PDA

Pokaži Full Verziju : Korg PA600 ili PA1X


Miki0
20.05.2013, 23:19
Nadam se da nisam duplirao temu. Dakle, zamolio bih vas da mi predlozite sta mi je bolje da kupim: PA600 - nov ili PA1X - polovan?

NordX
20.05.2013, 23:48
Na to pitanje ne moze niko da ti odgovori.tj.moze,ali sve od tebe zavisi. :) Pa600 je nova sprava,pisalo se o njoj dosta u poslednje vreme,nema Vocalist,imas 96 MB Ram-a,dok na Pa1x,imas 32 MB Ram-a,Vocalist,itd. E sad na tebi je da odlucis. :)

nesaband
21.05.2013, 00:20
Probaj i jednu i drugu klavijaturu pa sam odluci.Ako ti ne treba vokalist onda bih bilo bolje da kupis PA 600 posto ces dobiti garnciju a ako ti treba vokalist onda ces morati sam da odlucis.Tih 96 MB nije presudna stvar,to je sve individualno sta ces obaciti i koliko od semplova.

Svirac bt
21.05.2013, 05:02
jel si siguran da je to 96 MB Ram memorija za sempove ? onde moze ucitati setove od pa800 pa1x to je super samo vokalist fali al je novi pa mirna glava

yamahapassion
21.05.2013, 07:59
Pa1x: Bolja izrada, bolje kuciste, mnoogo bolje dirke. Ima vokal harmonizer.. I nisam sigran da li ima kompletan sempler kao na pa800 ili samo sample player. Mislim da je to to sto se tice prednosti nad pa600.
Pa 600: veca kolicina RAM memorije (troduplo u odnosu na Pax1), sto verujem da treba, ali opet stoji od coveka do coveka. Ima ugradjen mp3 player (sa tempo change i transpose funkcijom) i sa vocal removerom koji ruku na srce ne radi nikako. Mislim da to moze da se ugradi i na Pa1x preko mp3 board. Veci i pregledniji touch screen sa brzim odzivom (u odnosu na pa1x) Jos jedna prednost pa600 je sto ima malo bogatije banke sounda i stilova samom tim sto je novija klavijatura, a takodje ima i style edit preuzet sa PA3x koji nije za bacanje. E da, zaboravio sam da kazem da je sam procesor kod pa600 mnogo jaci, tj. mnogo brze ucitava set nego Pa1x i ostale starije PA serije.

Uzmi u obzir i cenu polovnog dobro ocuvanog Pa1x koja je siguran sam veca od novog pa600.
Ovo ti je neki moj rezime, moguce da sam neke stvari izostavio a na tebi je da se resis sta ces.

nele1
21.05.2013, 10:34
Samo da dodam da pa1x ima najbolju tstaturu od svih aranzera bez premca i da ima jos dva posebna out izlaza 1 -2, sto pa600 nema .

nesaband
21.05.2013, 10:52
jel si siguran da je to 96 MB Ram memorija za sempove ?

Ako je ovo pitanje postavljeno meni da odgovorim.Nisam siguran,ja ne sviram Korga.

Vux
21.05.2013, 12:35
ja glasam za pa600 jer je novo, a ima sve sto ti treba, jedino fali vocalizer

ЂолеПФК
21.05.2013, 13:53
Ja bih odabrao PA1X zbog odlične izrade i zato što je to proveren kvalitet za razliku od PA600.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

yamahapassion
21.05.2013, 14:23
To je tacno sto kaze Djole, da je Pa1x odlicno i kvalitetno uradjen. Mislim da ima metalno kuciste i jak je kao tenk za razliku od plastikanera pa600. Naravno toliko je i tezak, mada to mladjim momcima nije problem. Zbog toga mu je i cena normalno takva kakva jeste (polovnom). Jedan moj kolega koji je doktorirao korgove klavijature je isti set isprobavao u pa800, pa80 i pa1x, i kaze da nije mogao cudom da se nacudi koliko je na pa1x bolje izlazio identican set. Klavijature su bile takodje prikljucene na identicno ozvucenje. pa1x pod uslovom da je dobro ocuvan nikako ne moze biti losa investicija pogotovo ako moze (nisam upucen) da mu se nadogradi RAM memorija, jel 32mb je stvarno jako malo da bi se sredio jedan solidan set. Ako nemas straha od uzimanja polovnih stvari, i spreman si da dodas jos koji euric za nadogradnju memorije, onda bi po meni za tebe bio pa1x pun pogodak. U svakom drugom slucaju gledaj pa600.

Todorgm
21.05.2013, 15:07
Pa 600 ! Klavijatura je mnoooogo laksa od pa1 bolje radi duplo i mnogo vise memorije ima,pa cak je i prostija za rad....

nele1
21.05.2013, 16:21
E sad da bolje radi tose nebi slozio ni malo,a sto se tice daje laksa skoro duplo je laksa,
e sad mislim daje pa600 bolja opcija samo zbog rama i (tezine) od 96mb sve ostalo je bolje na pa1x.

Todorgm
21.05.2013, 17:20
Da slazem se jedino je bolji po kvalitetu izrade i to sto ima onaj ku*ac za glas sto po meni nije neka prednost :D

Miki0
21.05.2013, 18:18
Hvala vam svima na odgovorima. Odlucio sam se za PA600 i to QT jer cu ga dobiti za dva dana iz prodavnice za 1000 eura, ako Bog da.

AcaG600
21.05.2013, 19:47
Na Pa1x postoji mogucnost da se RAM nadogradi do 96/128Mb i to bas imaju teme ovde na forumu kako se i sta treba uraditi i sta treba od "materijala"....Naravno da treba malo i da se plati za to, ali sto je najbitinije - to radi....U svakom slucaju Korg Pa1x....Jednostavno, po meni, uz Pa80 je najbolja klavijatura od Korga oduvek....Pozdrav :)

Todorgm
21.05.2013, 21:11
Pa 80 legendarni,na njemu sam najsladje radio :D
a otkud znas da pa600 nema mogucnost da se nadogradi ram? :D

sleepwalkerbg1
21.05.2013, 22:11
HEHE!! I ja sam imao PA80 , dok nije crkla ploca sunce joj..
Kad bih mogao , opet bih ga uzeo..

Po meni , u ovoj temi - opredelio bih se za pa1x.. Kvalitet izrade je nesumnjivo na visem nivou!

PoZZ

nele1
21.05.2013, 22:15
Neces nista pogresiti pa600 je isto fina klavijatura srecno ti bilo.

sleepwalkerbg1
21.05.2013, 22:21
Neces nista pogresiti pa600 je isto fina klavijatura srecno ti bilo.

Naravno , nije greska ni u kom slucaju ni PA600.

Srecno i da bidne baksisa ;)

nesaband
22.05.2013, 00:44
Ne zbunjujte coveka vise,on se vec odlucio a vi nastavili sa predlozima.:)

Nek je sa srecom i da te dobro sluzi i da se ne kvari.

tranzit
22.05.2013, 01:19
Ama sto ne saceka Neso jos malo sa tim postom, dok se ne izredjaju svi sa "utjehu dajte mi utjehu" tiradama, kako eto ni PA600 nije los instrument ama je ipak trebalo da uzme PA1X jer on ima ovo, a PA600 nema ono i obrnuto... itd... itd... Upropasti mi dan s tim postom.=))=))=))=)) Tuga mi dosla od mlacenja po tom RAMu i ROMu, koji su skroz na skroz u kompletnoj temi pomijesani jer je malo ko imao uopste pojma sta je RAM a sta ROM kod jednog ili drugog instrumenta, ama svi vrlo samouvjereno daju poredjenja i savjete, pa je cini se, momak na kraju iz ocajanja, zbunjen i unezvjeren gomilom nebuloznih podataka, uzeo sta mu je doslo prvo pod ruku.=))=))=))=)) Kako god, nek' mu je sa srecom.

ЂолеПФК
22.05.2013, 01:31
Čika Tranzit, ne verujem da iko ima lošu nameru prema kolegi koji je postavio temu pa da se stvara slika kao da neko hoće da ga zbuni. Da se razumemo, znate koliko Vas poštujem, da ne ispadne sad da je suprotno. Samo mi je to zasmetalo. Ne znam da li je neko primetio, ali situacija je mnogo bolja na forumu i ljudi su izgleda počeli da čitaju pravilnik :)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

nesaband
22.05.2013, 01:39
Ajde,ma nije moguce :rotflol:

Djole,ne diraj cika trazita vidis da je nervozan.:lol:

tranzit
22.05.2013, 01:48
:lol::lol::lol::lol: Samo opusteno Djole, znam dobro da niko nije imao namjeru da zbuni kolegu, ama oni koji su davali savjete su bili veoma zbunjeni, to i jeste najveci problem u svemu.=))=))=))=)) Neso, ne zbunjuj nam Djoleta.=))=))=))=))

ЂолеПФК
22.05.2013, 14:26
Ništa loše nisam mislio, ljudi. :)

nesaband
22.05.2013, 18:59
Jesi ti siguran da je stanje bolje i da clanovi sve vise citaju pravilnik foruma?Ne bih rekao.Nisi ti nista lose mislio ali cak ni Moderatori ne reaguju na neka krsenja pravilnika.Navescu ti samo jedan primer a da znas da je to nedozvoljeno.

Jedan od nasih kolega je u svom potpisu stavio oglas da prodaje klavijaturu i niko vec duze vreme ne reaguje da to ukloni.
Citiram:Prodajem Roland GW8, spušteno na 380€!!!
Više detalja -> http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24914#axzz2RBNMsbJA

Pročitajte više na: LAsER - demo snimci - Strana - YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=243441#post243441#ixzz2U2c2fPoG
YU-MIDI.org - Pravo mesto za prave muzičare.

Ovo ti navodim kao primer cisto informativno da znas.

Ovo radim namerno ovod puta javno i ocekujem da neko od moderatora najzad reaguje.Nadam se da imam pravo da reagujem kao stari clan posto su mozda moderatori prezauzeti pa ovo do sad nisu primetili.
Dodato:
Opet ovaj smajli sa jezikom koji ja nisam postavio.Verovatno negde gresim ili skripta tako postavi automatski znake i slova koji su jedni do drugih.

ЂолеПФК
22.05.2013, 19:52
Smajli je zato što ne pravite razmak između " : " i " p ". Nepisano (a možda i pisano) je pravilo da se kada se piše u elektronskom obliku pravi razmak između interpunkcijskih znakova i slova, a i preglednije je tako. A ja sam više mislio na to da nema onih koji skupljaju postove. Inače meni ne smeta što je stavio oglas, kad već mogu da se postavljaju teme sa oglasima, ništa ne menja ako se to stavi i u potpisu. Meni lično smeta kada se u potpisu citiraju drugi članovi i time ismevaju, ali to sam samo ja.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

nesaband
22.05.2013, 20:12
Ja ne pricam da li nekom smeta ili ne.To je licna stvar,recimo,meni ne smeta,ali pravila su pravila,ja na to ukazujem.

NordX
24.05.2013, 00:32
Pa1x je stvarno mocna sprava,ja imam verziju pro 76 keys,opasna je spravam.Nemoj to da ti bude problem sto imas 32 MB,sta rade ljudi sa Pa80 sto imaju 8 MB,ili 16,pa opet zvuce bolje nego ja sa 32 MB :D U pa1x isto mozes da nadogradis ram do 96 MB cini mi se. Bolji je od Pa800 sto se samog zvuka tice,ne to sto ga ja imam sad,vec 10 ljudi mi je to priznalo.

tranzit
24.05.2013, 01:20
...Bolji je od Pa800 sto se samog zvuka tice,ne to sto ga ja imam sad,vec 10 ljudi mi je to priznalo.Tesko da ces nekoga da ubjedis i ti i tih "10 ljudi" da je PA1X, po pitanju sound kvaliteta, bolji od PA800. Razlika u velicini Sample ROMa, dakle Factory samplova, je ogromna i to u korist PA800. Dok PA1X muku muci sa svojih sramezljivih 32MB, PA800 ROM iznosi citavih 256MB od cega treba oduzeti nekoliko MBa, koji su rezervisani za operativni sistem, styleove i performance. To je skoro 8 puta vise. Pitam se, kako je onda ikako moguce ono sto i ti i tih 10 ljudi tvrdite a uzgred, proizvodjac je isti, DA konverteri su istog kvaliteta a madjionicar nije ugradjen u PA1X !!!!! Ostavimo po strani sve bolesti PA800, u pitanju je samo o sound kvalitet.

sleepwalkerbg1
31.05.2013, 03:10
Jos jedna bitna stvar koju ovde niko ne pominje jeste da muzika dolazi iz coveka a ne iz instrumenta.
Vidjao sam gomilu likova koji ostavljaju publiku "bez" daha sa daleko losijim spravama nego PA1x ili slicno!!
Bitno je da (kada su u pitanju klavijature i svi ostali 'pametni' instrumenti ) vlasnik poznaje svoj uredjaj do tancina i ima osecaj tj. sluh da ga "nafarba" kako valja..
Kolega Nordx je pomenuo situacije gde neko sa 8MB RAM-a zvuci bolje nego neko sa 32+ MB RAM-a.. :)
I ja sam vidjao (slusao) takvih primera gomilu ..

Ja sam inace po profesiji elektronicar , znam ponesto o memorijama , konverterima, podsklopovima na kojima se baziraju elektronski muzicki instrumenti...
Znam i gomilu osoba koje su potpale pod sindrom "da komsiji crkne krava" - u prevodu "hocu ja vise , bolje , jace... samo 8 MB RAM-A? Ne valja ti to nista.. uzmi ovo .. ono"
A muzika je pala u neki sasvim treci plan...
Moj pokojni PA80 je bio mocna sprava, u rezervi mi je trenutno neki stari Roland e96 na kome vezbam ali kada je jedan kolega dosao i odsvirao mi kako valja jedno kolce (leva ruka bass, desna solo i to bez greske) na e-96 , zblanuto sam posmatrao sta radi i kako to zvuci - a ja kao muzicar amater ni za 10+ godina to tako "mocno" ne bih odsvirao ni na PA1x , ni 2x .. ni 3x.. ni 10000000x :)) Mozda na "fajl" sto bas i ne volim :)

Znam i gomilu likova koji su kupili prejake masine i skupljaju im prasinu ili su "fajlasi"..
Neko ko istinski voli muziku ne bi trebao previse paznje da obraca na svaki MB memorije ili sl..
Klavijature su sve mocnije, neke su dobra revizija starijih modela, neke malo losija ali dzaba vam sve ako je muzika u drugom/trecem/n-tom planu.. ;)
To je bar moje misljenje.
Pozdrav