PDA

Pokaži Full Verziju : Kakav je vas repertoar


acakasper
09.04.2013, 21:22
Zdravo drage kolege,evo da otvorimo opet nesto oko repertoara,zanima me kakav je vas repertoar kada svirate po restoranima,letnjim bastama i slicno?

slavonac1
09.04.2013, 21:31
neznam iz kojega ste vi kraja ja inace krenem sa negim laganim zabavnjacima malo roka 2-3 pjesme pa slavonskih sat vremena odprilike i onda narodnjak do sitnih sati hehh ovisi kakva je gaza u pitanju

mrkocha
09.04.2013, 21:49
Kao sto rece kolega,zavisi kakva je svirka u pitanju. Mada,ja kad ne sviram rado odem da cujem neke druge kolege,i to se uglavnom svodi na isto,bar ovde u mom kraju (okolina Novog Sada) Znaci malo lagano na pocetku,malo roka,zabavnjaka tipa Merlina,polako podizem ritam i onda ja recimo praktikujem kada je klubska varijanta,da kada udjem u rumbu,disko,te brze ritmove,da sviram sat,sat i po bez prekida ritma,ono pesma za pesmom,nekad i bes forspila. A kada su privatne proslave onda to sve zavisi i od drustva i od svega,tu nema pravila.

Vux
10.04.2013, 00:40
Može i malo strane muzike doći na red, nije na odmet ako pevač zna engleski :p

tranzit
10.04.2013, 01:06
...zanima me kakav je vas repertoar...Ma nikakav, pravo da ti kazem...=))=))=))=)) Posto iz dubokog ubjedjenja i ni za kakve pare, ne sviram ovaj novi talas, odnosno tzv. Turbo Folk tipa Mile Kitic, Ceca, Sinan i ostali slicni dubiozni likovi, sviram (kad sviram, a to je veoma rijetko) klasicni repertoar, od evergreenova, preko domacih najvecih pop i rock hitova, pa sve do narodnjaka sa pedigreom.

makl
10.04.2013, 11:25
od repertoara sve ovisi kome sviram i sto ljudi slusaju, to uvijek pitam vec kad dogovaram svirku...ali uglavnom bude ovako nekim redom, dalmatinske (tipa miso kovac, nesto oliver i tako to),zagorske (neke ove brajde,suza za zagorske brege i slicno) pa slavonske (tamburice...), pa onda krecem narodno (Dzinovic, Beslic, Miric, Ilic itd...), i onda jos ako slusaju to malo skratimo pa ubacim turbo folk (tipa sinan, mile ali one pjesme 80-90-ih i nesto malo novije, lazic, jana...), vecinu svirki odradujem tako i to pricam kad radimo na suho ja i gitarista, mada i sa bendom se nebi puno razlikovao repertoar, sve ovisi kome se svira i ko sta trazi...

baltik79
16.05.2013, 21:06
Pitanje za kolege iz Pala i okoline:
Treba mi 5-6 naziva top pjesama koje se slusaju u tom dijelu.Imam svirku u nedelju gdje ce biti gosti iz Pala.Kaze mi covjek da skinem nesto od Goci benda koji se tamo slusa najvise kako on kaze.Moze li neko da mi napise par naslova da nebih skidao nesto sto se ne slusa?

acakasper
03.06.2013, 09:56
interesuje me kako zapocinjete svirku dok ne stignu porudzbine,koje peseme vi svirate u tom nekom programskom repertoaru?

NeX007
03.06.2013, 10:50
ovaj fazon dok ne krenu porudzbine...

https://www.youtube.com/watch?v=_deeklHKwjo

https://www.youtube.com/watch?v=SLdZQA4DMhA

https://www.youtube.com/watch?v=YZWFY0kyT7w

https://www.youtube.com/watch?v=oEScYrPxD3k

https://www.youtube.com/watch?v=i-ztsGcf2oE

nadam se da sam ti bar malo pomogao. :)

rolandx
03.06.2013, 10:52
Dado Glišić, Giorgijev, Saša Kovačević, Čola, Čorba, Merlin, Yu Grupa, Bijelo Dugme, Kerber, Divlje Jagode, Dženan, Lexington ( dobro da nije vece zlo), ... i naravno Džej. A pesme od njih ti izaberi... od svakog po dve tri i puna kapa....

acakasper
03.06.2013, 11:31
pa tako sam i mislio evo i repertoar koji mi sviramo:

- Noci u sibiru-Sasa.M
- Dozvola za ljubav-Sasa.M
- Nije svejedno-Amadeus bend
- Daleko si-Aca Lukas i Ivana Selakov
- Naše malo slavlje-Ivana Selakov
- Zauvek tvoj-Tropiko bend
- Grad bez ljudi-Severina
- Na balkanu-Neda ukraden
- Soba 22-Seka
- Crna dama-Dženan
- Putnička-Dženan
- Na pola puta-Neda Ukraden
- Galama-Dara Bubamara
- Bred Pit-Severina
- Dama-Dado Polumenta
- Od vina-Dado Polumenta
- Sestra po suzama-Tanja Savić
- Kruška-Alen Ademović
- Dobro je to-Dženan
- Bajpas-Aca Lukas
- Ludujem-Dženan
- Lepša od noći-Šako i Dado
- Mišo moj-Ana Nikolić
- Džukelo-Ana Nikolić
- Kosa do ramena-Dženan
- Mešaj mešaj-Saša i Rada
- Fali mi ljubav-Dado Polumenta
- Lepa do bola-Sinan
- Insomnija-Jelena Karleuša
- Splav-Stoja
- Ne mogu bez tebe-Adil
- Muštuluk-Haris Džinović
- Dodir neba-Baja
- Još te sanjam-Djani
- Zek zek-Gagi bend
- Miljacka-Halid Bešlić
- Zato kradem-Želko Samardžić
- Anonimna-Slobodan Vasić
- Zastava-Saša Matić
- Udji slobodno-Brena
- Što je bilo moje njeno je-Seka
- Extaza-Ana Nikolić
- Manastir-Slavica Ćukteraš
- Mali je ovo grad-Željko Šašić
- Aspirin-Seka
- Stani dušo-Ilda Šaulić
- Lola-Severina
- Gde si u ovom skupom hotelu-Riblja Corba
- Igračka-Ceca
- Ljubavi-Ceca
- Česma-Mina Kostić
- Nostalgija-Alegro bend
- Gde ljubav putuje-Tanja Savić
- Ako je do mene-Darko i Ivana
- Da ne vidi ona-Danijela Vranić
- Dal ona zna-Emina Jahović
- O svemu mi pričaj ti
- Strašilo-Goca Tržan
- Hiljadu zima-Alegro
- Neka ide život-Alegro
- Zrno bibera-Brena
- Onu moju-Tropiko
- Gas do daske-Petar Mitić
- Samo otani tu-Lexington i Biljana
- Sviraj brate-Miligram
- Naseli na ljubav-OK bend
- Pozitivna-Natasa Bekvalac
- Lapsus-Saša Vasić
- Veruj bratu svome-Tropiko i Dženan
- Zagrljaj-Ceca
- Probudi me kad bude gotovo-Ceca
- Cvete beli-Dženan

Dell
03.06.2013, 12:36
Ovisi gdje sviras, jel restoran, ili kafic, ovo mi vise lici na kafic kako zapocinjete.

acakasper
03.06.2013, 14:07
da ovo je za kafic i letnje baste.

icceman
12.06.2013, 16:04
Da se nadovezem na temu, interesuje me koliko pesama znate da svirate (ako uopste vodite neku evidenciju) i koji je neki okvirni broj pesama koji muzicar treba da skine da bi svirao neku manju svirku tipa kafic, klub, letnja basta, restoran i sl.
Ja sam recimo gledajuci ove zurke na farmi belezio pesme koje se pevaju, traze (koje nisam skinuo), i dosao do zakljucka da kad sam ih neki dan prebrojao, da ih ima mozda ukupno 350-400 (ukljucujuci i pesme koje sam skinuo), a sveukupno mislim na one najvece sto starije, sto novije hitove (narodne, pop, rock) bez kojih nijedno veselje, proslava, zurka ne moze da prodje...
Kapiram da ne postoji univerzalni odgovor na pitanje koje sam postavio, al ono cisto me zanima recimo sa koliko ste skinutih pesama krenuli na prvu svirku i slicno...

ЂолеПФК
12.06.2013, 16:08
Ja znam 150-200, na prvu svirku sam otišao sa 150-200 :D Uglavnom se sve jedne te iste sviraju.

acakasper
12.06.2013, 16:23
tu i nema nekog pravila sve sto vise znas bolje za tebe,ne samo pop-rock repertoar nego i narodni,sa brojem od 350-400 mozes raditi letnje baste,klubove i slicno,ali najjaca skola za narodnjake su kafane,tu se jedan muzicar u potpunosti izskoluje za tezge,ja sam poceo kao mali u kafani od 7og razreda,naravno sada radim i klubsku svirku i tezge.

hadzidinic
12.06.2013, 17:48
Slazem se sa kolegom @acakasper. Za kafice, zurke, letnje baste klubive i ostale manje svirke, dovoljno ti je nekih 400 pesama, i to u najboljem slucaju s obzirom koje se pesme vrte i sta se trazi. Ali vec svadbe, veca veselja itd. mora to mnooogo obimnije da bude, a to se stice vremenom..na takvim svirkama nikad ne znas kome ce sta da padne na pamet da trazi a tek ne znas sta ce da mu padne na pamet da uradi ako slucajno ne znas da odsviras/otpevas to :) Opet gledaj, kafici, klubovi i zurke, tu je pretezno mladja klijentela, a na veseljima i svadbama je od 7 do 107 i tu mora svasta da se zna..

rolandx
12.06.2013, 21:17
Kolega, tema je i glasila ... po kafićima restoranima i slično... svadba je druga priča ;)

acakasper
12.06.2013, 21:26
da ali uopsteno o repertoaru pesama,ne manje znanja za kafice i klubove,nego moze se svirati i sa navezbanih 300-400 pesama programskog repertoara,dok to ne bi islo na tezgama,i kafanama,sasvim druga prica tamo nema neznam,i ako neznam ZNAM.Slazes se kolega Rolandx???

icceman
12.06.2013, 22:13
Kapiram ja ljudi sta vi pricate, ne mislim ja ni da idem odmah da sviram svadbu kad bih krenuo da sviram, nego sam mislio manje svirke, tipa 4-5 sati petak, subota i slicno, znaci kafic, klub, restoran, basta, pa i poneka matura recimo, rodjendan, razne proslave a da nisu svadbe, ispracaji, tj. sve one koje proslave/zurke koje ne zahtevaju skinute sve svadbarske pesme i pesme tog tipa, razumemo se...:D

acakasper
15.07.2013, 19:21
Vec i za mature i rodjendane mora siri repertoar,posebno kada matura 10godina i vise,a i rodjendani znaju da izadju iz standardnog repertoara.

sale_band
15.07.2013, 20:08
Ove nove bum-tras pesmice ne skidam vec nekoliko godina... Ne isplati se :D

acakasper
15.07.2013, 21:48
to je sale sve prolazno,ostaju ove evergrin pesme i hitovi,a ja ih skidam,moram,jer sviram cesto zurke,diskoteke pa zbog atmosfere.

zeljko
15.07.2013, 21:53
Sve je u zivotu prolazno moj druze:lol:Sviral to ko:confused:

ЂолеПФК
15.07.2013, 22:00
Ja, ali kući :D

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

acakasper
15.07.2013, 22:07
i ljubavi i tuge i svi srecni dani,sad kad je nema neka placu ruze ko uvelo lisce na jesenjoj grani,eh gde su srecna vremena muzike.

mrkocha
15.07.2013, 22:52
ima jedna kafana u Novom Sadu i gazda samo tu pesmu trazi,jedino je tamo i sviram,mada je jako dobra pesma

acakasper
16.07.2013, 10:27
kod mene se ova pesma trazi cak i kad sviram u diskoteci,obavezno pred fajront sviram.

nikadvisekorg
16.07.2013, 14:19
ja ni sam ne znam kolko znam pesama, ali još opasnije je znam kolko ne znam :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

acakasper
16.07.2013, 14:29
Covek se uci dok je ziv.

zeljko
16.07.2013, 15:41
A kita dok je mlada:D=))=))=))

acakasper
16.07.2013, 19:08
e to ne znamo.