PDA

Pokaži Full Verziju : Poginuo Tose Proeski


mykeli
16.10.2007, 10:10
Na zalost veliki gubitak za njegovu porodicu i za ceo Balkan...

Neka pociva u miru!!!:(:(:(

marco
16.10.2007, 10:13
Sad sam cuo na vestima. Strasno.

kljucko
16.10.2007, 10:14
Sad sam gledao na vijestima..Nemogu da vjerujem:(:(
Ogroman gubitak:(
http://www.javno.com/hr/film-i-glazb...k.php?id=90020 (http://www.javno.com/hr/film-i-glazba/clanak.php?id=90020)

mykeli
16.10.2007, 10:30
Toše Proeski, 26-godišnji makedonski pevač, poginuo je jutros u 6.25 sati u saobraćajnoj nesreći na autoputu Zagreb - Lipovac na ulazu u Novu Gradišku, javili su hrvatski mediji.

Proeski je bio suvozač u Tuaregu kojim je upravljao 32-godišnji makedonski državljanin Georgij Georgijevski i koji je udario u zadnji deo priključnog vozila na severnom delu autoputa u smeru Zagreba.

Proeski je poginuo, a vozač i 46-godišnja Ljiljana Petrović koja je bila na zadnjem sedištu su teško povredjeni.

Pretpostavlja se da je uzrok nesreće nedovoljan razmak izmedju vozila. Oba su se kretala u smeru Zagreba. Istraga na mestu nesreće još traje, a pogibiju popularnog makedonskog pevača potvrdili su i u Upravi policije.

Makedonski pevač pop i tradicionalne muzike Toše (Todor) Proeski rodio se u Kruševu 25. januara 1981. godine. Jedan je od najpopularnijih izvodjača na celom Balkanu, čije su mnoge pesme nedeljama na vrhu top lista Makedonije, Srbije, Crne Gore, BiH, a i Hrvatske.

Službeno je propevao na jednom dečjem festivalu, a 1998. godine po prvi put nastupa i na makedonskom izboru za pesmu Evrovizije sa pesmom ("Ostani do kraja").

Takodje započinje uspešnu saradnju sa kompozitorom Grigorom Koprovim i stvara prvi veliki hit ("Rane na usnama").

Njegov do sada najuspešniji hit je pesma "Čija si" koja je mesecima bila najslušanija pesma u BiH, Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji.

Za makedonskog predstavnika za pesmu Evrovizije izabran je 2004. godine, gde je s pesmom "Life" zauzeo 14. mesto.

(MONDO)

tesla
16.10.2007, 10:52
OGROMAN gubitak za ceo svet neka mu je Vecna Slava i Hvala za sve sto je ostavio iza sebe

mykeli
16.10.2007, 11:33
Bogata karijera
Toše Proeski rođen je 25. siječnja 1981. godine u Prilepu u Makedoniji. Njegova kratka karijera započela je 1996. i 1997. godine kada je pobijedio na festivalu Melfest. Suradnja s makedonskim skladateljem Grigorom Koprovim, koju je započeo 1998., donijela mu je prve velike hitove Usne na usnama i Sunce u tvojoj zlatnoj kosi, s kojima na velika vrata ulazi u sam vrh makedonske scene. Godinu kasnije objavio je svoj debi album Nekade vo nokta (Negdje u noći).

Iste godine na Skopje festivalu osvaja prvu nagradu publike s pjesmom Tvoji poljupci na mojoj bijeloj košulji, a na ljeto održava prvi samostalni koncert u Skoplju. Godine 2000. za album Nekade vo nokta osvaja prestižne nagrade 12 veličanstvenih, i to za najbolji muški vokal, najbolji koncert godine, najbolji video. U lipnju 2000. objavljuje novi album Sinot Božji, a u listopadu 2002. treći.

Pobjedom na Beoviziji 2003. godine s pjesmom Čija si Toše je počeo graditi međunarodnu karijeru. Iste godine pobijedio je na nacionalnom izboru za pjesmu Eurovizije. Godine 2004. u Turskoj predstavlja Makedoniju s pjesmom Life. Iste godine objavio je Dan za nas, četvrti album i prvi za teritorij Hrvatske i Slovenije, a 2005. album Pratim te.

Dan za nas prvi je album koji je 6. rujna 2004. snimio za Hrvatsku i Sloveniju. Toše je surađivao s nizom uglednih autora i izvođača poput Marine Tucaković, Dine Muharemovića, grupe Sintezis ili legendarne Esme Redžepove u sjajnoj skladbi Čini.
Toše je hrvatskoj publici poznat i kao izvođač pjesme Srce nije kamen, najemitiranije pjesme hrvatskog radijskog etera za 2006. godinu s kojom je Toše nastupio na HRF-u. S pjesmom Veži me za sebe ovog je lipnja osvojio Grand Prix 11. Hrvatskog radijskog festivala na Hvaru. (MediaServis)

blatusan
16.10.2007, 12:12
Ogroman gubitak!! Veliki umjetnik je bio!! Zao mi je njega i njegove familije!!
Zalosno!

taletdkmk
16.10.2007, 13:23
Golema zaguba za Makedonija i za celiot Balkan. Tose Proeski bese edinstveniot covek sto znaese pravilno da go pokaze liceto na Makedonija preku MUZIKA. Ama toa e toa. Zivotot e mnogu surov nikogas ne znaes sto te ceka naredniot den. Tose Proeski bese ziva LEGENDA spored mene a toa retko se slucuva pomedju zivite. Neka mu e vecna slavata i neka pociva vo MIR :( :( :( :(

antalus
16.10.2007, 13:54
jebote ne mogu da verujem!

No.1
16.10.2007, 16:04
Socuvstvo od mene, do negovoto semejstvo do cela Makedonija i cel svet sto go saka i respektira Tose.

Enostavno Makedonija nema sreka:edno nesto dobro sto ke proizleze od nea mnogu kratko trae.
Kratko traese megu nas, no ke ostane za sekogas vo nas.Golem covek, humanist,umetnik,veruvase vo boga, i bog ni go zede.Mozebi e tocno deka tie sto se pravedni pobrzo gospod gi zema da bidat blisku do nego.Mozebi da se umre ne e tragedija,mozebi e cest da se bide pokraj boga???Paradoksalno bolno.

Lesna mu zemja, neka pociva vo mir, negovata dusa neka lebdi megu site nas, negovite pesni neka bidat vecno zapameteni,kako ispeani od se srce,so cista dusa...a ostanaa tolku mnogu nedopeani.....

Gospod se mu dade, i se mu zede, i nam ni zede po del od nasite dusi, i ni ostavi milioni solzi da go polijat ovoj nesakan cin.Ni ostavi amanet kako da prodolzime ponatamu, zivotot e kratok, i treba da se ispolni so ljubov i pocit.

Tose peese: "Da mozam bar da se razbudam,vo svet na ljubovta..."
Negoviot zivot bese igra bez granica,kade nikoj ne mozese da go spreci vo negovata bozevstvena misija da razsee ljubov niz svetot...

Eh...da moze bar da se razbudi....

TOSE,VECEN KE SI VO MENE.

daisa
16.10.2007, 16:17
Brate pocivaj u miru

kuki
16.10.2007, 16:27
Jos uvek ne mogu da verujem,vise ga necemo vidjati ali ce se jos dugo spominjati njegovo ime i slusati njegove pesme.
Nek pociva u miru!

mr_eko
16.10.2007, 17:01
Ja neznam...nemamo šta pričat o Tošetu kad svi znamo ko je......ali ovo je previše za nas da se ovoliko muzičkih umjetnika izgubi u jednoj godini......:(

matenica
16.10.2007, 17:46
Tose , glas sto mnogumina go posakuvaa, sakaa da go imitiraat, novo toa tesko im odese. Glas koj e muzicki nadaren, mozebi ke ostane zapameten vo celiot svet po svojata darba, po humanosta i nestrplivosta za nadograduvanje. Za zal premnogu brzo zivotot na Tose zgasna , bol i teska taga e sega na site pogotovo na Makedonskata zabavna muzika. Zagubivme nesto sto bese biser, no negoviot glas vecno ke ostane so nas.

zvekan
16.10.2007, 18:02
Neka pociva u miru

zoki-41
16.10.2007, 18:28
BOLIi vo gradite MAJSTORE
NEKA TI E VECNA SLAVA

Marco7
16.10.2007, 19:21
Otisao je veliki covek i veliki pevac...Slava mu!

dux
16.10.2007, 19:47
Bas mi je zao. Stvarno velika steta najprije kao mladog covjeka koji je izgubio zivot a i kao popularnog umjetnika koji je osvojio mnoga srca. Nek mu je vjecna slava i pocivao u miru

nele1
16.10.2007, 21:46
Bio Si Car Ostaces Velika Legenda Jedna Od Najvecih Na Balkanu
Vecna Slava Za Velikog Umetnika

Jugo
17.10.2007, 00:06
Veliki gubitak za muziku Balkana!
Pocivaj u miru!

alexej
17.10.2007, 00:14
Tragedija.....vecna Slava

jmikulc5
17.10.2007, 00:47
I sad mi neko kaze ima BOGA, a sto uze mlad zivot?
Mislim da nikakva rijec ne moze utaziti tugu i prazninu onima koji su upoznali Tosu. TRAGEDIJA!!!

NEK MU JE VJECNA SLAVA I LAKA CRNA ZEMLJA.

marco
17.10.2007, 01:03
Ma nema Boga ni bilo kakvih pravila. Kriminalci, i razni drugi zli ljudi se setkaju okolo, sire nesrecu i zlo, a neko dobar, cestit i pobozan "ode" tek tako. Definitivno Boga nema.

BasariStudios
17.10.2007, 06:50
http://youtube.com/watch?v=iIiXarV4X4o

elvir
17.10.2007, 11:32
Moje Saučešće Njegovoj Familiji ,žalosno Je Ovo Pogotovo Kad Je Momak Ovako Mlad I Kad Je Pjevao Sa Srcem

Vaxter
17.10.2007, 11:45
Bash sam bio zatechen kad sam juche prochitao ovo...
Dechko je bio svega 3 godine stariji od mene...
Sjajan i izuzetno nadaren pevach koga je je vec sad imao zlatnu karijeru, a kamoli za par godina.
Nije iskvaren slavom, iako je za to imao razloga.

Tragedija u svakom pogledu...
Za tako mladog choveka, porodicu i muziku...
Slava mu!

blusa
17.10.2007, 14:35
Rest in peace..


Evo nesto takodje za vas koji zelite..
Diskografija Tose Proeski

http://www.speedyshare.com/525821823.html

cvelepa50
17.10.2007, 14:43
Krv Jos Topla Je ,Ljubav Splasla Nije, Prebrzo Si Otisao, Za Sobom pjesme I Uspomene Ostavio.
Tose Volimo Te!!!!!

R.I.P

BasariStudios
17.10.2007, 14:43
Hvala na linku.

skoricnik
17.10.2007, 18:39
Pocivaj u miru!!!! :(

bravo9
17.10.2007, 21:22
Golem gubitok za site.Nema nikoj vo cela Makedonija i posiroko na Balkanot koj ne slusnal za nego.Nemam zborovi so koi bi ja izrazil neizmernata bolka koga e slusnav taznata vest.Deneska Makedonija e obviena vo crno. Toj bese spoj na ona sto e najdobro , najubavo ,najvredno naj..........
Tose pocivaj vo mir.Neka ti e vecna SLAVA.Vecno ce bides vo nasite srca.

sevce
17.10.2007, 21:55
Nemam zborovi......Zalost