PDA

Pokaži Full Verziju : casio wk1800


Bucin Nikola
27.09.2013, 20:59
Imao sam korga i3 sa ne ispravnim flopijem,pisao sam o tome vec ovde pa sam trampio za ovaj casio i dobio neku doplatu,uglavnom sam dobro prosao,e sad,ritmove sam ubacio od rolanda,svaki prima jer ima u sebi konvertor,al za boje je problem posto ih nema...Format boja je CT3,pa me interesuje da li ima jos od nekog casia taj format boja ili neki konvertor za boje da podrzava ovaj format u sebi,tj da se mogu kovertovat boje od drugih klavijatura za ovu?

ella 85
28.09.2013, 13:24
da bi uzimao neke boje drugih klavijatura moras uzet ozbiljnu klavijaturu,to je ipak za djecu igracka,ja ne razumijem sta si ti mogao ubacit od rolanda na to :D:D:D

acakasper
28.09.2013, 13:24
tesko ces naci boje za ovaj model,jer nije profi aranzer,ne verujem da ga iko koristi za live nastupe.To ti kazem jer vidim da nema na forumu tema o njemu.E sad pogledaj negde,ili ako se neki kolega javi koji ima taj aranzer.
@ ella 85,kolega ni sa jedne klavijature se ne mogu prebacivati boje na drugu,jedini sto pasu boje na pa50,60,80 su isti format,cak i klavijature x3 i x5D ne mogu menjati boje.

ella 85
28.09.2013, 13:34
nije valjda :D:D:D:D:D

acakasper
28.09.2013, 14:24
ne znam sta smatras pod ozbiljnom klavijaturom?

Bucin Nikola
28.09.2013, 15:26
''ELLA 85'' kolega,ja na zalost nisam u mogucnosti da uzimam kao sto ti kaze ozbiljnu klavijaturu,a i sa tim ne ozbiljnim radim vec mnogo godina i do sada se niko nije zalio na moje sviranje,radio sam dugo godina sa rolandom e86 koji je meni zavrsavao posao uvek i donosio dobar dinar tako da nisam imao potrebe za ozbiljnom klavijaturom...a od rolanda sve ritmove prima kao sto sam i napisao,to nije problem,problem je jedino sa bojama,ima edit boja i user za iste da mogu da se menjaju i rade po svojoj zelji,a ja sam pitao SAMO da li neko zna da li i jedna druga klavijatura ima ekstenziju CT3,ili neki program koji iste moze konvertovati

yamahapassion
28.09.2013, 15:49
Ja sam nekad znao raditi i sa gorom klavijaturom, i nije bilo zalbi, a Bogami znam i za kolegu Dell-a koji je isto jedno vreme radio sa casiom. Sto se tice same klavijature, ja sam imao ctk731, koja je jos slabija od ove, takodje je imao disketu za konvert ritmova sa rolanda i technicsa, i ritmovi su zvucali ok. Za boje je jako malo mogucnosti na ovom tipu klavijatura, znam da su se mogle kombinovati dve boje i da se moglo jako malo izvuci da to iole ima neki kvalitetan sound. Neki mrsavi reverb, bez delay-a, bez mono, portamento, i drugih opcija koje su za narodnjake vazne. Secam se jedino da je fabricke organe imao jako kvalitetne, i mogle su se srediti neke frule, gitare, piano, cak sam i neku harmoniku napravio mesajuci dve boje da bude priblizna zvuku harmonike. Nazalost sve to sto sam imao sa te klavijature davno je izgubljeno i pobrisano, ali probaj pitati kolegu Dell-a, znam da on sve cuva ko zmija noge =)) Mozda ti moze poslati ako jos uvek ima taj materijal. I jos jedan savet (ako imas laptop). Posto na tom casiu ritam masina zvuci koliko-toliko ok, ako imas laptop instaliraj Vsampler na njemu, povuci u njega neki tritonov set i imaces boje s kojima mozes tezgu odraditi bez problema. Pominjem Vsampler (iako ima i boljih) posto on ne opterecuje puno procesor i nije toliko zahtevan, tako da moze da radi i na nekom starijem laptopu.

Bucin Nikola
28.09.2013, 17:57
kazim mi,posto nisam toliko radio sa tim programima,kojim kablom treba spojiti klavijaturu i komp? i boje,jel se menjaju na komp ili klavijaturi onda?

Dell
28.09.2013, 18:06
Materijal za Casio ima ovdje na downloadu i converter za njega (konvertira se u samoj klavijaturi), nemam zivog pojma sad kako se ista radi, ali sve je u tancine objasnjeno u downloadu.

Bucin Nikola
28.09.2013, 19:37
ma meni za ritmove nije problem,to sam sredio jos kad sam je uzeo,boje su problem,gde naci ili kako kovertovati od drugih klavijatura

yamahapassion
28.09.2013, 20:03
Laptop se spaja sa klavijaturom MIDI to USB kablom kojih imas sad da kupis za nekih 20-30e. Usb nastavak ide u laptop, a MIDI nastavak u klavijaturu (Sad se ne secam jel bese midi in ili out). Boje mozes menjati i na laptopu (najlaksi nacin), a ako se malo pozabavis midi protokolom i onim sto ti casio nudi u vezi midi podesavanja mocices namestiti i da menjas boje na samoj klavijaturi. Davno sam se igrao s tim pa sam sad i zaboravio kako sta ide veruj mi.

Bucin Nikola
28.09.2013, 23:30
ok onda,ostaje mi samo da kupim kabal i da probam...valjda ce biti nesto od toga...A tebi i ostalima hvala na informacijama i pomoci....