PDA

Pokaži Full Verziju : ESInEar08Experience VS Tannoy 6D


zsimonovic
19.03.2013, 00:37
Da li je neko imao iskustva sa ovim monitorima?Kupio bih neke aktivne studijske monitore pa se razmisljam izmedju ova dva modela.Interesuje me koje bolje rade.

Bokic
19.03.2013, 05:22
'6D' je samo deo imena i postoji-ao je u dve serije - Precision i Reveal.
Ja sam cuo jednu od te dve i bio mi je ok.
Takodje i Esi, utisak isto dobar. Nisam ih slusao paralelno, pa ne mogu da presudim.
Po ceni bi se reklo da je bolji Tannoy.
Sa druge strane, i Esi stvarno svi hvale, pogotovo za odnos cena-kvalitet, pa cak i ozbiljniji ljudi. Mislim da je za vecinu nas i nase potrebe dovoljan, bez da ikoga omalovazavam.
Naravno, za vise para ima i bolje. Ali bi bilo i greota kupovati skupe monitore a nemati tretiranu prostoriju za njih.

zsimonovic
19.03.2013, 11:42
Na ove sam mislio: http://www.kupujemprodajem.com/SUPERSNIZENJE-Tannoy-Reveal-6D-PAR-2286179-oglas.htm

tranzit
19.03.2013, 15:46
Tannoy je etabliran vec decenijama u domenu monitora bliskog polja i sasvim na profesionalnom nivou ali i ESI upravo sa tom linijom monitora moze bez problema da mu konkurise. Nemoj uopste da obracas paznju na razliku u cijeni, to ama bas nista ne govori o kvalitetu monitora. To je stvar poslovne politike proizvodjaca. Tannoy je neutralniji i linearniji nego ESI, koji sa druge strane ima vrlo diferenciran sound ali i nesto "obojen" u HiFi maniru pa mu treba malo "ubiti" visoke. Kod meine se pokazalo kao najbolje rjesenje postaviti Treble ATTN na -1db, mada to dosta zavisi i od prostorije u kojoj slusas. Tannoy ne treba nikakve korekcije ali je sound plici sto nije ni cudo jer radi na 6" zvucniku. Da se ne zavaravas i uz Tannoy i uz ESI (mada radi na 8" nisko-srednje frekventnom zvucniku) trebace ti subwoofer da bi pristojno pokrio kompletni frekventni opseg.

zsimonovic
19.03.2013, 16:02
OVO JE KOMENTAR ZA OVE KUTIJE SA JEDNOG DRUGOG SAJTA-˝˝Ja sam ESI pazario pod utiskom hvaljenja na par topic-a na ovom sajtu! Nisam odusevljen... prodao sam ih posle mesec dana! Ne svidja mi se zavrsna izrada (jeftino), materijal membrane, neobuzdanost basa, nekalibrisanost izmedju kutija (bar u mom slucaju)... Kod te kutije ono sto je 0k. po mom misljenju je to sto je nepristojno jeftina za svoju velicinu i snagu. Posedovao sam u tom trenutku i Alesis M1 Active 620, za koje mogu reci da su jasnije, dovoljno jake, kvalitetnije zavrsne izrade i, ako smem, bolje! U svakom slucaju mislim da je to samo prelazni korak ka nekoj ozbiljnijoj kutiji i da svakako nije trajno resenje (nijedna ni druga). Opet naravno u zavisnosti od potreba i afiniteta... Sto se tice Tannoy-a... znam da ga svi nesto izbegavaju... ali bih se svakako u ovakvom izboru odlucio za Tannoy!!``

Neko hvali ESI,neko kudi tako da uopste ne znam sta da radim,ufffff....
Ima li neko iskustva sa Mackie MR5 posto su i one priblizne cene?

tranzit
19.03.2013, 18:19
Saberi oba posta, dakle taj sa druge stranice i moj, mislim da ce ti sve biti jasnije. Taj kolega sa druge stranice u svom postu najmanje paznje obraca na kvalitet sounda a previse na izgled i materijal od kojeg je napravljena kutija. Bice da on nije ni znao da podesi te ESI Monitore, a Boga pitaj i u kakvoj je sobi slusao. Da ponovim jer se cini da nisi pazljivo citao, Tannoy je linearniji i neutralniji, to bi trebalo veoma mnogo da ti kaze o njihovom soundu, u svom postu nisam hvalio ni jednu, ni drugu kutiju vec samo iznio osnovne karakteristike i ono kako sam ih ja cuo. Inace, Mackie MR5 je klasa ispod Tannoya tako da bi on ispao iz dalje trke. Preplitak je sa vrlo nedefinisanim soundom jer prilicno "mumla" u nedostatku pristojnog niskofrekventnog zvucnika. Studijski monitori nisu Mackiev Domen.

Vex
19.03.2013, 20:28
Ja sam ti vec odgovorio u prvoj temi u vezi ESI....ali posto si jos u nedoumici,najbolje idi negde da pogledas i da cujes . Ja se ni malo nisam pokajao sto sam uzeo ESI.