PDA

Pokaži Full Verziju : aktivni ili pasivni sistem ( FBT ili EV)


adnan
03.02.2013, 00:26
Postovane kolege,trenutno sam u fazi uzimanja opreme koja ce mi dati dobar ton i snagu.Dugo sam u kafani i radio sam na razlicitim kutijama i mikserima.U zadnje vrjeme radim aranzersku svirku na pa2x pro i obicno se renta oprema po potrebi.U mojoj situaciji trenutno je tesko postaviti konkretno pitanje pa sam zato otvorio temu kako bih dobio sto vise podataka vezano za sistem koji ce mi ispuniti zivotnu zelju a to je da pobijem 500 - 700 ljudi po potrebi sa snagom i naravno kvalitetom zvuka ;) a da bi imao i dobar ton sa istim sistemom i na manjim prostorima.Na sintu odvajam bas i bubanj pa to najvise volim izmiksati na pm 1600 (uvjek bude aktivna pm 2 rjedje 3).Trenutno imam 7 milja e za opremu i evo me tu da mi pomognete nekako.Napominjem, po glavi mi se vrti cms ili pm 1600 i neki od aktivnih ili pasivnih sistema iz ev i fbt firmi.FBT zato sto se pokazuje dobro u zadnje vrjeme a EV nekako iz iskustva gotivim.

nesaband
03.02.2013, 00:42
Jos nam samo reci koliko je to "7 milja"u eurima pa da znamo sa kojom cifrom raspolazes da bi mogli nesto da ti preporucimo.

Sve ostalo si jako lepo objasnio.

adnan
03.02.2013, 00:53
7 hiljada evra

ella 85
03.02.2013, 01:16
ako hoces aktivan,4 basa db sub 18d kostaju novi oko 4000eura,to nije da udara nego razvaljuje,kad imas takve basove onda izbaberes 4 topa za 2000-3000eura,ako si aranzerista nemoj trosit pare na powermate skupo i tebi bespotrebno,ima puno jeftinijih mixera koji ubijaju kako rade,alen&heat,soundcraft,mackie,yamaha itd,sa takvim razglasom se ubije 700 ljudi,to je jedan od primjera,probao sam db basove i odusevljen sam,cak i basovi db sub 15d su malo slabiji ali takodje odlicni,i oni kostaju oko 3200 eura 4 komada,novi,a teski su po samo 32kg,rade do jaja,to je samo jedan primjer,ima ih dosta

mirandess
03.02.2013, 01:24
Po meni je nekako najbolja pasivna verzija ili ti ga po naški slagat rack.

Od ev-a definitivno Tour x 2181+Zx5+ 2x Crown XTI 4002 otprilike oko 5500€ te dođe i još ti ostane za skretnicu...

Od FBT-a slabo imam iskustva, slusao sam maxxx i himaxxx seriju, odlicne su ali ne bih znao za sub-ove(jer ti uz satelite trebaju)...(to neka netko od kolega preporuci).

Po meni, što bih ja za te novce, Seeburg Acoustic line B1502 2 komada+2komada TSM12 i Crown XTI 4000 2komada i to ti je to(slusao sam sistem od kolege matrix_mo nedavno i definitivno moj favorit kutija). Do kraja zivota mozes radit! a odradit ce ti ne 700 nego 1000 ljudi. Mislim da je cijena tu negdje oko 7500€. Pozdrav i sretno.

Ako si u BiH (i ako budes zainteresiran), mislim da moje kolege prodaju P.Audio Ice sistem 2 sub-a+2satelita od 8.5Kw Bang & Olfusen pojacala su unutra, ton nevjerovatan, sto sam se iznenadio jako pozitivno. Za cijenu ne znam ali mislim da je priblizno tvojoj (bubam). Mana je sto su teske kutije jbg... Pozz.

adnan
03.02.2013, 01:44
kolega ella ne razumjem se bas u kvalitet miksera i kutija tj kako koja mikseta ili kutija radi ili kada neka kutija dere bolje od one druge,obicno kad slusamo nekog na bini bar je to kod mene slucaj najprije slusam kako svira bend ( ako se ima sta cuti ) pa tek onda gledam na cemu sviraju. Bilo da sviram negdje u austriji, ili u regiji u 80 posto slucajeva na bini je bio dinakord pm.Uglavnom je to slucaj a kutije neki EV ili Dinakord.U biti kad imam tezgu i sam uzimam nesto od te opreme i vazda trazim pm jer se na njemu najlakse nastimam. Meni konkretno sto se kutija tice trebaju sto lakse 4 kutije i dva bas bina ako je to rjesenje a o mikseru za nasu muziku necu bjezati od teorije da to bude neki od PM.
Dodato:
mirandess,moze li se vjerovati aktivnim kutijama kad su te skretnice u pitanju,kvalitet pojacala,zatim jacina kutije,ima li svaka aktivna taj dsp ili nema
pozz

adnan
03.02.2013, 18:22
Kolege recimo ovako,kako bi radile 4 pro maxx 14a i dva pro maxx 15sa sa pm 1600 - 3 aktivnom,ili ako je neko imao ovakav sistem da kaze nesto

adnan
03.02.2013, 18:35
Kolege recimo ovako,kako bi radile 4 pro maxx 14a i dva pro maxx 15sa sa pm 1600 - 3 aktivnom,ili ako je neko imao ovakav sistem da kaze nesto

ella 85
03.02.2013, 18:36
Kolege recimo ovako,kako bi radile 4 pro maxx 14a i dva pro maxx 15sa sa pm 1600 - 3 aktivnom,ili ako je neko imao ovakav sistem da kaze nesto
kolega,naveo si sve aktivne kutije i uz to aktivnu mixetu,jesi li siguran u to sto pises,uz aktivne kutije ti treba powermate bez snage znaci cms1600,mozes kupit i sa snagom ako ne znas gdje bi s parama,ali ne smijes te kutije spojit na te izlaze sa snagom
sto se tice max14a radio sam na njih kutije su odlicne i jako lagane,a sto se tice basova skoro sam u thomanu isprobavao i meni fbt basovi se ne svidjaju ,puno su slabije od basova db,rcf i slicno,pogotovo samo dva takva basa to bi bilo slabo,a ti si naveo cifru za koju se moze kupit skroz dobar razglas

adnan
03.02.2013, 18:45
Ma na sistem opcenito,nisam bas pristalica pasive jer vise ne radim na jednom mjestu po godinu dvije kao ranije,treba mi jaka oprema s kojojm cu shto lakse baratati,unesi iznesi i postavi nastimaj itd
pozz

adnan
03.02.2013, 20:33
kolega,naveo si sve aktivne kutije i uz to aktivnu mixetu,jesi li siguran u to sto pises,uz aktivne kutije ti treba powermate bez snage znaci cms1600,mozes kupit i sa snagom ako ne znas gdje bi s parama,ali ne smijes te kutije spojit na te izlaze sa snagom
sto se tice max14a radio sam na njih kutije su odlicne i jako lagane,a sto se tice basova skoro sam u thomanu isprobavao i meni fbt basovi se ne svidjaju ,puno su slabije od basova db,rcf i slicno,pogotovo samo dva takva basa to bi bilo slabo,a ti si naveo cifru za koju se moze kupit skroz dobar razglas

kolega aktivni pm 1600 - 3 zbog subova na to sam mislio jel to ok,pa jedan je 1200w kontam da je to jako ko grom
pozz

ella 85
03.02.2013, 22:57
tesko ces sa dva basa pokrit 700 ljudi,moglo bi ali su takvi basovi skupi(jedan kv2 ex2.2 je oko 2500eura),bolje je imat 4 basa 4 topa i ubijas kako zvucis,i ne moras sve uvijek nosit,samo kolko ti treba,mixer ako si bas navalio na dynacord,uzmi ali bez snage znaci cms1000,posto ako sam dobro skonto nisi toliko vjest oko opreme znaci da sa pasivnim razglasima mozes i zeznut zvuk,kod aktivnih je sve unutra i pojacalo i skretnica sve kako je fabrika predvidila i to radi super samo ustekas signal,to sto sam ti predlozio db technologies je zato sto omjer cijena kvalitet je mislim nema dalje,db sub 15d bas bin kosta 800e nov,32kg,133db,800w,4 takva basa ubijaju,i nisu toliko teski naspram drugih,db topova ima i od 14kg,ja sam odradio svirku od 200 ljudi na 1 taj bas i 2 topa,bilo odlicno,ako neces db,ima puno izbora,rcf,fbt,jbl,mackie,hk sve je to dobro

mirandess
03.02.2013, 23:08
@adnan Na šta konkretno misliš? Na ovaj P.Audio sistem ili opcenito.
Sto se tice P.Audio (ako na njega mislis) vjeruj mi nemam pojma, sateliti su P.Audio Ice 1500 pa možeš naći specifikacije na netu. Za sub-ove ne znam koji su, znam da su iz iste serije(Ice) ali ne znam tocno koji su... Ja mogu samo reci da je sistem pouzdan i nenormalno jak i tonski dobar(a to opravdava cijena kompletnog sistema), a ostalo nisam imao vremena pogledati i "istražiti" :D

Ja sam uvijek volio da je sve pasivno(ono, slagati rack) pojacalo,mikseta,pasivne kutije...

Mozda bi bilo najbolje pricekati kolegu sinisu ili marjana ili tranzita da ti bolje to objasne, jer u detalje nisam isao(opcenito kod aktive), ja samo ono sto sam cuo da dobro zvuci kod nekoga (pod mojim prisustvom) ili sto sam sam probao "na svojoj koži" dajem preporuku, a buduci da je ozbiljna kupnja u pitanju od 7000€, nisu igracke u pitanju, nego je vec malo ozbiljnija oprema volio bih da ti oni nesto o tome kazu ili pak netko od kolega koji raspolazu opremom u tom cjenovnom rangu. A ja ako nesto znam, ja cu odgovoriti :) Pozz kolega.

ella 85
04.02.2013, 10:40
kolega ti nas izgleda zezas,naveo si aktivne subove tako da oni nemaju nikakve veze sa snagom te mixete,oni sami sebe tjeraju

adnan
04.02.2013, 15:00
kolega ti nas izgleda zezas,naveo si aktivne subove tako da oni nemaju nikakve veze sa snagom te mixete,oni sami sebe tjeraju


Nikad nikog ne zezam kada je posao ili bilo sta drugo u pitanju tako sam odgojen,redovno su mene zezali ili su pokusali da zeznu ali oni znaju najbolje kako su prosli,licno sam mislio da ovo "sa" na kraju ide sa tipom kutije al to nije tacno sad sam i ja skonto
pozz
Dodato:
kolege,znaci aktivni sistem FBT Pro maxx a 4 kom i dva bas bina promaxx 15 Sa,mogu li udarati dobro na 500 - 700 ljudi i dati kvalitetan ton,nasao sam sinoc na nekom forumu kako se zali jedan kolega na ove kutije zbog pojacala da su riknula i to oba u toku svirke
pozz

MarjanMilosevic
04.02.2013, 22:00
Adnane, ako cemo oko toga sta je brze namestiti pasivni ili aktivni sistem, onda je pasivni na prvom mestu. Imas rek gde samo ubodes kutije i gotovo.
Kod aktivnog sistema treba vuci plus kablove za struju, pa paziti dali su svi na istoj fazi i tako dalje.
Sve ima svoje tako da lepo i na tenane razmisli.
Dodato:
Plus pitanje dali mogu odraditi 500-700 ljudi sa navedenim sistemom.

Ja se ne bi usudio ni u ludilu, ja za 500 ljudi nosim 4 duple 18tice.

adnan
04.02.2013, 22:10
Adnane, ako cemo oko toga sta je brze namestiti pasivni ili aktivni sistem, onda je pasivni na prvom mestu. Imas rek gde samo ubodes kutije i gotovo.
Kod aktivnog sistema treba vuci plus kablove za struju, pa paziti dali su svi na istoj fazi i tako dalje.
Sve ima svoje tako da lepo i na tenane razmisli.
Dodato:
Plus pitanje dali mogu odraditi 500-700 ljudi sa navedenim sistemom.

Ja se ne bi usudio ni u ludilu, ja za 500 ljudi nosim 4 duple 18tice.


Pa jarane ovo je 4600w,kolko treba snage da pokrije prostor od 500 ljudi,kontam ova oprema danas sto izlazi da ne moze biti da nije kvalitetna,dati za jednu danasnju kutiju dvije hiljade km bi trebalo biti ok,gledam i na tezinu a i zbog kablova,aktivnu kutiju ustekam u struju i zivio il...
pozz

ella 85
05.02.2013, 17:42
Pa jarane ovo je 4600w,kolko treba snage da pokrije prostor od 500 ljudi,kontam ova oprema danas sto izlazi da ne moze biti da nije kvalitetna,dati za jednu danasnju kutiju dvije hiljade km bi trebalo biti ok,gledam i na tezinu a i zbog kablova,aktivnu kutiju ustekam u struju i zivio il...
pozz
druze nemoj puno da se oslanjas na wate,to ti nije mjerilo kolko ces bit glasan,npr KV2 sistem od 2000w je mozda duplo glasniji od tog sistema koji ti spominjes koji je 4600w,pocni ispocetka korak po korak,ne moras zurit

adnan
05.02.2013, 20:28
druze nemoj puno da se oslanjas na wate,to ti nije mjerilo kolko ces bit glasan,npr KV2 sistem od 2000w je mozda duplo glasniji od tog sistema koji ti spominjes koji je 4600w,pocni ispocetka korak po korak,ne moras zurit


ma jarane ne mogu da sudim sad kako koji radi u kompletu kad nisam radio ni na jednom,al kad skontam kako rade dva hi max 60 i dva bas bina iz ove serije valjda je logicno da ovi iz serije pro deru puno bolje,trebalo bi da je tako..
pozz

ella 85
05.02.2013, 23:55
Adnane, ako cemo oko toga sta je brze namestiti pasivni ili aktivni sistem, onda je pasivni na prvom mestu. Imas rek gde samo ubodes kutije i gotovo.
Kod aktivnog sistema treba vuci plus kablove za struju, pa paziti dali su svi na istoj fazi i tako dalje.
Sve ima svoje tako da lepo i na tenane razmisli.
Dodato:
Plus pitanje dali mogu odraditi 500-700 ljudi sa navedenim sistemom.

Ja se ne bi usudio ni u ludilu, ja za 500 ljudi nosim 4 duple 18tice.
za covjeka koji kupuje aktivnu mixetu da tjera aktivne kutije mozda je ipak bolje da razvlaci strujne kablove nego da on spaja i stimuje rack :D:D

adnan
06.02.2013, 02:05
za covjeka koji kupuje aktivnu mixetu da tjera aktivne kutije mozda je ipak bolje da razvlaci strujne kablove nego da on spaja i stimuje rack :D:D


kolega ella slazes li se samnom il??

rolandx
07.02.2013, 11:47
Jedino ozvucenje na koje sam radio a da je nebeski zvuk bio je Dynacord D-Lite kutije ( bez bas bina,,...mada ih ima u kompletu i sa njima) Trosistemske aktivne. Mikseta pasivna dynacord. Otvorena svirka. Pre same svirke isla je tiho muzika na ozvucenju a bass sam osetio u plucima. Na otvorenom,....neverovatno. Kristalno cist zvuk. Radile su na 4 jacine ( 0-10) Tuklo je samo tako. Ne da je pokrilo nego je razvalilo. Zvuk je bio kao studijski. Cinilo mi se da se i komarac cuo kada proleti pored mikrofona. Naravno, svirao sam u inostranstvu. Nas covek nam je iznajmio ozvucenje... Kada sam ga pitao hoce li to pokriti on se samo nasmejao. Iza moje glave je stajao zvucnik na po metra uperen u mene. Imao sam pilota, a mi m od mikrofonije. Evo kako to izgleda....

http://www.musiccentar.com/i-2501/dynacord-d-lite-d-15-3-zvucna-kutija

Nije reklama vec eto cisto da se zna o cemu govorim. Bio sam i sam na mnogim svirkama, gde je ozvucenje i po nekoliko hiljada evra... ( Roko Maroko bend,... i drugi) ali nijedno kao ovo sto je bilo. Zato je iznajmljivanje bilo 250 evra, za inostranstvo je to OK ( Austrija).

evo nesto na tu temu... http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=22656#axzz2KCjj5bM7


Pozz

ella 85
07.02.2013, 13:13
uh ovo je bilo zestoko :D:D:D
kolega koje su to kutije bile,najjace iz te serije d15-3 meni na tom,otvorenom(basta ispred kafica) nisu mogle odradit ni 50 ljudi one same,nego sam moro donijet jedan akt bas,ja imam te d15-3 koje su najjace,al njih nema aktivnih,aktivne imaju ali slabije,tako da ni u ludilu to nije za otvoreno,te se kutije na otvorenom cuju 1,5m daleko,to su kutije samo za manje objekte,kafice i slicno

MarjanMilosevic
07.02.2013, 16:25
Ma Dynacord je zakon bre. Evo cuo sam da i Metalica prelazi sa Meyera na Dynacord :-).
Znaci kad mi neko kaze da su cetri 15tice od 500w tukle na otvorenom onda neznam sta da kazem. Dodje mi da se odkazem svega sto radim u zivotu.

adnan
13.02.2013, 22:23
kolega marjan, imas 7000e na kamirici a u dilemi si koji sistem da uzmes,sta bi uzeo??
pozz od adnana i kolega iz sa!!

adnan
10.03.2013, 05:47
uzeo sam cms 1600 za pocetak
pozz