PDA

Pokaži Full Verziju : OMB 10 + Kontakt 5 + Superior Drummer 2 + Real Guitar 2


LAsER
06.06.2013, 13:56
Zdravo,

interesuje me koliko dobro bi se uklopili ritmovi (recimo sa yu-midi) koji su za Yamaha aranzere u OMB 10 uz Kontakt 5 (Factory Content) + Real Guitar 2 + Superior Drummer 2 ?

Imam već Sample Tank 2, pa bi i iz njega mogao iskoristiti koji sampl ako se ne nađe u Factory Content-u od Kontakta (koliko vidim sam on ima preko 20 GB-a).

Pa da ne kupujem sve to ako se neće sve dobro uklopiti za narodnu i zabavnu muziku?

Evo primjer što mi se svidjeo:
https://www.youtube.com/watch?v=MI1Mb0ArlMg

Vjerujem da bi moglo zvučati i sa OMB 10 približno (ovdje koriste Live Styler)

LP.

tranzit
06.06.2013, 14:11
Sve ce se to vrlo dobro uklopiti sto se ritmova tice ali sve to treba medjusobno dobro uklopiti. To je ogroman posao i zahtjeva isto toliko ogromno poznavanje materije. Na kraju, sve moze da se cuje cak i daleko bolje nego na tom snimku sa linka koji si dao. Uzgred, Sample Tank je tu potpuno suvisan jer ima izvejesnih ogranicenja, a i kvalitet njegovog Contenta nije bas u rangu ostalih pomenutih instrumenata. Nedostaju pojedini Kontakt Library koji bi popunili praznine koje ima Factory Library Kontakta. Povrh svega, za takav rad je neophodna zestoka i prezestoka hardver konfiguracija, inace nista od posla. To se nece dati izvesti sa kompjuterom od 700 ili 800 eura, niti sa audio kartom od pedesetak ili sto eura. Zahtjevi su mnogo veci. Ako odlicis da krenes tim putem, budi unaprijed spreman na ulaganja koja su ravna cijenama top hardver aranzera.

LAsER
06.06.2013, 14:50
Bil mi mogao navesti za početak par savjeta na šta bi posebno trebao da pazim, kako bi sve proradilo slično na demo snimku?

Vjerujem da si sve prodevero, pa da bi svaki prijedlog dobro došao :)

Hvala.
Dodato:
Dodato: Na koje šupljine misliš?

Dodatno imam još hrpu nekih samplova za našu muziku u sf2, tako da bi i to učitao u Kontakt 5...

tranzit
06.06.2013, 18:39
Haha.. naravno da sam sve predeverao jer to mi je i jedan od bitnih izvora prihoda, dakle vrlo vazan dio mog poziva. Ako bih ti ovdje pokusao pobrojiti samo osnovne savjete, zauzelo bi bar desetak A4 stranica, ponavljam to bi bile samo osnove. Naravno da, izvjesne strogo cuvane tajne na kojima pociva audio sistem na kojem koncipiram sve ostalo u Trans Audio sistemima, ne bih ni po koju cijenu napisao ali cu ti pomoci na sasvim zadovoljavajuci nacin, uz napomenu da to sve u Trans Audio sistemima radi bar za 100% bolje (i to je vrlo skromno poredjenje). Medjutim da bih ti dao bilo kakva uputstva moram da znam cime raspolazes, to jest, ako ne raspolazes, koliko novca mislis da odvojis za hardver kompjutera, jer i uz najbolje konfigurirani audio sistem sve je badava ako hardver nema dovoljno performanse. Moras da imas na umu da se radi o sistemu koji je spreman za Live sviranje i kod kojeg nema stucanja, mucanja i cekanja. Samo ta cinjenica je dovoljna pa da je jasno da tu "normalne" PC komponente ne piju vodu jer je dovoljno da predpostavis da u jednom momentu, recimo pri promjeni ritma "on fly", dolazi do pozivanja desetak sounda ogromnog Sample Contenta a ne smije doci do bilo kakvog prekida u svirci !!!!! Vec sam ti napomenuo da takav jedan sistem na kraju ima cijenu kao i top hardver aranzeri ali... dobijas neuporedivo kvalitetniji Sound ("neuporedivo" je vrlo blaga rijec) i neuporedivo vecu fleksibilnost.

Prevashodno mislim na "supljine" gdje nedostaju pojedini soundi iz General Midi standarda, a kod Yamahinih novih ritmova, nedostaju i Super Articulation i Mega Soundi, pa na kraju i mnogi drugi XG Standard soundi. Zamijeniti njih sa nekakvim trecerazrednim SF2 soundima (jer cak ni drugorazrednih u tom formatu nema) bi bio zlocin prema ostalim soundima iz Kontakt Factory Libraryja.

LAsER
07.06.2013, 14:03
Za sada imam skromnu Audiophile 2945 audio karticu, 3GB Ram, dual core na 2.2 GHz po jezgru. Nije ni blizu sto bi trebalo da bude to znam, ali bi htjeo na tom sistemu da podignem sve to, promjena ritma i ucitavanje samplova neka potraje koliko god, jer ako mi se svidi sve to,lahko je uloziti u hardware...

Od midi controlera imam Roland PC MK II klavijaturu koju spajam na gore spomenutu zvucnu...