PDA

Pokaži Full Verziju : Pitanje oko konfiguracije?


Narodnjak300
18.06.2013, 21:54
Moze li neko ko se razume sto se kaze "u sitna crevca" oko konfiguracije da mi sastavi neku do 600 moze i do 650 evra, ono sto mi je bitno da li za te pare u konfiguraciji moze da se nadje intel i7 procesor?

Dakle konfiguracija treba da bude orijentisana za muziku tj. za produkciju...

Dve stvari su mi bitne: Procesor koji sam naveo i dobro hladjenje, grafika me ne interesuje, moze i neka krs graficka nije problem, nisam siguran oko maticne ploce i oko ram memorije?

Da li je ovaj ram dobar? http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-16gb-(2x8gb)-2133mhz-ddr3-hyperx-predator-khx21c11t2k2-16x/comp_comp_ram/71/2010

tranzit
18.06.2013, 22:29
Nikako nece ici za taj novac. Jedan i7 procesor, koji je vrijedan paznje kada se radi o audio konfiguraciji, sam kosta pola od novca koji bi ti da potrosis za kompletan sistem. Bolje je da sacekas dok prikupis malo (malo mnogo) vise, pa onda da to uradis kako treba. Sto se tice tih memory modula, ciji si link naveo... zaboravi, nije to ono sto bi bilo dovoljno dobro, bar za pristojnu, audio konfiguraciju.

Narodnjak300
18.06.2013, 22:50
U pravu si, necu da zurim sa kupovinom.

Koliko bi mi novca trebalo za ozbiljnu audio konfiguraciju? (od prilike, mozda je glupo pitanje...)

tranzit
18.06.2013, 23:25
To vec zavisi koliko dobra treba da bide ta audio konfiguracija, odnosno koliku performansu ocekujes ili trebas. Raspon cijena je prilicno veliki. Kod najboljih konfiguracija, samo Hard Diskovi kostaju i do 1.000 eura, o ostalim komponentama da i ne pisem.