PDA

Pokaži Full Verziju : Helicon Voice Prism


Vux
27.06.2013, 21:56
Da li je moguce sa ovim Heliconom da se povezem preko MIDI na klavijaturu pa koji tonalitet kad ja sviram u ACC da mi on peva tercu u tom tonalitetu?

mikimiki
28.06.2013, 14:39
Naravno da moze.Kod nekih pjesama radi dobro, ali u nekim narodnjacima je daleko bolje da se radi u SCALE mode.

Provjeri na arrangeru koji je midi kanal za recimo gitare ili pad u ritmu.Nesto sto cita akorde.I taj kanal postavi na voiceprisme.

tranzit
28.06.2013, 14:45
Nemoj to da radis, kao sto ti je mikimiki vec rekao, neces biti odusevljen rezultatom jer prateci glasovi koje budes cuo na taj nacin, su sturi i ne odgovaraju onome sto tebi treba. Obavezno u Scale Modus i tamo napravi tacno ono sto hoces da se cuje. U Midi Modusu ce se Helicon ponasati kao i harmonizeri na aranzerima od prije desetak godina, kvalitet ce naravno biti neizmjerno bolji ali harmonska linija nikakva.

Vux
29.06.2013, 18:48
Znaci koliko sam ja razumeo, onda moram da menjam SCALE na svaku pesmu kako mi treba?

tranzit
29.06.2013, 18:54
To je samo jedna sekunda posla, to nemoj da te brine.

Vux
29.06.2013, 18:56
Ok super, hvala vam, nasao sam taj helicon na tavanu, cale ga koristio kad je studio imao pa rekoh da ga i ja malo isprobam :) ima dosta dobre efekte