PDA

Pokaži Full Verziju : Pasivne kutije wireless povezivanje


maricm
02.08.2013, 20:17
Pozdrav
Interesuje me mogu li se ikako pasivne kutije povezat na daljinski?


Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

tranzit
02.08.2013, 20:50
Pasivne nikako jer bi se radilo o prenosu velike snage bezicanim putem. Ni Tesli se bas nije posrecilo da rijesi taj problem do kraja, a nije rijesen ni do dan danas na zadovoljavajuci nacin. Medjutim, do aktivnih kutija se signal bez ikakvih problema moze prenijeti wireless tehnologijom. Bavio sam se jedno vrijeme ovom problematikom u domenu PA sistema, pa tako danas, Trans Audio ima u ponudi kompletne module (Receivera) veoma malih dimenzija, koji se daju vrlo lako ugraditi u aktivne kutije, a primaju signal od odasiljaca (Transmitera) koji su prikljuceni na Line izlaze miksera i to sa udaljenosti i od stotinak metara bez ikakvog gubitka na kvalitetu. Radjeni su na 16 kanala, tako da se teoretski, na ovaj nacin, moze povezati 16 aktivnih kutija, a da jedna drugoj ne smetaju u radu. Prednost je odmah jasna jer se izbjegava brdo vrlo dugih lablova, a samim tim i rizik da budu osteceni i tako dovedu do prekida sounda na pojedinim kutijama.

maricm
02.08.2013, 21:30
Evo jedna mogucnost
Kako bi bilo da se neko pojacalo stavi do kutije i do njega doveze bezicni signal?

tranzit
02.08.2013, 22:07
To je u sustini isto sto i aktivna kutija, na kraju krajeva. Da li pojacalo stajalo pola metra do kutije ili u njoj, malo je bitno za ovo. Tako naravno da moze jer je princip isti.

maricm
03.08.2013, 00:43
ok hvala.pozz

momo
03.08.2013, 12:27
sad ste mi bacioli bubu u uvo.
imam peavey impulse 1015 kutije ima li kakvo claSS D POJAČALO adekvatne snage za njih i taj vireles

tranzit
04.08.2013, 00:23
Ima.

momo
04.08.2013, 03:21
iiiiii?

tranzit
04.08.2013, 10:31
Hahahaha... da li bi ugradjivao D-Class pojacalo u kutiju ili radije eksterno. Za Wireless cemo lako. Moram da znam ovo da bih ti mogao bar okvirno reci cijenu.

momo
04.08.2013, 18:30
znaš mene sve me zanima pošto para nema sve je u petoljetki...

tranzit
05.08.2013, 01:00
Cijena za dva Trans Audio D-Class 1.500 W pojacala, skupa sa napajanjem i Wireless modulima (Transmiteri su posebne jedinice koje postavljas kod miksera), sve vrhunskog kvaliteta, za ugradnju u tvoje kutije (pri tome treba da znas da zavrnes 10 srafova i isjeces rupe na kutijama gdje ces postaviti uticnicu za napajanje) je 890 eura. Ovo znaci da, nakon "operacije", imas dvije aktivne kutije koje Wireless primaju audio signal sa miksera, bez ikakvih smetnji na udaljenosti i do 100m.

Jeftinija alternativa je da "raskopam" za tebe jedan Behringer iNuke NU3000DSP, uradim potrebne modifikacije u vezi sa Wirelessom i ti ga dobijes u dva dijela, opet spremnog za ugradnju u kutije. Cijena za ovo je 720 eura ali je i kvalitet dosta nizi (bar duplo nizi no sto je razlika u cijeni).

Da li ti se isplati da radis to sve za Peavey Impulse 1015, to moras sam da razmislis i odlucis.
Dodato:
Zaboravih da napisem, prva varijanta ima i 3-Band EQ (naravno digitalni), kao i Level potenciometar za svaku kutiju, a kao opcija postoji i kompressor koji podize cijenu za 38 eura po kutiji (ukupno 76 eura).

Akordeonista
02.11.2013, 22:07
A koliko bi kostao Wireless sistem (bez pojacala) za 6 aktivnih kutija? Moze li objasnjenje u vezi transmitera u koji ulazi signal iz miksera, ako sam dobro razumeo on ima 16 ulaza? Moze li neka slika tog sistema?
Dodato:
Tranzit, moze li odgovor u vezi prethodnog pitanja?
Takodje me interesuje i kako se napajaju prijemnici na kutijama? Moraju li da se ugradjuju u kutije ili mogu da budu externi (sto je prakticnija varijanta u slucaju zamene kutija do koje dodje kad-tad)?

tranzit
22.11.2013, 04:47
Nisi dobro razumio, ne radi se o 16 ulaza vec o 16 mogucih frekventnih kanala putem kojih se salje signal. Ovo bukvalno znaci da mozes imati 16 aktivnih kutija i svaka ce doiti signal na svom posebnom kanalu, tako da nece biti medjusobnih interferenci i ostalih smetnji.

Sistem za 6 aktivnih kutija bi imao cijenu od oko 360 eura. Dajem pribliznu cijenu jer ce se ovi sistemi pojaviti za dva do tri dana na yu-midi shopu pa jos nismo utvrdili tacne cijene ali se mozes voditi ovom cijenom kao okvirnom od koje stvarna nece znacajno odstupati. Evo ti specifikacije Trans Audio WASE modula:

- napajanje 5V DC
- struja 120mA
- Ispravljac ili baterijsko napajanje
- 16 frekventnih kanala
- In/Out Impedansa 600 Ohma
- Signal Input Range 0,3 - 1W
- Frekventni raspon 20Hz - 20kHz
- Balansirani i nebalansirani ulazi i izlazi
- LED koji signalizira uspjesno pariranje
- Opcionalno: dodatni izlaz na prijemnicima
za napajanje signalom jos jedne aktivne kutije ili pojacala snage.

Kao sto vidis, moduli su zasebne jedinice i potpuno su nezavisne od kutija ili pojacala i miksera. Mogu biti i ugradjeni ali se isporucuju kao zasebne jedinice. Iskljuciva namjena im je upravo bezicni prenos audio signala na vece udaljenosti (i do 80m na otvorenim prostorima ili u istoj prostoriji) u najvisem profesionalnom kvalitetu.

Akordeonista
22.11.2013, 10:19
Hvala na odgovoru, cekamo da se pojave ovde na Shop-u!
Dodato:
Hvala na odgovoru, cekamo da se pojave ovde na Shop-u!
Koliko transmiter ulaza ima, dva ili ima vise? Pitam zato sto na bas bin saljem signal sa AUX4 izlaza na Presonusu 16.0.2 dok na kutije ide sa MAIN Out.

tranzit
22.11.2013, 10:27
Nikakva kombinacija nije problem. Moze ici sa jednog predajnika na vise prijemnika po kanalu, a moze ici i sa nekoliko predajnika na jedan ili vise prijemnika, "sve" je dozvoljeno i moguce.

Akordeonista
22.11.2013, 12:12
Ispravite me ako nisam dobro razumeo, moguce je poslati signal sa dva predajnika (od miksera) na jedan prijemnik i iz njega izvuci dva nezavisna kanala na razlicitim frekvencijama (jedan kanal za vufer, drugi za satelit)? To znaci da se na prijemniku mogu podesavati frekvencije za dva nezavisna kanala?
Jos jedno pitanje, kako se ponasa sistem u situacijama kada su lomljene sale u pitanju i kada predajnik i prijemnik nemaju opticku vidljivost, na koliko je udaljenosti tada moguce postaviti kutiju?

Burli
20.02.2014, 14:58
Ima li kakvih novina kad je ova tema u pitanju? U fazi smo kupovine dodatnih zvučnika pa bi nam wireles povezivanje znatno olakšalo i značilo?

sale_band
20.02.2014, 15:01
Podrzavam

namrgodjen
22.02.2014, 02:02
Mene zanima Tranzit, tj. interesuje se jedan moj kolega koliko bi kostao taj bezzicni sistem za dve i cetiri aktivne kutije?

tranzit
22.02.2014, 05:42
Za dvije aktivne kutije cijena je 120, a za cetiri 240 eura. Moduli su u obliku malih kutija (velicine kutije za cigarete) i na sebi imaju zenske banana dzekove a unutra mjesto za bateriju i prikljucak za ispravljac, ko nece da trosi baterije. Iste takve se nalaze i kod mixera s tim sto se kod njih radi o predajnicima. Squelch je automatiziran tako da ne moze doci do bilo kakvog "krcanja", "sustanja" i ostalih artefakata uobicajenih kod wireless prenosenja signala.

Burli
22.02.2014, 16:04
Može li se modul recimo zalijepiti uz zvučnu kutiju ili na neki drugi način postaviti(ugraditi)kako bi se izbjeglo bušenje?
Kako poručiti i dobiti u BiH?

tranzit
22.02.2014, 19:54
Moze se zalijepiti, moze se pricvrstiti kako god zazelis. Inace, moduli su laki tako da moze da ih drzi í slabija ljepljiva traka. O tome nemoj da brines. Za BiH je dostava najlaksa, pa ni o tome nemoj da brines.

Burli
22.02.2014, 22:42
Ok, sad još da realizujemo?! PP?

tranzit
23.02.2014, 07:16
Dobio si odgovor na PP, a ostalo ce ici preko administracije yu-midija, da ne davimo temu sa ovim.

Akordeonista
23.02.2014, 09:57
Ispravite me ako nisam dobro razumeo, moguce je poslati signal sa dva predajnika (od miksera) na jedan prijemnik i iz njega izvuci dva nezavisna kanala na razlicitim frekvencijama (jedan kanal za vufer, drugi za satelit)? To znaci da se na prijemniku mogu podesavati frekvencije za dva nezavisna kanala?
Jos jedno pitanje, kako se ponasa sistem u situacijama kada su lomljene sale u pitanju i kada predajnik i prijemnik nemaju opticku vidljivost, na koliko je udaljenosti tada moguce postaviti kutiju?
Tranzit, moze li odgovor na ova pitanja od ranije?

tranzit
23.02.2014, 18:51
Nisi dobro razumio ovo u vezi sa kanalima. Shvati to kao i kanale na Wireless mikrofonima, znaci frekvencije na kojima moze da radi predajnik i prijemnik, a koju ces ti odabrati i na jednom i na drugom i ona mora da bude ista.
Sto se tice fizickih prepreka u salama, to nije problem jer sistem ne radi na bazi Infracrvenih talasa vec na bazi radio talasa, tako da ne mora postojati vidljivost izmedju predajnika i prijemnika.

Akordeonista
24.02.2014, 03:40
To znaci da bi mi trebala tri predajnika i onoliko prijemnika koliko imam kutija?
Recimo da hocu da povezem 4 kutije i 2 bina. Na kutije idem sa dva predajnika (levi i desni kanal iz miksete) a na binove (kao i do sada) idem iz Aux 4. Tako bi po dve kutije radile na istoj frekvenciji tj. kanalu Wireless sistema. Da li sam sada dobro shvatio?
Moze li neka slika tog sistema? I jos me kopka kako se ponasa tonski jer sam se uverio da postoje ne male tonske razlike izmedju istih mikrofona na razlicitim wireless sistemima. Recimo, Shure PGX, SLX, ULX i U4D sa istim mikrofonskim glavama rade drugacije tonski, tj. U4D koji je najvisa klasa od nabrojanih prenosi signal dosta cistije i jasnije od ostalih srazmerno njihovoj klasi i ceni!

tranzit
24.02.2014, 04:01
Ne znam sta te ovdje toliko buni. Postoj jedan predajnik i jedan prijemnik sta god ti ukljucio u jedan predajnik, on ce taj signal poslati na prijemnik koji je "uparen" sa njim, to jest koji radi na istom frekventnom kanalu. Mislim da ovo objasnjava sve, ama bas sve sto bi trebalo da se zna. Funkcionira na potpuno isti nacin kao Wireless In Ear monitoring ili Wireless mikrofonski sistemi.

Sto se kvaliteta tice, frekventni opseg koji obuhvata ovaj Wireless sistem je od 20Hz do 20kHz sa izrazito liearnom karakteristikom. Ne mozes porediti to sa razlikom u kvalitetu Wireless mikrofona jer tamo su za kvalitet odgovorni i mikrofoni. Ovaj Wireless sistem je totalno neutralan i prenosi signal kao sto bi ga prenosio i jedan kabl. Napisao sam jednom karakteristike ovog sistema, a ovdje cu ih ponoviti:

- napajanje 5V DC
- struja 120mA
- ispravljac ili baterijsko napajanje
- 16 frekventnih kanala
- In/Out Impedansa 600 Ohma
- Signal Input Range 0,3 - 1W
- Frekventni raspon 20Hz - 20kHz
- Balansirani i nebalansirani ulazi i izlazi
- LED koji signalizira uspjesno pariranje

- Opcionalno: dodatni izlaz na prijemnicima
za napajanje signalom jos jedne aktivne kutije ili pojacala snage

Akordeonista
24.02.2014, 17:44
Koje baterije idu u prijemnike i kolika je autonomija rada na baterije? Moze li neka slika da se vidi?

tranzit
25.02.2014, 03:17
Baterje su sasvim uobicajene AA 1,2V i to 4 komada, za sta postoji mjesto u uredjaju, a ukoliko se nabave akku baterije od 2.700mAh onda je trajanje baterija preko 40 sati jer prijemnik ima potrosnju od samo 120mA pri 5V. Slike uredjaja, kao sto sam vec nebrojeno puta ponovio, ce sa svim ostalim specifikacijama biti na yu-midi shopu, tako da ih ovdje nema potrebe postavljati. Uostalom sta se ima i vidjeti kod jednog ovakvog uredjaja, nesto veceg od kutije za cigarete, koji na sebi ima balansirani ulaz (ili izlaz), jednu antenu duzine desetak cm i prekidac za napajanje.

Akordeonista
28.02.2014, 10:24
Tranzit, a kako ide isporuka za Srbiju i koliko traje od dana narucivanja?

Burli
28.03.2014, 19:30
Evo i mene sa sličnim pitanjem samo je BiH krajnje odredište!?
Poslao sam PP. ali nisam siguran da je stigao, bilo je nekih problema sa forumom?!

Tranzit?

Burli
07.04.2014, 18:55
Opet ja, @tranzit mislim da ti je inbox pun jer ne uspijevam da ti pošaljem pp.?!

tranzit
07.04.2014, 19:04
Konstantno mi je pun InBox... pitanja, narudzbe, savjeti... ne mogu toliko brzo da ga ispraznim, koliko se brzo napuni. Nisam zaboravio na tebe i Wirelles elektronika je stigla prije dva dana iz Japana, tako da mogu dati nalog da se radi Wireless sistem za tebe. Javicu ti se na PP jer imam par pitanja u vezi sa oblikom koji hoces da imas jer je moguce dobiti prijemnike u vidu malo veceg dzeka u kojem se nalazi sve, pa cak i baterija za napajanje, a mozes dobiti i u obliku klasicne kutije itd... detaljnije na PP.

Marko_kraljevic
17.07.2014, 01:51
tranzit , daj neki kontakt telefon ili email

mikimaksa
19.01.2015, 03:18
@Akordeonista i @Burli jeste li dobili i isprobali Wireless sistem i kako radi, jeli praktican, kavi su utisci jeli prakticno itd.
Dodato:
Da dodam jos da ne mogu otvoriti web schop.