PDA

Pokaži Full Verziju : Klip pojačala


denza_
22.06.2013, 17:18
Pozdrav. Nisam mogao naći sličan problem, ako ima otvorena tema sa sličnim problemom, volio bih da me uputite tamo.
koristim Kempton KA2002 pojačalo koje je deklarirano 630w RMS 8ohm, 840w RMS 4ohm. Znam i ja da te snage nije vidilo, al s njim guram 2 Yamaha C115v, 500w program snage, 1000w peak, jedna po kanalu, gain na pojačalu je cca 90% odvrnut. U nekim trenucima kad pjevač pjeva visoke tonove pojačalo uđe u clip, na mixu ne pikuje ni kanal ni master. Da li bi trebao uzeti jače pojačalo il probat s nekim kompresorom?

Hvala pozdrav.

tranzit
22.06.2013, 17:32
Da li se cuje bilo kakva distorzija u momentima kada ulaz pojacala klipuje ?

denza_
22.06.2013, 17:52
Ne, sve je normala, al vidim da ulazi uđu u clip samo kada pjevač otpjeva neke visoke tonove.

sale_band
22.06.2013, 17:55
Ne bih da se mesam Tranzitu u posao, ali me interesuje koji mixer koristis jer pouzdano znam da neki modeli ne pokazuju tacno "klip" signal...

denza_
22.06.2013, 17:56
Allen & Heath Zed 22fx

tranzit
22.06.2013, 17:57
Nije u pitanju visoka frekvencija tonova vec iskljucivo Level signala u tim momentima jer pjevac da bi otpjevao te "visoke tonove" automatskii glasnije pjeva. Ako nema distorzije ili bilo kakvih drugih smetnji i ako su klipovi zaista kratki, onda nema potrebe da se brines i da bilo sta radis.

sale_band
22.06.2013, 18:01
Hmm, I ja koristim A&H Zed18 i radi prilicno precizno...

Da li je mozda moguce da ti klipuje efekt processor ako je signal efekta mozda prejak ili processor gain pojacan previse ??

Ovo samo informativno pitam, ne tvrdim da je to u pitanju...

denza_
22.06.2013, 18:03
Nisam mislio 'visoke tonove' kao frekvencijski opseg, nego kao 'glasnije tonove' Da, klip je kratak, uđe povremeno na tim glasnijim dijelovima. Hvala kolegama.

sale_band
22.06.2013, 18:07
Denza - Da, klip je kratak, uđe povremeno na tim glasnijim dijelovima... :D


Sreca pa ovo ne citaju auto-mehanicari :)


Morao sam ovo da citiram (ne radi quote)

denza_
22.06.2013, 18:08
Efekat koristim sa mixa, i ne stavljam ga puno, samo malo na glas da dobije na 'širini', al kanal sa efektima ne pokazuje nikakav peak. Od procesora koristim Autocom proxl, al on je tu isključivo radi kick bubnja, i skretnicu phonic PCR-2213, high level je na 0db, low na 2db, režem na 120Hz
Dodato:
Pojačalo uđe u klip u pojedinim trenucima kad pjevač otpjeva nešto glasnije, nismo na erotskim stranicama, zna se o čemu pričamo.

sale_band
22.06.2013, 18:13
E sad si se odao kolega...

Ja sam mislio na Auto-mehanicare jer me "klip" podsetio na "klip od auta" (znas ono, klip -cilindar-bregasta) :lol:

acakasper
22.06.2013, 18:15
ja sam imao slicnih problema sa pojacalom i resio sam to balansiranim kablovima.

tranzit
22.06.2013, 18:18
@denza
Nije iskljuceno ni ovo sto acakasper pise a nije iskljuceno ni to sto Sale pise, to jest, da hoce te diode i da slazu a kod tebe vjerovatno te na pojacalu snage. Kao sto sam vec napisao, to sve ne treba da te zabrinjava posebno, dok god su ti klipovi kratki, povremeni i rijetki. To sto ne klipuje i sam mikser, to nema nikakve veze sa tim sto ponekad klipuje pojacalo snage. Radi se o dva zasebna uredjaja koji imaju svoje karakteristike ulaza i izlaza. Mogu ti sa sigurnoscu napisati da je Level izlaznog signala sa A&H nesto visi nego sto to moze podnijeti ulaz na pojacalu snage i te klipove ces izbjeci jedino malim smanjenjem mastera na mikseru.

denza_
22.06.2013, 18:23
Jel pod balansiranim mislite XLR, svi su konektori kojim povezujem mixer/skretnicu/pojačala XLR, a sad ne znam jel balansiran ulaz/izlaz.

tranzit
22.06.2013, 18:30
Oba... i ne mora balansirani ulaz uvijek da bude u obliku XLR, moze biti i stereo banana. Na A&H su izlazi sigurno balansirani a i na pojacalu snage bi trebalo da su, tako da je sasvim jednostavno povezati ta dva uredjaja balansiranim vezama.

MarjanMilosevic
22.06.2013, 18:43
Kompresor na vokalu bi definitivno resio taj "problem". Ali ko sto kaze tranzit ako nema izoblicenja onda si ok.

denza_
22.06.2013, 21:16
Hvala kolega Tranzit na odgovoru, i svima ostalima.

@MarjanMilosevic
Da li bi Behringer Autocom pro-xl mogao išta napraviti u ovoj situaciji ili ipak treba uzeti nešto kvalitetnije?

tranzit
22.06.2013, 21:43
Naravno da ce ti posluziti i dosta dobro jer taj Behringer ima citav niz efekata koji su, prije svega, tu za obradu vokala. Kompresor, Limiter, Gate, Enhancer, Deesser pa cak i Leveler i to sve u dvostrukoj izvedbi, tako da mozes obraditi u isto vrijeme i nezavisno jedan od drugog, dva mikrofonska signala. Kvalitet je i vise nego dovoljan za Live svirku.

Vex
22.06.2013, 21:57
Iscitao sam temu i moja iskustva i zakljucci su sledeci:

To "peak"-uje mixer sa snagom ili snagas u slucaju da je velika prostorija,mnogo ljudi a nedovoljno snage ,a svi bi da se cuju za medalju... E pa ,to ne moze... Pevac zapne,i u tom trenutku pevach "izadje" a ako se svira aranzerski recimo,aranzer se ugusi jer zafali snage... i mene to izludjuje,nema gore...a desava se jos nekad da mi pevac u takvim situacijama kaze "pojacaj me jos malo" ...ja mu kazem: " kupi dobar snagash i nema problema" :D ..ili jos gora varijanta da pevach umisli da svojim glasom treba da "napuni kutiju" pa daje sebi bass-ove...to je tek elementarna greska ,i onda se do zagusenja i problema sa snagom dolazi za sekundu... Svi bi hteli mnogo dobre ,glasne ,kvalitetne muzike za malo para. Ne samo u ovom slucaju,nego u svakom je potreban dobar i jak snagash,odgovarajuce kutije,i generalno odgovarajuca oprema srazmerno prostoriji i masi.

acakasper
22.06.2013, 22:25
e kolega VEX 100% si upravu,skrecemo sa teme ali ja mislio da je to oko pevaca samo moja boljka ali vidis ima jos takvih,ja obavezno probam mikrofon i moj i pevacev kada namestim razglas,i njegov se cuje bar za trecinu vise od mog pilota,i on po 20 puta pojacaj me jos malo pojacaj me jos malo.Aman

denza_
22.06.2013, 22:38
Sve je to tako, al šta ćeš, koliko para toliko muzike, izvuci maximum iz ovog šta imaš, ništa ne mogu izgubit :)

tranzit
22.06.2013, 22:54
... Svi bi hteli mnogo dobre ,glasne ,kvalitetne muzike za malo para...To se inace odnosi i na kompletni audio domen bilo o cemu da se radilo u ovoj bransi. Ljudi nikako da shvate da zaista treba uloziti, investirati da bi se mogao s pravom ocekivati zavidan kvalitet.

riba_72
30.06.2013, 12:17
vjerovatno na pojačalu imaš limiter uključen pa on reaguje to ne mora biti ništa loše ali treba izbjeći,pokušaj malo oplićati mikrofon jer tih basova na mikrofonu koji se daju prilikom štimanja u toku pjevanja i onako nema

tranzit
30.06.2013, 12:30
...pokušaj malo oplićati mikrofon...Ovaj izraz zaista prvi put cujem ali bez obzira na to, ima mnogo istine u "oplicavanju" mikrofona za vokal. Imas na tvom mikseru Hi Pass filter na 100Hz (stoji odmah ispod Gain potenciometra), obavezno ga aktiviraj kod svih pjevackih mikrofona.