PDA

Pokaži Full Verziju : Windows XP + SP2


vingula
03.10.2007, 00:16
Zažto mi SP2 blokira windowse,naime kad uključim računalo,i kad se učitava windows prikaže mi WELCOME,nakon toga prikaže mi ikone i zamrzne se.Nemogu ništa ni klikat ni radit,kad odem na start ikona miša mi je pješčani sat i tako to stoji cijeli dan i ne miče se ništa,kao što rekoh zamrzne se sve.
HEEEEELP!!!!!

Zahvaljujem se na pomoći.

Vaxter
03.10.2007, 00:36
Ovaj problem je najcheshce pod Windozom izazvan neispravnom memorijom ili eventualno grafichkom karticom...
Jesi li pokushao da reinstalirash sistem?
Ovo kazem chisto da bi smo pokushali da izbegnemo mogucnost neispravnog hardware-a, mada meni na tako neshto najvishe lichi...
Sorry...
Ako si vec probao, onda probaj sledece.
Za sluchj da imash memoriju izdeljenu na dve plochice, probaj da izvadish jednu i komp pokrenesh samo sa jednom.
Onda zameni.
U vecini sluchajeva riknjavanja memorije ne mandrknu obe vec samo jedna.

vingula
03.10.2007, 00:44
Mislim da ima nešto u tvom odgovoru,jer sam čito nešto na netu da je to kod ATI-jevih grafičkih kartica neka greška za windowse al nisam 100% siguran.

Ako ima netko još kakav odgovor samo neka piše.
Hvala!

vingula
03.10.2007, 01:32
Ovako to nekako izgleda: http://img231.imageshack.us/img231/7816/problemdr3.jpg (http://imageshack.us)

Vaxter
03.10.2007, 03:45
Neshto maliciozno, sinovche...
Chim tebe firewall pita dali dozvoljavash exploreru da pristupi mrezi!

Reinstalishi sistem, za pochetak...

vingula
03.10.2007, 13:51
Al to su novi original windowsi i instalirani jučer tj. 02.10.2007.

elvir
03.10.2007, 14:02
Jesi Isključio Automatic Update

neconix
03.10.2007, 15:28
Pozdrav!!!
I ja bih ti preporucio da ponovo instaliras XP,za pocetak,najbezbolnije je!

vingula
03.10.2007, 16:49
Kad god ih instaliram sve radi normalno dok mi se ne pojavi onaj windows security alert,šta god da odaberem za stisnut on meni nakon restartanja zblokira komp.
Windowse sam re-instaliravo 100000000 puta al i dalje isto.

mykeli
03.10.2007, 17:15
Buraz...ne znam da li si razumeo...ali win treba da reinstaliras,ne da ga resetujes...pises da si to vec uradio vise puta...???

Tako se ne reinstalira WIN...nego treba nanovo da dignes sistem,od pocetka...sistemski diskovi pa drajveri pa zvucna pa graficka itd...10000000puta za jedan dan ne moze da se REINSTALIRA sistem...

Poz!!

vingula
03.10.2007, 17:28
da pa na to sam i mislio.

vingula
03.10.2007, 17:30
prvo dignem sa cd-a win,pa driveri itd na to sam mislio 1000000000 puta,ne da sam resetiro komp 1000000 puta.

elvir
03.10.2007, 17:43
jesi skeniro druge diskove sa nekim dobrim anti virusom ne mislim onaj na kojem ti je win xp nego druge diskove ako nisi odradi to........jesil pravio neki backup sa temp podacima nakon instaliranja windowsa jer ako jesi moguće je da je u pitanju ono što ti je vaxter već napomenuo

vingula
03.10.2007, 21:00
Backup nisam radio,od jučer nisam ni palio druge diskove,sumnjam u grafičku karticu i SP2.
Ali sve me nekako vuče samo na SP2.

DinO74
03.10.2007, 22:04
Koja ti je graficka kartica ?

Vaxter
03.10.2007, 22:05
Da li si dozvolio Exploreru da prodje, kada te je firewall pitao?
Imash li instaliran ATI Catalyst?

tesla
03.10.2007, 23:09
formatiraj obavezno C disk (ili kako ti je vec nazvan) pa onda sve reinstaliraj od nule nikako nemoj da samo upgrade-ujes win
pozzz

neconix
03.10.2007, 23:27
SP1 ili sekira,biraj!

vingula
04.10.2007, 01:37
Opis moje mašine:

1.Proc. Intel Pentium 4 -- 2.43 GHz
2.Ploča ASUS P4B533-E
3.Hard Diskovi:WD 80,Maxtor 120, 160, 80 GB
4.Graf. ATI Radeon 9600 PRO 256 RAM
5.Zvučna Kartica - Creative Audigy SE
- Yamaha PCI Sound Module SW1000XG
6.Satelit. kartica - KWORLD DVB-S
- Philips KNC One DVB-S
7.RAM memorija KINGMAX 1GB 400MHz + KINGMAX 256MB 400MHz
8.Napajanje 400W
9.DVD-RW Samsung Writemaster 16X ,i NEC Combo CD-RW/DVD

Ovo je kratki opis moje mašine pa ako ima šta od ovoga da bi smetalo za SP2 nek mi javi,jel kao što rekoh čitao sam negdje da bi to moglo bit zbog ATI graf. kartice,ali nije.
Iz onog Windows Security Centr-a kada mi se pojavio za Windows Explorer pitao me je dal hoću Unblock,Keep Blocked,Ask me again,-ja sam taj put pritisnuo Keep Block i nakon resetiranja računala mi se je zamrznuo windows.
Tako da sam ponovo formatiro disk i ispočetka instaliro Windowse i drivere i kad mi se opet pojavio taj Windows Security Center i taj put me pitao za Unblock, Keep Bloc...... ja taj put pritisnem Unblock, i ponovo nakon resetiranja računala piše Welcome-poslje se pojave ikone i sve stane.

Zaključak: znači il ja pritisnuo Unblock ili Keep Blocked meni se windowsi zamrznu i nemogu ništa kliknut ni mjenjat.

Vaxter
04.10.2007, 03:22
Za sad mi se najvishe chini da je probem do neispravnog hardware-a...
Jesi li probao shto sam rekao za memoriju?
Moguca je josh jedna stvar.
Poshto vidim da imash poprilichno hardware-a, moguce je da se kose neki IRQ-ovi.
Takodje je moguce i da se gloze dve zvuchne karte...

vingula
04.10.2007, 10:57
Nekad mi se znalo javit za taj IRQ,nekad se pojavi plavi ekran i piše IRQ_less or...Equal,tako nešto.

Vaxter
04.10.2007, 12:46
Nisu ti IRQ-ovi dobro izbalansirani...
Od toga sam vidjao i da riknjava magistrala ili memorija.
Ako nemash u biosu mogucnost balansiranja IRQ-ova, probaj da izmenjash karticama mesta po PCI slotovima...
I ja malo nabadam, ali jbg.
Ne moz'sh ich dok se ne sedne za mashinu...

vingula
04.10.2007, 13:12
Imam opciju na BIOS-u za balansiranje al koliko mi se čini svi su na default.
Kako da ih podesim?

tranzit
04.10.2007, 13:40
Momcino kod tebe je pogresno sve sto pogresno moze biti a ti se jos cudis sto to ne radi. kao prvo ta cetiri hard diska i dva CD/DVD drajva, aman zaman pa gdje si ih prikljucio. To tako ne ide. Ti imas na toj ploci dva ATA i dva ATA Raid slota a ti prikljucio 6 drajvova i hoces da radis audio, nece ici. Drugo ta tvoja ploca nije bas od najboljih pa sve te karte koje si stavio ne mogu u toj konfiguraciji da rade. Hajde prvo povadi sve to sa ploce pa onda redom. Na prvi IDE port stavi jedan hard disk i to onaj sistemski a na drugi DVD-RW Samsung i stavi ga kao primarni. Onaj drugi CD drajv baci ili odnesi komsiji, mozda mu zatreba. Taj drugi ti samo bez ikakve potrebe zauzima jedan IDE port. Utakni samo jos onaj Kingstonov 1GB modul a onaj drugi daj djeci da se igraju on ti samo usporava magistralu jer ti masina i tako i tako ne radi u Double modu a moze ama ti treba jos jedan takav isti Kingston. Znaci nista vise ne prikljucuj na maticnu. Ukljuci komp pa idi u Bios i deaktiviraj internu audio kartu jer se ona svadja sa ove dvije koje ces kasnije ugraditi. Ovo ces uraditi na advanced, I/O device configuration pa tu disabliraj Onboard AC97 Audio kontroler a mogao bi isto uraditi i sa Onboard AC97 Modemom. Memorisi to sa F10 i izidji iz Biosa. Sada instaliraj windows. Hajde uradi to pa javi jesi li uspio instalirati pa da idemo dalje.

Vaxter
04.10.2007, 13:53
4 diska + 2 playera ne smeju daprav problem!
Bash zbog postojanja RAID-a!
Memorija da!
Za nju sam vec rekao da proba da izvadi.
I nisam provlio da ima integrisanu zvuchnu...
3 zvuchne a od njih jedna integrusha?
Nikako nece da ide! :D

vingula
04.10.2007, 14:23
Ova AC97 je iskljućena u BIOS-u.

Vaxter
04.10.2007, 14:28
Ae zapochetak poslushaj shto sam ti ja rekao u samom startu i shto ti je tranzit sad rekao.
Izbaci manji memorijski modul!
Izbaci i jednu od zvuchnih, pa probaj tako.
Chisto da vidimo ima li promene...

tranzit
04.10.2007, 19:50
Ne jednu, sve karte treba da izvadi i onda da instalira windozu. Za drajvove, sigurno da mogu da prave probleme, 6 drajvova na 4 IDE busa, to nicemu ne valja a niti treba. Kao prvo ta dva RAID busa on ne koristi kao RAID vec kao Ultra IDE jer nema dva indenticna diska a kao drugo svaki od hard diskova koji je prikacen zajedno sa CD/DVD drajvom je ubogaljen jer ultra DMA spada na vrijednost koju ima i taj CD/DVD drajv a to znaci na DMA 2 a ne 5 ili 6 koliko bi moglo a to je za audio neupotrebljivo. Kao posljednje bespotrebno opterecuje magistralu sa tim drugim CD drajvom. Momak poslusaj me i uradi onako kako sam u prvom postu napisao a onda se javi poslije instalcaije windowsa da ti napisem gdje ces i koje karte da stavljas posto je tvoja maticna ploca malo smotana pa treba razmisliti kako konfigurisati te sve karte na tih 6 PCI slotova od kojih su u sustini upotrebljiva u najboljem slucaju tri jer su ostali shared.

Vaxter
04.10.2007, 20:33
Mozda treba choveku zbog prostora! ;)
Naravno da sve shto se doda opterecuje dodatno magistralu, ali ako je potrebno...
Shto se tiche drugog CD-a, on jeste bespotreban.
Ako je sve hardove stavio na RAID, sve radi u UDMA!
Ne morash da imash identichne diskove da bi ih koristio u RAID-u.
To je obavezno samo ako se koristi Level RAID-a u kome se radi mirroing diskova.
Kod rada sa redundantnim raidom je moguce da se manji disk koristi kao redundantni disk za indexiranje.
Kod levela za spajanje vishe diskova u jednu particiju jemoguce koristiti sve diskove potpuno razlichitih velichina...

Ne mora da reinstalira sistem da bi rapodelio IRQ-ove!
Njih nakon promene mesta na slotovima raspodeljuje BIOS, a sistem samo prihvata.
Reinstalacija moze biti korisna jedino zbog bugovanja drivera, da se kasije ne bi muchio sa instaliranjem drivera koji vec postoji, ali je vezan za drugi slot.


P.S. Zashto mislish da bi on taj komp koristio samo za audio?
Chemu onda satelitska kartica? ;)

tranzit
04.10.2007, 20:51
Ovo je muzicki forum pa je logicno da ga interesuje nekakva audio konfiguracija jedino ako nije neki filatelista zalutao ovdje pa mu kompjuter treba za vodjenje evidencije silnih markica koje je nakupio. Drugo sta bi mu inace trebala SW1000XG karta ako se ne bavi audiom na tom kompjuteru. Kad god se kod audio kompjutera pomene RAID misli se na RAID 0 (ne mirroring) a za to su neophodna dva indenticna diska. Nisam ni rekao da treba da ponovo instalira windozu da bi raspodijelio IRQ vec treba da povadi sve te karte izuzev grafike da bi se otkrilo gdje lezi problem. Prckanje i probanje nece nista donijeti jer postoji sasvim pouzdan nacin da se taj sistem sredi. Ne treba da nasumice mijenja PCI slotove vec tacno onako kako mora da bude jer za ASUS P4B533-E koju on ima postoji precizna dokumentacija gdje i sta treba i moze da se stavi. To sto on gleda i televiziju na tom kompu je vec njegov problem a bilo bi mu mnogo pametnije da to ne radi to jest da to ne radi preko PCI karte vec ako bas mora da zuri u Pink onda da nabavi neku USB kartu za to.

alennios
04.10.2007, 21:31
Pozdrav za tranzita i sve ostale clanove!
Mogu li znati sta je lose ako je tv karta PCI?

Vaxter
04.10.2007, 21:37
Jako mali broj ljudi ovde koristi kompjuter iskljuchivo za audio!
Po mom skromnom mishljenju, RAID1 je znatno funkcionalniji za audio nego RAID0.
Zahteva 2 ista i jedan razlichit disk.
Najbrzi i upis i chitanje podataka se dobijaju sa RAID1, najsigurniji podaci, a zbog indexiranja na trecem disku ne mora da se izrachunava parity, vec se podaci na disku mnogo brze nalaze...
No, da ne zalazim u bespotrebnu dublju diskusiju, i da skrecem sa teme...
Recheno je manje-vishe jednako shta treba da uradi, i neka tako uradi.
Ako si se vec igrao sa pomenutom plochom, i imash dokumentaciju, pomozi mu do kraja. :)
Sa pomenutom plochom se nisam sretao, poshto nisam ljubitelj ASUS-ovih ploca, tako da samo globalizujem problem i na osnovu ranijih iskustava pokushavam da pronadjem potencijalno reshenje.

@alennios (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=4378)
Loshe je to shto oduzima sistemske resurse.
tranzit predlaze USB kartu najverovatnije zato shto je nju lakshe ischupati napolje kada se ne koristi, a uz to ona, dok je na USB, ne deli neke stvari sa zvuchnom kartom.

alennios
04.10.2007, 21:42
Vaxter hvala na odgovoru. Mislio sam da nije u pitanju neki drugi zajeb, posto i ja imam tv kartu.
Pozzzz

Vaxter
04.10.2007, 21:55
Ma, ja sam jako lepo i bez ikakvih problema radio obradu i zvuka i videa na AMD Tbird na 800Mhz i ABIT Kt7a RAID, a tu je toliko stvari bilo nakacheno, da to nije bilo normalno!
SB Live! Platinum 5.1
512 MB rama
Maxtor 120 GB x 2 - za radne podatke
Quantum Fireball 20GB, na kome je bio sistem
Maxtor 40 GB za sitna dokumenta
GeForce 2 MX 200
Philips TV tuner
FireWire Controler
Fax Modem
Mrezna karta
Pioneer 108 DVD
Teac 24x rezach
Sva 4 USB-a popunjena svim i svachim, s' tim shto je na jednom nakachen hubic preko koga su ishle josh 3 stvari.

Bitno je samo sve to lepo uskladiti i nema nikakvih problema!
Naravno, mnogo je bolje NE UBACIVATI bespotrebne stvari!

Meni je, ipak, sve bilo potrebno... :)

tranzit
04.10.2007, 22:17
Najbrzi i upis i chitanje podataka se dobijaju sa RAID1, najsigurniji podaci, a zbog indexiranja na trecem disku ne mora da se izrachunava parity, vec se podaci na disku mnogo brze nalaze.. karto
Tu si nesto pomjesao. RAID 1 vazi kao najsigurniji a RAID 0 kao najbrzi odnosno onaj sa najvecom performansom odnosno transferom i upravo radi toga je najpovoljniji za audio ili video masine. Ali da ne bi dvoumio evo tacnih podataka gdje se vidi drasticna prednost RAID 0 Arraya.
http://media.bestofmicro.com/S/W/38624/original/chart_read_transfer.gif
http://media.bestofmicro.com/T/1/38629/original/chart_write_transfer.gif

Ovdje je cak uzet i Raid 0+1 u obzir koji je ustvari simbioza izmedju 0 i 1 pa ni on nije mogao da se izbori sa RAID 0 Arrayem. Uporedi i Read i Write na primjer sa dva diska, znaci Raid 0 (2 disks) i Raid 1 (2 disks) i bit ce ti sve jasno.

Sigurno da cu pomoci Vinguli do kraja ali zato treba da uradi onako kako je napisano da bih i ja dobio pregled i po principu iskljucenja mogao otkloniti smetnju.

Vaxter
04.10.2007, 22:47
Odlichno!
Samo napred! :)

Inache, pored mene sedi chovek koji je jedan od 5 vodecih struchnjaka za storage u Evropi.
Kaze chovek da je RAID0 samo neshto brzi u pisanju, ali nije u chitanju.
Uz to je, kaze, ta razlika u brzini zanemarljiva u odnosu na sigurnost podataka...
Sad, neka stavi ko sha misli da mu je bolje...
Zato i postoji vishe Levela... ;)
Mada, mislim da na prste mozemo da nabrojimo ljud koji ovde imaju plochu sa RAID-om, a pianje je koliko njih koristi ovu mogucnost...

Toliko od mene...
Odoh da programiram...
Ja sam software-ash, ne hardware-ash... :D
Mora da se zivi od nechga... :)

tranzit
04.10.2007, 22:58
Ma bez brige, samo ti radi a onda ne da zivis nego da uzivas. Tom covjeku, jednom od vodecih strucnjaka za storage u Evropi ipak kazi da malo bolje to prostudira oko RAIDa jer vjeruj mi u toj sam bransi i jos vezano direktno za audio i prinudjen sam da svakodnevno pravim kojekakve konfiguracije a i te slike sa podacima koje sam postavio su sa vrlo ozbiljne pa da kazemo i najpriznatije svjetske stranice za testiranje hardwera Tom's Hardware i ne samo na njoj vec i na masi zvanicnih komp stranica ces naci iste podatke. To je tako i sta ces mu. Audio zahtjeva sasvim druge performanse i druge osobine od hardwera nego na primjer IT bransa tako da nemoj uzimati za preozbiljno savjete strucnjaka koji se ne susrecu sa audiom na kompjuterima jer oni to naravno gledaju sa svog stanovista.

vingula
05.10.2007, 00:35
Hvala na pomoći,riješio sam problem.

Riješenje za neke koji imaju takav problem:kad sam napravio update windowsa,ušao sam u njegov direktorij i vidio puno skrivenih (hidden) foldera,pošto sam od početka više sumnjao u SP2 negu u hardware išao sam pregledavati te foldere.Sjetio se da me je windows upitao za onaj Security centar da mi blokira ili odblokira Windows Explorer,a u jednom od tih foldera sadržavao je fajl explorer.exe -krenuo sam uspoređivat veličinu i datum orginalnog i onog iz SP2.Primjetio sam da su različite veličine i datuma (mislim na explorer.exe). Kopirao ja taj explorer iz hidden foldera u Windowsov direktorij,resetirao komp i od tad sve radi najnormalnije.

Hvala vam svima.
Pozdrav.

vingula
05.10.2007, 00:41
Eh da zaboravih reć -u windowse sam ulazio prije nego što sam otkrio u čemu je bila stvar sa SP2 na sljedeći naćin: kad sam upalio komp i sve se smrznulo pritisnuo sam CTRL+ALT+DELETE i otvorio se onaj sistemski prozor i odabrao opciju LOG OFF,pa kad se odlogiro ja sam se ponovo prijavio i tad je sve ok bilo.

Nakon riješenja iz predhodnog posta ja više ovaj princip (ALT+CTR.....) mogu zaboravit. ;)

Vaxter
05.10.2007, 02:13
hehehehe =))
Dzaba nama, tranzit, nasheg dubokog teoretisanja!
Chovek reshio problem, i nije imalo veze sa ovim shto mi prichamo! :))

Tek sam posle video da su slike sa THG-a...
Ako oni kazu, onda je tako! :)
Moguce da se i ovaj neshto spetljao.
Vec danima radimo na ovom sistemu, i na kraj smo zivaca, a o pameti da ne pricham...
Josh i 1000 pitanja na sve strane, a kad vidim da niko ne odgovara shta da radim...
Konachno sam vecheras priveo sve kraju, tako da je sad malo lakshe... :D

neconix
05.10.2007, 08:31
Ha,Ha,sta sve coveku napricaste,mozes knjigu napisati!!!A on isp'o najveci strucnjak!!!

Marco7
05.10.2007, 15:40
Brat najlakse ti je da ponovo dignes sistem i instaliras sve iz pocetka!Bar ja bi taklo uradio ;)

elvir
05.10.2007, 16:17
Hahahah ,,,,,,,,,,pa Marko čovjek Je Riješio Problem........

Znate Li Vi U čemu Je Problem Kod Nas Ajmo Reći Koji Se Bolje Razumjemo U Neke Stvari ,,,problem Je U Tome što Mi Uvjek Idemo Na One Teže Solucije Jer Se Na Nadamo Da Je Problem U Sitnicama Pa Tako Da Sve Obiđemo Okolo Pa Se Tek Na Kraju Vratimo Na Ono Lahkše U čemu Je I Ležao Problem ,,,,,,bar Je Kod Mene Tako Haha.....

To Je Isto Kao Kad Se Neko žali Vodo Instalateru Da Mu Neradi Vodokotlić U Wc-u I Dođe Majstor I Sve Rastavlja I Ne Nađe Grešku Nigdje Pa Se Onaj Gazda čiji Je Stan Sjeti Da Je Zavrnuo Vodu U šakti I Zaboravio Da Je To Uradio

Vaxter
05.10.2007, 18:09
Taj rad! =))

alennios
06.10.2007, 23:31
Gdje trebam ukljkuciti opciju da mogo koristiti ove simbole u textu? evo sad nesto cackam pa ne mogu da pronadjem.
Pozdrav.

Vaxter
07.10.2007, 04:40
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=2515

Jedna od tema... :)

Poshto je ovo gotovo, ova tema ide u LOCK!
Ako onome koji je otvorio treba ponovo, neka se javi! ;)

vingula
06.04.2008, 21:18
Evo našao sam konačno rješenje.
U pitanju je bio Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)
Za sve kojima se isto dešava ko meni prije činit vam je sljedeče:
1.Contol Panel
2.Administrative Tools
3.Services
4.Sad vam se otvorio popis servisnih programa, prevrtite slider skroz dole i otvorite gdje vam piše Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) (kliknite i otvorite to)
5.Kad vam se otvori prozor od od ICS-a (GENERAL) ispod gdje vam piše "Startup Type" prebacite na DISABLE,i pod "Service Status" ispod imaju tipke "START", "STOP", "PAUSE", "RESUME" vi odaberite i pritisnite -STOP-
5.Odaberite podnaslov gdje piše "LOG ON" (skroz gore,iza GENERAL) i sad imate HARDWARE PROFILE (skorz dole) ,dole su dvije "Tipke" "ENABLE i DISABLE",vi odaberite DISABLE.
6.I za kraj na danu pritisnete -APPLAY- a zatim -OK-
7. -I TO JE TO-