PDA

Pokaži Full Verziju : Aranzer za oko 500 eura :)


MarkoB
20.07.2013, 12:41
Ovako, pocetnik sam (sviram povremeno oko godinu dana) na Yamahi PSS680, to je kao sto mozete da predpostavite vise igracka nego klavijatura.
Ja sam dosta napredovao pa sam resio da kupim neki aranzer za gore navedenu sumu.
Uzeo bih PA50 ali me zanima koja je razlika izmedju PA 50 i PA50SD? I da li nesto bolje moze da se uzme za te pare?

Hvala :).

ЂолеПФК
20.07.2013, 12:58
PA50SD kao što naziv kaže prima SD karticu. A bolja opcija od PA50 ti je Roland GW8. Imaš na forumu puno napisanog o njemu, preslušaj snimke člana Boban010, da čuješ kidanje :)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

koja
20.07.2013, 12:58
Korg pa50sd ima citac za SD kartice i on je noviji.Onaj stari umesto sd ima floppy citac.Za te pare moze da se uzme solidan pa50.Pogledaj na forumu,mislim da je o ovome vec bilo pisano! ;)
Dodato:
Djole je bio brzi :D

asmir90
20.07.2013, 13:04
ja kako sam mogao primjetiti za pa50sd ima jednu manu.svirao sam na 3-4 i na svakom isto..tipke dok se ne razrade kao da su zalijepljene jedna za drugu i tesko svirati trilere..kad ukljucis klavijturu prvo moras pritisnuti sve tipke pa onda mozes svirati al opet pomalo zapinju...

Milan$
20.07.2013, 13:07
takodje mozes da dodas jos 100 evrica i da uzmes pa500

niksa84
20.07.2013, 15:31
Za malo vise para uzmes korg pa80 sa 16MB karticom i miran si.Pozz

acakasper
20.07.2013, 16:11
Zasto ne pogledas neki Gem wk6,licno sam svirao na njemu,vrlo lepo zvuci,cak mozda bolje od pa80.

tranzit
20.07.2013, 16:13
Poslusaj kolege Milan$ i DjolePFK. Naci ces polovni Roland GW8 za 400 do 450 eura, a on je od svih gore navedenih modela (izuzev PA500) daleko, daleko odmakao jer se njegov ROM sa svojih 256MB sampling materijala mjeri sa instrumentima visoke klase. Druga opcija je, vec pomenuti, PA500 koji raspolaze ROMom iste velicine s tim da dodas tih stotinak eura. Sve ostalo, sto mozes nabaviti u tom cjenovnom rangu, nije vrijedno pomena.

acakasper
20.07.2013, 16:16
Mislim da je Gem wk6 ili Wk8 mnogo bolji od mnogih poznatijih aranzere,do duse sve zavisi za koju vrstu muzike,ali za narodnjake tezgaroske je u vrhu.

makl
20.07.2013, 18:52
ko sto vecina kaze, u toj cjeni pa 50 sd je ok, ja ga imam i zadovojan sam njime, solidna klavijatura....

@asmir neznam na kojima i kakvima si svirao, ali ja sam uzeo novi i nemam problema s ljepljenjem tipaka kao sto ti kazes...sve radi normalno...

Krstic991
20.07.2013, 18:59
Ja bih ti preporucio da za te pare, eventualno jos 50 evra da dodas i da uzmes pa80 bez kartice. Ubacis set od pa50 i cepas. Pa kasnije kad pozelis vise samo kupis karticu i zavrsio si posao. Pozdrav

Todorgm
20.07.2013, 19:02
Imao sam wk 6 i mogu da kazem da je odlicna klavijatura ,samo sto je matora i kvari se cesto

shad0w
20.07.2013, 20:13
pa80 uzmiaj i cepaj za tih para to ti je to zavisi tvoj ukus ako vishe volis korg odma pa80 ako si rolandas uzmi gw8 i cepaj pozz i srecno

mladenkom
20.07.2013, 23:26
Ako si pocetnik po pitanju sredjivanja klavijatura,a hteo bi vec da radis neku manju tezgu,za drustvo i slicno,gw8 zaboravi(ako ga kupis plain,tj sa fabrickim ritmovima i bojama) jer nije zahvalan za sredjivanje ukoliko nemas neko predznanje ili iskustvo.Ako imas volje,znanja i vremena da ga sredjujes,slobodno uzmi jer moze dosta dobro da zvuci(poslusaj snimke kolega Boban010 i Laser).
Ako si u fazonu sipaj i vozi,onda uzmi korga.Ako ti to nije max budzet,tj ako mozes da skupis jos nesto para,strpi se i uzmi pa500,ipak je noviji od pa80,koji je mozda tvoja generacija ili pak par godina mladji.Sta god budes uzimao,gledaj da zakines cenu par 5-10 eura,i onda to uplatis ovde kao donaciju za dalji rad sajta,cime dobijas pravo na download materijala potrebnog za sredjivanje tvoje nove klavijature.Nek je sa srecom.

tranzit
21.07.2013, 02:25
Mladjo ti si ubjedljivo najbolji diplomata na forumu, a Boga mi i biznismen, opet u korist foruma. Alal vjera !!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

vadexfly
21.07.2013, 14:19
Kolege, da ne otvaram novu temu kad smo vec tu, koja klavijatura je ustvari bolja, korg pa 80 ili korg pa 500? i zasto :P

acakasper
21.07.2013, 14:21
ima vec ta tema,pisano je o tome,koristi opciju SEARCH.

LAsER
23.07.2013, 01:06
Kolega mladenkom ti je sve napisao kako jest.

Samo mogu da potvrdim njegovo mišljenje. Kao bivši vlasnik GW8, što se tiče sound-a, klavijatura se da dotjerati, ali ako nemaš vremena i živaca da sjediš skoro svaki dan i sređuješ je, jer želiš više da učitaj gotovo ali zato to vrijeme iskoristiti za vježbanje, onda uzmi Korg-a (i ako se vremenom da naći po neki materijal i za GW8). Treba pomenuti i Maxo što je postavljao dobre SET-ove.

S time da iz mog iskustva mogu ti reći da odaberi Aranžer prema potrebama svojima. Npr. ako ćeš svirati više zabavnu muziku i želiš moderniji sound, onda uzmi u tom rangu Pa500. Ako imaš potrebe da učitavas casio, dx i jv, onda će ti zafaliti sample player, i tu ti je bolja varijanta Pa80 + flash kartica.

Sve zavisi šta ti treba.

Bolje se strpi malo i dodaj 100€, nego da kupuješ Pa50, od kojeg i GW8, Pa80 i Pa500 daleko bolje se daju srediti, jer vrijede tu razliku.

Nisam mislio ovoliko razdužiti post, želim samo da ne baciš 500€ za Pa50.

MarkoB
24.07.2013, 00:07
Hvala na odgovorima.

Meni treba klavijatura da sviram "za svoju dusu", malo sa drustvom i to, nista vise.
Sto se tice sredjivanja, oko toga nemam pojma pa sam zato mislio da kupim neku sa vec ubacenim ritmovima i bojama za nasu muziku, ne treba mi nista specijalno a gledam da prodjem sto jeftinije.
Dakle nasao sam par ocuvanih PA50-ki na oglasima pa me zanima hoce li mi ovaj korg vrsiti posao? :)

Ne razumem se bas u ritmove i boje jer na ovoj Yamahi imam samo nesto sto "lici" na harmoniku i nesto sto jos manje lici na "Dvojku" (ritam) i sa njim sviram sve pesme. :) Tako da otprilike znate sta mi treba za buducih nekoliko godina. Iskreno taj GW8 mi je odvratan i da mogu (a mogu) opredelio bih se za Korga. :)

LAsER
24.07.2013, 00:11
Ako je za tvoju dušu i ako nemas neka konkretno očekivanja kako da ti zvuči klavijatura, onda nećeš pogriješiti, ako na oglasima nađeš Pa50 SD (zbog lakšeg prebacivanja set-ova) za nekih 400€ i sigurno za neko vrijeme kada budeš imao predstavu šta želiš, prodaš ga i kupiš nešto bolje.

nesaband
24.07.2013, 17:32
....... Iskreno taj GW8 mi je odvratan i da mogu (a mogu) opredelio bih se za Korga. :)

Eto,sam si odlucio i opet jos jedna tema koja stvarno iritira.Po ko zna koji put neko trazi savet i dobija kvalitetne predloge koje postavljac teme ne shvata za dobronamerne i na kraju sam odluci sta ce kupiti.
Kupi taj PA-50 i uzivaj.

VUNIMRAV
24.07.2013, 18:17
Za to sto tebi (kao) treba dovljna ti je i ta jamaha!!!
A pitas sto se kaze "samo da se pitas"!!
20% foruma zaradjuje lebac na PA 50 ili jedan ili drugi, a ti pitas da li ces moci "onako malo za drustvo".
Dodato:
>:P

ЂолеПФК
24.07.2013, 18:25
Hvala na odgovorima.

Meni treba klavijatura da sviram "za svoju dusu", malo sa drustvom i to, nista vise.
Sto se tice sredjivanja, oko toga nemam pojma pa sam zato mislio da kupim neku sa vec ubacenim ritmovima i bojama za nasu muziku, ne treba mi nista specijalno a gledam da prodjem sto jeftinije.
Dakle nasao sam par ocuvanih PA50-ki na oglasima pa me zanima hoce li mi ovaj korg vrsiti posao? :)

Ne razumem se bas u ritmove i boje jer na ovoj Yamahi imam samo nesto sto "lici" na harmoniku i nesto sto jos manje lici na "Dvojku" (ritam) i sa njim sviram sve pesme. :) Tako da otprilike znate sta mi treba za buducih nekoliko godina. Iskreno taj GW8 mi je odvratan i da mogu (a mogu) opredelio bih se za Korga. :)

Možeš li samo da mi definišeš to odvratna? Odvratna u kom smislu? Razumem to što ne umeš da sređuješ klavijaturu, ne umem ni ja, ali nije klavijatura odvratna ako ne umeš da je središ/mo.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

sale_band
24.07.2013, 18:31
Nece ti ni jedna vrsiti posao ako neznas sta i kad d pritisnes... Doduse, Korg je ok, ima 2 sekvencera da rokas midi do zore. Za tu opciju je bolji PA50 SD...
Eeventualno, za tu potrebu moze i Vanbasco da posluzi... Ja sam se uz njega 100 puta napio sa drustvom... Hmm

neset
24.07.2013, 19:09
Mislim da je razlika da na PA50 SD ako hoces neke fajlove da ubacis lakse je na SD.I nemoras da se mucis sa disketama to je jedina razlika

MarkoB
24.07.2013, 19:24
Pogresno ste me razumeli, nisam imao nameru da nikoga uvredim, samo sam hteo pre kupovina da se malo bolje informisem sto se tice ovog Korga, ili eventualno ako za te pare ima nesto bolje (naravno da mi se svidja, sto kod GW-ja nije slucaj) :)
Pod tim "odvratan" (malo je to bila pregruba rec) sam mislio najvise na izgled, a gledam da uzmem neku "popularnu" klavijaturu radi lakseg sredjivanja jer sam uopste za pojam "SET" cuo relativno skoro.

Tako da cu da jurim 50-icu SD ili eventualno koji dinar da dodam za neki PA80.

Hvala svima na savetima, jos jednom se izvinjavam ako sam nekog uvredio, ne zamerite, svacija pomoc mi je dobrodosla.

Pozdrav...