PDA

Pokaži Full Verziju : Latency problem


kabi
24.03.2013, 20:20
Cao,,pocela data da me zeza tako da sam je dao kod majstora i on je formatirao i ubacio windows 7 u mesto xp,,dok sam imao xp nije bilo problema e sad se pojavio problem,,sve radi super osim kad ukjlucim klavijature kasni mi zvuk,, ukljucio sam preko line in pozadi u datu kao i ranije ali ton mi kasni kad sviram,,upitanju je latency kako sam ja shvatio,,jel li zna neko resenje sta da radim osim da kupim novu karticu?? sad trenutno imam "realtek high definition audio"

tranzit
24.03.2013, 20:22
Koja je audio karta... integrisana ili... ?

kabi
24.03.2013, 20:24
da jeste,,

tranzit
24.03.2013, 20:27
Koji program podizes da bi slusao klavijaturu preko te karte ?

kabi
24.03.2013, 20:33
preko magix music maker,ali pre nisam ni morao da ukjlucim program da bi cuo zvuk,,dovoljno je bilo samo da ukljucim kompijuter i imao sam zvuk,,i sada kad ukljucim datu imam zvuk znaci netreba da ukljucim muzicki program,slusam preko slusalice,,ali ton mi kasni????

prvo sam misleo da je mikseta u pitanju ali nije

tranzit
24.03.2013, 20:39
To mi i jeste cudno. Jesi li instalirao najnovije Drivere za Win 7 ? Ima li karta svoj softvare mikser ili koristi onaj iz Windowsa.

kabi
24.03.2013, 20:42
To mi i jeste cudno. Jesi li instalirao najnovije Drivere za Win 7 ? Ima li karta svoj softvare mikser ili koristi onaj iz Windowsa.

ima najnove drajveri vec tako da to nije,,,mislim da koristi svoj iz windowsa

tranzit
24.03.2013, 20:55
Siguran sam da je problem u samom sistemu, odnosno softverskoj konfiguraciji. Je l' karta Realtek ?

kabi
24.03.2013, 21:07
jeste realtek,,pa kako da sredim to kolega?

tranzit
24.03.2013, 21:14
Moram malo da razmislim gdje bi mogao biti problem jer izvora moze biti bar desetak. Prvo sto mi pada napamet da taj Realtek nije bas posebno kompatibilan sa Win 7, bez obzira na novi Driver. Ostavi mi samo malo vremena da probam ovdje kod sebe da "izazovem" istu situaciju jer imam ovdje slucajno jedan, nesto stariji mali Laptop sa Realtek Audio kartom. Jos nesto, koliko je star taj kompjuter ?

kabi
24.03.2013, 21:17
neznam mozda da bude i to,,, pa kupio sam ga pre 4 godina

tranzit
24.03.2013, 21:30
Rijesio sam tvoj problem. Kao prvo, treba da znas da Win 7 ima, kao operativni sistem, generalno problem sa starijim Realtek i njima srodnim kartama. Ne postoji drugo rjesenje za uklanjanje te Latence osim editovanja Registryja. Ovo je vrlo pipav posao i ako ga ne uradis potpuno tacno, mozes da upropastis kompletan sistem i to tako da moras da obnovis instalaciju. Ne znam koliko si verziran u to, pa ako nisi, bolje je da ne pipas nista jer ovo sto bih ti napisao je vrlo duboko zalazenje u operativni sistem. Isti problem sam rekonstruisao i na tom svom starom Laptopu na kojem je instaliran Win 7. Dakle nisi usamljen sa tim problemom.
Dodato:
Evo ti kabi postupak, pa ako stisnes petlju probaj:



-idi na Start i pokreni Run

-napisi regedit u polju koje ti se pojavi

-pronadji slijedeci string:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Cl ass\{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000\Settings\filter\SpeakerHp

-markiraj SpeakerHP

-na desnoj strani klikni desnom tastom mausa i odaberi New - Binary Value

-u polju koje se pojavi napisi: EnableInputMonitor i pritisni Enter na tastaturi

-sada opet desnom tastom mausa klikni na taj novi sstring koji si napravio i odaberi Modify

-u polju koje se pojavi Value Box ce stajati 0000, ti napisi 0000 01 i pritisni OK

-sada mozes da izidjes iz Registryja i restartujes kompjuter

-poslije restarta idi u Audio Properties i aktiviraj Input Monitor

kabi
25.03.2013, 00:24
cao kolega,,evo bas sad to radim i gledam sta si napisao,,stigao sam do 0000 posle si napisao settings? ali ima ih dosta neznam tacno koje?

tranzit
25.03.2013, 00:39
Napisao sam ti tacno koji.

Idi na HKEY_LOCAL_MACHINE a onda dalje po onome sto vec stoji. Mozes i jednostavnije, kad si u "Regedit" idi Find pa otkucaj onaj cijeli String koji sam postavio i on ce te odvesti tacno tamo gdje treba.

kabi
25.03.2013, 01:02
Napisao sam ti tacno koji.

Idi na HKEY_LOCAL_MACHINE a onda dalje po onome sto vec stoji. Mozes i jednostavnije, kad si u "Regedit" idi Find pa otkucaj onaj cijeli String koji sam postavio i on ce te odvesti tacno tamo gdje treba.

evo opet sam pokusao ali dosao sam do 0000,posle si na napisao SETTINGS/FILTER/speakerHP

kad pretisnem na 0000 onda mi se pojavlja ovako

Drivers
Globalsettings
Mixersettings
Pinconfigoverrideverbs
Powersettings
Waveportsettings

pretisnuo sam na svaku da bi mi se pojavilo filter pa onda speakerHP,,medjutim nema njih?

izvini kolega ali ovo nikad nisam radio,ali opet ti hvala na trudu stvarno..


ukucao sam na google to sto si napisao i jedan je napisao ovako

"
Now when I try to change that registry value I can't because if I try to
follow the same registry pathway
(HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\C lass\4D36E96C-
E325-11CE-BFC1-08002BE10318\0000\Settings\filter\SpeakerHp) there is no
folder called 'Settings' in the '0000' folder."

tranzit
30.03.2013, 17:28
Ponovo sam detaljno prostudirao tvoj slucaj. Moram da te razocaram, konkretno tvoja integrisana Realtek Sound karta nikako nece raditi bez latence na Win 7 sistemu. Jednostavno, hardverski Win 7 ima poteskoce sa njom i nista se ne moze uraditi softverskim i sistemskim manipulacijama. Gornji pokusaji editiranja Registryja se odnose takodje na Realtek karte i rjesavaju probleme ali tvoja karta ocigledno pripada jednoj starijoj seriji za koju je vrlo dobro poznato da ima upravo te probleme sa latencom na Win 7. Pomaze iskljucivo da uz upotrebu ASIO4All drivera i nekog od DAW programa, koristis kartu sa malom latencom (512 samplova, odnosno oko 10ms.) Ostaje jos da probas sa Win 8 jer nisam naisao na bilo sta u vezi sa problematicnom latencom tvoje Sound karte na Win 8 sistemu, mada ti ne mogu dati garanciju jer u sustini Win 7 i Win 8 baziraju sistemski na istom Kernelu (jezgru).

kabi
01.04.2013, 01:04
ok,,a sta ako promenim karticu,hoce li i dalje da bude tako ili nece?
pozz

tranzit
01.04.2013, 02:08
Ukoliko nabavis externu audio kartu, nece biti nikakvog kasnjenja jer sve novije audio karte imaju tzv. Zero Monitoring, sto znaci da mozes da slusas signal direktno, bez ikakvog kasnjenja proizvedenog sistemskim i audio aplikacijama. Kvalitet ce u svakom slucaju biti daleko bolji nego taj sto ga imas trenutno sa integrisanom sound kartom, a nivo kvaliteta ce zavisiti najvecim dijelom i od njene cijene, odnosno novca koji bi ti dao za novu audio kartu.