PDA

Pokaži Full Verziju : Upgrade s Tritona LE na Fantom X6 ??


Va-7
29.09.2013, 18:19
Što mislite, dal ima smisla??? Imam priliku povoljno nabaviti X6 koji je bukvalno nov a nikad nisam imao prilike probati ga pa neznam kako to radi u usporedbi s LE semplovima koje imam ja a i svi ostali koliko znam jer se sve manje više vrti oko jednog teistog seta...

DinO74
29.09.2013, 20:17
I te kako ima smisla! Fantom X-6 je klasa u odnosu na LE i ako neces dati puno novca uzmi ga obavezno... Sto se tice semplova odn. setova koji kruze za Le , Tr, itd. kod X-6 ces morati malo da zagrijes stolicu jer nema toliko materijala u opticaju kao sto ima za Korg a i nije tako jednostavno "povuci" jedan program iz nekog seta kao sto je to jednostavno na Korgu. U svakom slucaju moja preporuka :)

Va-7
29.09.2013, 20:18
Hvala za info...ovaj X6 koji gledam ima brdo semplova već odrađenih...

DinO74
29.09.2013, 20:26
Jos bolje ako vec ima koliko-toliko uradjen set. Po meni licno Le, Tr, Classic nema tu toplinu kao sto ima Fantom i najbolje je ako ikako mozes da uporedis i jednu i drugu na licu mjesta. Probaj neku boju koju imas i na Le i na X6 (sigurno neka semplovana harmonika) ... sve ce ti se samo kazati :)

calevh
30.09.2013, 14:54
Kao i u "onoj" temi, ako imas novca, slobodno, osetices itekako razliku, a jos ako budes kupio Bk9, i X6, auu... Zvucace svetski. Za taj cenovni rang razmisli i o nekom Kurzweil - u, cisto baci pogled na neke modele, neces pogresiti, samo mozes napraviti jos bolji potez.

Va-7
30.09.2013, 15:59
Bio i probao, LE je daleko iza Fantoma X... vjerojatno uzimam, samo da LE-a frknem....

BK-9 je do daljnjeg out jer me se nije dojmio tonski odnosno nema tu prevelike razlike prema mojem g 70 s srx-om, još k tome nema vokodera... :(

beronjan
30.09.2013, 18:26
Ogroman upgrade je preci sa LE na Fantom X! Ja sam svojevremeno imao TR i posle njega presao na Fantom G! Progledao sam... A sto se tice BK9, mislim da si u pravu sto ne menjas G 70, i da neces dobiti neki preterano veliki napredak u soundu, ako ga ima uopste :)
Fantom X i G-70, i udri! :D Nek ja sa srecom :-h

Pozdrav

Va-7
30.09.2013, 19:52
G-70, GEM Genesys PRO i Fantom X6 sva tri su doma u sobi orkestar majke mi

tranzit
30.09.2013, 21:59
Ti si u sustini jedan od rijetkih koji je ispravno shvatio upotrebu vise instrumenata i to zato sto koristis tri veoma dobra ali po osnovnom soundu, vrlo razlicita instrumenta, cime imas i veoma raznovrstan sound na raspolaganju. Za razliku od onih koji recimo, kao aranzer koriste PA3X ili PA2X, a kao dodatni instrument neki od Tritona ili neka kombinacija Yamahinog aranzera i Motif ili MO workstationa, te tako imaju u osnovi iste sounde u duplom, a ponekad i trostrukom izdanju.

Va-7
30.09.2013, 22:03
Ja da mogu imao bih 3 aranžera i jednog semplera jer jedino tako kad si u duetu ne dopizdi ljudima cijelu noć isti bubanj, isti doboš, isti tomovi, isti bas, ista pratnja i tako dalje... Gem i G70 mi se tu savršeno poklapaju, G-70 za starogradsku i narodnu pratnju, GEM svojim drum setovima i svime ostalim savršeno odgovara modernijoj glazbi, disco, pop, rock, tu je kao riba u vodi. Fantomom mislim pokrit ono što je LE-u falilo, topline i punoće...

Sad treba ugrijati stolicu i odabrati najbolje od sva 3 i to ljudima prezentirati na svirkama, mislim da neće biti teško :)

tranzit
30.09.2013, 23:45
Sigurno nece biti tesko, imas dovoljno materijala pred sobom da ces vrlo lako i brzo odabrati najbolje iz ponudjenog, to jest ono sto ti mislis da je dovoljno dobro. Nisu problem isti dobosi ili bass bubnjevi kako pises, jer i kod zivog orkestra, bubnjar nema trideset Drum Setova, vec samo jedan ili u iznimnim slucajevima dva. Najbitniji problem je potpuno isti izvorni, osnovni sound i ista sinteza koja dolazi sa oba instrumenta, problem su isti DA konverteri, isti DSP Effect Chipovi, problem je u sustini potpuno ista zvucna slika sa dva ili tri instrumenta, koje ljudi naredjaju ispred sebe na bini, a u sustini moze sve proci i sa jednim (najboljim) od njih. Uglavnom badava tegle te instrumente. Kod softverski baziranih instrumenata je sasvim druga prica jer se moze naredjati par Masterkeyboarda koji upravljaju soundom sa istog audio komjutera, posto se na tom audio kompjuteru istovremeno mogu nalaziti totalno razlicite sinteze ili sampleri, odnosno razlicite sound biblioteke, tako da sa jednog audio kompjutera dobijas najraznovrsnije sounde, sa jos raznovrsnijim efektima, cime pokrivas ogromno i nepregledno polje sounda. Od klasicnih Korg M1 ili Wavestation sounda, preko Yamahine FM(DX) sinteze i Rolandovih Sound Canvas i Sonic Cell programa, do ogromnih (i kvantitativno i kvalitativno) Sample Contenta kojekakvih softverskih samplera. Kako god, ti si odabrao dobar hardverski setup, koji je u toj kombinaciji, zaista mocan kada se radi o hardver instrumentima.

nikadvisekorg
01.10.2013, 07:45
Uzmi slobodno dok sam svirao x6 bilo mi je uzitak da slusam kvalitetne semplove.... u odnosu na korga le je 5 klase iznad.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Va-7
01.10.2013, 09:54
Sigurno nece biti tesko, imas dovoljno materijala pred sobom da ces vrlo lako i brzo odabrati najbolje iz ponudjenog, to jest ono sto ti mislis da je dovoljno dobro. Nisu problem isti dobosi ili bass bubnjevi kako pises, jer i kod zivog orkestra, bubnjar nema trideset Drum Setova, vec samo jedan ili u iznimnim slucajevima dva. Najbitniji problem je potpuno isti izvorni, osnovni sound i ista sinteza koja dolazi sa oba instrumenta, problem su isti DA konverteri, isti DSP Effect Chipovi, problem je u sustini potpuno ista zvucna slika sa dva ili tri instrumenta, koje ljudi naredjaju ispred sebe na bini, a u sustini moze sve proci i sa jednim (najboljim) od njih. Uglavnom badava tegle te instrumente. Kod softverski baziranih instrumenata je sasvim druga prica jer se moze naredjati par Masterkeyboarda koji upravljaju soundom sa istog audio komjutera, posto se na tom audio kompjuteru istovremeno mogu nalaziti totalno razlicite sinteze ili sampleri, odnosno razlicite sound biblioteke, tako da sa jednog audio kompjutera dobijas najraznovrsnije sounde, sa jos raznovrsnijim efektima, cime pokrivas ogromno i nepregledno polje sounda. Od klasicnih Korg M1 ili Wavestation sounda, preko Yamahine FM(DX) sinteze i Rolandovih Sound Canvas i Sonic Cell programa, do ogromnih (i kvantitativno i kvalitativno) Sample Contenta kojekakvih softverskih samplera. Kako god, ti si odabrao dobar hardverski setup, koji je u toj kombinaciji, zaista mocan kada se radi o hardver instrumentima.

Sve potpisujem, i stoji da bubnjar nema 3 seta bubnjeva ali različiti stil sviranja, ostali prateći instrumenti u bendu ipak donose svoje. Da imam jednu neznam kakvu klavijaturu, sinteza je ista, sve su boje manje više iste, razlike su minorne i prosječan slušatelj to ne čuje. Kako i sam kažeš, više sinteza iz više klavijatura donose nešto sasvim novo i sad kad sam to posložio zapravo vidim koliko su veće mogućnosti i kako možeš u jednm trenu zvučati kao bend Keith Richardsa a u drugom kao orkestar Dragane Mirković i to je za jedan duet u kakvom ja sviram izuzetna stvar.

Va-7
20.10.2013, 10:01
Samo da spomenem, ide već treći vikend kako sviram u kombinaciji s 2 aranžera+ Fantom X, kombinacija je boli glava a najbitnije možda za spomenuti, GEM Genesys PRO tonski na stageu pojede G70, Gem zvuči nevjerojatno dobro i totalno su neusprodeivi ma što radio s Rolandom, u narodnjacima možda ne toliko jer se meni neda na GEM-u slagat dvojke, estame i ostalo ali u zabavnjacima te dvije klavijature nemaju ništa zajedničko, GEM satere rolandov ton koji daje na razglas za dobro jutro...

Fantom X mi se pokazao kao 5 koplja bolja kljava od LE-a, razumno i puno više je koštao :)

sale_band
20.10.2013, 10:37
Da ne otvaram novu temu, interesuje me fantom x6 rack, odnosno, koliko je praktičan za live svirke ako bi se kontrolisao putem master keyboarda kao što je Roland A500 u mom slučaju??

Da li je moguć "patch change" direktno sa kontrolera ili bi to moralo da se radi na samoj rack konzoli??? Pozz

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

Va-7
20.10.2013, 10:42
Ja osobno ne volim rackove, nikako da se naviknem na to na klljavi stisnem što me zanima, imaš neku rutinu, modul je meni totalno nepraktičan... Da radi u suradnji s controlerom, tu nema greške, mislim da radi patch change preko kontrolera jer opcije pališ i gasiš preko midi kanala, ostalo je ja mislim stvar navike...Bilo bi super kad bi mogao imati svaku kljavu umjesto modula samo bi onda trebala bina samo za klavijaturistu :)

sale_band
20.10.2013, 10:51
Pa ta bina i jeste problem, a i transport. Ovako imam rack gde mi je Eq, Efekti, kompresor i ima još mesta za 4-5 uređaja gde sam mislio ubaciti neki rack synth modul ako bi sve to bilo moguće efikasno kontrolisati putem master keyboarda.

E da, da li može jedan master keyboard da kontroliše više instrumenta istovremeno??

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

Va-7
20.10.2013, 10:55
Eh, to nisam nikad radio ali mislim da može ukoliko imaš više midi kanala.... vjerojatno treba paziti na postavke da ti jedan midi kanal odjednom ne aktivira dvije funkcije na oba uređaja...