PDA

Pokaži Full Verziju : Sony PCM D-50 snimac


dekiciric
03.07.2013, 17:50
Ima li ko iskustva sa ovim snimacem? Kakav je kvalitet snimljene live svirke sa ovim uredjajem, gde se u Srbiji moze kupiti i kolika mu je okvirna cena?

tranzit
03.07.2013, 18:03
Veoma dobar ali i neopravdano skup. Bolji izbor, a za dosta manje novca bi bio Zoom H4N koji je dva puta jeftiniji, a nimalo ne zaostaje kvalitetom za PCM-D50.

dekiciric
03.07.2013, 18:52
Kazu da Sony ima ostriji i zvuk sa manje suma. Vidim da je H4N oko 300 eura, koliko je onda Sony??

tranzit
03.07.2013, 19:30
Ljudi svasta nesta kazu... ne treba bas sve bezuvjetno vjerovati. Sony je trenutno 550 eura a Zoom H4N se moze naci vec za 250 eura, sto znaci da je jeftiniji vise od dva puta. Zoom H4N je best buy kada se radi o mobilnim recorderima. Nekakav sum uopste nije tema kod njega. Pored odlicna dva ugradjena mikrofona, ima dva prikljucka (mini XLR) za eksterne mikrofone, koji se mogu upotrijebiti paralelno sa ugradjenima (u isto vrijeme) i to sa sve Phantom strujom.

dekiciric
03.07.2013, 20:43
A kako se povezuje sa mikserom ako bih hteo da snimim zivu svirku, koji kablovi su mi potrebni? (mikser A&H ZED 22FX).

tranzit
03.07.2013, 21:01
Trebaju ti dva kabla koji sa jedne strane imaju Cinch (za Rec Out na mikseru) a na drugoj strani normalne banane.

dekiciric
03.07.2013, 21:18
Sto li sam mislio da u njega idu mini banane...ok, hvala na odgovorima puno. A sto se tice kvaliteta zvuka snimljene svirke, da li je u tom segmentu u prednosti nad H1 ili i nema neke razlike?

tranzit
03.07.2013, 22:27
Ima prednosti jer su ugradjeni mikrofoni kod H4N viseg kvaliteta.

dekiciric
03.07.2013, 22:38
Slusao sam na nekom sajtu malocas jedan isti snimak snimljen pomocu nekoliko razlicitih snimaca, izmedju ostalih su tu i Zoom H2 i Sony PCM D-50. Au, koja razlika u korist Sony-ja...mene najiskrenije ti ugradjeni mikrofoni ne zanimaju, zanima me samo da ziva svirka, iz miksera, bude kvalitetno snimljena.

neutral
03.07.2013, 22:59
mmm... samo jedno pitanje... sta planiras da radis sa snimljenom svirkom iz miksera?

tranzit
03.07.2013, 23:20
@dekiciric
Ti demo snimci su veoma diskutabilni i po njima niti mozes, niti treba da donosis sud o kvalitetu jer su ti snimci radjeni integrisanim mikrofonima. Na cemu ti uopste slusas te smimke da bi donio takav zakljucak ? I jedan i drugi imaju odlicne AD konvertere i tu nema nikakve razlike. I jedan i drugi snimaju na 24Bit/96kHz, medjutim Sony raspolaze mini-banana ulazima i uopste, ulazi i izlazi su mu u konzumerskom standardu, za razliku od H4N kod kojeg je sve to u najvisem profesionalnom standardu. Pomenucu ti samo jos da H4N ima i Hi Z kompatibilne ulaze, sto znaci da mozes snimati gitaru ili bass gitaru direktno bez ikakvog gitarskog ili bass predpojacala. O tome Sony moze sammo da sanja. Pogotovo ukoliko te ne interesuje snimanje ugradjenim mikrofonima bi HN4 za tebe bio prvi izbor jer tu Sony nema sta da ponudi. necu te dalje ubjedjivati, kupi sta mislis da je bolje, poucen tim svim "testovima" sa kojekakvih web stranica. Iznosim ti ovdje podatke koji su bitni za ono sto ti trebas, a ti slusas snimke koji toliko govore o uredjajima koliko i lanjski snijeg. Uzimaj sta ti srce zeli ali ne trazi vise savjet od mene jer mislim da sam dosta napisao a kako se cini uzalud. Ako ista moze da me iznervira, to je uzaludno pisanje, prvo radi vremena koe sam badava utrosio a drugo jer taj kome pokusavam da pomognem, unaprijed nije spreman da mu se pomogne.

nesaband
03.07.2013, 23:25
=)),"Mislim Stvaaarrnoooo"

dekiciric
04.07.2013, 21:19
@neutral
Snimljeni materijal mislim ubaciti u komp i koristiti u privatne i reklamne svrhe.
@tranzit
Nemate se potrebe ljutiti i nervirati, mnogo ste mi pomogli. Hvala puno. Pozdrav!