PDA

Pokaži Full Verziju : style works i Vindovs Vista


oliver
08.10.2007, 19:34
imam troje verzije na Style Works sa krakom - medjutim nece nikako da radi - a sada sam instalirao Windows Vista - moze li mi neko pomoci - treba mi

oliver
08.10.2007, 20:10
potrebno mi je hitno molim Vas ako neko ima takvo iskustvo sa SW i Windows Vista neka mi pokaze gde je problem - ili neka mi posalje Style Works koji radi na Windows Vista

marco
08.10.2007, 21:17
Meni se pod XP pojavljuju cesto greske u SW, i cuo sam da se SW bas nesto ne slaze sa njim, pa moguce da pod vistom nece da radi uopste.

Vaxter
08.10.2007, 21:30
Hehe :))
Pa, pod Vistom nece ni njeni programi da rade kako treba, a ne nesho drugo...

Znash kako ima u filmu Tri karte za Holivud: "Govno k'o govno, samo slatko!"
E, to ti je Vista!
Izbaci djubre napolje, i vrati se na XP.
Vece djubre od sistema nisam video!

Meni vishe stvari za windows rade pod Linux-om na wine, nego shto radi na Visti!

Lepo sve to izgleda, cornuli su sve ideje za izgled sa MacOS X, ali dzaba kada ne radi...

alennios
14.10.2007, 23:38
Vaxter to si dobro rekao, neznam samo sta im je bilo na pameti kada su je radili. Svi su jedva cekali da se pojavi ali je sada rijetko ko ubacuje u komp.

Vaxter
15.10.2007, 00:31
Ne znam...
Ja je bash i nisam zeljno ischekivao...
Poshto sam registrovani BETA tester, testirao sam Vistu josh od prvih faza Longhorna, pa na dalje.
Jasno mi je zashto im je trebalo toliko godina da je urade.
Sa izradom ovog sistema je Microsoft krenuo potpuno besciljno!
Znali su da hocd da naprave neshto novo, ali nisu znali ni kako to treba da izgleda, ni shta treba da radi.
Tachno se vidi razvoj od prve bete koju sam dobio, pa do poslednje, a onda tajac!
Nema vishe beta!
Samo je jaaako mali broj testera mogao da proba ovo i da prati shta se deshava.
I odjednom dolazi potpuo nov sistem!
Kao da je apsolutno prekinuto sa razvojem toga shto su zvali Longhorn i napravili neshto potpuno novo od nule!
Nisu chak ni dekoracije prozora osale iste.
Apsilutno SVE je promenjeno.
Odjednom.
Jedini logichan zakljuchak koji se namece je da su za to vreme stvarno uradili neshto novo.
I onda se pojavljuje Vista, a od Longhorna ni traga ni glasa.
Prvo shto primecujem je mnoogo noviteta u interface-u.
Nema veze ni sa Xp ni sa Longhornom.
Ali pozna to je...
Na shta mi je lichilo?
Na MacOS X!
Apsolutno pokraden MacOS X.
Valjda su shvatili da nemaju nishta, a vec nekoliko godina rade na sistemu, pa su krenuli u drugom pravcu:"Hajde da opet pokrademo Apple!".
Tako i bi...
Vista je po izgledu pokradeni MacOS X, a ispod haube losh hibrid svega i svachega...
Nije i chudo shto na njoj nishta ne radi kako treba.
Sve je to, ipak, sklepano na brzinu, da bi se shto pre izbacilo neshto shto radi, a kako kaze narod:"Shto je brzo, to je i kuso!".
Uz to, napravili su velike promene na samoj osnovi sistema.
Poprilichno je promenjena logika rada.
Sve se sada zasniva na .NET-u.
Kao shto je sve do win98 dos bio osnova, pa zatim NT na win NT, 2000, XP i 2003, tako je sad kod viste .NET.
To je poprilichno drukchija tehnologija, od onih koje su do sada korishtene.
I sve je to, kao shto sam rekao, pakovano na brzinu.
Ali Bili ne odustaje od toga da mazne dooobrane pare...
Dovoljan dokaz, koliko se M$ trudi da izgura Vistu je da proizvodjachima hardware-a, koji uz svoje uredjaje daju windows, nece da isporuchuju Xp, vc samo Vistu.
Ljudi shvataju koliko je ona losha, pa nece da je kupuju.
Bilo je tu i pokushaja da se XP apsolutno povuche sa trzishta, ali ne uspevaju bash.
Vista je losh sistem, i nema velike shanse da uspe sve do SP1.
XP im se i bez SP1 poprilichno brzo uvlachio na kucne rachunare, a sa pojavom SP1 su sve firme preshle na njega.
Jedina shansa za Vistu jeste shto brze izbacivanje SP-a, i shto brze ukidanje podrshke za XP, ali mislim da im je zakonom regulisano koliko dugo josh moraju da daju podrshku za XP...
Jbg, to je sad dalje ekonomija i politika, a u to necu da zalazim.
Ono shto mogu da kazem je da je Windows uopshte losh sistem, ali da je Vista vrhunac gluposti koju je M$ uspeo da napravi!
Vec dugo uopshte ne koristim Windows.
Preshao sam na linux i MacOS X, koji sad postoji i za PC.
Nakon shto se sve podesi kako treba, glavobolje vishe nema!
Win se, ruku na srce, mnogo lakshe i brze podesi, ali sa njim kasnijeuvek bude nekih problema.
Sa ova dva nije taj sluchaj.
Pogotovo sa MacOS-om...
Jedini moguci problemi sa njim na PC rachunarima je nedostatak drivera.
Sve ostalo...
Nema problema...

crni4
15.10.2007, 07:08
Posto sam ja nekad isprobavo kako bi natero neki stariji program da radi na novom OS, pa cu probat napravit jedan mali Tutorijal.

Evo vam link:
http://rapidshare.com/files/62648625/KAKO_NATERATI_SW_DA_RADI_POD_NOVIJIM_OS.pdf