PDA

Pokaži Full Verziju : cubase sx 3


alennios
13.10.2007, 10:34
Da li neko zna kako mogu u cubase sx 3 da transponujem nekoliko taktova na pojedinom tracku? Ja sam pokusavao ali uvijek mi transponuje cijeli track.:confused:
Pozdrav svima

alennios
13.10.2007, 13:14
Pa nije valjda da niko nece da odgovori.

DinO74
13.10.2007, 16:18
Pokusaj ovako: Izrezi iz te trake taktove koje hoces da transponujes. Kopiraj u neku praznu traku (npr. MIDI track 8 u MIDI track 14). Transponuj i onda opet vrati u traku gdje su i bili na isto mjesto. Sve se moze sa makazicama i ljepilom..cut..paste :)

alennios
13.10.2007, 16:28
Hvala prijatelju sto si se javio i na prijedlogu ali zar ne postoji nacin bez premjestanja da se to uradi.
pozdrav.

DinO74
13.10.2007, 16:50
Ne znam za SX3..ovo sam nekada radio sa VST 5 a dali ima mogucnost da se markira i da se nekako oznaci samo taj broj taktova da ide na transpoze...koliko se mogu sjetiti islo je i to ...

mr_eko
13.10.2007, 16:50
malo je to komlokovano uradit ali nemoze drugacije vec kako je drug naveo.....

alennios
13.10.2007, 16:57
Sa kojim bi onada programom mogao to lakse odraditi a da je dostupan?

tranzit
13.10.2007, 17:52
malo je to komlokovano uradit ali nemoze drugacije vec kako je drug naveo.....
Kako bolan ne moze. Sto covjeka pogresno upucujes. Ako ne znas ili nisi siguran onda se lijepo ne javljas sa odgovorom.
Allenios, imas dva nacina da to uradis. Prvi je da odaberes umjesto noramlong kurzora (strijelice) onaj kvadrat koji je nacrtan isprekidanom linijom i onda njim markiraj na midi traci taj dio koji hoces da transponujes. On ce da potamni (plava tamnija boja) onda desnim mausom klikni na taj dio gdje ce ti se otvoriti jedan prozor u kome pronadjes MIDI pa kliknes na njega pa ti se opet pojavi jos jedan prozor u kome se nalazi i transpozicija. Klikni na nju pa ce ti se pojaviti prozor za transponovanje a u njemi sasvim na vrhu mozes namjestiti koliko polutonova hoces transponovati na dole ili na gore. Drugi nacin je da kliknes dva puta na tu midi traku pa kada se otvori Key editor onda obiljezis sve note koje hoces transponovati i to povlacenjem strijelice drzeci lijevi maus preko tih nota koje onda pocrne. Sada kliknes desnim mausom na jednu od tih markiranih nota i onda opet ista procedura kao u prvom nacinu, ides na MIDI pa na transpoziciju i tako dalje.

alennios
13.10.2007, 18:19
Tranzit hvala ti. Onaj prvi nacin sam ja i ranije pokusavao ali mi opet transponuje cijeli trak iako ja oznacim samo par taktova, evo sada sam opet pokusao i opet isto.Neznam zbog cega nece.A onaj drugi nacin moze kako si opisao;).
pozdrav

tranzit
13.10.2007, 18:57
Mora i prvi nacin da fukcionise, jedino ako ti nije u preferencama cubasea nesto pogresno namjesteno. I imas i treci nacin i to da odsjeces tacno taj dio koji hoces da transponujes onda ga markiras pa opet ista procedura, desni maus pa midi pa transpoze i ... sve dalje isto kao i prije.

alennios
13.10.2007, 19:08
Tranzit sve moze ali onaj prvi nikako. Nisam vrsio nikakva podesavanja u opcijama pa da je nesto poremeceno. Ali nema veze i ovo ce biti dovoljno.
pozdrav i hvala.

Mico23
01.11.2007, 03:01
Probaj da izjeces makazama dio tracka koji hoces da transponujes i taj izsjeceni dio markiraj i onda kliknes na njega lijevim klikom i uzmes rubriku MIDI pa transpose i tu podesi vrednost koja ti treba(kod audio track isti redosled samo sto ides na PROCESS pa na Pitch Shift)Pozdrav