PDA

Pokaži Full Verziju : kurzweil mono terce problem


sinisa35
30.08.2013, 16:45
pozdrav.radi se o k2661 i tercama preko 32 layera u program modu. (u setup modu ih ne pravim jer ima samo 8 zona koje su nedovoljne).znaci u program modu preko layera napravim tercu normalno i sve radi ok dok je u poly (harmonike i ostale boje koje idu u poly) ali kad napravim tercu od npr magy boje i stavim mono onda mi pocne brljati tercu u svirci tako sto npr gdje treba biti recimo mala terca ako je prethodni ton bio velika terca ,taj mono mod uhvati taj +4, i svira ga na mjestu gdje treba biti mala terca +3.kad sviram ton po ton sve je ok.i u poly modu sve je ok.ako neko shvata problem a ima krz i koristi mono terce(ne one u pc3k6 koje su radjene u setup modu sa zonama) nego u layeru u programu nek se javi ako je imao slican problem i rijesio.

hvala

nemanja 1982
25.02.2014, 19:09
Ja imam isti taj problem,ne znam do cega moze da budee.. :(
Dodato:
Jel zna neko sta je u pitanju????

beronjan
08.03.2014, 01:56
Ajd da probamo ovako:

Boju, na kojoj radiš terce u PROGRAMU, stavi je na POLY i sačuvaj je tako. Zatim, prebaci je u SETUP i na stranici SWITCH namesti ovako:

PSw1
SwType: Toggled
Dest: 126 (MonoOn)
On: 127
Off: 0 (probaj i 127, u tom slučaju bi trebalo da stalno bude monofona boja, bez obzira na to da li je Switch1 pritisnut ili nije, ali nisam 100% siguran)
Ent: Off
Ex: Off

I sačuvaj SETUP!
Sa ovim si na Switch1 dodelio MONOPHONIC opciju, i možeš da je uključuješ ili isključuješ (pogledaj zagradu kod opcije OFF iznad) pritiskom na Switch1 (iznad PitchBenda).

Sad bi trebalo da ti je uključen MONOPHONIC bez Portamenta koji je u stvari i pravio problem svo vreme, i koristiš boju u SETUP modu a ne u PROGRAMU. Ako sačuvaš tako boju, kao što sam napisao, trebalo bi da stalno bude monofona, i Switch1 će se uključivati sam gad god prebaciš na tu farbu koju si sačuvao.
Probao sam kod mene na PC3K6, i šljaka sve bez problema, vajlda će raditi i na K2661 :)

Nadam se da nisam bio previše konfuzan :D
Dodato:
Mali dodatak:

Ako i dalje ima Portamenta na boji, on se u setapu može isključiti ovako:

PSw2
SwType: Toggled
Dest: 65 (PortSw)
On: 0
Off: 0
Ent: Off
Ex: Off

nemanja 1982
12.03.2014, 12:45
Sta da radim sa semplovima od 2 tona recimo,kako da ih ''razvucem'' i awave studio ili soundforge,jesi probao ono sto smo pricali? :)