PDA

Pokaži Full Verziju : za sve koliko nas ima


antalus
10.10.2007, 17:47
ljudi vidim ovde da nas ima puno koji barataju sa style works-om. sta mislite kada bi to iskoristili za opstu korist:)

posto nas ima puno koji pravimo originalne ritmove sa prelazima i intro-ima ''bez obzira da li sviramo:korga,jamahu,roland" sta mislite kad bi se dogovorili da pravimo zajednicki ritmove za pesme, to bi nam dosta ustedelo vremene pogledajte koliko nas ima kada bi svako napravio po 20-ak ritmova a ima nas 20-ak sigurno koji to rade pogledajte koji je to broj:)

antalus
11.10.2007, 13:51
koliko je ljudi videlo ovaj post i nista nema cak ni komentara:)

BasariStudios
11.10.2007, 14:02
Naravno da nema, 20 ritmova po pjesmama su 6 mjeseca posla,
kad bi svako bar po jedan napravio.

tesla
11.10.2007, 14:25
Naravno da nema, 20 ritmova po pjesmama su 6 mjeseca posla,
kad bi svako bar po jedan napravio.
pa ajde da uradimo svako po jedan pa neka neko preslusa i kaze dal valja pa onda moze dalje drugi, treci................
20 ritmova po pesmama je bar za mene i vise posla od 6 meseci mozda neko moze i brze i bolje i siguran sam da moze al brate treba ti extra puno vremena za to. No mozda nije lose da se pocne od jednog samo da se ne uhvatimo nas 10 za istu pesmu treba se prvo dogovoriti ko ce koju da radi (mislim pesmu):D

Marco7
11.10.2007, 14:49
Zdravo ljudi,ideja je odlicna i treba je iskoristiti ali ima nesto sto se mora dodati!Licno sto se mog iskustva tice stvari stoje ovako!Ja kad iskonvertujem ritam on mi zvuci kao kakica ;) i mnogo slabiji sa izlazom od od ostalih ritmova koje ja koristim iz mog seta i onda moram da uzmem i da ga editujem notu po notu u opciji record u klavijaturi!Na mnogo mesta bas sekcija se ne moze pojacati jer je do kraja a na bubanj izgubim mnogo vremena tako da mi treba da jedan ritam sredim oko 3-4 sata!E tak ga tako odradim zvuci mi verno i koristim ga jer mi na svirci zvuci i ok i moze da podigne ljude!Ako se slazete da svi radimo tako ritmove eto i mene u toj vasoj ekipi za razmenu ritmova :) Ok?

sinisa
11.10.2007, 15:44
Odlicna ideja,ja sam za.>:D<

E sad jedno pitanje,sta imas da radis toliko oko ritma (20 ritmova = 6 meseci)
to je oko 9 dana po ritmu?:confused:
Bas me zanima kako taj zvuci?

antalus
12.10.2007, 01:10
e i ja se pitam znam da kolega Nedim poseduje veliko iskustvo oko studija, ali malo mi deluje da je to veliki vremenski period....
ja sam ljudi isto kao i vi pravio preko stw i zvuci verodostojno ali ako se to sve odradi sa Cubase i jacim programima cuo sam da zvuci jos bolje....ali ja to ne znam

ali za nase potrebe moze da se odradi ritam za 2 sata preko stw sto nas vecina i radi
i ako se dogovorimo svi za koje bi pesme radili mislim da bi to bilo ekstra, sta kazete?
treba praviti prvo za one pesme koje su starije i koje su se svirale i prosle i ove i koje ce se svirati i sledece godine: Dzej, Haris Dzinovic, Toma Zdravkovic, Brena, Ceca, i sl.
ljudi ima nas dovoljno hajde da napravimo akciju.

svaki predlog je dobro dosao

x3meSRB
12.10.2007, 08:12
i meni je mnogo bolje kad posle konvertovanja sa s worksom rucno prepravim parametre i velocity jer su midi fajlovi sa kojih skidamo stylove shugavi zato to i tako zvuci.... ja sam za da svi napravimo po jedan ritam i da ga ubacimo ovde. Ne po deset nego po jedan ali nek bude extra... evo ja cu da dam ideju, ajde da pravimo ritmove sa trubacima jer oni su deficitarni, tj nema dobrih... znaci 7/8 sa trubacima 9/8 rumbe begini itd ...... ja se bacam na posao .....:)]

kreso
12.10.2007, 09:18
Ja sam osobno ovaj projekt predlago i zagovaro još od prvog dana kad sam pristupio forumu i yu.midi stranici. Postojao je u download centar za super-članove koji su izrađivali super-stylove tj gotove aranžmane za pojedinu pjesmu od intro do endinga. E sad ja si i nadalje pravim ritmove. Akcija je stala, a materijal koji pristiže su obično pjesme koje više nisu toliko aktualne na gaži tj tezgi.
Treba vidjet, ali još uvijek zagovaram projekt da se razdjelimo na grupe i da se za svako podneblje ili tip glazbe prave posebno ritmovi. Što meni primjerice vrijedi neki 9/8 ritam kad ga uopće ne sviram, ili nekome od vas neki specijalni drmeš ili zabavnjak.
A s druge strane ukinuli smo postavljanje MIDI fileova. Jedino rješenje da ovaj projekt zaživi je da se stavi u download centar 20-tak specijalno dobrih MIDI fileova (trenutnih hitova) i od njih da se prave super stylovi. Svi imamo doma EMC SW ili KAT2000 i ajmo u akciju. Šaljite svoje radove, a "komisija" će postaviti najbolje u download centar. Jer badava ako ja pravim pjesmu od jednog MIDI fila, ti od drugog a netko treči od trečeg. U globali ta pjesma je preko MIDI-ja slična jedna drugoj, ali samo najvernija orginalu ima smisla za rad.

antalus
12.10.2007, 13:51
znam da je reklamiranje zabranjeno ali posto smo u deficitu sa midi fajlovima hteo sam da predlozim svim kolegama mesto sa najvecim brojem midi fajlova, znaci nije rec o reklamiranju da me pogresno ne shvatite u pitanju je www.midi-matrix.com i sve je besplatno pa tu mozemo naci dosta pesama.

nije nesto ekstra kvalitet ali zavrsava posao:)

i ja cu da odradim nekoliko ritmova pa cu da posaljem:)

nadam se da mi moderatori nece skinuti adresu:)

Vaxter
12.10.2007, 14:06
Nece.
Pre nego shto smo ukinuli fajlove sa vlasnikom dotichnog sajta je dogovoreno saradnja, tako da se sve nashe potrebe i transakcije midi fajlova obavljaju preko njih. :)
Moderatori to znaju, tako da nema problema... :)

zokin
12.10.2007, 14:54
Evo ja sam poslao ritam za pesmu dokaz od Cece. Stvarno sam se trudio da zvuci sto bolje. Volio bih da posaljete koji komentar. Ritam je za yamahu

zokin
12.10.2007, 15:06
I da, bilo bi dobro da se ritmovi prepravljeni od midija dobro izedituju da bi to zvucalo dobro da ne nagomilavamo ritmove koji su napravljeni samo pomocu style worksa kao sto je ranije bio slucaj

Haaarmonikas
12.10.2007, 16:16
Postovanje kolege muzicari,

dal mi neko moze poslati Style Works?.. imao sam vec nekoliko verzija, ali mi se PC stalno buni, tako da sam ga izbacijo. :D Mozda je i do verzije ,da nije u redu.
Sta se ideje " praviti stylove " tice je super i naravno sam i ja za.

Predpostavljam da veci dio Foruma svira na Korgu ( i ja, ali samo na Tritonu ).
Pitam zato, jer vucem ritam sa T2, a kad sam u Style Worksu prekonvertirao za Tyros, onda mi ritam lupka kao po kanticama :mad: , tako da ga u klavijaturi opet moram srediti, sto znaci, kad bi ga postavio za download, onda bi KORGOVCI mislili " sta je to postavio " :rolleyes:....:lol:... pozdrav svima

hvala u napred za S.W. MSN guerrini70@yahoo.de

zokin
13.10.2007, 15:16
Ajmo ljudi malo se angazujte, ja cu poslati jos koji

antalus
14.10.2007, 00:24
vidim da su nam moderatori izasli u susret i dozvolili adresu pa im seu to ime zahvaljujem:)

sutra svima saljem stw 2.38 sa paket plusom kome treba, nisam bio kod kuce pa nisam stigao da posaljem nijedan ritam ali cu to sutra da ucinim:)

ova akcija je ekstra

BasariStudios
14.10.2007, 00:27
Hajd posalji i meni to cudo SW da vidim sta moze. A ja i onako nemam na cega da
ga koristim, jedino da ga okrenem za MACINTOSH. I ako neko ima AWAVE 10 al
neku verziju sto radi, da vidim i to cudo po prvi put.

Vaxter
14.10.2007, 00:31
Pa, podigni virtuelnu mashinu! :)
Napravish virtuelni windows pod MacOS X -om i onda mozesh da pokrecesh windows aplikacije pod MacOS X -om. :)
Ili josh laksha varijanta...
Instalirash CrossOver Office...
http://www.codeweavers.com/products/cxmac/
Nisam samo siguran da li radi na PowerPC varijanti.
Na Intel based sigurno radi.
Lichno sam testirao! :)

daisa
14.10.2007, 00:32
evo ja cu ti poslati awave studio 10 ful

BasariStudios
14.10.2007, 00:32
Hehehehe...samo ponekad razmisljam, ne bi da prljam OVOGA...

antalus
14.10.2007, 21:01
kolega nedime da li si nabavi style works i isprobao:)

antalus
14.10.2007, 21:03
kolega nedime da li si isprobao style works:) sta kazes:)

BasariStudios
14.10.2007, 21:11
Ne nisam ga jos nabavio.

daree
14.10.2007, 21:38
da li bi netko htio da mi posalje emc style works program,imam korg pa 800
darko.janjecic@zg.htnet.hr

antalus
14.10.2007, 21:46
kolega ja imam stw 2.38 ali nema podrsku za pa800.


ako neko hoce da mu posaljem stw 2.38 neka ostavi email:)

evo ja sam napravio po obecanju 16 ritmova, mislim da moraju malo jos da se dorade:)
stavljam ih u download centar pa kolege koje zele da pravimo ritmove neka preslusaju, naravno ovo nije finalna faza ali recite mi vase misljenje

mykeli
14.10.2007, 21:46
Pa gde si ti Dare...jesi napokon otvorio nalog na MSN...?

Kako ti se svidjaju semplovi za kurzweila...

Ako se secas ko ti ovo pise..hehe...!!!

daree
14.10.2007, 22:12
maestro pozdrav,semplovi su prva liga

dux
14.10.2007, 22:56
Pozdrav ljudi.... Posto je rijec o softweru pa da se nadovezem, htio sam si presloziti set u Kat2000 pa nemoze, demo verzija. Jel ima ko punu verziju ili jel moze u nekom drugom programu

antalus
14.10.2007, 23:35
stvarno me ubi bas u pojam. pravim ritmove sa introom u stle works i najtezi deo su mi varijacije, jer bas sara po svome i ako u midiju nema jedan cist takt mogu samo da se ubijem jer se onda u tom taktu nalazi smena akorda:)

kako to prepravljate u klavijaturi- korg pa50 znam da se ide u event list ali mi se cini ta je lakse u style worksu u opciji note event, samo problem mi je sto ja ne znam koje note treba da ispisem da bi to radilo kako treba. pliz pomozite mi proslo mi je puno vremena i nisam provalio nista

kljucko
15.10.2007, 08:27
Evo mozda ovo nekom pomogne.;)
http://www.speedyshare.com/737974509.html

antalus
17.10.2007, 13:26
kako napreduje pravljenje ritmova:)

kljucko
18.10.2007, 09:25
Pa za sad jako dobro;)
Evo moj nacin pravljenja ritma...Prvo uvucem midi fajl u Nuendo i sredim ga,izmjenim instrumente po zelji,izbacim nepotrebne trake...itd,zatim preslusavam fajl i odredjujem sta ce mi biti intro-var-fill..itd.Onda sijecem taktove koje sam odabrao,a ostatak brisem.Sejvam fajl i otvaram ga u SW..Klavijatura mi je spojena sa PC-jem midi kablom,tako da kad radim u SW odmah cujem kako ce to zvucati i na klavijaturi..Kada odredim varijacije i prelaze onda idem u style editor i dotjeravam ga jos po zelji..

Dajte nacin na koji vi radite.

zokin
18.10.2007, 13:02
Ja radim slicno tako pomocu cakewolka valda zato sto sam navikao na njega i jos pomocu SW i same klavijature. Bas najcesce odsviram sam pa ga doterujem u klavijaturi. Solo deonice brisem u cakwolku i one padove koji su najcesce strinsovi. Njih kopiram u klavijaturi iz nekog fabrickog ritma posto su tamo najbolje uradjeni.
Evo ritam za pesmu Kopriva samo ubacite neki bas posto je kod mene semplovani

zokin
18.10.2007, 13:18
Sto se tice pratecih gitara i ostalih instrumrnata koji ce svirati u ritmu svi se moraju doterati u C dur da bi zvucalo dobro. Kod bas gitare je vec druga stvar nikad se ne doteruje da zvuci kao na fajlu zato sto bi onda i pevanje uz njega moralo da krece tacno na odredjenom taktu a to za nastup uzivo i nije preporucljivo, vec se za bas odsvira ili iskopira iz nekog ritma gde lepo vozi.
Naravno ima tu jos sitnica zavisno od ritma do ritma

zokin
18.10.2007, 13:23
Ovaj ritam za pesmu kopriva sam zaboravio da kazem je pravljen na 9000pro, ne znam kako zvuci kad se iskonvertuje na drugu klavijaturu

BasariStudios
18.10.2007, 13:23
Ne treba se nista u C prebacivati da bi zvucalo DOBRO, moze zvucati samo ISPRAVNO ili
NEISPRAVNO, C nema vrska stime nego samo ARRANGER. Ne mora da ide u C, moze
ostati gde jest dokolko se promeni NTT ROOT KEY i prebaci u kako jest original MIDI,
mislim u tu notu.

zokin
18.10.2007, 13:33
Ja sam ovako navikao da radim mada moze i tako. Na kraju opet ispadne isto

antalus
18.10.2007, 14:20
kolega ja napravim intro ekstra i odsecem taktove za varijacije ali me bas muci, hteo bih da on radi sto bi se reklo kako treba da pevac moze uvek da krene a ne kao u pesmi a ne znam kako to da izvedem jer ja to ne umem da odsviram, ima li tu nekog resenja, a ne znam u opciji note event u stw sta treba da ispisem da bi bilo to dobro?

pocetnik
18.10.2007, 16:17
zato neradi se samo naprimjer loops kako ga vec zovemo 6SEK samples koji ce se normalno ponovaljati i dnevno mozes uraditi 20 kvalitetnih sto se tice drugih stilova imam uradzenih mnogo npr.za jazz,rock,pop,techno,house,rap,R&B,Trance,Samba,nesto Rumbe ali sve mi je u WAV formatu mir

BasariStudios
18.10.2007, 16:32
Pocetnice, bas bi voleo da nesto tvoje cujem il dobijem. Hvala unapred.

zokin
18.10.2007, 17:08
Antalus

Postoji vise nacina kako da prepravis bas odnosno da ga editujes u nekom od programa kao sto su cubase, cakwolk... Ubacis ritam otvoris bas traku i prepravljas.
Ja najvise radim tako sto slusam kako bas radi u pesmi odsviram ga koliko toliko priblizno i onda ga u klavijaturi editujem i to je to.
Mozes da poslusas na ritmovima koje sam poslao Ceca-Dokaz i Kopriva-Al Dino bas radi odlicno

antalus
18.10.2007, 19:38
zokin

evo druze ja imam cake walk i ucitam midi otvorim trake i sta onda?
sta vi zapravo tu radite i kakve greske prepravljate? ja ne mogu da odsviram bas jer ne znam da ga odsvira:)

ovo isceci delove u stw je veoma lako ali onda ide taj ozbiljniji deo.

jel imas msn ili nesto slicno da mi objasnis na koji min, jer ja nisam bas pocetnik u sferi pravljenja ritmova i shvaticu tu veoma brzo:) samo ako neko ima dobru volju da mi pomogne ne nekoliko min:)

ovo sve znam iz price ali nista konkretno:) pomagajte molim vas

zokin
18.10.2007, 20:41
Javi mi se na msn

antalus
20.10.2007, 02:17
ima li neko da pravi ritmove u style works a da ima korga pa50 ili pa80:)

baxuz
20.10.2007, 07:21
evo od mene sto sam pravio sa style works. nije Odlicno ali moze posluziti

http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=351

recite valja li ista to?