PDA

Pokaži Full Verziju : Savet oko kupovine telefona (Sony Xperia)!


AcaG600
06.04.2013, 23:10
Pozdrav svima....U junu za kraj skolske godine za odlican uspeh (koji ce, nadam se biti, Zdravlje Boze sto bi se reklo), bih uzeo neki drugi mobilni telefon....Do sada sam koristio Sony Ericsson Vivaz U5i i bio zadovoljan sa njime....Uglavnom, uzima se Android telefon....E sad, posto sam uvek do sad imao samo Sony Ericsson telefone, a sada novi ima samo SONY (posto je otkupljen Ericsson), onda sam resio da uzmem neki telefon od njih u cenovnom rangu do tipa 180e....E sad....Racunam da ce nekim modelima mozda i malo pasti cena do juna koji su sad tipa oko 190-200, pa izvucem jos bolji model (tipa XPERIA P)....Sad me zanima komentar nekog odavde....Znaci prvenstveno da bude SONY model, jer sam navikao na njih, probao u radnji i rade extra....Ono sto je u opticaju je SONY XPERIA SOLA koji je po meni extra telefon do 180e....Znaci dual core processor, 3.7'' ekran i tako to....Znaci maltene nema manu....Jedina mana joj je baterija od oko 1300mAh, sto joj je ujedno mana i stvar koja me prvenstveno plasi....Jel moze da izdrzi dan, tj. da ga svaku noc punim (posto i ovaj sad Vivaz punim svaku noc iz preventive da mi ne stane u danu, tako da mi punjenje svake noci nije problem)?Znaci, da li moze da izdrzi poneku igricu, pesmu i umereno koriscenje za jedan dan?To me najvise brine....U opticaju mi je bila XPERIA U, medjutim, interna memorija 8Gb (bez microSD slota), od toga 4Gb dostupno korisniku, a to mi je malo, tako da mi ona ispala iz izbora, iako mi se veoma svidja....Ima jos tipa XPERIA J ili MIRO i slicne, ali su one slabije po nekim stvarima....Zanima me prvenstveno ovo pitanje za SOLU koju sam postavio gore, jer sam probao fon i extra je....Uradio bi odma update na 4.0.4 Ice Cream Sandwich ili neki Custom ROM (Cynogen mode naprimer) i slicno koji ce popraviti vizualnost i slicno....Jel moze da mi neko pomogne gore oko ovoga ili da neki savet jos koji smatra da treba....?!Hvala unapred :) Pozdrav

Arter
07.04.2013, 11:08
Pozdrav kolega, evo ja koristim xperiu u... I ja kao nazovimo divlji korisnik, znači isprobajem sve moguće programe, načine rutanja, stalno je koristim, itd i baterija mi trajealo više od dana. Njena memorija je sasvim dovoljna, to što piše korisnicka memorija,.tebi je dostupna i jedna i druga samo što je jedna rezervirana za podatke a druga za programe itd. Zatim, uzeja sam ovu veličinu ekrana jer veći ekran više.jede bateriju. Takoder sam prije imao u5 :-) uglavnom mob je odličan za nisku cijenu, oduvik sam vjeran SE... Obavezno rootat mobitel i ubacit ono standardno ad blocker, juice defender, task killer i cash cleaner


Sent from my ST25i using Tapatalk 2

AcaG600
07.04.2013, 11:35
E bar ima neko slican meni.... :D Hehehe Znaci, drug mi juce dolazio, ima Huawei Ascend G300 i sa Gingerbread-a update-ovao na Ice Cream Sandwich, sto bih i ja odma uradio kada budem uzeo fon....E sad, Xperia U mi se svidela na pocetku, sto zbog specifikacija, sto zbog nize cene, tako da mi bila extra, medjutim, otisao sam u radnju, i imala je manji ekran i ta memorija koja nije nadogradiva....Sad, verujem ti ja da je podeljena na podatke i aplikacije, ali ipak 8gb+MicroSD je kombinacija koja ipak uliva poverenje.... :) Uglavnom, i malo veca cena za SOLU nije bez razloga, tako da mi ona ostaje kao izbor....Naravno, root-ovao bi odma i sredio ga ono da radi bas lepo....Kada budem uzeo, obraticu ti se da pomognes ako nesto bude zatrebalo :) Gledao sam jos Xperie, i sto kazes, veran sam svom brendu, tako da ga ne bi menjao....Ima i Xperia J, Go, Miro i slicne, ali sve imaju neke nedostatke....Jedna nema dual core processor, druga nema LCD ekran, trecoj nije dobra rezolucija ekrana, cetvrta nema prosirivu memoriju, petoj ne moze da se promeni baterija, i tako dalje da ne duzim vise....Uglavnom ako tebi traje vise od dan, znaci da ce i na SOLI trajati bar dan ako nista drugo, tj. da mi istraje jedan dan uz poneku pesmu, igricu, net i slicno, sto ne znaci da cu ga svaki dan koristiti maximalno....Nekad se desi da samo pogledam koliko je sati, tako da pretpostavljam da ce baterija izdrzati potrebe....Videcu da se odma root-uje i stavi na 4.0.4 ICS i neka killer aplikacija i power saver za stednju energije i mislim da ce biti OK za te pare....Xperia P je najbolji izbor tu, ali jbg....Iznad ili oko 200e joj je cena, a bas toliko nemam, tako da, videcu....Ako padne cena Xperiji P do juna na ispod 200e (sto neverujem), onda cu nju uzeti, ako ne, onda SOLU, ili da poslusam jos koji savet odavde ko bude dao....Hvala tebi kolega @Arter na informaciji....Pozdrav :)

yamahapassion
07.04.2013, 15:29
Jel nije sola malo skuplja? evo sad gledam na sajtu mobilni svet cena joj ide od 280 do 330e. u BG koliko vidim. Inace, po specifikacijama bi rekao da je to solidan telefon, u rangu ovog moga koji sam pre jedno mesec dana uzeo (samsung galaxy ace2).

AcaG600
07.04.2013, 17:26
Ma kakvih 280-330 :D To je premnogo...Za te pare Xperiu T James Bond ima da uzmem ili S koje su telefoncine u odnosu na Solu....Pogledaj na Kupujem Prodajem....175e iz Novog Sada ima jedan lik sto prodaje novu i ima na jos par mesta takodje, ali su uglavnom ispod 200, tacnije oko 180e....Bas ima jedan video uporedjivanje sa ovaj Samsung....U rangu su negde :) Mene samo baterija brine, ali ja mislim da bi mogla da izdrzi kriterijum koji sam naveo u prethodnim postovima....Sta vi mislite? :) Pozdrav

yamahapassion
07.04.2013, 18:13
Pazi se ti tih sajtova, meni je to malo niska cena za taj telefon. Da ti ne stigne neki "kinez" ili ne daj Boze cigla kao onom decku sto je kupovao iphone =))
A sto se tice baterije ne vidim da ce biti problem, baterija je skoro iste snage kao i ova na mom samsungu, a meni nekad traje i do 4 dana kad redje koristim. Jedan dan mora da ti izdrzi pa da ga silujes ne znam kako :lol:

AcaG600
07.04.2013, 18:20
Nov novcijat fon u radnji koja je najskuplja u Krusevcu je 195e i garantujem da nema sanse da bude vise od toga, a u ove ostale radnje nisam bio, ali kada sam uzimao bio Vivaz U5i koji sada trenutno imam je kod njih bio 200e okruglo, a ja ga na drugu mestu uzeo za 180e, tako da nema sanse da bude toliko velika cena, jer i na Mobilnom svetu je ovaj Vivaz bio isto tako oko 250-280, a ustvari za 100e manje je bila realna cena....Neverujem ja nista tom sajtu....Lazu mnogo....A i jeste da je Beograd Beograd, pa jeste da je malo skuplje, ali nema sanse da bude toliko....Ovo za 175e nije sigurno prevara, jer je realna cena telefona....Sad si me malo utesio u vezi baterije....Ova na Soli je 1320mAh, a tebi je 1500mAh, sto je priblizno i ako ti traje toliko dugo, onda svaka cast :D Utesio si me dosta....Trajace onda dan sigurno....Hvala na informaciji....Pozdrav :)

mladenkom
07.04.2013, 18:23
Imam ja Xperiu play skoro 2 godine,planiram da uzmem ajfon 5,jer mi je dosadila.Baterija je bila mnogo dobra na pocetku,sada ga ne skidam sa punjaca ali i koristim ga puno,ako ne pricam onda slusam muziku i slicno.Ne znam kolika joj je interna memorija,imam dosta aplikacija na njoj,ali s vremena na vreme mi se pojavi poruka low internal space ili tako nesto,obicno kada instaliram nesto novo,pa onda moram da pomerim to na sd card.Inace nikad mi nije zabagovala,a eto,kazem,jasem na njoj bar 15 sati dnevno.

AcaG600
07.04.2013, 18:43
Sve zavisi gde aplikacije stavljas....Da li u internoj (koja joj je mala - oko 300,400Mb) ili na memorijskoj....Uglavnom, to je bio extra telefon u to vreme kada si je uzeo, a i sad nije za potceniti bas.... :) I jos mozes update na 4.0.4 ICS sto mozes da uradis ako nisi i malo da je osvezis....Uglavnom, hvala na informaciji za bateriju....Tu su negde oko kapaciteta, pa ce, nadam se, zadovoljiti moje potrebe....Jer ipak je dual core processor i ICS, pa treba negde da ode baterija....Ja mislim da ce biti ok....Pozdrav :)

Ace
07.04.2013, 22:00
Jeste da je cena preniska. Evo ti cene u Makedonije kod One mobilnog operatora:
Sony Xperia Miro - 190e
Sony Xperia U - 220e
Sony Xperia J - 240e
Sony Xperia Sola - 260e
Sony Xperia P -350e
Postovano sa mobilnog uređaja

AcaG600
07.04.2013, 22:53
Auu bree... :D Gde „vadite” te cene?Xperia P je do 250e, pa da ga je*es nemoze vise...Miro je oko 140-150, U je oko 150-160, J je malo iznad U, sola do 190 i tako, ali uglavnom, mnogo su velike te cene...Pa koliko je onda Xperia Z koja je u rangu sa S4, ako je ovde oko 600e?Oko 1000e znaci...Xexexe :D Pozdrav
Postovano sa mobilnog uređaja

Ace
08.04.2013, 09:28
Z je oko 650e.
Jeftinije samo ako potpises ugovor za 2 godine Post-paid ;)
Postovano sa mobilnog uređaja

nikadvisekorg
08.04.2013, 12:22
nije prevara te su cene kod nas, na sajtovima operatera u Srbiji su prenaduvane cene mobilnih.

Послато са ZTE Skate користећи Тапаток 2

yamahapassion
08.04.2013, 12:36
Evo sad sam i ja gledao malo druge sajtove (ne samo mobilni svet), i stvarno su te cene kao sto kazete... sola je negde 195-200e. Mislim da je za te pare telefon sasvim ok, pogotovo sto se i meni sony kao marka svidja, ali uvek imam neku .ebenu srecu da zavrsim sa samsungom. sad cu se smiriti jedno godinu dana, da padne cena xperie Z na jedno 500e, pa cu da je kupim bez razmisljanja.

AcaG600
08.04.2013, 14:13
Hehehe....Ma XPERIA Z je babaroga stvarno....Po meni bolja od S4....Danas ceo grad obisao i nigde bre Solu ne nadjoh....Na jedno mesto 195 koji su najskuplji u gradu po pitanju cene i na jos jedno mesto 180 i da naruci, jer nema na stanju i nigde vise, a bio sam u sigurno 6,7 radnje....Ako ne bude bila na stanju tamo do juna, izgleda da cu morati sa sajta KP da uzmem novu, jer lik prodaje novu za 175e, tako da ce verovatno do juna da padne bar jos neki euro, i sigurno cu je uzeti, jer mi se svidja telefon....Ovo se slazem za cene na sajtovima....To nije normalno....Pa us*ani Iphone 3 se placa po onome kao sad kao neki Sony/Samsung i sl. koji su u najmanju ruku bar 6 puta bolji, nego jbg....Placa se ime, ne placa se uvek sta ima unutra....Isto vazi za Iphone 4....Nista po specifikacijama nije nesto da se kaze "uhh", a ovamo neke monstrumske cene....Mamicu im ja lopovsku....Pozdrav :)