PDA

Pokaži Full Verziju : Snimanje sa miksete


marko11
11.06.2013, 11:20
Pozdrav moze li mi neko objasniti kako da podesim program SOUND FORGE da snimim svirku pozz

tranzit
11.06.2013, 11:50
Koja je Audio karta ?

marko11
11.06.2013, 15:35
druze evo odavde sam skinuo ne razumjem se ja u too
mikseta je martin wisman pmf 800

tranzit
11.06.2013, 15:38
Brzo ali sto brze mozes, brisi taj link koji si postavio jer se tu radi o ilegalnom softveru i za to se ovdje dobija ban, a pogotovo sto mi je najmanje potrebno objasnjenje sta je Sound Forge. Nisam te to pitao, nego da li imas eksternu audio kartu za kompjuter ili Laptop ili je u pitanju integrisana sound karta ?

marko11
11.06.2013, 15:41
ma obicna karta laptop je u pitanju

tranzit
11.06.2013, 16:01
Kao prvo, treba ti jedan kabl koji na jednoj strani ima stereo mini bananu a na drugoj dva cincha. Ova dva cincha ces ukljuciti u Rec izlaze na Wismanu a stereo mini bananu u Line Input na laptopu. Za snimanje mozes da upotrijebis taj Sound Forge ama mislim da ce on biti malo komplikovan za tebe, pa bih ti preporucio nesto daleko jednostavnije a besplatno. Pronadji na netu No23 Recorder koji ce ti obaviti posao isto tako kvalitetno ali daleko jednostavnije nego Sound Forge. Za njega ti i nisu potrebna nikakva objasnjenja jer sve je odmah samo od sebe jasno. Ako bi ipak da snimas na Sound Forge, onda po instalaciji treba kao prvo da konfiguriras Audio Device i to preko Options, pa na Preferences, a onda na Basic Audio Preferences. Tu podesi Playback i Recording Device, to jest provjeri samo da li su za Recording aktivirana (cekirana) oba kanala te integrisane karte. To isto uradi i za Playback Device. Ako je to sve u redu, odmah mozes da snimas. Imas Transport Menu u Sound Forgeu gdje vidis sve uobicajene kontrole Recordera (Play, Pause, Rec...).

VUNIMRAV
02.07.2013, 19:25
Kolega tranzit,znam da te ovo nervira ali jbg :(,sta da ti radim.
Imam DOP program (ako ga se vise i secas uopste ahahaa),ali ne znam kako na njemu da nasnimim na nesto vec postojece.Da li bi te mrzilo da das neke kratke upute,bar da znam u kom pravcu da "ceprkam",To bi mi bilo dovoljno za kucno zezanje dok me ne prodje volja.Ili ako ti je lakse na audasity?
Bio bih ti veoma zahvalan!!!

tranzit
02.07.2013, 19:42
Imas li ti jos uvijek neku Pinnacle audio kartu jer DOP radi pouzdano iskljucivo sa tim kartama ?

VUNIMRAV
02.07.2013, 20:04
Na LT je Realtec AC97Audio valjda i na PC neki saundblaster.Snimim ja na njemu,ali nesnma kako da nasnomim.Znam da to nije bas jednostavno za objasnajvat,ali koliko toliko.

tranzit
02.07.2013, 20:05
Jesi li mogao ikako da nadjes jednostavnije i starije programe od DOPa i Audacity... Boze, Boze s cim se ti zabavljas. Kod DOPa aktiviraj jednostavno u vertikalnoj "R" koloni onu traku na koju hoces da snimas , bez obzira koliko vec snimnjenih traka imas. Tu nema neke posebne filozofije. Posebna filozofija je to sto radis na tim programcicima koji su tolko jadni i nemocni. Odaberi neki pristojniji sequencer. Ako bas nema sredstava ili nemas volje da ulazes ne znam koliko novca u DAW programe, ima i tu dobrih rjesenja. Na primjer, Steinbergov Sequel za 69 eura, ili Cubase 7 Elements za 99 eura ili Magix Music Studio za 50 Eura ili Sonar X2 Essential za 89 eura... koji su svi vrlo kvalitetni programi pogotovo ovaj posljednji.

VUNIMRAV
02.07.2013, 20:14
Znao sam da ces me klepati #:S,ma imam ja i nuendo, i cubase doduse stariji ali je to za mene prekomplikovano,zaboravljas da sam ja vec matora drtina i jos harmonikas =)) a to dvoje kad sklopis tesko ces napraviti hakera!

tranzit
02.07.2013, 20:49
Podigao sam na server dva sekvencera koji su inace Free programi a koji su vrlo jednostavni za rad i bar stotinak puta bolji od DOPa. Evo ti Link:

http://www.file-upload.net/download-7790475/Sequenceri.zip.html

VUNIMRAV
02.07.2013, 21:01
Evo klikam,i pijem gemist i u tvoje zdravlje!!!!
E mislim da sam tu bolji od tebe!:lol:
Hvala,omladinac!

tranzit
02.07.2013, 21:09
Siguran sam i ja da si bolji mada, ne ljutim se ni ja na hladan gemist.

VUNIMRAV
02.07.2013, 21:20
E pa druze,ovo zbilja izgleda interesantno,koliko moje neznalacko oko vidi jedan je za obradu midi fajlova a drugi audio.Ovo je to sto sam trazio,eto vama cubase i ostali,a verujem da ce ih mnogi poskidati.
Hvala ti jos jednom!!!!Legenda si!