PDA

Pokaži Full Verziju : Korg Triton Le 61


Dane85
31.05.2005, 22:59
Caooo

Evo danas sam kupio novog Korg Triton Le 61 i 128 MB smart media card.

Sad bi htjeo da znam , dali mi potrebno prosirenje da stavim boje na njega.

Molim vas pomozite mi , jer se nerazumjem jos u ovaj Triton .


Hvala :)

vane
31.05.2005, 23:50
koliko sta znam ja teba da imas i ram memoriju najbolje ti je 2 x 32megabajta to je onu istu memoriju za racunar ako zna neko vise za ovo ke ti odgovori na temu toliko od meni pozdrav

hrci
01.06.2005, 00:14
Ako te Interesuje Imam 2x32 MB novi zapakovani od Firme Kingston cjena 60,- Eura plus PT Troskovi.
Ovi Moduli su bas namjenjeni za Korg Triton Seriju, dosta Muzicara je od mene Kupilo ove Module a nekima sam odmah Ugradjivo i niko se jos nije Pozalio. Za daljne Informacije obratite se na wwww.hrci@arcor.de

Hvala i Pozdrav!

Hrci

Dane85
01.06.2005, 00:40
Jeli mi potreban sampling board ili dosta prosirenje i smart media card ?????

Pa evo pisat cu ti hrci jos , ali kako izgleda trebat ce mi...

Millan
01.06.2005, 00:53
Dane, sampling board, ti je potreban samo ako hoces sam da usemplujes neke boje, znaci nije ti neophodan!
Za sviranje sa semplovanim bojama ce ti biti potrebna Ram memorija i SM card!

hrci
01.06.2005, 01:13
Sempling Board ti nije Potreban. Tebi je Potrebno Samo Moduli 2x32 MB i Smart Card 64 MB i to je Sve.

Pozdrav!
Hrci

Dane85
01.06.2005, 01:45
Mnogo vam hvala kolege !!!

Hrci , izvini molim te... kupio bi ja od tebe ali mi treba vec sutra za jednu svirku i siguran sam nece do toga doci do mene.

Nego , ajde molim te reci gdje mogu u radnji da kupim RAM... jebiga znam da cu vise platit ali trebam hitno...

Imam vec sve boje i semplove , to su kolege ovde iz Frankfurta za mene napravili...

hrci
01.06.2005, 02:00
Netrebas se Izvinjavati Bruder, Naprotiv ja mislim da su u Computer Radnji i Jeftiniji, Znaci odes u Radnju gdje se Prodaju Polovni Computeri i Zatrazis EDO RAM Module 2x32 MB 72 Pin 60 NS.
Stvar je u Tome da neki Rade a Neki Ne sta znaci radi i Neradi Ustvari oni Svi Rade ali Oni Moduli koji recimo kad ladujes Semplove u Njih i Pocnes da Sviras oni Ferceraju to znaci da ih Triton ne Podrzava i nisu Kompatibel.

Moras da budes Sretan da Potrefis na Prave Module, Ali ti se dogovori sa Prodavacem da Kupujes za Klavijaturu module i da Nisi Siguran dali ce da ih Podrzi tako da bi Mogo da Zamjenis za Druge.

Pozdrav!
Hrci

Dane85
04.06.2005, 01:54
Kolege !!

Evo novo pitanje za Korg-a !! :D

Jeli je to tesko da se ugradi EDO RAM u klavijaturu ?? Jel bi to mogo da napravi jedan sta radi u kumpjuter radnji ??

Pomozite mi ...

Hvala

vane
04.06.2005, 02:02
TO MOZES SAM DA URADIS NIJE TESKO TREBA SAMO DA STAVIS RAM MEMORIJU U SLOTU AKO NE ZNAS BOLJE ODNESI GA U NEKI SERVIS ZA KOMJUTERE POZDRAV

hrci
04.06.2005, 03:02
Pazi da ti ne Sjebe Slot, onda nema vise semplova.

Najbolje ako ima neka muzicka radnja pa da ti Tehnicar ugradi..

Pozdrav!

Hrci

Dane85
11.06.2005, 21:22
Ljudi imam vazno pitanje... evo jedan kolega mi je prebacio njegove boje na mog Tritona le...

Stvar je sada... Ucitava SVE boje i terce... samo svira par... nece sve da svira !!!!

STA BI TO MOGLO DA BUDE ??

MOLIM VAS PISI TE ...

Dane85
11.06.2005, 21:33
A ok , evo sad me nazvao kolega i reko zato sto imam 128 mb smart media card.. a posto imam 2x32 mb edo ram... da se neslaze... znaci treba 64 mb

hrci
11.06.2005, 23:13
To Nema veze sa Smart Kartom te Boje su od Tritona Clasic a one su poredane po drugim Bankovima tako i Semplovi...
Da si u München ja bi ti to sredio, ovako samo zivce gubis, treba ti covjek koji vec koristi Le ili koji je vec radio na njemu pa da ti sredi i da ti laduje boje.

Pozdrav!

Hrci :wink:

Dane85
12.06.2005, 00:06
Hvala ti hrci,

Ali on koristi isti Triton Le kao ja.. i kaze da je to razlog... nista probacu sutra da nazovem drugog kolegu koji koristi LE da vidim sta ce on da kaze , on svira isto malo duze na njemu.

Millan
12.06.2005, 05:44
Da, hrci je u pravu, to nema veze sa SM card!
Moguce da je problem do RAM memorije... Da li je klavijatura uopste prepoznala RAM memoriju!? Ako jeste, kada je upalis, treba da ti ispise Slot1-32MB i Slot2-32MB(tako nesto, nije mi tu klavijatura). Jer, kako kazes, da ti se samo neke boje cuju, moguce da su to samo boje iz ROM-a, odnosno one koje su pravljene od fabrickih boja, a da se semplovi uopste nisu ucitali.

Dane85
25.06.2005, 18:01
Opet ja...

Imam sada recimo turkish_zurnu... ali je preglasna...

Dali mogu nekako da je smanjim, jer kad prebacim na drugi sempel nista se necuje , posto moram klavijaturu da smanjim zato sto zurna preglasna...

Ako neko zna, neka mi napise..

Hvala...

poz. Dane

Millan
25.06.2005, 18:11
U PROG modu, ides na MENU>Basic>Open>OSC1, tu imas Level. E, tu smanjujes i pojacavas, zavisno od toga sta ti treba, i da bi sacuvao te promene Utility>Write Program>OK.

hrci
28.06.2005, 02:25
Odlicno Objasnjeno od Milana,

Kao Prvo dali Koristis zurlu sa dva Layer to znaci sa dvije Boje vidi na OSC2, ako nemas dole OSC2 onda je sa Jedan Layer. Uradi kako je Milan Rekao.

Vec Odavno ne Koristim Le pa sam vec i Zaboravio Menu, sad ima Extrem i skroz je drugaciji Menu ali sve u svemo je sve Isto.

Pozdrav!

Hrci

fantom
10.07.2005, 02:13
pozrav svima!!!!
ja kosristim Le i zeleo bih da dodam da Dane85 uopste nisi pogresio sto si uzeo 128MB karticu ..... zasto ??? evo iz licnog iskustva nakon recimo godinu dana dopunjavanja samplova moze ti se desiti da napunis 64MB u ram od klavijature sto je maximum .... ako imas karticu od 64MB neces moci to da sacuvas na nju zato sto .pcg .sng folder itd zauzme isto nesto memorije..... a sa karticom od 128MB neces imati tih problema.....
a sto se tice editovanja boja ja neznam dali je vazno da napomenem da ja uvek pre nego sto ugasim klavijaturu odem na Media i SaveAll to uzme 3 sekunde i onda je ugasim......
kad je upalim lodira se i sa tim zadnjim promenama....
eto toliko za sada
Pozdrav svim clanovima yu-midi.com :wink:

Millan
10.07.2005, 02:41
Fantom, kod editovanja boja(programa), verovatno si mislio na Save PCG, jer SaveAll traje mnogo duze, a i ne bi ni stalo sve na SM karticu, pa ni na onu od 128MB. :)
Inace, ne mora da se sacuva nista, kada ugasis klavijaturu i ponovo je upalis, isto ce biti te zadnje promene.
Osim u slucaju kada ucitavas neki drugi set, odnosno PCG, pa ponovo ucitas svoj, e tada ako nisi sacuvao, onda si j... jeza u ledja, ko` sto sam ja jednom!!! :D :D :D

fantom
10.07.2005, 03:28
:P :P :P
joj nisam se jos penjao jezu na ledja sto se tice Korga Le ..... a sto se tice save all ... ono uzima puno vremena ako je ako kartica prazna .... ovako samo ponudi cini mi se overwrite .pcg file? kliknem jes i onda izbaci overwrite .sng file? i tu kliknem ok onda izadje poruka file allreadyexists i to je to 3 sekunde....
a kad ubacim nove samplove u klavijaturu onda formatiram media card .... i napravim save all onda traje 45 min save
ako format ne napravim na kartici prenego sto radim saveall i samo napravim overwrite desilo mi se da sam otisao na svirku lodiram i nema onih samplovakoje sam kuci ubacio samo nazivi na ekranu ... a oni su na kartici...
to je moje iskusvo..... ja tako radim..
pozdrav svima clanovima YU-MIDI.COM

Millan
10.07.2005, 04:02
Pa, da, to je to, save PCG, sto je i najbitnije kod editovanje boja.
A, sto se tice novih semplova, obavezno format, pa SaveAll, tako sam i napisao u onom uputstvu.
Pozdrav :)