bila u to vreme

a ove gore prve dve nisu skupe do 25eu na oglasima, pa da mi zapakuju jednu

negovan90
14.10.2013, 03:09
Okej potrazicu je u oglasimaa kao polovnu, negi ne volim da kupujem polovne stvari , koliko mi je to sigurno, sta moram da proverim kod kupovine ?

tranzit
14.10.2013, 03:58
'Ajd sacekaj nedjelju dana, mozda se posreci da se ukaze prilika za jednu EMU 1820m Audo kartu koja je u drugoj galaksiji u odnosu na te Audigy kartice, koje u sustini nemaju ni blage veze sa profesionalnim, ni semiprofesionalnim, ni 1/3 profesionalnim, ama ni 1/10 profesionalnim audio radom. Rekoh moze da se desi da se dobije za vrlo sitne pare a ti u medjuvremenu proguglaj pa vidi o cemu se radi kod EMU 1820m.

negovan90
14.10.2013, 13:21
Evo trazim ovu EMU karticu, ali nigde da je nadjem, ae mi ti preporuci neku karticu do 50e, samo da uspem ja to da snimim, kao sto rekoh kasnije ce da kupimo Presonusa i onda ce sve to lakse da se snima...;)

tranzit
14.10.2013, 13:30
Onda ti ne preostaje nista drugo nego da poslusas savjet kolege beronjana jer ti je to zaista najbolji izbor za taj novac. Imas i jeftinije rjesenje koje ce da obavi posao isto tako kvalitetno a i brzo, a to je "zloglasni" Behringer sa svojom USB kartom ili neki od predhodnih modela koje mozes naci polovne vec za petnaestak eura. Novu UCA 222 ces naci novu vec za 29 eura. Mozda bi to i bilo najbolje rjesenje, dok ne bude dzep puniji za nesto ozbiljnije. Niko ko je uzeo ovu audio kartu nije se pokajao jer za manje novca, vise kvaliteta, sigurno neces naci. I Driver je veoma brz za jedan USB Interface a pogotovo Behringerov. Na dobrim PC konfiguracijama ide i do 2ms Latence jer koristi Ultra Hi Speed USB protokol.

negovan90
14.10.2013, 14:24
E sad ima jedan fazon, prethodni bubnjar je donosio nesto slicno ovome isto beringer, samo sto nije imalo ulaz za slusalice i jos nesto, i katastrofalno smo snimili, dal zato sto nisam instalirao driver ili nesto drugo u pitanju, ne znam zbog cega ?
Evo snimka:

http://www.youtube.com/watch?v=4EXwe6iLdC0

tranzit
14.10.2013, 15:50
Tipicna pocetnicka greska, sto nije ni cudo jer se nisi bavio time. Signal uzasno prejak i naravno da je kompletan snimak u distorziji. Tu nije kriv Behringer vec, onaj poznati "faktor covjek" jer bi isti rezultat dobio i na najkvalitetnijem mogucem Audio Interfaceu recimo, na Apogee Symphony. Ni on te ne bi spasio. Vrijedio bi i on na tom snimku, taman koliko i taj Behringer iako je bar 200 puta skuplji.

negovan90
14.10.2013, 16:01
Prvo za taj signal, u audacity sam smanjio na 0.1 da bi se culo ovako, ja ne znam onda sta da uradim,kolega pomagaj, ja ovde nisam instalirao bio nikakav driver, jer ne znam da li je uopste taj beringer bio zvucna kartica, ukljucio sam audacity i samo stavio da vuce signal odakle treba, sve ostalo je ostalo isto, nisam nista promenio, da li moze da cu moci nekako da dobijem dobar sound sa ovim sto si mi preporucio i kako, meni se place kad slusam ovaj snimak, koliko se ruzno cuje ?

El mogu da dobijem ovakav zvuk sa ovim ili ne, gledam da lici to bar na nesto ?

https://www.youtube.com/watch?v=M6D-h5AOnkI

tranzit
14.10.2013, 16:11
Boga mi i mene si rasplakao i to zestoko, suze same liju =))=))=))=)) Behringer audio karte ne trebaju nikakvu instalaciju Drivera ako je operativni sistem Vista pa navise. To sto si ti "smanjio u Adacity na 0.1" je toliko bitno, koliko i lanjski snijeg. Izlaz iz miksera odakle si vodio signal u Behringerovu kartu je prejak, tu ne pomaze nikakvo smanjivanje u programu za snimanje, to ne pije vode, niti je ikada pilo. Ajd prvo pisi sta imas od miksera i odakle vodis signal u Behringerovu kartu. Uzgred, poslusaj snimke kolege mladenkom... i on snima na potpuno istoj karti... pa uporedi.

negovan90
14.10.2013, 16:55
Kolega nije smesno, ako se ne razumem u to, ja sve sto ne znam pitam, imamo dynacord pm1600 - 2, i vodimo dva cinca iz rec send u ovaj mali beringer... ali cuo si sound je cistooo sranjeeee...
Dodato:
Evo nasao sam ovu karticu sto si mi rekao:
3500 din, da kupim ili sta, plasim se da ja ne uspem to da sredim i da dobijem opet ovakvo sranje od zvuka ?
http://www.kupujemprodajem.com/Behringer-U-Control-UCA-222-8167308-oglas.htm?filter_id=34440996

branoy
14.10.2013, 18:28
odgovori li ko meni na pitanje??
meni ne treba da snima ulaz audio, imam presonus firepod, treba mi samo za muziku, sf2,
pa pitam mogu li one gore dve na win7 64bit? i koja je bolja

tranzit
14.10.2013, 18:48
Je l' to bi pitanje u vezi sa Audigy ili... ?

negovan90
14.10.2013, 18:58
Kolega @tranzit, el mozes da mi pomognes da sredim ovo ?

tranzit
14.10.2013, 21:33
Pomazem sinovac, sta treba, pisi i ne stedi olovku.

VUNIMRAV
14.10.2013, 21:41
:-h i meni je pomogao oko moje zk,letos.Tranzita za predsednika!!!

negovan90
14.10.2013, 21:59
Napisao sam ti gore, da li da uzmem ovu karticu, i da li mogu da sredim da se to dobro cuje, sta treba da uradim, plasim se ako kupim ovu behringer karticu, da ce opet isti snimak da mi ispadne kao sto sam ono stavio, i signal da smanjim na mikseti(master) ili sta ? Pomozi da snimim barem da lici nesto da mozemo da prezentujemo na youtube...

branoy
14.10.2013, 22:19
da tranzit, za audigy., ima dvojka zs i ima audigy 4, mogu obe navbavit ,msm koja je bolja? i mogu li na win 7 64

midi port cu koristiti sa presonus,

tranzit
14.10.2013, 22:30
Ako vec racunas na presonusa a Audigy ce biti tu, koliko sam shvatio, samo radi Sound Fontova, nabavljaj onu koja ti je povoljnija jer razlike u kvalitetu reprodukcije nema. Jedino ako imas namjeru da te Sound Fontove saljes na Presonus 1818VSL digitalnim putem, u tom slucaju bih ti preporucio Audigy 2 ZS Platinum. Ukoliko nemas namjeru odmah uzimati bas 18918VSL onda to nema nikakav znacaj jer ostali VSL interfacei ne posjeduju Digitalbe ulaze i izlaze.

Nesto drugo bih da ti kazem. Ako je stalo do Sound Fontoiva, nemas potrebe samo radi toga opterecivati sistem jos jednom audio kartom, pogotovo ne Creative kartama ciji se driveri "uvale" u sistem kao kuga. Ima daleko pametnijih i elegantnijih rjesenja.

branoy
15.10.2013, 01:03
jbg secam se te stare sound blaster live 1024 dal tako nesto , to mi je ostalo u secanju da je slatko radilo, audygy4 15eu , samo kartica, nema onog drugog dela i ne treba mi, a ZS je isto tako do 25eu max, na oglasima

emu je creative , kao i one 1212 kako vec, mozda i od toga nesto samo nisam nikad cuo kako rade,

a sto se tice presonus, kontam ovamo uradim muziku, pa export audio, onda sve to u novi daw gde presonus pa nastaviti audio, i ostalo

negovan90
15.10.2013, 01:30
Kolegeeee ?????

beronjan
15.10.2013, 01:43
Drugar, uzmi onaj M-Audio što sam ti spominjao, nećeš pogrešiti! Pogledaj polovnu kartu, imaš ih na oglasima. Ako hoćeš, poslaću ti link na PP... Vidi samo da li ti odgovara što se tiče ulaza i izlaza, a za sve ostalo nemaš brige! Ja bih bar tako uradio da sam na tvom mestu...

negovan90
15.10.2013, 01:52
Buraz daj posalji mi na PP, te oglase, ja sam juce trazio i nisam nasao, pa meni bi trebalo sigurno 8 ulaza kad bih hteo sve kanale posebno, ali ja bih uradio ovako da se ceo bend priklljuci na miksetu dynacord pm1600-2, pa onda sa ona dva cinca da saljem dve banane u taj m-audio pa u laptop ? mislim da cu dobiti zvuk kao kad bi snimao svaki kanal posebno, jedino necu moci da doradjujem nista posebno, samo sve zajedno...

tranzit
15.10.2013, 03:20
emu je creative , kao i one 1212 kako vec, mozda i od toga nesto samo nisam nikad cuo kako rade,Racunaj da je EMU 1212m ubjedljivo najkvalitetnija PCI ili PCIe (postoji u obje verzije) Audio karta do 150 eura. Pociva naistom chipu kao i Audigy (EMU 10K2), s tim sto su ulazi i izlazi na profesionalnom nivou, balansirani i mozes da izaberes 110 ili +4dB. Pord Toga ima i ADAT I/O Interface, tako da u krajnjem slucaju moze imati 10 analognih I/O zu jedan ADDA Konverter. Ima povrh svega toga i SPDIF I/O. Na dobrim masinama moze da ide i do 2ms latence a Routing ASIO parova joj je za primjer, jednostavno nema sta ne moze da uradi sa ASIO parovima. Za male pare, veoma dobar kvalitet kojeg sigurno neces da se postidis. Ima i svoj DSP sa mikserom i efektima, tako da prilikom snimanja, onaj koji je u kabioni, moze imati kontrolni signal sa kompresorom, limiterom , EQ-om... itd... kao i AUX efektima, sto naravno ne ulazi u snimak. Svasta nesta za malo para.l Inace su njeni ADDA konverteri digidesignovi i veoma dobrog kvaliteta. Ide do 24Bit/192kHz i Driver je kompatibilan i stabilan na 64Bit sistemima. Sta bi covjek pozelio vise za 150 eura ? Postoji kao PCI, PCIe, i Express Card a mogu se nabaviti i tzv. Audio Dockovi sa po 6 ulaza i izlaza. Ako ovo nije jeftino i sa gomilom toolova, ne znam sta je.



@negovan90
Uzimaj to sto ti je beronjan preporucio ili nadji negdje onaj Behringer. Nemas mnogo alternativa, razmisljanja i dvoumljenja, za taj novac. Toplu vodu neces izmisliti.

negovan90
15.10.2013, 08:38
Resio sam da kupim onu karticu, i rekao mi kolega beronja da uzmem i dobar kabl, pa kad uzmem to, javljam se dalje za pomoc, hvala vam puno na pomoci...

marko87
21.10.2013, 18:35
Tranzit sta kazes za emu 0404? Ja je kupio pre 2 meseca za 20 eura.

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2

tranzit
21.10.2013, 20:31
Za 20 eura je odlicna, nema bolje.

sale_band
22.10.2013, 04:00
A mene zanima koliko je ozbiljna M Audio fast track ultra za real time multitrack recording???

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

tranzit
22.10.2013, 04:54
Recimo da je prilicno neozbiljna za tu rabotu. Mada, zavisi sve od toga sta i koliko ocekujes od jedne audio karte, koja ce ti posluziti za multitrak-snimanje.

sale_band
22.10.2013, 12:19
Trenutno koristim Sonar VS100, ok je ali mi se ne sviđa njegova koncepcija.

Ranije sam imao M Audio fast track pro i radila je relativno ok, meni je mnogo važna bila njegova kontrola monitoringa što je kod VS100 zapostavljeno.
Kod MA Fasttrack ultra je verovatno isti sistem, s tim sto je bogatiji za nekoliko extra ulaza.

Voleo bih da snimam live nastupe ali tako da svako ima svoj kanal pa da posle može da se edituje pojedinačan kanal. Na stereo mixu to nije izvodljivo...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

tranzit
22.10.2013, 16:16
Iskljucivo 1818VSL u cjenovnom rangu do 500 eura, Ne postoji nista sto i blizu moze da mu pridje. Imas mogucnost monitoringa sa 4 potpuno razlicita mixa, za 4 Stereo PA sistema. Pored toga, tu su svi potrebni efekti kao sto su compressor, gate, low cut, limiter i EQ po kanalu, kao i dva Aux efekta Hall i Delay. Bojim se samo, da na kraju neces ni nositi mikser koji sada koristis jer ce postati suvisan. Taj koji dolazi sa 1818VSL se s lakocom mjeri sa najkvalitetnijim digitalnim mixerima u rangu do 2.000 eura, a ako se to sve malo drugacije konfigurira, moze se mjeriti i sa mikserima do 20.000 eura.

hammers
23.10.2013, 02:52
Koliko bi vredela Terratec Phase 22? Radi li na W7, buduci da postoji drajver za Vistu?

tranzit
23.10.2013, 03:26
Malo bi vrijedila, vrlo malo... ama nista ne bi vrijedila. Taj Driver doduse, postoji za Vistu, cak i u 64Bbit verziji, sto uopste ne mora da znaci da ce Driver raditi i na Win 7 ili 8 kako treba. Nisam probao, ne mogu ti konkretno odgovoriti. Proizvodnja karte je odavno prestala, a i podrska jer od Viste vise nije radjeno nista na Driveru za kartu. Ono sto mi je ostalo u sjecanju u vezi sa Phase 22, su vrlo "mrsavi" ADDA konverteri, slabog kvaliteta, jedva dovoljnog za prosjecnu reprodukciju muzike. Za nekakav profesionalni ili poluprofesionalni rad, pa cak i u Homerecording domenu, cist promasaj, a za ono sto bi sale band htio, ni u snu. Driver je bio na Visti prilicno nestabilan pri zahtjevnijim projektima, a i u "leru" je bio znatno optercenje za sistem. Terratec se odavno preorijentisao na produkte koji ne spadaju u profeionalni audio domen. Poznato mi je da se karta moze dobiti za sitan novac ali zaobidji je u najsirem luku jer je to uzaludno bacanje novca.

hammers
23.10.2013, 03:36
Pretpostavio sam da je prilicno mrsava obzirom na godiste, a i odmah mi je bio sumnjiv drajver. Pitam jer sam dobio neku ponudu, covek je ceni 180e.=))=))=)) Kad se tad nisam slogirao, nikad necu.:D

tranzit
23.10.2013, 03:43
Taj "covjek" ima, cini se, velikih problema. Za taj novac se moze dobiti aktuelna (i nova) audio karta, sa potpuno profesionalnim mikrofonskim predpojacalima. Daj ti njemu prijateljski savjet, da posjeti nekog ozbiljnijeg psihologa jer kod njega ima dosta posla da bi se doveo u red.:lol::lol::lol::lol:

namrgodjen
18.02.2014, 19:35
Da se nadovezem na ovu temu, interesuje me da li vredi dati oko 75 evra za E-MU 1212M (http://www.kupujemprodajem.com/E-MU-1212M-10673931-oglas.htm?filter_id=2725921), koristio bih je iskljucivo sa kucne snimke sa klavijaturom, ili za taj novac preporucujete neku drugu?

tranzit
18.02.2014, 20:58
Vrijedi dati. EMU 1212m je u sustini veoma kvalitetna audio karta koja, vjerovali ili ne, ima Digidesignove AD/DA konvertere, dakle veoma visoki standard. Za kucnu upotrebu ili ne, nebitno je, dobices veoma visok kvalitet zvuka. Karta se moze prosiriti preko ADAT Interfacea za jos 8 I/O, tako da se moze od nje naciniti sasvim pristojno visekanalno okruzenje pristojnog kvaliteta. Driveri su stabilni, minimalna latenca na dobrim sistemima ide do 2ms, bez ikakvih smetnji, tu je i vrlo dobro opremljen software mikser sa EQ.ima, dinamickim toolovima i AUX efektima. Sve je na broju-

namrgodjen
18.02.2014, 23:29
Jos me samo zanima da li je bolja od M-Audio 192 Audiophile?

tranzit
19.02.2014, 01:50
U svakom slucaju i to prilicno ubjedljivo. Imaj na umu da su svi analogni ulazi i izlazi na 1212m izvedeni kao balansirani, pa ukoliko bilo sta prikljucujes na 1212m, sto takodje ima balansirane ulaze i izlaze, obavezno koristi odgovarajuce (balansirane) kablove. U software mixeru karte, odmah na pocetku definisi kako ces koristiti 1212m, da li u studijskom (+4dB) ili konzumerskom (-10dB) okruzenju.

namrgodjen
19.02.2014, 02:22
Znaci da idem na ovu prvu karticu. Ako je pazarim a bude nekih zackoljica nadam se da ces mi pomoci oko povezivanja a i da ce mi snimci u demo sekciji biti kvalitetniji. Kuciste sam promenio pa bih i neku zvucnu koja je dovoljna za kucne snimke. Hvala i pozdrav.

tranzit
19.02.2014, 03:35
Uzmi 1212m neces se prevariti. Pazi samo na to, da postoje dvije verzije, jedna je PCI a druga PCIe. PCI verzija je kompatibilna sa Audio Dock-ovima 1820 i 1820m, a novija PCIe verzija sa 1616 i 1616m Audio Dockovima. Razlike u kvalitetu nema, u pitanju je samo kozmetika. Naravno, da treba da uzmes onu koja odgovara tvom motherboardu radi Slotova jer je jedna stari PCI, a druga novi PCI Exoress Slot. Sto se tice pomoci i savjeta u vezi sa kartom i konfiguracijom njenog software mixera, budi bez brige, gdje god zapne, pitaj. 1212m je veoma, veoma fleksibilna audio karta i ne postoji konfiguracija koju sa njom ne bi bilo moguce odraditi ali zato je moras vrlo dobro upoznati.

namrgodjen
19.02.2014, 14:55
Tranzit, ja sam kupio novo kuciste skoro ploca mi je F2A85XM-D3H, a covek koji prodaje tu zvucnu mi je rekao da je stara 4 godine. Sad ne znam za koji slot odgovara, sliku je skinuo sa neta i postavio, moracu da ga pitam.
I da dodam, brine me nesto sto sam sad procitao o ovoj kartici a to je da ona nema prdpojacalo (kao i svaka profi) a ja snimam kuci tako sto povezem klavijaturu direktno kablom u kuciste. Jel to znaci da bih onda morao da imam mikser sa pojacalom?

tranzit
19.02.2014, 16:29
Ukoliko imas jos uvijek sliku te karte, dovoljno je da je vidim i znacu odmah koji model je u pitanju. Sto se tice ulaza kod 1212m, oni i te kako imaju predpojacalo, a naglasio sam ti u jednom od postova, da se radi o profesionalnim balabsiranim ulazima. Jedino sto karta nema, je mikrofonsko predpojacalo, Ti mozes sasvim normalno da prikljucis svoj instrument u lijevi i desni ulaz na karti i da snimas. Nemoj uvijek i sve da vjerujes, sto ljudi mlataraju po netu jer uglavnom ih 99% nema blage veze o onom o cemu pise. 1212m se moze mirne duse ubrojati u profesionalne audio karte sa veoma kvalitetnim AD/DA konverterima, irazito fleksibilnim routingom i vrlo stabilnim Driverom, koji je kompatibilan sa 64 Bit sistemima. Za sitan novac mozes nabaviti neki od ADAT konvertera, recimo Behringer ADA8000, kojim dobijas jos 8 mikrofonskih ulaza i 8 izlaza na 1212m (ADA8000 se moze naci vec za stotinak eura). U tom slucaju 1212m ima ukupno 10 analognih ulaza, svi balansirani, od cega je 8 mikrofonskih sa Phantom napajanjem i jedan stereo digitalni (SPDIF) ulaz i izlaz. Dakle, samo za stotinak eura vise, dobijas jedan prilicno kompleksan i stabilan Recording sistem kojim se mozes upustiti u snimanje kompletnog orkestra. Kako vidim, radis na AMD platformi, koji inace nikako ne preporucujem za audio rad al' sta je tu je, treba se potruditi izvuci najbolje iz onoga sto imas. AMD je naime, dosta, dosta slabiji od Intelovih novih procesora po pitanju performanse kada se govori o audio radu. Ovo ne znaci da ne mozes nikako da radis ali ce ti performansa sa tim AMD FM2 procesorom biti prilicno manja no sto bi bila na nekom Intel i5 ili i7 procesoru. Gigabyteov mainboard koji imas je sasvim uredu ali on ne moze da nadoknadi nedostatke procesora. Ovo ti pisem tek da imas na umu da za eventualne teskoce kasnije u radu, nije kriva EMU 1212m vec iskljucivo tvoj hardware, osnosno AMD okruzenje.

namrgodjen
19.02.2014, 22:07
Ma kad sam snimao u cubase sa onim starim krsem od kompa moci ce valjda i sa ovim, ne trazim ja studijski kvalitet :) procesor je A8 5600k izgurace on ovo sto meni treba.
Sad mi covek poslao poruku kaze da je kartica stara 4 god i da je sa tim novijim PCIe. Znaci pase na moju maticnu? I naravno da mu trazim drajvere za WIn7...
Dodato:
Sad videh da drajvere imam i na zvanicnom sajtu tako da se nadam da to nece biti problem.
Dodato:
Sad mi tek nista nije jasno...prvo kaze novija je a sad mi salje ovo:
E-MU 1212M Digital Audio System V2 PCI, Pakovanje od 2 PCI karte sa širokim spektrom priključnih portova. Port za priključenje E-MU Audio dock-a, S/PDIF In/Out (Coaxial,Optical), Firewire, MIDI In/Out...znaci ipak nije PCIe nego ta starija PCI.

tranzit
20.02.2014, 02:43
Rekoh ti da to nema nikakve veze sa kvalitetom ili sa bilo cime sem sa kozmetikom, odnosno Slotom u koji priklojucujes kartu.
Naravno da ce tvoj A5600k da izdrzi bez problema, to sto ti trebas jer sama karta nije ne znam kako zahtjevna.
Drivere imas na Creative stranici na koju ulazis preko EMU stranice i to uvijek najnovije koji podrzavaju aktuelne sisteme (samo Windows).
To sto covjek pise da ima citavu paletu prikljucaka, je sasvim normalno jer se oni nalaze na jednoj manjoj karti koja se ubada u Slot a ne koristi ga jer je povezana unutra jednim pljosnatim kablom koji je isti kao i kabl za Floppy. Na toj manjoj karti je vecina tih ulaza i izlaza. Obrati jedino paznju da ti posalje dva kratka adapter kabla koji na jednoj strani imaju mini-DIN, a na drugoj klasicni Midi, inace neces moci da prikljucis svoje midi uredjaje na kartu. Ova dva mala adapter kabla dolaze uz kartu pri kupovini. Uzimaj to odmah za 70 eura, jeftinije tesko da ces naci jer joj je regularna cijena dvostruko veca.

namrgodjen
20.02.2014, 02:54
Rekao sam mu da mi slika karticu pa cu da okacim ovde da ti vidis da li je PCI ili PCIe posto je okacio sliku sa neta. Jel kako sam ukapirao moja ploca podrzava ovu drugu varijantu tj PCIe. I samo jos jedno pitanje, na slici su neke dve kartice to me malo zbunjuje....
Dodato:
Da dodam sve mi je jasno pa da mi ne objasnjavas opet ovde a ne znam kako da obrisem ovaj poslednji post :)

tranzit
20.02.2014, 04:31
Ne moras da brises jer ono sto sam ti odgovorio na Chatu bi bilo dobro da procitaju i ostali jer mozda i njima zavalja. Ta druga kartica ne treba nikakav Slot, ni PCI, ni PCIe, ona je sa glavnom kartom povezana interno kablom, tako da preko tog kabla dobija i napajanje pored svih ostalih informacija, a na njoj se nalaze analogni ulazi i izlazi, kao i midi interface. Ona dakle nema nikakve veze sa Slotovima i moze se prikaciti gdje god se pozeli bez obzira koji Slot stoji ispod nje. UI sustini je mozes shvatiti kao i jedan externi Dock sa dodatnim ulazima i izlazima, samo sto eto nema svoje kuciste, pa se mora pricvrstiti u unutrasnjost kompjutera.

vrana88
19.08.2014, 22:43
Pozdrav kolege, razmišljam da kupim Behringer Xenyx Q1202USB miksetu sa usb-om i da ju koristim kao audio interface pa me zanimaju vaša mišljenja, dal je neko imao već iskustva s njom i dal bi to bilo dobro :)

radmikeli
14.10.2014, 23:08
Pozdrav svima,

Krajnji sam amater što setiče zvučnih kartica,al' mi treba vaša pomoć. Da li uopšte postoji i, ako postoji, koju karticu mi predlažete da uzmem. Jedini uslov je da na nju mogu povezati dva para zvučnika (sami zvučnici nisu velike jacine).

Unapred hvala.

VUNIMRAV
15.10.2014, 00:18
Imas jednu na nasem oglasu, a ja prodajem,jos je aktuelno!!

radmikeli
15.10.2014, 09:01
Jel možeš da ostaviš ili da mi pošalješ link.