PDA

Pokaži Full Verziju : KORG Padkontrol Midi kontroler...


sale_band
20.07.2013, 05:41
Zdravo,
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovom spravicom i koliko je korisna u kucnom studiju?
Prvenstveno bih je koristio za programiranje bubnjarskih traka mada znam da ima daleko vece mogucnosti.

Hvala

sale_band
20.07.2013, 08:20
Evo i slika....
Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

tranzit
20.07.2013, 14:20
Ukoliko si ikada svirao bubnjeve ili si ritmicki "obdaren", Padkontrol ce ti biti veoma potrebna sprava u studiju, a mozes ga veoma dobro iskoristiti i u live svirci, kao dodatnu mogucnost uz PA3X, gdje ces sounde sa PA3X (pojedine udaraljke, audio loopovi itd...) adresirati na Padkontrol padove. O korisnosti X/Y Pada ne treba ni da pisem, kao i jos dva dodatna kontrolera u obliku potenciometara i prikljucak za jedan Footswitch. Kao da to sve nije dosta, imas citavis 16 scena, znaci 16 kompletno razlicitih postavki svih kontrolera na Padkontroleru. Korisna sprava u svakom pogledu, i u nekoliko studija u kojima povremeno radim je on standardna oprema. Uzimaj neces se pokajati.

ЂолеПФК
20.07.2013, 19:46
Je l' to ovo?
http://www.youtube.com/watch?v=cS_cVaWDf1M
Ako jeste ja nameravam da kupim, samo nešto jeftinije da bih imao i za zvučnu. (upućen je čika Tranzit u problematiku :D )

sale_band
20.07.2013, 20:07
E, super... Dobio sam dobru cenu, €70, na "crno"

Hvala Tranzit!

tranzit
21.07.2013, 02:37
Uzmi i meni jedno desetak komada za te pare, pa ako je i "na crno", nek se nadje zlu ne trebalo. =))=))=))=))=)) Sad bez za*ebancije, odlican i vrlo intuitivan kontroler koji se live moze zestoko iskoristiti. Ugadjivao sam ga u pojedine modele Trans Audia, gdje je imao dosta zaduzenja. Od tipicnih Drum One Shot samplova, za brzo reagovanje na prelazima (na primjer, umjesto upotrebe cijog FillIna), preko Drum audio i midi Loopova, pa sve do pozivanja midi i audio matrica kompletnih pjesama ili komandi Style Partovima putem Padova, a i aktiviranja i deaktiviranja Vocal Harmonizera pomocu Foot Switcha. Svakakva cuda sam programirao za njega u Trans Audo masinama. Vrlo korisna sprava u svakom pogledu.

sale_band
22.07.2013, 08:21
Evo odmah po prvom konektovanju na Sonar problem latencije...
Elem, konfiguracija izgleda ok, kad ga koristim za npr, BFD drummer, radi perfektno, a u Sonaru (VST) mi kasni skoro sekundu, mada isti VST kad ga kontrolisem preko M3 klav. ne kasni uopste...

Sta bi to moglo biti ???

tranzit
22.07.2013, 11:45
Padkontrol nema nikakve veze sa audio signalom, pa tako i ne moze da utice na njega na bilo koji nacin. On je midi kontroler a midi i audio su dva sasvim razlicita i nezavisna interfacea. Po srijedi nesto sasvim drugo. Provjeri vrijednosti za latencu kao je prikljucen Padkontrol. Koja je audio karta u pitanju ?

sale_band
22.07.2013, 14:01
Karta je Cakewalk VS 100...

Znam da je MIDI kontroler, ali na drugom software-u radi perfektno ali u Sonaru zeza... Kad stisnem pad, svira tek za sekundu...

Sad cu proveriti midi settings...

sale_band
22.07.2013, 14:17
Evo slika...

tranzit
22.07.2013, 14:43
U midi Devices Sonara deaktiviraj sve Midi In portove koje ne koristis a posebno taj dvostruki Midi In sa Padkontrol, u zavisnosti koji upotrebljavas. Ukoliko ga prikljucujes preko USB-a, onda deaktiviraj njegov fizicki Midi In Port. Obavezno izbjegni da taj Cakewalk VS100 i Padkontrol budu na istom USB Portu... pazi... dva razlicita fizicka USB ulaza maticne ploce mogu biti na istom Portu. Takodje, ne ukljucuj Padkontrol na USB 3.0 ukoliko ga imas na mainboardu jer driver Padkontrola nije jos bas 100% kompatibilan sa USB 3.0. Siguran sam da ce te Midi latence odmah nestati cim obavis ovo gore navedeno.

sale_band
22.07.2013, 15:15
Resio sam problem...

Imao sam na sistemu Sonar 8 I Sonar XL, ovaj drugi je radio malo bolje pa sam odlucio da se koncentrisem na njega (ove slike sto sam postavio prve su sa Sonar 8)

E, i u XL-u je bio isti problem, tj. bio je problem u audio driver setup-u, smanjio sam vrednost na 20ms (vidi sliku) i za sad radi super :)

Hvala na vremenu Tranzit!

tranzit
22.07.2013, 15:25
To je previse i preveliko kasnjenje, drugo ti radis u Sonaru XL na WDM Driveru. Promjeni to u ASIO i smanji latencu na 5 do 10ms. Padkontrol nema nikakve veze sa audio driverom, on je midi device. Uradi ono sto sam gore napisao, ne trazi drugi uzrok jer ga nema. Cakewalk 8 izbjegni u sirokom luku jer je to prastari softver koji malo zajednickog ima sa VS100 i Padkontrol, koji su skrojeni za aktuelnije DAW sisteme. Bilo bi naravno najbolje da nabvis Sonar X2 koji jedan od najboljih DAW softvera koje sam imao pod rukom. Ne znam kakav ti je PC hardver ali bi i on trebalo da bude na aktuelnom nivou jer noviji softver zahtjeva i vecu performansu od PCa.

sale_band
22.07.2013, 15:44
Ne vidim nigde opciju za selektovanje ASIO drajvera u Sonaru X1 LE...

tranzit
22.07.2013, 15:48
Imas pod Audio Device, nemam X1 trenutno ispred sebe, pa ne mogu da ti napisem tacno korak po korak ali budi siguran da ima. Malo potrazi.

sale_band
22.07.2013, 15:54
Nasao sam ga.... Bode mi oci celo vreme a ja ne vidim...
Dodato:
Evo screenshot, sa bubnjarom u pozadini :P
Kako ti se cine cifre sada?? Sad radi odlicno...

sale_band
22.07.2013, 16:06
Malo me zezaju uploadi

tranzit
22.07.2013, 16:29
E... sada je to onako kako treba da bude.