PDA

Pokaži Full Verziju : Bridze i normalno vezivanje


srkiboj_zr
26.03.2013, 02:00
interesuje me da li ima razlike u vezivanju kablova za redovno povezivanje i kad se povezuje na bridze?! ili moze potpuno isti kabel da se koristi u oba slucaja?

tranzit
26.03.2013, 02:26
Vjerovatno mislis na kablove koji povezuju pojacalo snage i zvucne kutije, mozes da koristis isti kabl. Ako mislis na kablove izmedju miksera i pojacala snage i tu je odgovor isti.

Zlatek
26.03.2013, 10:42
@srkiboj zr
Tranzit ti je dao odgovor,ali ipak postoji ali...kablovi su isti ali češ speakon morati malo drugačije spojiti-na svakom pojačalu kod kojeg je moguče spajati i bridge mod uvijek postoji shema kako se spaja!U protivnom kada prebaciš prekidač na bridge mode nečeš čuti ništa...

srkiboj_zr
27.03.2013, 21:03
pa to sam i pitao ali mozda pogresno formulisao pitanje..da li je spikon spikon kabel isti kad povezujem preko normalnih kanala bass binove i kad povezujem na bridge..ili na bridge mora da se prevezuje kabel drugacije?? u pitanju je dynacord s1200 ali pozadi nema sema kako se kablira za bridge..pa ne znam sta da radim

Zlatek
27.03.2013, 22:05
@srkiboj zr
Malo sam pogledao kako to izgleda na dotičnom dynacordu i situacija je sljedeča-ovdje se kablovi spajaju indentično .Kada želiš bridge mode ideš samo na A input-na B input ne spajaš ništa ,a na outputu spojiš kabel u sredinu gdje je bridge-A i B output ostaju prazni.

srkiboj_zr
28.03.2013, 14:00
super..pozadi na dynacordu pise samo da za bridge ide class 1 kabliranje..e sad sta mu to dodje..isto sam tako gledao na novijim dynacord pojacalima..npr sl900 pise class 3 kabliranje..jel mozda znas sta je to?pogledaj slike na netu
Dodato:
http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-5311063-2.htm

evo pogledaj..i ima neki prekidac stereo i mono..