PDA

Pokaži Full Verziju : Shure PG30 Pilot mikrofon,mišljenje-savet


rolandx
11.03.2013, 11:00
Pozdrav svima. Resio sam da pređem sa classic kablovskog mikrofona na pilot, probao sam sa jednim pilotom na par veselja i daleko sam opusteniji i rasterećeniji dok sviram. Našao sam veoma povoljno Shure PG30. Molio bih vas da ne upoređujete sa AKG recimo c555, c544, jer sam polovan PG30 našao daleko jeftinije, pa me zanima konkretno šta misle oni koji su imali prilike da rade na njemu, što se tiče boje tona i zvuka koji daje i uopšte samom mikrofonu. Kenon -fantom je u pitanju. Probao sam AKG c544L sa B29 , ali mi se nije svideo taj prejak gain koji ima u sebi, ali je imao bass perfektan. Dakle Shure PG30 vaša mišljenja. Hvala

rolandx
06.04.2013, 12:22
Pošto niko ništa, evo ja ga uzeh pa će mozda i biti od koristi da napisem par utisaka.... ne moze da skodi zar ne. Nije loš, ali, Kondenzatorski pilot, izuzetno skuplja zvuk pa treba biti oprezan sa mikrofonijom. Bez puno visokih, bass umeren i tako. Zvučnici u zatvorenoj prostoriji nikako iza leđa i što dalje. Zvučnike na klavijaturama gasiti. Odaljiti mic od usta jer hoće da probija (oni koji imaju jač vokal - glasno pevaju). Zvuk kao zvuk je fantastičan. Sviđa mi se. Nije suv, već pun i sve izlazi bez ikakvih naprezanja. Što se kaže topao. Kačenje oko glave je onako, sigurno da može bolje kao i kod sličnih u toj klasi.
Razlika između AKG recimo c544 i njega je ogromna. Imao sam AKG, ali Shure definitivno bolje prenosi zvuk, onakav kakav jeste. Zbog fantom kenona, volume po kanalu maksimalno na dva ili tri ( podeok od 0 do 10 ) Sam fantom na mikseti gura i to prejako. Mada je uvek negde na granici da napravi mikrofoniju kada se sve podesi i to me malo nervira jer ne pevam konstantno samo po koju, pa mi je smaranje da mutiram kanal stalno na mikseti kada se zaželim terce i tako to....

makl
06.04.2013, 15:19
ja ti mogu samo reci da imam AKG C 555 L i zadovoljan sam njime...platio sam ga cca 80 € i sluzi me dobro, a radi super...jedini problem je sto dosta vuce mikrofoniju sto i sam kazes, ali ja okrenem zvucnike od sebe u uvijek stanem iza njih pa nema problema...ako i onda vuce jer je jako pojacano, smanjim gain na mixseru i onda je dobro ali oper sve ovisi od prostorije i koliko mikrofona ima jer znam nekad ozvucit harmoniku sa jo 2 bezicna mikrofona lijevu i desnu stranu pa zna u manjim prostorima jako vuc mikrofoniju, i onda imam problema...ali sve u svemu ja sam s njim zadovoljan a ovo sto si ti uzeo bi trebalo svakako biti bolje od njega...i da kad pjevam moram ga malo odmaknut od usta jer ide u peak ko sto si reko ali mislim da svi imaju problema s tim...nadam se da ces bit zadovoljan sa novom igrackom.. pozdrav

VUNIMRAV
26.07.2013, 13:03
Kad ste vec kod toga da ne otvaram temu.Ja do sada radim sa Betom sa kablom i to je ok.
Plairam da kupim neki zicani-pilot da bude u nekoj srednjoj klasi.
Da li je to AKG c544(imam ga za 90e-nov)?,i uopste kakav se pokazao taj mic?

acakasper
26.07.2013, 13:32
taj pilot se vecinom koristi za instrumente i kao 2 u letvi za harmoniku,i ja imam akg c555 i zadovoljan sam njime,stvarno ima kristalno cist zvuk,ne distorzira pri jacem pevanju za razliku od pg30 probao sam ga par puta i na pola tezge ga zamenim sa akg c555.i mnogo manje mikrofonije ima c555,dok pg30 nisam znao vise kako da se pomerim i gde da stanem.

tranzit
26.07.2013, 14:27
... Zbog fantom kenona, volume po kanalu maksimalno na dva ili tri ( podeok od 0 do 10 ) Sam fantom na mikseti gura i to prejako... Phantom struja, to jest njen napon, ne utice na taj nacin na level signala, ako je Phantom kako treba, to jest ako je napon odgovarajuci onome sto treba mikrofonu, onda je signal tu, ako nije odgovarajuci, signala nema... crno-bijelo, ima-nema... Uobicajeni napon Phantom napajanja je 48V, mada ima mikrofona kojima je dovoljno 20V ili cak i 12V. Kod tih mikrofona nece doci ni do kakvog kvara radi viska napona, niti ce mikrofoni davati signal viseg levela. Odradice svoj posao normalno bez obzira na razliku u naponu i sa potpuno istim levelom signala kao da dobijaju svojih 12V. Obrnuto, posto postoje i Phantom napajanja od 12V, mikrofon kojem treba 48V ili 20V kao minimum, nece dati nikakav signal na Phantom struji napona 12V jer mu je taj napon nedovoljan. Sve u svemu, ako vec imas Phantom napajanje na mikseru, nema potrebe da upotrebljavas dodatno ili posebno. Napajanje sa miksera, ako je uredu i ako je Phantom struja kvalitetna (ima i vrlo nestabilnih Phantom napajanja na mikserima) ce biti dovoljno.

Sto se tice poredjenja Shure PG30 i AKG C555, oba spadaju u donji cjenovni i kvalitativni rang, pa ih i sami proizvodjaci preporucuju prevashodno za govor a manje za pjevanje, mada moje iskustvo sa njima je da sasvim dobro mogu posluziti i kao pjevacki mikrofoni. I jedan i drugi imaju vrlo slicne tehnicke karakteristike pa i kvalitet, s tim sto je Shure nesto "meksi" u soundu jer C555L ima malo osjetljiviji srednje-frekventni opseg. Nekih posebnih ili ogromnih razlika nisam cuo, tipicni sound Headset kondenzatorskih mikrofona koji ce odraditi svaki vokal sasvim zadovoljavajuce. C555L je dosta u upotrebi pa AKG forsira jos uvijek njegovu proizvodnju, dok je PG30 zamijenjen novijim modelima koji i nisu donijeli nista posebno novo sem druge oznake.

VUNIMRAV
26.07.2013, 14:31
Tranzit,a ovaj AKG 544 jeli i on tu negde?

nesaband
26.07.2013, 14:33
@Vuni,Akg C 420 ili 520 i nemoj da razmisljas o necem drugom.Ima sve a ne pravi sranja.

tranzit
26.07.2013, 14:34
Vunimrav, poslusaj Nesu i to je to. Oba su mikrofoni kod kojih je prioritet na pjevanju, a ne na govoru i oba su drugacija klasa od gore pomenutih... ama su za toliko i skuplji.

VUNIMRAV
26.07.2013, 14:44
Hvala i tebi i Nesi,tako cu i uraditi cim se vratim sa odmora,jer vidim da mi treba,pogotovo meni koji ne znam niti jednu pesmu napamet pa uvek nesto trazimKad mi bude aktuelno mislio sam otvoriti temu,ali sad nema potrebe.
Hvala!!!

tranzit
26.07.2013, 14:58
Nema potrebe, nadji negdje polovni C420 da jeftinije prodjes i zavrsio si posao. C520 je noviji model tog C420 a razlike u kvalitetu su toliko marginalne, da ih u sustini i nema.

sale_band
26.07.2013, 15:47
A, sta mislite za Sennheiser ME3 headset? Ja sam ga koristio par godina dok mi ga nisu ukrali i bio sam prezadovoljan...

tranzit
26.07.2013, 21:09
Nisi badava bio prezadovoljan. Imao sam cesce priliku da radim na njemu, posto je bio dio cvrste instalacije u pojedinim salama hotelskih restorana. Odlican mikrofon, sa visokim stepenom razumljivosti, nesto linearniji od C420, debelo otporan na mikrofoniju, a i sa vrlo visokim pragom distorzije membrane. Odprilike je u istoj klasi sa AKG C420.

sale_band
27.07.2013, 04:06
E, to za mikrofoiju si 100% u pravu... Secam se kad sam se prvi put ne razmisljajuci prosetao ispred zvucnika (jer sam ga koristio sa bezicnim odasiljacem) u sekundi sam pomislio "svasta", a on ni da pisne...

tranzit
27.07.2013, 11:07
Nadji ti njega opet, ima ih koristenih na ebayu za male pare.