PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko klavira na klavijaturi


negovan90
23.05.2013, 14:14
Pozz kolege, imam jedan problem, pesma od Allegro benda i Adila - Zivot bez tebe ne zivim, ima onaj klavir u pocetku, ja sam u osnovi bio harmonikas(i sad svirkam kad mi zatreba), ali sam presao na klavijaturu, skinuo sam ja tu pesmu u amolu, i kad je radim na svirci, ja je radim sa ritmom i na pocetku, znaci ne sviram onaj klavir, sad sam seo kuci i pokusavao da sviram taj klavir(nikada nisam svirao klavir), ali sam probao ovako u desnoj ruci sviram akorde(uglavnom hvatam sa 4 tona), a u levoj ruci kao neka razlaganja, ali nikako da dodjem do istog zvuka kao u pesmi, da li ima neka sema kako se svira na klaviru, i kako da naucim to ?

danijel011
23.05.2013, 14:51
Teško da ćeš naći jedinstvenu šemu kako se pesme sviraju na klaviru, uglavnom to zavisi od pesme. Isto tako, nije striktno odvojeno šta se svira desnom a šta levom rukom jer su to u većini slučajeva upravo razlaganja po određenoj šemi, kako je to autor već osmislio a mogu da se sviraju u nekim slučajevima u jednoj oktavi a i u 5... Pogledaj ovaj link, i ostale snimke ovog lika koji snima tutoriale za poznate pesme na klaviru, mislim da će ti dosta pomoći kada su osnove u pitanju.

http://www.youtube.com/watch?v=9wsueHqmlpg

negovan90
23.05.2013, 21:19
Okej, hvala kolega puno, probacu pa javljam sta sam uradio... Pozz