PDA

Pokaži Full Verziju : Koji od ovih mikrofona??


mikimiki
11.02.2013, 23:16
Pozdrav svima.
Trenutno trazim mikrofon za pjevenje uzivo.
Interesuju me sledeci mikrofoni:

Sennheizer e956
Shure ksm9
Neumann kms 105

Znam da je mikrofon individualna stvar od pjeveca do pjevaca ali nemam sanse da ih probam i uporedim.Interesuje me zvuk kao i to kako se mikrofon ponasa na sceni.Da li ga je tesko nastimati da nema mikrofonije?
Sto se tice moga pjevanja vise mi leze zabavnjaci od narodnjaka jer takav mi je i glas.Vise ide malo grublji[rokerski glas].

Koristio sam do sada razne mikrofone od 58(koji mrzim iz dna duse) pa do raznih pilota(c420).Takodje sam pjevao na c535 koji je odlican mikrofon.

Hvala unaprijeda na prijedlozima .

nesa2511
11.02.2013, 23:43
Mislis E965 :), jbg to su sve vrhunski mikrofoni, neces pogresiti ni sa jednim, opet je sve stvar ukusa i sta kome vise odgovara.

dolenec
12.02.2013, 10:47
Pozdrav, svi gore navedeni mikrofoni su odlični,ali nećeš pogriješiti ako pokušao sa AKG P5.Inače sam koristim taj mirkofon i odličan je ,a i cijena je super ( novi je oko 80 €),te dolazi do izražaja čistoča glasa koji izlazi na živoj svirci.

danijel011
12.02.2013, 12:58
S obzirom da čovek bira između 3 vrhunska mikrofona, taj AKG je neozbiljno i pominjati... I ne košta 80 nego 55€ :lol:
Iako je e965 vrhunski mikrofon, ja bih se odlučio za KSM... Neumann nisam probao ali s obzirom da je dosta jeftiniji, verovatno je i za klasu ispod druga dva...

Marco7
12.02.2013, 16:59
Imam 5 mikrofona medju njima i Ksm9 a evo pogledaj uporedni test tri mikrofona koji su u istoj klasi po specifikacijama!Kaf sam odgledao i poslusao ovaj test odma sam porucio Samson Cl5N ;-) Pomoci ce ti ovaj test mnogo u izboru ;-)
m.youtube.com/#/watch?v=KOMATlw-Iyw&feature=share&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DKOMATlw-Iyw%26feature%3Dshare&gl=RS
Postovano sa mobilnog uređaja

mikimiki
12.02.2013, 18:38
Pozdrav svima i hvala na odgovorima.
Marko7 mozes li malo vise opisati taj samson cl5n mikrofon? Normalno ako imas vremena.Bas me interesuje u poredjenju sa ostalima.Meni je najvise zapao u oko Sennheizer e965 ali nemam prilike da ga probam.
Postovano sa mobilnog uređaja

Alekso
17.02.2013, 15:57
mikimiki razmisjas u dobrom pravcu...ja bi ti preporucio da uzmes neumann kms 105 naravno da neces pogresiti bilo koi da uzmes jer su sva tri mikrofona TOP klase..neuman je spred mene najbolji jer ima savrsene visoke fenomenalni srednji tonovi veoma cist mikrofon jednostavno bez mane ja ga koristim za live a i za studio za znimanje vokala i akusticne gitare i tu daje odlicne rezultate..sto se tice tog klipa gledali smo i slusali ja i moj kolega i on je kupio taj samson i to je veoma cist mikrofon ali nema sta da trazi u poredjenju sa neumann 105 ..poslusaj me i uzmi neumann neces pogresiti a sto se tice cene neko je rekao da je jeftiniji neumann,svi su oni oko 500e manje vise ..ovo ti je moj savet a ti znas sta ces kupiti pozz

albin korg
17.02.2013, 16:11
mikimiki !!! evo ja koristim već duže vrijeme Sennheizer e 845 s i pre zadovoljan sam s njime.Pošto je Sennheizer e956 jači model mora da bude još savršeniji. Beta mi ne paše jer imam dosta dubok glas, pjevam najčešće iz D i E -dura tako da mi ovaj mikrofon paše baš onako kao pravljen za moj glas. E sad stvar uha i glasa. To moraš probati da bi znao šta ti treba .Eto toliko od mene..pozdrav ;)

mikimiki
18.02.2013, 16:39
Jos jednom hvala svima na prijedlozima.
Nisam jos nista uzeo ali trebao bi da probam par mikrofona u skoro vrijeme.

mikimiki
16.01.2014, 01:29
Zato sto recimo za moj glas, toliko tupo izlazi.Nikad ga nisam volio,ali sam opet radio bezbroj puta na njemu.Fali mu i previse frekvencija.

Sada trenutno koristim Sennheizer 945,i radi odlicno.

SemkoO
17.01.2014, 04:05
Po meni,Shure uvek ima prednost. :D

Послато са GT-I5500 користећи Тапаток 2