PDA

Pokaži Full Verziju : Ketron audya 5 ili korg pa3x pro


milos12
09.05.2013, 12:31
Imam korga Pa2x pro i hocu da ga menjam, razmisljam se izmedju Ketrona Audya 5 ili korg pa3x pro, pa ako neko mize da mi kaze nesto o ketronu ko ima iskustva, HVALA

tranzit
09.05.2013, 12:45
Imas vrlo opsirnu temu na forumu u vezi sa Audiom 5, potrazi. Moj prijedlog za tebe bi bio, i to bez ikakvog dvoumljenja, Korg PA3X.

EmirTotic
09.05.2013, 12:58
Korg Pa3x, daleko je vise zastupljeniji samim tim imas puno materijala da ga brzo i kvalitetno sredis.

NeX007
09.05.2013, 13:43
Ne znam da li neki pa3x moze ovako da zvuci ,ili bilo koji drugi aranzer.
Stavi kvalitet snimka na hd (720p).
Moje misljenje je da je ketron mnogo bolji aranzer.

http://www.youtube.com/watch?v=8g19W9dpV8s

Vux
09.05.2013, 13:43
Sto razmisljas uopste :D

nesaband
09.05.2013, 14:11
Sad ce ovde da krene kao na temi kupovina polovnog PA 800.:mad:

Predlog Br.1 Korg PA3X ako si vec navikao na Korga.
Audya 5 Pisano puno o njemu,odlican aranzer ali ipak bih pre kupio PA 3X da imam toliko novca.

predlog Br.2 Roland BK-9 i za ostatak novca Fantom G6 i da imas najbolju kombinaciju sa kojom mozes da zvucis kao tri kuce na dva sprata,sa visokim potkrovljem.

tranzit
09.05.2013, 15:06
Zaboravio si podrum, garazu i ostale propratne objekte.=))=))=))=)) Poslusaj Nesu Milose... ako ima para prospi ih na tu Rolandovu kombinaciju i bices sretan muzicar.

milos12
09.05.2013, 15:21
Nisam nikada slusao taj BK9, a imao sam rolanda dugo, i zadovoljan sam bio njime....

nesaband
09.05.2013, 15:26
Predstavi se odakle si pa ako si blizu Beograda dodji na jednu kratku prezentaciju,neces se pokajati.G 6 pretpostavljam da ti je poznat model a BK-9 je izasao pre nekih dvadesetak dana.

aleksandar031
09.05.2013, 15:28
Ako ti nije tesko vuci 2 klavijature pogledaj onda taj bk9, nova je masina+ fantom , a ako hoces jednu klavijaturu pa3x bez dileme.

Vex
09.05.2013, 15:39
U odnosu na to kako zvuci klavijatura kad se odpakuje iz kutije Pa3x je sherpa-taraba-nula u odnosu na Audya-u. Ako neces mnogo da cackas i da se smaras uzmi Ketrona i sviraj. Ako volis non -stop nesto da menjas i ne mozes bez ovih nasih seljackih semplova uzmi Korga- mislim da stvar ne moze biti prostija.

shown
09.05.2013, 19:40
slusao sam i pa3x i ketron audya fino ali uzeo bih roland bk seriju i fantom ,ako ti je msrsko nosati onda neki sempler uz rolanda

makso68
09.05.2013, 21:17
Uz dužno poštovanje prema Rolandu,ali nije tema..Znači..Korg PA 3 x ili Ketron Audya 5?Moj glas ide za Audya 5,puno mi bolje zvučiod svih bredova(najnovijih modela),pa i(u posljednje vrijeme)˝Božanstva˝Rolanda BK 9...Pozdrav!

branoy
09.05.2013, 23:16
uglavnom da znas sve sto u audiji cujes su loopovi , od ritmova, dok na drugim cujes kucane ritmove sa bojama iz njih. i to uzmi u cinjenicu.

nesaband
10.05.2013, 16:38
Uz dužno poštovanje prema Rolandu,ali nije tema..Znači..Korg PA 3 x ili Ketron Audya 5?Moj glas ide za Audya 5,puno mi bolje zvučiod svih bredova(najnovijih modela),pa i(u posljednje vrijeme)˝Božanstva˝Rolanda BK 9...Pozdrav!

"Bozanstvo ili nebozanstvo" na njemu je da odluci.On daje pare a ne mi.To je samo jedan od mojih korektin predloga bez obzira sto covek nije u temi pitao za nesto drugo osim Ketrona i Korga koji je po meni veca "Bozanstvo"ovde na forumu od Rolanda.

makso68
10.05.2013, 17:48
Neso,moj post nije navijački nastrojen.Znaš i sam da trenutno imam GW 8,a da mi je velika ljubav Yamaha Tyros 3.Hvala Bogu,sviram u acoustic triu(harmonika,gitara,kontrabas) i nemam namjeru to u skorije vrijeme mjenjati..Imao sam priliku dobro ispitati Roland BK 5 i,na žalost,nije se ˝puno˝bolje pokazao od GW 8.Roland BK 9,na žalost,nisam uživo ispitao,ali Audya 5 jesam,i to prilično detaljno.Druže,vjeruj mi,ono što sam čuo sa Audye nisam čuo ni sa jednog dosadašnjeg aranžera..Daj Bože da je to Roland BK 9,kojeg si Ti u jednom postu nazvao najboljim aranžerom na svijetu,a to me je i ponukalo na moj prethodni post..Pozdrav i svako dobro!

Vex
10.05.2013, 21:32
Audya je zvucno van svake konkurencije i ostace i dalje ako ostala "bagra" ne promeni sadasnju politiku.

tranzit
10.05.2013, 23:24
Ostala bagra nece promijeniti svoju poslovnu politiku a Ketron ce i dalje da boluje od djecijih bolesti. Sve ce ostati po starom. Ketron: dobar i jedinstven osnovni sound, dobro zamisljen ali vrlo lose ostvaren ukupni koncept, veoma labilan operativni sistem i mizerna performansa, dosta funkcija koje bi dorodosle, pod uslovom da i rade ono sto treba i onako kako bi trebalo da rade. Korg (PA3X): veoma dobar koncept, veliki broj znacajnih i potrebnih funkcija, pomalo i ponekad problematican operativni sistem, pristojan sound, fenomenalna sinteza (za jedan aranzer) i sound editing, prilicno losi ADDA konverteri i audio sabirnica. Yamaha (Tyros 4): dobar sound, vrlo stabilan sistem, siromasan sound editing (konvencionalnim putem), odlicni ADDA konverteri, pristojni efekti, osrednji broj funkcija ali veoma zatvoren i veoma nepristupacan koncept. Roland (BK-9): dobar sound, pristojna klavijatura, totalno stabilan operativni sistem, dobro proracunat ukupni koncept, odlicni i jedinstveni kontroleri, dobri ADDA konverteri i sabirnica, intuitivne i pazljivo odabrane funkcije ali porazavajuci nedostatak samplera. Sve ce to i dalje tako da ide jer svako od njih, u adekvatnoj poslovnoj politici, nalazi najveci profit, a mi... mi i dalje samo mlatimo usima i kupujemo ono sto nam se servira.

nele1
11.05.2013, 00:01
Ako je tako kao sto kaze tranzit onda je tuzno za roland sto nisu odradili sempler inutra.

tranzit
11.05.2013, 00:23
Nazalost, tako je a i tuzno je sto Roland nije ubacio taj *ebeni sampler, bar je on imao sta da ubaci jer je jedini od "velike trojke" u istoriji svoje proizvodnje, pravio vrhunske hardver samplere, recimo S-770 koji je jos davne 1989. godine radio ono sto i aktuelni hardver sampleri mogu samo da sanjaju a koji su za Yamahinu A seriju samplera bili nedostizna Andromeda. Korga ovdje necemo pominjati jer on nije imao nikakvog ozbiljnijeg iskustva sa samplerima u istoriji svog postojanja.

tranzit
11.05.2013, 00:29
"Veliki" Roland S-770. Da se, kojom srecom, Roland u BK-9 nasalio sa jednim ovakvim. Nije mu bas neophodan i neizbjezan ali... ne bi bio na odmet.

nesaband
11.05.2013, 02:49
Neso,moj post nije navijački nastrojen.Znaš i sam da trenutno imam GW 8,a da mi je velika ljubav Yamaha Tyros 3......
Daj Bože da je to Roland BK 9,kojeg si Ti u jednom postu nazvao najboljim aranžerom na svijetu,a to me je i ponukalo na moj prethodni post..Pozdrav i svako dobro!

Potpuno te razumem Makso.Znam ja da ti nisi zlonameran covek.

Jesam ja to napisao u jednom postu .Ponelo me je to sto sam se na prvi dodir odusevio tonom BK-9,kada sam rekao da mislim da je najbolji aranzer na svetu mislio sam na celokupan izvanredan ton aranzerskog dela i to bez ikakvog editovanja.A zamisli kad se tek poradi na tonu i efektima kojih ima u izobilju.E sad da su dodali sempler(a mogli su)onda bi verovatno bio jos bolji kvalitet tog aranzera.Sami setovi bubnjeva su odradjeni vrhunski itd itd.Naravno imam ja zamerki na neke stvari koje po meni nisu odradili i naravno cenom nisam zadovoljan:mad:,za mene je to preskupa klavijatura.

Naravno svako ima pravo na svoje misljenje tako da tim postom nisam zeleo nikoga da omalovazim niti da forsiram BK-9 niti da uticem na necije misljenje.

Svako ima svoju glavu i neka je upotrebljava shodno svojim razmisljanjima.

Svako dobro i izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme.

Milan$
11.05.2013, 03:05
Kolega Tranzit,kad sve saberemo i oduzmemo, koji bi tvoj izbor bio,ako bi vec morao da biras,izmedju navedenih modela u tvom prethodnom postu,i ako bi na trunetak u tom izboru izuzeli BK 9 ,jer nema sempler?za live upotrebu naravno... hvala i pozz

makso68
11.05.2013, 09:49
Nešo druže,sve je O.K.Svi ti nabrojani aparati su gomila plastike i vrlo siromašnog software-a,sa bezobrazno visokim cijenama..Pozdrav!

sale_band
11.05.2013, 15:40
Ma da vam iskreno kazem, sve me ovo sa aranzerima pocelo ozbiljno nervirati... Bolji ovaj, bolji onaj, a u stvari sve isti K...

Kako koji novi model izadje, samo ga zakomplikuju a u stvari nista.

tranzit
11.05.2013, 16:03
Kolega Tranzit,kad sve saberemo i oduzmemo, koji bi tvoj izbor bio,ako bi vec morao da biras,izmedju navedenih modela u tvom prethodnom postu,i ako bi na trunetak u tom izboru izuzeli BK 9 ,jer nema sempler?za live upotrebu naravno... hvala i pozzVrlo tesko pitanje za mene, mozda i najteze koje mi se uopste moze postaviti. Poslije najozbiljnije analize, mjerkanja i vaganja, ne bih na kraju izabrao nijedan od nabrojanih, bas sa posebnim odusevljenjem. Napisa sale_band, u postu iznad, zasto je to tako. Ako bih bas morao, onda bi to bio najvjerovatnije PA3X ali... vrlo teska srca bih bacio novac za takvo nesto (uzgred, bacio sam ga vec ali to su iskljucivo poslovni razlozi). Ovaj izbor shvati iskljucivo kao biranje manjeg zla, a da bi to samo donekle zadovoljilo moju predstavu o dobrom soundu, uz taj PA3X bi obavezno islo jos par perifernih uredjaja kojima bih probao da ipak napravim onu cuvenu "pitu od g...na". Daleko prije bih se odlucio i to bez mnogo razmisljanja, za jedan GW-8, Prelude ili eto taj novi BK-9, ugradio mu Trans Audio i radio sta mi padne na pamet i koliko mi padne na pamet, a sve u kvalitetu koji je za sve ostale pomenute aranzere, samo vrlo daleki i neostvarivi san. Cijena bi pri tome, ako bi izbor bio GW-8 ili Prelude, bila oko polovine cijene PA3X, a ako bi izbor za ugradnju bio BK-9 i tada bi cijena bila tek ravna jednom PA3X, a kvalitet sounda i mogucnosti... ehhh... ne bih sad o tome.

taletdkmk
02.10.2013, 19:53
Ne znam da li neki pa3x moze ovako da zvuci ,ili bilo koji drugi aranzer.
Stavi kvalitet snimka na hd (720p).
Moje misljenje je da je ketron mnogo bolji aranzer.

http://www.youtube.com/watch?v=8g19W9dpV8s

Svaka cast. Ja sviram Pa3x ali ovo je samo za pohvalu

Alekso
03.10.2013, 02:44
meni se jako dopada kako zvuci Ketron,imam pa3x ali ovo sto sam preslusao meni zvuci bolje od korga,svidja mi se dobos na acoustik pop ritmu i nekako gitare mu zvuce vernije nego na korgu i sami prelazi su bojle napraveni,ali ni pa3 nije za bacanje:p

nesaband
03.10.2013, 12:35
Nešo druže,sve je O.K.Svi ti nabrojani aparati su gomila plastike i vrlo siromašnog software-a,sa bezobrazno visokim cijenama..Pozdrav!

Zato se ja i trudim da od sto jeftijih modela napravim ono sto mi je potrebno a ne da bacam pare kojih inace nemam za jako skupe ketrone korgove i slicne.

Sve to jako slicno zvuci ali ko kupi skuplju spravu ima vise brige i problema.

Ja nemam tih problema sa mojom relativno jeftinom spravom koja kosta koliko dve popravke Korga PA 800.
Da zivim u nekoj normalnoj drzavi verovatno bih imao uvek najnoviji model klavijature i ne bi rasmisljao o tome na koju budalu mogu da naletim na svirci.