PDA

Pokaži Full Verziju : Imam sumovi cudni od zvucne kartice M audio mobil pre


korgic
14.09.2013, 16:56
Pozz,uzo cisto za kod kuce M audio mobil pre karticu preko usb.Kad sam instaliro nove drajvere i prikacijo karticu na moj laptop.Kad sam pokreno Wavelab 8 primetio sam da mi kartica daje cudne zvukove.Napravio sam jedan kratak snimak da cujete.Neznam zasto se to desava.Hvala svima na pomoc

pekilik
14.09.2013, 18:21
dali ti je mozda spojen neki USB to Midi kabal u kompijuter, lil ti je neki booster ukljucen?

korgic
14.09.2013, 18:24
NIje,samo je spojena usb prikljucak na zvucnu nista vise.I laptop na struju bez baterije.

Vaxter
14.09.2013, 18:52
Pretpostavljam zbog Ground Loopa, o čemu je čini mi se prisano nadugačko i naširoko.
Proveri da li se to čuje kada staviš laptop na bateriju i isključiš punjač.
Ako se ne čuje to je to.

Rešenje koje nije dobro, a mnogi koriste, je izolacija uzemljenja.

Rešenje koje jeste dobro je DI box ili GFCI.

korgic
14.09.2013, 19:03
Taj isti fenomen mi se desava i sa kucni dekstop pc isto.Nezavisno dali je laptop ili desktop pc.

Vaxter
14.09.2013, 19:05
Moguće da je uzemljenje u kući loše.
Probaj samo laptop bez punjača sa baterijom.
Ako i tada ima šuma, onda je nešto drugo i možemo da tražimo problem dalje.

korgic
15.09.2013, 08:32
Primetio sam kad stavim klavijaturu u zvucnu da mi se ti sumovi pojave,ali ako izvadim kabel necuje se nista.Pa sam uzo drugi kabel ali opet isto se desava.Nemam bateriju izgubio kad sam se selio u drugi stan.

sale_band
15.09.2013, 08:51
Moguće je da ti ulazni/izlazni parametri (signali) nisu dobri, takodje, proveri da salješ signal iz klavijature u "line in" zvučne kartice.


Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

korgic
15.09.2013, 09:01
U line in i saljem iz klavijature izlazim na L I R Izlaze ,probo sam slusalice na klavijaturi znaci nema nikakvi sumovi ali cim ubacim u zvucnu onda pocinju sumovi.E sad neznam kako je najbolje da proverim zvucnu .Hvala

Vaxter
15.09.2013, 10:47
Vrati se na moj prvi post i primeni.
To je rešenje.

korgic
15.09.2013, 10:50
Di box imam ali za gitare ali nazalost nije mi tu.A sta je GFCI?

tranzit
15.09.2013, 13:58
Ukoliko se smetnje javljaju samo onda kada prikljucis instrument na M-Audio onda ce DI Box(ovi) biti jedino i pravo rjesenje ali iskljucivo DI Boxovi koji imaju Ground Lift kojim se odvaja pol mase iz audio kabla. Imas ih vrlo povoljnih i slobodnmo uzmi najpovoljniji. Imas od Behringera i dvojni aktivni DI Box koji ce ti biti dovoljan za aranzer. Izbjegavaj pasivne DI Boxove. O razlici izmedju aktivnih i pasivnih DI Boxova sam skoro pisao.

korgic
15.09.2013, 14:08
Imam aktivan di box,ali problem je sto mi nije tu,pa sam mislio bilo kako da resim iz bez di box ako uposte to moguce.

Vaxter
15.09.2013, 14:10
Pa bez ičega jedino seljačko rešenje sa izolacijom uzemljenja, koje i nije baš rešenje, ali nećeš imati zujanja.

tranzit
15.09.2013, 14:14
Moguce jeste, Vaxter ti je kratko pomenuo to rjesenje, ama ono moze biti vrlo opasno, pa izbjegavam da ga bilo kome preporucim. Radi se o odvajanju (izolovanju) mase na samom utikacu za struju, mada mislim da kod tebe to nece pomoci, kada je Laptop u pitanju. Mozes probati ali imaj na umu da takvo rjesenje ne smije da bude trajno, sto iz razloga nestabilnosti struje kojom napajas Laptop, a sto (ovo je dosta vaznije) radi toga sto je takvo napajanje uvijek latentna opasnost da te mlatne struja pri radu.



Pisali smo cini se u isto vrijeme.

korgic
15.09.2013, 15:27
Da jeste,ali to mi se desava i na kucni pc isto nije samo na laptop.Hvala

tranzit
15.09.2013, 15:46
Isti razlog je i kod kucnog PCa, posto u M-Audio vodis nebalansiranim kablovima signal sa aranzera ili drugih instrumenata, a kod takvih kablova nemas mogucnost odvojiti masu koja i stvara probleme. Treba ti DI Box za svaki od kablova, zatim ti trebaju sto kraci nebalansirani kablovi (najbolje do 1m) kojima vodis signal od instrumenata do DI Boxova, a onda ti trebaju balansirani kablovi kojima dalje vodis signal od DI Boxova do M-Audia. Ovi kablovi mogu biti duzi. Isti scenario koristi i na bini, s tim sto tamo nije M-Audio, vec mikser krajnja destinacija.

nesaband
15.09.2013, 17:13
Problem je to sto niko ne cita odgovore vec nastavlja sa pitanjima i to ide tako u krug @vaxter

tranzit
15.09.2013, 18:07
To je vec dijagnosticirana bolest jednog broja clanova, koja je uz to i zarazna, pa se polako siri forumom kao kuga.

nikadvisekorg
16.09.2013, 17:25
Pa bez ičega jedino seljačko rešenje sa izolacijom uzemljenja, koje i nije baš rešenje, ali nećeš imati zujanja.

+1

Ali iskljucivo na sopstvenu odgovornost.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2