PDA

Pokaži Full Verziju : Prestigio PAP4322 duo Smartphone


zeljko_mo
14.06.2013, 20:35
Pozdravljam kolege!
od nedavno, dosli su nam u Radnju smartphonei sa 2 kartice marke Prestigio, pa sam se dao u iskušenje, pošto su jako jeftini, a imaju solidne performance, zanimalo me dal vrijedi taj kvalitet uloženo/dobiveno, i moze li se ista sa njim jos poboljsati...
kupio sam model PAP4322, 1,2 dual procesor, 512 rama, 8mpix kamera 4.1.1 JB...
ali me muči što neprestano radi na 400MB rama... oko 100-120MB samo slobodno imam za korištenje... pogasim i viber, i fb, i sve sto mi memoriju uzima, skinem ram booster i sa njim očistim, ali uzalud... postoji li neko rješenje (overclock, ili pojačat ga malo, nije mi znanje u tome bas najbolje) ... ili ce morati ostati na ovome...

sale_band
15.06.2013, 06:22
Po mom misljenju, ni jedan telefon nije vredan onoliko koliko ga u stvari platis. Tu se radi o korporacijskom zamazivanju ociju kupcima I prodavanju magle upakovane u sljastavi uredjaj nazvan "smart" phone...

A ovo sa RAM ti ne bih znao odgovoriti...

kac97
15.06.2013, 18:51
To je sasvim normalno,jer ti i sam operativni sistem koristi ram memoriju za neke svoje pozadinske radnje i slicno.

smuchac
17.06.2013, 13:58
Sam Android kao što ti je veće rečeno koristi tu radnu memoriju koju možeš nešto sitno namaknuti ako napraviš root i deinstaliraš krajnje nepotrebne i glupe aplikacije koje bezveze jedu memoriju. One koje se pale s sustavom a potrebne su ti samo ponekad, s nekiim startup managerom s Google play marketa pogasiš i ne pale se sa sustavom te se pale po potrebi kad ti to poželiš. One koje ne smiješ gasiti, na njih si osuđen i to je to. :)
Također, postoje custom ROM-ovi koje se stavi umjesto stock ROM-a koji imaš. Često su brži zbog samih preinaka i modifikacija u njemu jer su mnoge stvari podešene bolje a nepotrebne stvari izbrisane. Morat ćeš malo proučavati sve to po xda forumu npr. i krenuti u akciju ako postane nepodnošljivo spor...

makl
17.06.2013, 23:26
operativni sustav ti jede dosta rama...ja sam nedavno uzeo samsung galaxy ace plus, isto ima 512 rama a meni radi na 400, jer ovo jede os...

zeljko_mo
18.06.2013, 16:22
znaci Custom ROM bi moglo bit riješenje, mada moram naci sad nekoga ko ce mi moci to uraditi... a i neke aplikacije, i poslije prisilnog gašenja u postavkama, same se upale, i uzimaju brutalno puno memorije (oko 45MB), kao fb, viber, koliko god ih gasio, sami se ponovo upale -.- iritirajuce....