PDA

Pokaži Full Verziju : Da li se mogu koristiti gitarski vokalist na aranzeru ?? ...


neset
23.07.2013, 19:46
Da li moze gitarski vocalist da se koristi na aranzeru i kako bi bilo najbolje :">

acakasper
23.07.2013, 21:19
kako mislis na aranzeru,imas onu gitarsku pedalu,nju povezi sa razglasom i mikrofonom.

tranzit
23.07.2013, 21:28
Pa kud gitarske efekte na vokal ?

acakasper
23.07.2013, 21:36
moze tranzit,jedan kolega koristi boss-ovu pedalu hr2,kao vokalis,i ne zvuci lose,i onako 90% ljudi su gluvi.

Ace
23.07.2013, 21:37
Mislim da se pitanje odnosi na kontrole harmonije pratecih vokala samo nije konkretno definisano ....
Dali moze sa aranzerom da kontrolira gitarski vocal procesor (recimo tipa Tc Helicon Harmony G). Ako je to to, nece bas ici tako.... Mada bolje da sacekamo da se doiskaze kolega, koji je vocal processor i sta planira da radi .... :?

tranzit
23.07.2013, 23:28
moze tranzit,jedan kolega koristi boss-ovu pedalu hr2,kao vokalis,i ne zvuci lose,i onako 90% ljudi su gluvi.Ama znam da moze, efekat k'o efekat... ali pobogu zasto... aman... pa nije to, to... koliko god da su gluhi. 'Bem ti, gdje smo mi zalutali, nikad puta nazad necemo naci. Ne smijem ni da zamislim sta se sve radi po "krcmama u planini", s cim se, kako se, ko i kome svira. Svasta cu jos da cujem... pa to nismo radili ni sedamdesetih godina proslog vijeka, kad zaista nije bilo skoro niceg pristojnog da se nabavi u bivsoj drzavi.

ЂолеПФК
23.07.2013, 23:37
Kao da je bitno, većina ljudi misli da taj vokalist peva umesto pevača. Dovoljno je samo videti komentare na YouTube-u, recimo na Krečarovim klipovima.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

tranzit
24.07.2013, 01:09
Ne Djole, ipak mislim da nije pitao za Harmonizer vec za gitarsku Harmony-pedalu, koju bi koristio za vokal. Al' hajde da sacekamo, da vidimo sta je bilo u sustini pravo pitanje.

sale_band
24.07.2013, 10:21
A, šta će ti to?

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

amavrenski
24.07.2013, 18:15
malo off:
a da li je neko povezao gitarski procesor na klavijaturu, npr, na odvojenu desnu ruku na klavijaturi stavi obicnu cleanGit i na procesor stavi efekat dist, overdrv ili neki drugi... pitam cisto iz znatizelje, da li bi dobio i kakav zvuk... sad mi palo na pamet :)

neset
24.07.2013, 19:04
To je vokalist digitech 2 nije gitarska pedala i nema nikakve dodatne efekte.SAmo pjeva tercu ili neki drugi interval koji nastimas. Da li je moguce da se on saja na aranzer. Hvala:)

miromiro
24.07.2013, 21:21
Koji je aranzer u pitanju neset? Pa zar nije da sada novi Korgovi aranzeri imaju vocalist ugradjen? sad koliko su dobri nemam pojma...

tranzit
25.07.2013, 02:36
Ko je uopste pomenuo Korgove aranzere i kakve oni veze imaju sa pitanjem sa pocetka teme ?????


To je vokalist digitech 2 nije gitarska pedala...Malo si konfuzan sa pitanjima sa obzirom na prvi post i na gornji citat. Nije bitno... ako mislis na Digitech Vocalist Live 2, zasto bi bio problem i gdje bi uopste bio problem, koristiti ga uz aranzer ? 'Ajd budi malo konkretniji, sta te tacno interesuje, mozda i budemo u stanju da ti pomognemo.

markomuzicar
25.07.2013, 03:05
Kolega najverovatnije misli, da li je moguce da koristi ove vokaliste koji nemaju ni midi, ni scale input, vec se samo mogu ukljuciti neki line in uredjaji, tipa gitara, klavijatura ili neki player necega.:)
To su Digitech Vocalist 2, TC helicon voice play, i tako ti uredjajcici, koji kao fora gitaristima dodaju pratece vokale, ali naravno zbog ogranicenih mogucnosti, nemoguce ih je koristiti za neke ozbiljnije namene, jer signal na osnovu koga prate glavni vokal dobijaju od klavijature gitare ili sta vec ukljucimo na aux in ili line input. I onda naravno, mesaju harmonije, pevaju sta oni hoce, sto je konkretno za narodnjake meni neupotrebljivo. Pojedini klinci ih zovu gitarski vokalisti, pa verovatno i kolega misli na njih;)

Ace
25.07.2013, 04:01
@Tranzit
Ama na taj vocalist live 2 ja mislim da nemoze manuelno da odabere tonalitet za pratece vokale, ispravi me ako gresim ?!
A on kaze da hoce tercu....
Moze li da vocalist izvuce harmoniju na osnovu onoga sto cuje iz aranzer (kompletan sound) ? :confused:

tranzit
25.07.2013, 05:25
Nema sta da te ispravljam, to sto pisete ti i Marko je 100% tacno ali... moze on njega da upotrijebi sa aranzerom (a to je i pitao), a sta ce dobiti kao rezultat, to je vec diskutabilno. Nervira me, sve vise i vise, konstantno trazenje "velikog", a jos bolje ako ikako moze, "ogromnog" sounda al' za nikakve pare ili sa totalno pogresnim instrumentima. Najbolje ako bi postojao neki perpetuum mobile za muziku koji samo pogledas i on sve dalje sve zna sam, bez da trosi struju i potrebuje znanje i iskustvo. Taman kao neka dobra krmaca, koja nosi jaja a i moze da se pomuze. Zar jos ljudi zaista ne shvataju da dobar sound, o cemu god da je rijec, mora dobro i da se plati. Pored toga, konstantno se traze neka nebulozna rjesenja u velikoj nadi da je to ono pravo i ultimativno rjesenje, koje cu samo ja da imam i da se cujem najbolje u selu al' ako moze da ne kosta nista... pa nije ovaj forum obdaniste, a nije ni cirkus. Procitaj samo kako je on postavio pitanje, odnosno temu... pa to nije ni za maloumne a kamo li za ovakav forum, koji cita par hiljada ljudi svakodnevno. I... onda poslije par postova, totalno kontradiktorno, prvo jeste gitarski vokalist a poslije, nema veze sa gitarom. Ko koga ovdje, u sta i za sta... da izvines.

Tvoje pitanje, da li vokalist moze da izvuce tercu iz onoga sto dolazi (audio) iz aranzera, moze ali samo kada je u pitanju jedan instrument, a ne cijeli aranzman, a i taj jedan instrument bi trebalo da bude sto jednostavniji po svojoj frekventnoj strukturi (harmonika ali samo osnovni registri, frula, klarinet...).

Ace
25.07.2013, 13:43
Jasno da ako je jedan instrument u pitanju da moze, tako je i predvidjen.
Ostao sam malo zbunjen kad si napisao "zasto bi bio problem i gdje bi uopste bio problem, koristiti ga uz aranzer ?", nisam te razumeo na sta si mislio.... kazem nije valjda da ce da prepozna harmoniju od zvuk kompletnog aranzera. Sad je jasno.
Prvi pasus tvog posta je suvisno komentarisati, ne vredi da se nervira covek, nista se nece promeniti. To je to zalosno stanje. ;)

sale_band
25.07.2013, 14:12
. Najbolje ako bi postojao neki perpetuum mobile za muziku koji samo pogledas i on sve dalje sve zna sam, .

Ja odavno cekam takav aranzer... Cim neko naruci a on odmah da mi nadje i ritam i boju i tempo, plus da u toku forspila sam procita od koga i za koga je pesma... Ufff, jedva cekam... ;)

tranzit
25.07.2013, 14:18
Nije valjda da si se toliko olijenio, jos ti kao sekretar SKOJ-a, kao avangarda radnicke klase ? :lol::lol::lol::lol:

sale_band
25.07.2013, 14:20
Nisam bas toliko, ja cu da pevam i sviram, ostalo nek radi napredna tehnologija :)
Dodato:
Idemo u korak s vremenom...

Ace
25.07.2013, 14:35
Kad bi Samsung poceo praviti aranzere, mozda bi uskoro doslo kraj na to tvoje cekanje :)

sale_band
25.07.2013, 14:42
Imam ti ja tih ideja koliko hoces, evo npr. "Mind MIDI controller" :)

tranzit
25.07.2013, 15:36
A to je samo pocetak :lol::lol::lol::lol:

sale_band
25.07.2013, 15:42
Tu ne mozes zamislit sta ne moze :) Za ovaj moj izum, Trans Audio je igracka :)

tranzit
25.07.2013, 15:54
Hahahahaha... daj onda da ti odkupim patent, pa da obogatim Trans Audio, samo da ne bude Trash Audio onda =))=))=))=))

zeljko
25.07.2013, 17:39
Hoce covjek da kad svira gitaru umjesto zvukova gitare pjeva Saban Saulic=))=))=))Salim se malo jbg.bolio me zub i upravo dosao od zubara,pa moram malo da se provaljujem da brze zaboravim muku koja me snalazi ovih zadnjih godina,redovan sam gost kod zubara hehe

miromiro
25.07.2013, 17:55
tranzit...pitanje je bilo..."Da li moze gitarski vocalist da se koristi na aranzeru i kako bi bilo najbolje"?..."...i kako bi bilo najbolje" u mom svetu vocalist ugradjen u aranzer bi bila najbolja alternativa. Sto da nosim tri-cetiri extra hardware stvarcice ako vec imam ugradjeno to isto u aranzer. E to je bio razlog moga pitanja upuceno nesetu...Hmmm...ali moram da priznam da i ti si veoma vredan da pile nazoves jajetom...LOL...=))

sale_band
25.07.2013, 18:06
@miromiro Evo, da te odmah pobijem u tvojoj tvrdnji da je bolje "sve u jednom" ... Jeste, ako je isto ono sto je u posebnoj "kutiji", tj. namenskoj.
Licno sam, dok sam imao PA800 i pored njegovog vokalista koristio DigiTech VL3D jer mi je bilo 300 puta lakse i bolje zvucalo. Sad imam Pa3x i zalim sto sam prodao vl3d... Jednostavno, nije to-to...

miromiro
25.07.2013, 18:34
..Ok, verujem u to sto kazes..ali ako procitas moj prvi komentar videces da sam se ogranicio oko kvaliteta. Jednostavno nemam pojma kojeg su kvaliteta ti ugradjeni vocalisti u aranzere. Ali, da je dobra ideja imati sve na jedno mestu to i dalje mislim tako.

tranzit
25.07.2013, 19:58
To ti samo ali zaista, samo mislis. Pogresno mislis jer to ne pije vode i nije tacno. Svo to ugradjeno smece je samo surogat onoga sto bi trebalo da predstavlja. Pisem iz iskustva, ne zato sto nagadjam (inace nikada ne nagadjam, ako ne znam sutim). Aktivni sam saradnik vodecih svjetskih firmi za proizvodnju elektronskih muzickih instrumenata i muzickog softvera i u prilici sam, vec decenijama, da zavirim i tamo gdje "obicni smrtnici ne mogu", pa mi je vrlo dobro poznato sta se sve radi i na koji se nacin vara "pucanstvo".
U vezi sa onom peradi koju pominjes. Nikada nisam spreman da pile nazovem jajetom, sve ima svoje tacno ime i prezime. Takav sam u svom poslu, takav i ovdje na forumu, takav i na svalom drugom mjestu i trenutku. Konsekventan, tacan, direktan, nikada uvijedljiv i lican. Izreceno uvijek uzimam onako kako je receno jer se ljudi drze za rijeci, a volovi za rogove (zene mogu da se drze i za nesto drugo). Jasno mi je da se taj moj stav mnogima ne dopada ali ih ima koji to jako, jako cijene (naravoucenije: pogledaj moj profil).

miromiro
25.07.2013, 22:02
Lele..bre tranzit...pa ti sve prihvacas kao licnu uvredu...:) Mene su moji ucili da vise usta vise i misli..a onaj koji samo ja, pa ja....znas sta hocu kazem. Moji prilozi u nijednom trenutku nisu zle namere ili nekog zamazavanja kao sto sam bio optuzivan...ovo je ipak jedan FORUMU gde se dele misli, iskustva pa i cak MISLJENJA...a svoje misljenje je ipak samo moje misljenje. Dali se to svidjalo nekom ili ne to je vec druga pesma. i NE MORA da smo istog misljenja da bih bili prijatelji, pa i cak drugovi..itd. U mnogim situacijama je cak po mojim misljenju i prednost biti razlicitog misljenja.

Ja ne mislim nikom lose na ovom forumu, zato zamoljavam sve da me prihvate za onog sto jesam a ne zasta bih hteli da budem. Zlo ne mislim a zato i zlo ne zelim. A to sto si "bezmrtnik"..ja..sta za to da kazem...bravo za tebe..:)..ja sam i te kako smrtnik...kao i svi. Ja sam samo moja malenkost "miromiro" i nista vise. Ostaj mi dobro tranzit ne zelim ni svadju, ni rat...:)

markomuzicar
25.07.2013, 22:10
Apropo gornje price, pre neki dan sam doneo u lokal gde rintam za prodaju jednom kolegi onaj TC Voice Prism.....vocalist, externi naravno.
Na jedan dva samo sto sam ga ukljucio sam se pokajao sto sam resio da ga prodam a nisam ga nikad ni probao u zivotu!:D
To ti je sto se samog sounda tice svemirski brod za ovo ugradjeno u pa3x....a kamoli za prethodne igrackice.
Nego, ajd, tezgaroska posla, ko da nosi rack sa externim uredjajima, pa kablove, pa strujne, pa adaptere, a tezgari se stalno na drugom mestu, ili se moraju instrumenti pomerati sa bine zbog debilnih karaokista i ostalih zabavljaca koji drugim danima tu rade i tako.
I Spider stalak sam zamenio za V - stand...nekako mi manji:D

miromiro
25.07.2013, 22:18
Pa to bre brate...to sam hteo da kazem...:) ..opet da ponovim..pojma nemam kakav je kvalitet voclista na tim aranerima ali nije losa ideja imati sve na jednom mestu. Jos kad bi bio i dobrog kvaliteta i da zavrsava ono koji su ti i prohtevi. Onda po mom misljenju, to je to.

tranzit
25.07.2013, 22:34
E, to sto ti trazis, za sada neces naci, ma koliko trazio... a ima samo jedan razlog: usteda proizvodjaca na svakom mogucem mjestu. Korg je recimo, sklopio ugovor sa TC Electronicsom u vezi sa Helicon Harmonizerima koje ugradjuje u aranzere ali s tim da TC uradi specijalnu verziju, ubogaljenu i ojadjenu gdje je god moglo i takva verzija Helicona kosta Korga dvadesetak eura. Naravno da bi bilo odlicno da je umjesto tog mutanta od harmonizera, Korg platio TC Voice Works koji ga sigurno ne bi kostao 235 eura, kao normalnog postrosaca, vec bar 50% manje, koje neka slobodno ugradi u cijenu svog aranzera ali onda i korisnik ima alat kako valja. Korg nazalost, razmislja na sasvim drugi nacin. Pouzdaje se u neobavjestenost i neznanje klijentele (sto ima u velikom procentu i pravo) pa ugradjuje igracku ali je naplati kao profesionalni uredjaj. Isti slucaj je i sa softverskim dodacima od Wavesa koji se naplate debelo u PA3X a nemaju ni 10% performanse softvare pluginova iz Wavesove VST produktne linije.



Lele..bre tranzit...pa ti sve prihvacas kao licnu uvredu... Opet pravis scenario po svojoj volji !!!! Citiraj gdje sam napisao da sam uvrijedjen. Tek za tvoju informaciju, veoma me je tesko uvrijediti !!!!! Potpuno pogresno si me procijenio.


Mene su moji ucili da vise usta vise i misli..a onaj koji samo ja, pa ja....znas sta hocu kazem....Tebe su tvoji dobro ucili ama zaboravili da ti kazu, "vise" pametnih usta vise misli, a mnogo gluposti je uvijek veoma opasno !!!!


Moji prilozi u nijednom trenutku nisu zle namere ili nekog zamazavanja kao sto sam bio optuzivan....... Opet scneraio ili... Gdje sam te za bilo sta optuzio, citiraj me !!!!

A to sto si "bezmrtnik"..ja..sta za to da kazem...bravo za tebe... Dosadilo mi je pomalo da ponavljam rijec "scenario". Citiraj gdje sam napisao da sam taj "besmrtnik".

markomuzicar
25.07.2013, 22:37
Na ovom budjavom vocalistu na Pa3x nema ni user scale, da uradim pratece kako ja hocu, tipa na ton c da mi peva g dole, pa na d da mi peva fis gore, sto je moglo jos na VHM 5 koji ima godina koliko i ja zamalo.:D

miromiro
25.07.2013, 23:28
i u prilici sam, vec decenijama, da zavirim i tamo gdje "obicni smrtnici ne mogu",

Pročitajte više na: Da li se mogu koristiti gitarski vokalist na aranzeru ?? ... - Strana - YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25705&page=3#ixzz2a5uyy800
YU-MIDI.org - Pravo mesto za prave muzičare

Niti imam nemere da pravim scene ni scenarije, niti imam nemre da tebe vredjam a to sto kazes...Tebe su tvoji dobro ucili ama zaboravili da ti kazu, "vise" pametnih usta vise misli, a mnogo gluposti je uvijek veoma opasno !!!!

Pročitajte više na: Da li se mogu koristiti gitarski vokalist na aranzeru ?? ... - Strana - YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25705&page=4#ixzz2a5vTsDb5
YU-MIDI.org - Pravo mesto za prave muzičare

je vanzemaljski komentar =)) znaci u principu ja samo, ja pa ja, a vi sto pricate i ako vas je vise pricate gluposti..a ako pricate gluposti mnogo je opasno. TOOO TAKO ne funkcionise u stvarnosti. Ali tranzit jedno pitanje. Mozemo li ti i ja da diskutiramo bez da se vracamo u proslost, da citate vadimo po svojoj zelji iz konteksta itd. Vec sam rekao..budimo forumski drugovi bez niskih udarca za svaku sitnu rec. Hajde da se slozimo da nemamo ista misljenja i da smo razliciti. I da je ova poruka poslednja u ovakvom tonu...moze li?

tranzit
26.07.2013, 00:06
Jesi li svjestan da karikiras konstantno moje pisanje i naravno opet onaj "scenario". Naveo si samo jedan citat od svih onih koje sam trazio da navedes kao argument za ono sto si pisao, a i taj jedan u potpuno pogresnom kontekstu, Napisao sam da "imam priliku da zavirim" ali ne i da sam, sam "besmrtnik". Tek da razjasnimo, opet tvoje karikiranje, nigdje niko nije pomenuo nikakve "besmrtnike" vec je bilo napisano "obicni smrtnici". To je samo fraza, idiom koji znaci "nesto drugaciji i vise kotirani ljudi" a ne "besmrtnici". Vidis i tu si pisao scenario, kako ti je odgovaralo. Slabo baratas svojim maternjim jezikom i veoma si sklon, vec pomenutom, karikiranju. Nisam od onih koji uopste pominju to svoje ja ali sam od onih koji ne dozvoljava dezinformaciju i nagadjanja kod stvari i pojmova koji su cinjenice i postulati. Ako ti to ne odgovara, mozes slobodno da zaobidjes moje komentare, a uopste mi nece smetati ni da ih ne zaobidjes, moja reakcija na tvoje pisanje ce uvijek biti onakva kako to pisanje zasluzuje.

Ti i ja mozemo diskutirati samo na najnormalniji nacin, mozemo biti i drugari ali onog momenta kada napises nesto sto nije uredu, odmah cu reagovati. Ne vracam se u proslost, vec samo demantujem netacne tvrdnje koje si iznio o mom pisanju i meni, mada ja tebe kao licnost uopste nisam karakterisao do ovog posta. Kada sa tim prestanes, necu ni ja imati potrebe da se vracam u proslost.
U zabludi si i u vezi sa "glupostima", tacno tako mislim kako sam napisao i to tacno tako funkcionise u realnom zivotu, samo cini se da ti to jos nisi shvatio. Iskljucivo i jedino je ispravno i na kraju se obistini, ono sto je istinito i tacno a nikako ono sto masa prica i pise, pa ma koliko ta masa bila velika, naravno ukoliko prica i pise neistinu u i dezinformaciju. Populisticke tirade, mozes slobodno u diskusiji samnom da ostavis po strani, ne piju vode.

zeljko
26.07.2013, 03:21
Ne kapiram uopeste sta hoce ovaj miro+miro=miromiro=))=))=))

tranzit
26.07.2013, 10:30
Vjeruj mi da ne kapiram nesto posebno ni ja, al' nije na kraju ni bitno. Nego, kratko cemo u off-topic, sjetih se onog tvog default projekta za Studio One. Koju verziju imas trenutno ? Ovo te pitam bas u vezi sa projektima jer u najnovijoj verziji 2.5.2 imas Template projekte za sve sto ti ikada moze zatrebati. Treba da pogledas, koji je najblizi onome sto ti treba, pa da mi napises, kako bih ti na osnovu tog Template konfigurirao ostatak sa svim equalizerima, kompresorima i ostalim, a koji bi ti onda sluzio kao default projekat odnosno, Song. Ajd' pogledaj pa mi javi za tu verziju.

romario
26.07.2013, 12:02
Ej ,
kad ja uletim u dobar komp,jednom;), gotov si tranzit ...
Gotov ;)

tranzit
26.07.2013, 12:14
Nemas pojma, koliko bi mi bilo drago da se to desi. Na mladjima svijet ostaje, a tebe pratim vec godinama i siguran sam da si zasluzio da "uletis u dobar komp". :lol::lol::lol::lol:

romario
26.07.2013, 12:17
Nego da sam zaslužio,nego ne priznaju mi ukućani ;)

tranzit
26.07.2013, 12:20
Oni te ocigledno poznaju bolje od mene... =))=))=))=))

romario
26.07.2013, 13:42
Čestitam,
1:0 za tebe :lol:

zeljko
26.07.2013, 16:12
Pogledacu Tranzit pa ti javim na PP.Poz

neset
07.08.2013, 04:41
Mislio sam da li mogu da kontroliram sa aranzerom gitarski vocalist,a to je vocalist Digitech 2. Pozdrav

tranzit
07.08.2013, 10:13
Ako je rijec o starom Digitech Vocalist II (10" Rack), mozes preko Midija da ga kontrolises. Digitech Vocalist Live 2 neces moci jer i nema Midi interface.

zeljko_mo
07.08.2013, 16:23
Nije valjda da si se toliko olijenio, jos ti kao sekretar SKOJ-a, kao avangarda radnicke klase ? :lol::lol::lol::lol:

vec me svrsta u radnicku, klasu, no nema veze...:-t

ajd bas me zanima, ko ima, nek proba, pa da vidimo sta cemo dobiti tocno, da nezekljucujemo na sumnji "moglo bi ovo, moglo bi ono"