PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa latency


kabi
18.06.2013, 17:08
Cao,evo otvaram novu temu mada sam skoro otvorio slicnu temu i resio taj problem i ja se izvinjavam,,

ovako,,resio sam problem sto se tice latency na kompijuteru,kupio sam externu kartuci,nije neka ali vazno je da ton ne kasni,,ali sad imam opet problema..

koristim MAGIX Music Maker MX Premium,nova usb-kartica se zove "Sinovoice"

Kad usnimim na prvi kanal sve je ok,vec kad usnimim na drugi kanal onda ton kasni,

Koristim windows 7

sta treba da radim?

tranzit
18.06.2013, 17:26
...sta treba da radim?Da kupis Audio kartu koja ce da valja. Ti si interno smece zamijenio externim.

kabi
18.06.2013, 17:29
ok razumem,ali dok sviram nema ton da kasni znaci nije do kartice,problem je u muzickom programu,, koje veze ima ASIO sa zvukom? jel treba to da skinem mozda?

nesaband
18.06.2013, 17:31
UCA 202 jeftina i da pevas i da snimas,a ako imas para kupi nesto kvalitetnije.Ova Beringer UCA 202 kosta oko 25 eura,tako da nije neka investicija a nece da te boli glava.

sale_band
18.06.2013, 17:36
Brate Kabi, tebi treba prvo da proucis najosnovnije stvari digitalnog snimanja...

To kasnjenje moze biti zbog bilo cega (Kartica, komp. setup, DAW setup itd) a ASIO drajver ne diraj ni slucajno.

To snimanje verovatno radis na istom kompu sa kojeg ovo pises, jel' tako?

Kao sto Tranzit rece, karticu zameni, a za solidnu ces ipak morati da se potrosis....

kabi
18.06.2013, 17:37
kolega ja tebe razumem sta hoces da kazes,ali nije do kartice vec do programa muzickog,,

kad sviram preko kartice nema ton da kasni znaci sve je u redu,ali kad otvorim program i kad usnimim drugi kanal tu se pojavljuje problem,ton pocinje da kasni,,

moje pitanje je dal zna neko kako da sredim latency problem u MAGIX Music Maker MX Premium programu?

tranzit
18.06.2013, 17:39
...koje veze ima ASIO sa zvukom? jel treba to da skinem mozda?ASIO driver je osnova za audio rad kod Windows sistema, on je taj faktor koji obezbjedjuje "najkraci" put i najmanje kasnjenje. Od kvaliteta ASIO drivera i njegove stabilnosti savisi sve u tom poslu.

sale_band
18.06.2013, 17:45
Ne poznajem taj program pa ti ne bih znao reci nista vezano za njega.
Vidis, kako koju traku dodajes, tako vise opterecujes processor I ram memoriju na PC-u a te specifikacije nisi naveo... Takodje, mnogo je bitno, pogotovo na Win7 da "optimiziras" komp. za audio recording, tako da ti mnogobrojni background procesi ne opterecuju system.
O tom optimiziranju imas dosta informacija po internetu, samo pretrazi

tranzit
18.06.2013, 18:01
@kabi
Nijedna Audio karta nema nikakvo (ili ima minimalno) kasnjenje kada ne radi u okviru programa. Upravo kao Audio Device u nekom od programa, kao sto je i taj koji pominjes, se tek i moze osjetiti latenca odnosno kasnjenje. Jos jednom, za sve je kriva Audio karta, a sam softver, odnosno audio program, u tom kasnjenju nema nikakvu krivicu.

kabi
18.06.2013, 18:03
Procesor 2.13ghz 6400

RAM 2.00gb

Imam 2 externa kartice,probao sam obe,kao sto sam napisao ranije dok sviram nema latency vec samo kad snimam,,

vingula
18.06.2013, 19:51
probaj snimat u Sonaru, Acoustica Mixcraft, n-Track Studio, Adobe Audition ili neki drugi sl. program pa vidi dal se dešava ista stvar.

tranzit
18.06.2013, 19:52
@kabi
Nijedna od te dvije karte nije za ozbiljniji rad. Ovaj "ozbiljniji rad" nemoj odmah da shvatis kao nekakav visoki studijski standard, jer je dovoljno "ozbiljno" sto hoces da sviras softver instrumente live. Za to su potrebne vrlo male latence, za sta je odgovorna sama audio karta ali isto toliko i sama konfiguracija kompjutera koja je kod tebe vrlo slaba. Doduse nisi naveo nikakve pojedinosti ali i iz onoga sto si naveo, predpostavljam da se radi o Intel procesoru E6400 koji u odnosu na aktuelne Inelove procesore ima desetak puta manju performansu. Radna memorija ti je na najnizoj mogucoj granici, a vjerovatno i ostale komponente, a prije svega maticna ploca su takodje na istom nivou. Od takve konfiguracije ne mozes da ocekujes nista vise nego sto i dobijas.

kabi
18.06.2013, 22:22
ovako,prvo da se zahvalim svima na trudu oko pomoci,,problem sam resio hvala bogu,,

imao sam 3 opcije drive selection : wave driver,direct sound i asio driver,,

kod mene je bilo direct sound i nije htelo kako treba i slucajno sam probao wave driver i sad nema latency vise

znaci ipak nije ni kartica ni kompijuter bili upitanju ali svakako sam resio na kraju hvala bogu

pozz svima

tranzit
18.06.2013, 22:32
I dalje su i kartica i kompjuter u pitanju... ali... to ce ti biti jasnije kada apetit poraste. Od pocetka ti se pise o ASIO driveru a ti tek sada reagujes. Ne koristi ni taj Wave, MME ili kako vec nazivaju kod tvoje karte, vec iskljucivo ASIO i samo ASIO.

kabi
18.06.2013, 23:14
probao sam preko asio ali nemoze da nadje moju karticu,,

vazno je da mogu snimat bez latency problema ali sad je izasao drugi problem,,

cim sredis jedan pojavise drugi

kad snimim na prvi kanal naprimer uvod neke pesme posle kad hocu da snimim na drugi kanal nastavak pesme tu gde se uvod zavrsava onda me vraca na pocetak drugi kanal,a ja hocu da nastavim da snimim gde sam stao?

jbg

tranzit
18.06.2013, 23:21
Vidis da audio karta nije kako treba, a vjerovatno je i operativni sistem problematican. ASIO mora da funkcionise ako karta ima ASIO drivere. Sto se tog snimanja tice, naravno da je to sto hoces moguce. Prelistaj malo manual programa, to su osnovne operacije kod jednog DAWa.

kabi
19.06.2013, 22:29
Cao,,evo da javim za kolegu tranzita da je apetit poraso hehe i da sam ga poslusao,,

danas sam bio u muzickoj prodavnici i kupio novu externu karticu koja se zove "AUDIOBOX USB 2X2 usb Recording System" platio sam je 120 eura i dobio sam u paketu muzicki program koji se zove " Studio One"

izgleda ovako,,



https://www.google.se/search?newwindow=1&q=audiobox%20usb&um=1&ie=UTF-8&hl=sv&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=vBPCUc6aJOKF4gSK1YCgAg&biw=1280&bih=854&sei=wBPCUa7gFoHn4QSknYDQAg#facrc=_&imgdii=_&imgrc=a5Tozo3-30PQ5M%3A%3BL4RNUodqOG_c0M%3Bhttp%253A%252F%252Fme dias.audiofanzine.com%252Fimages%252Fnormal%252Fpr esonus-audiobox-usb-136495.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fen.audiofanzine.co m%252Fexternal-audio-interface%252Fpresonus%252FAudioBox-USB%252Fuser_reviews%252Fr.9971.html%3B850%3B850



https://www.google.se/search?newwindow=1&q=audiobox%20usb&um=1&ie=UTF-8&hl=sv&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=vBPCUc6aJOKF4gSK1YCgAg&biw=1280&bih=854&sei=wBPCUa7gFoHn4QSknYDQAg#facrc=_&imgdii=_&imgrc=AMNjEHeq-cPsuM%3A%3B4Vz2sAMi967iYM%3Bhttp%253A%252F%252Fi.s eimg.net%252Fimages%252F439854%252Fbig%252Fabusb.j pg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.sonicelectronix.com%25 2Fpictures_new.php%253Fid%253D24133%2526picture_id %253D439854%3B1000%3B875





Neznam nista oko ove nove kartice i programa ali ako imam neko pitanje tu ste vi,,

jos jednom hvala svima a posebno mom kolegi tranzita ;)

tranzit
20.06.2013, 00:28
A zasto nisi pitao "cika" tranzita prije kupovine ??? Presonus AudioBox 2x2 je uredu ali si mogao za samo malo vise novca da uzmes Presonus AudioBox 22VSL... bio bi daleko srecniji. Ako postoji mogucnost da zamijenis odmah tu kartu u prodavnici, bilo bi dobro da to i uradis jer razlika je velika u opremljenosti karte. Prodavac ti je namjerno "uvalio" taj Audiobox 2x2 jer se vise ne prozvodi posto ga je zamijenio AudioBox 22VSL. Hajde probaj to odmah sutra, pa cu ti onda dati osnovna uputstva i sto se tice audio karte a i sto se tice Studio One Artist DAWa.

kabi
20.06.2013, 00:51
Cao cika Tranzite,,epa jbg sad nije bilo ni planirano da kupim a i nisam imao vise kod mene,,sigurno ima razlike ali za mene je i ovo OK barem za sada dok ne poraste apetit ponovo hehe,, nego treba mi opet tvoja pomoc?

Neznam kako da povezem da bi dobio zvuka,,znaci ovo je nesto prvi put sto radim i ne stidim se da te pitam ;)

naprimer iz korg pa2 x pro,ukljucene su 2 bananice u left i right iz audio input direktno u karticu u Main Out,jel tako treba da bude?

ako jeste,otvorio sam program studio one e sad kako da dobijem zvuk? jel treba da idem preko asio ili audio box da bi dobio zvuka?

ili moram da povezem karticu sa miksetu da bi dobio zvuk? i ako vec moram da povezem,kako se to radi da bi povezao karticu sa miksetu?

Nista mi nije poznato,jeste ima manuala ali nisam bas nesto sa engleski sto se tice te stvari inace i can speak hehe

tranzit
20.06.2013, 01:51
Nije sramota ne znati pa pitati ali je velika sramota ne znati a ne pitati a najveca sramota je ne znati a glumiti "sveznajuceg"... ima ovih posljednjih i na ovom forumu. Njih treba prije svega dobro premlatiti jer su takvi velika opasnost, pogotovo za mlade ljude koji tek sticu znanje i iskustvo u ovom poslu.

Ti si to sve totalno pogresno i suprotno spojio. Korg PA2X Left i Right u Mic-Instrument 1 i 2 na AudoBoxu. Ovi Inputi na AudioBoxu se nalaze s prednje strane i izvedeni su u vidu tzv. Combi XLR prikljucaka. Bilo bi odlicno da upotrijebis balansirane kablove jer su i na PA2X i na AudioBoxu svi izlazi/ulazi balansirani. Balansirani kablovi imaju kao prikljucke stereo-banane (kao normalna banana ali sa dva prstena) a sa njima dobijas signal koji je garantovano bez smetnji iz strujne mreze. Gain potenciometre 1 i 2 postavi za pocetak na sredinu i ne ukljucuj Phantom struju (dugme na kojem pise 48V). Prije svega spoj Midi Out na PA2X sa Midi Inom na AudioBoxu. U Studio One Artist programu, kao prvo idi gore u Studio One - Options - Audio Device i tu pogledaj da li je vec odabran AudioBox ASIO Driver. Trebalo bi da jeste. Sada moras da kreiras tzv Instrument preko Studo One - Options - External Devices, pa onda dole lijevo Add pa na New Keyboard a onda pod Recive from odaberi AudioBox Midi In. Gore pod Device Name napisi PA2X. Zavrsi sve sa OK. Sada u Songu napravi jednu Instrument traku i u njoj odaberi pod Midi onaj PA2X (New Keyboard koji si maloprije napravio). Sada napravi jednu Stereo Audio traku. Aktiviraj na toj traci polje za snimanje (crveno) ili ono polje do njega (plavo) da bi uopste cuo signal sa PA2X. Cuces ga ili na slusalicama koje si ukljucio u Phones na AudioBoxu ili na mikseru ako si Main Oute sa AudioBoxa ukljucio na mikser. Ovo bi ti bilo za pocetak i... potrudi se malo oko tog tehnickog engleskog.

Smori ti meine posteno, valjda ce harepa50 da malo preuzme jer vrlo dobro poznaje Studio One !!!!!

kabi
20.06.2013, 02:27
Cao,evo sad sam povezao kako si mi napisao i dobio sam zvuk,,

ti balansirani kablovi nemam i jeste se cuje neki los zvuk,kupicu ih,,

sto se tice Gain kad tako uradim kako si mi napisao onda je zvuk mnogo jak tako da sam to smanjio

sto se tice midi kablovi,jel moram da ih prikljucim ili moze sa ove bananice?

Usao sam u audio device i imam 3 alternative

1. asio4all v2
2.audiobox
3.windows audio

koji da izaberem?

ovo sto se tice device name napisao tranzit hehe ako nema frke?

e sada idem na file pa new song,ima dosta alternative kao empty Song,AudioBox USB,Firebox i mnogo toga,,

Ja idem na empty song??

tranzit
20.06.2013, 02:51
Od te tri alternative izaberi iskljucivo AudioBox !!! Pogledaj pod Audio Devices kolika je latenca. Ako hoces da snimas midi trake onda moras spojiti i Midi kabl. Gain potenciometre stavi onako kako sam ti i napisao to jest na najvisi Level pri kojem se i pri najacim signalima ne pali Clip dioda. Ako je preglasno, smanji na Main potenciometru jer Gain mora biti optimalno namjesten. Imas tamo i jedan potenciometar sa nazivom Mixer, njega postavi (u vom slucaju kako sam ti objasnio u proslom postu), na Playback. Ako hoces da slusas PA2X direktno a ne kroz program onda taj Mixer potenciometar postavi na suprotnu stranu, to jest na Inputs. Kada kreiras novi Song, slobodno mozes uzeti Empty ali mozes i AudioBox USB jer je u njemu vec sve spremno za tvoj Audio Interface. Jos nesto, odmah deinstaliraj taj Asio4All, on samo pravi zbrku u svemu tome i nije ti uopste potreban.

kabi
20.06.2013, 02:51
Znaci hocu kad snimim da mi se pojavi na kanal 1 bass

na kanal 2 solo

kanal 3 tercu

kanal 4 da pevam i ako neznam hehe

i posle da exportujem u mp3 file

a sad ima tu sigurno mnogo sta moze da se radi ali meni nije to potrebno zato sto se nerazumem a mozda bi mi i trebalo kad bi se malo razumeo

vingula
20.06.2013, 02:54
nema potrebe citirati svoj post, za svaki novi post odi dole lijevo u kutu, ikona je list papira sa perom (odmah pored thanks dugmeta) na to klikni i tako odgovaraj na svaki post/komentar

tranzit
20.06.2013, 03:01
Znaci hocu kad snimim da mi se pojavi na kanal 1 bass

na kanal 2 solo

kanal 3 tercu

kanal 4 da pevam i ako neznam hehe

i posle da exportujem u mp3 file...E za to sto ti hoces moras da spojis PA2X midi kablom sa AudioBoxom ali ne jednim nego oba (Midi In > Midi Out u oba smjera) i da otvoris 16 Instrument traka u Songu i svakoj traci da dodijelis po jedan midi kanal (od 1 do 16) a na PA2X da podesis Local Off !!!! Tek tada sve ide na nacin kako si ti zamislio jer nema PA2X 16 Audio izlaza a ni AudioBox USB nema 16 Audio ulaza pa da snimas sve na Audio trake odjednom. Mozes da snimis sve i na posebne Audio trake ali jednu po jednu ali nikako u isto vrijeme.

kabi
20.06.2013, 03:05
ok,sad je na audiobox

input latency je 9.80ms/432 samples
output latency je 21.81ms/962 samples

gain sam stavio kao sto si napisao

diodu nisam upalio

mixer je na playback

deinstalirao sam asio4all

uspeo sam da snimim

pise mi track 1 i track 2

kad snimam ono snima na obe kanala,jel tako treba da bude?

kako da otvorim jos kanala da bi snimio dalje?

tranzit
20.06.2013, 03:09
Smanji latencu, to je mnogo !!! Moze AudioBox USB i manje cak i na tvom kompjuteru. Za ostala pitanja ce harepa50 sada da se ukljuci pa ce ti pomoci, a ja cu malo da posmatram sa strane... hahahahaha.

kabi
20.06.2013, 03:09
bas ti hvala kolega stvarno si mi dosta pomogao i bas sam ti jako zahvalan nemam reci stvarno,da te ne smaram vise mozda si umoran,, hvala ;)
Dodato:
kako da smanjim latency?

harepa50
20.06.2013, 03:17
kad snimam ono snima na obe kanala,jel tako treba da bude?



Ako ne želiš da snimaš na obje trake, valjda se odznači record enable...

kako da otvorim jos kanala da bi snimio dalje?

Desni klik - add instrument track. Valjda smo se razumjeli...

tranzit
20.06.2013, 03:20
Startuj AudioBox USB Control Panel i tu pod Buffer Size podesi za probu 256 pa poslusaj da li ima smetnji prilikom slusanja/snimanja na Studio One. Ako ima onda povecaj na 512.
Imas sada novi Driver na Presonusovoj stranici 1.2.1 Beta. Idi skini taj Driver. Dobices nesto sto ni sanjao nisi da moze taj tvoj AudioBox.

kabi
20.06.2013, 03:29
Hvala ti kolega harepa50

pa kako si mi ti napisao mozda i nemoram kao sto je kolega tranzit rekao da moram da spojim midi kablevo,, uspeo sam da usnimim 4 kanala i svi rade kako treba
e sad kako da exportujem to u mp3 format
Dodato:
kad pretisnem na control panel nista se ne desava,ali do malopre pre nego sto sam deinstalirao asio4all onda sam mogao da otvorim taj control panel,,jel da instaliram opet taj asio4all?

tranzit
20.06.2013, 03:42
Ama jok, ne instaliraj ASIO4All, on ti ne treba. Postoji Control Panel od AudioBoxa na kojem podesavas latencu. I idi skini najnoviji Driver 1.2.1 Beta

http://www.presonus.com/uploads/products/1473/downloads/PreSonus_AudioBox_Installer_5376.exe

Onako kako ti je kolega tranzit rekao ti trebaju oba midi kabla ali ti je kolega tranzit rekao ama ti ne citas, da mozes da snimis i na Audio trake sve kanale sa PA2X ama jedan po jedan ako hoces da ih imas na posebnim trakama. Ako ti je dovoljno da imas Stereo mix sa PA2X onda ti ne treba midi kabl. Citaj sta pisem pazljivo, posve sigurno ti necu napisati nista sto nije 100% tacno.

kabi
20.06.2013, 03:49
ma nije frka poslusacute i ovaj put i svaki put hehe,kupicu sutra midi kablove,,

ok,ASIO4ALL odpada

znam da postoji control panel ali veruj mi nista se nedesava

evo skidam to sto mi poslao

skinuo sam taj 1.2.1 beta i kad je pocelo da instalira pise mi ovako "Unregsiter ASIO driver invalid configuration settings. Check custom.ini.!"

tranzit
20.06.2013, 04:14
Pogledaj sta pise u tom Custom.ini pa kopiraj ovdje da procitam. Vjerovatno ce biti do Firm Ware tvog AudioBoxa koji treba da se podigne na aktuelni nivo a to mozes samo preko onog Control Panela iz prvog Drivera, koji ti nikako da nadjes. Instaliraj ponovo Legacy Driver i to jedan od ova dva u zavisnosti koji sistem imas instaliran na PCu (32 ili 64Bita):

http://www.presonus.com/uploads/products/1473/downloads/PreSonus_AudioBoxUSB_2.8_32.zip

http://www.presonus.com/uploads/products/1473/downloads/Presonus_AudioBoxUSB_2.8_X64.zip

... pa onda pronadji Control Panel i u njemu treba da imas Firm Ware Update ili Upgrade ili vec kako pise. Ovo su posljednji Legacy Driveri za AudioBox USB i oni ce sigurno da rade kako treba.

kabi
20.06.2013, 04:25
evo instalirao sam i sada se pojavilo ono sto si mi ranije napisao "Asio buffer size i sample rate"

sad je na 256,jel da stavim na 512?

tranzit
20.06.2013, 07:41
Ne, ostavi ga na 256, to je vjerovatno najniza latenca kojom mozes da radis na tvom kompjuteru, naravno ako ne preopteretis sistem VST instrumentima i efektima nekog tezeg projekta odnosno Songa.
Dodato:
Da je kompjuter kako treba, to jest, da je specijalno radjen za Audio, taj Presonus AudioBox bez ikakavih problema radi i ogromne projekte (desetak VST instrumenata sa preko 1.000 voces polionije i stotinak kojekakvih efekata i EQa) na samo 64 sampla buffera, sto je kod njega 1,5ms latence.

kabi
20.06.2013, 16:25
Cao,sad radi kako treba,u prava si bio nisam instalirao ono sto si postavio a sada radi kako treba,hvala jos jednom
Dodato:
Cao,imam jos jedno pitanje,,

jel mogu da koristim pa2x i korg m3 zajedno kad hocu da snimim? ili moram jedno po jedno? onda moram sigurno da povezem miksetu sa karticom ako se ne varam?

ako ukljucim klavijaturu direkt u karticu jel cu dobiti bolji zvuk?

misleo sam da povezem miksetu sa karticom,jel ce zvuk biti isti ili je bolje direkt iz klavijature u karticu?
Dodato:
Cao,imam jos jedno pitanje,,

jel mogu da koristim pa2x i korg m3 zajedno kad hocu da snimim? ili moram jedno po jedno? onda moram sigurno da povezem miksetu sa karticom ako se ne varam?

ako ukljucim klavijaturu direkt u karticu jel cu dobiti bolji zvuk?

misleo sam da povezem miksetu sa karticom,jel ce zvuk biti isti ili je bolje direkt iz klavijature u karticu?[/QUOTE]
Dodato:
sjebao sam se sada sa post opet
dupli post,nije bilo namerno