PDA

Pokaži Full Verziju : shure beta 58 ili akg d7


jovo61
10.10.2013, 18:07
poz svim kolegama imam betu 58a na kabal pa sam nesto kontao da zamenim...dali ima kolega koje su probale akg d7 i da mi kazu komentari zz

nesokorgrx
11.10.2013, 00:07
AKG D7 je odlican mikrofon,radi super,ima malo vise viskokih pa moze da napravi problem sa mikrofonijom,inace odlican ton ima,ali ako si navikao na shur,akg ce ti biti zanimljiv 2 svirke i onda ces na njemu da juris shur-ov sound . . .
Ako imas priliku najbolje ga probaj prvo par svirki,pa se onda odluci da li da koristis shur ili akg
nadam se da sam pomogao,pozdrav . . .

accordst
02.01.2014, 00:35
Stvar ukusa,al meni se D7 sviđao više od beta 58.Beyerdynamic TG V71d mi je ispred njih i prije nego se za bilo šta odlučiš isprobaj ga ,po mogućnoti da imaš istovremeno uza se i dva spomnuta.

rolandx
02.01.2014, 10:58
Iako je kolega vec verovatno i kupio sta mu se svidelo,.... Ne mogu a da nenapisem ono sto mi je na srcu iz razloga sto mi se shure popeo na vrh glave.... Covece kao da su opsednuti ljudi rečju BETA...... i Shure uopsteno! Za sve buduce kupce..... Sto se tice D7 ima ,,cistiji" zvuk, verodostojnije prenosi glas od bete. Ogradicu se da je to moje misljenje. To sto na prvi susret se cini da ima previse visokih, ne bih se slozio. To iskljucivo ima veze sa podesavanjem EQ. Kada je sve na ,,nuli" tek tada se moze steci neki utisak. Beta kao da ima reverb ugradjen u sebi... nemam pojma ali mi nije nekako to to. Idem u off ali najprirodnije i najbolje za mene ,,amatera" u poznavanju sounda stekao sam utisak da je sennheiser EW serije fantastican odabir.... Od ponudjenih D7 i Bete dakle D7 je u prednosti. Nekako bi Betu te kupovne moci i cene... serije, kako god svrstao u PM miksere. Ne smes ih kudti jer odmah stizu kritike na takvo misljenje, a nesmes ih ni previse hvaliti jer ne zasluzuju. Shure Beta = Golf 2 ;)