PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Exr E2 za Va 76


calevh
26.01.2013, 15:43
Drugari, opcija je da dam Exr E2 i da doplatim 150E za Roland Va76, ispravan je, radi touch, radi ZIP. Sta cu dobiti a sta izgubiti, interesuje me koriscenje klavijature, da li je zaistra toliko teska za navigaciju? Sta cu dobiti u pogledu boja, od harmonika znam da nema nista, bar ne naspram EXR E2 koji ima dobre harmonike, sta je sa bojama kao sto su sax, klarinet, gitare, brassovi, trube. Kakve su to V boje? Jeste puno pitanja, ali meni je bas hitno, molim za pomoc?

Milan$
26.01.2013, 15:49
va76 je pro klavijatura,iako je vec pregazilo vreme,sto ne mogu reci za exr2,to mi je uvek bila neka klasa za pocetnike onako,siromasno dosta...va76 ti je dosta ozbiljnija sprava,sto se tice i ritam sekcije i boja,tako da menjaj ,nemas frke,samo pazi da je zip ok, ostalo manje-vise nije kvarljivo na va76..pzoz

nesaband
26.01.2013, 15:55
Odmah bez razmisljanja menjaj.To je odlicna klavijatura jedino sto je teska i glomazna ali je u odnosu na EXR-e2 top klavijatura.

calevh
26.01.2013, 15:56
Milance, tebe sam i oekivao, ti si ipak imao Va pa znas dobro. Sta je touch screen-om, da li ima neke mane, ta li podlozan cestom kvarenju. Koji je najpouzdaniji nacin da proverim zip? Slusao sam tvoj snimak na YouTube-u, lepo zvuce ritmovi, danas se definitivno dogovaram sa covekom, jel moze neki snimak na mail, odnosno sve sto imas, ako imas, da bi cuo, i da se ne bi zeznuo?
Nesa tezina me ne brine, kad samo pomislim na dirke... Jaoooo
Dodato:
Ljudi molim Vas za pomoc, da li mogu malo konkretniji odgovori na moja pitanja?

nesaband
26.01.2013, 16:58
Sto se tice zvuka ne brini,VA76 moze da zvuci mnogo dobro kad se sredi set.Evo ti prednosti.Kao prvo imas tockic za tempo koji nemas na EXR-e2,EXR u odnocu na VA 76 ima samo bolje harmonike,sve ostalo je na strani VA76.Dirka,na nju ces se navici,to je vrlo kvalitetna dirka.E sad kako se proverava ZIP to ne znam ali mislim da treba para puta da ucitas set ili da pozoves neki ritam sa Zipa i ako to sve radi kako treba onda je ispravan.Ako izbacuje neku gresku onda je los Zip.Nisam imao VA76 ali znam da je klavijatura jako dobra i pouzdana.

calevh
26.01.2013, 17:13
Ukoliko je zip neispravan, jel to neispravna zip disketa ili sam citac. Koja je cena sada polovnog zipa, jel ima matematike kupiti i ako je neispravan, pa onda zameniti naknadno? Nesa, hvala na odgovorima.

nesaband
26.01.2013, 17:19
Ne znam posto je zip uredjaj,to bi morao da pitas nekog od servisera za Roland.Uvek je bolja varijanta da nije ispravna Zip disketa nego sam Zip uredjaj.

E sad,ne znam sta da ti kazem,VA76 je ozbiljan aranzer i ja bih se menjao cak i da je Zip uredjaj neispravan.Naravno ti ces sam odluciti ,ja ti pisem samo moje misljenje.

calevh
26.01.2013, 17:30
Neso ja tvoje misljenje postujem izuzetno, zato me i zanima sta bi uradio, i kako ja da postupim... Jedino se plasim za boje, ali ako kazes da se necu zeznuti, verujem. Bas mi je zao sto generalno svuda ima malo snimaka ove klavijature, a nemam u blizini kod koga da je "propustim kroz ruke", pa moram malo i na rizik.

Milan$
26.01.2013, 17:40
ma drug veruj to je sprava za tvoj erx...ima dobre efekte za boje,mozes cuda da narpavis,tako da ne beri brigu ama uopste....snimke sa rolanda sad vec slabo imam,jer sam odavno na korgu,to je sto si cuo na you tube,ali to je extra klajva,ne sumnjaj u njen zvuk...ja sam imao va5, pa va76,i nikad nijedan problem nisam imao za touch screenom...nekad ume malo kondenzacije da se stvori ispod touch folije,pa ti se cini kao da je znojava touch folija,ali nista strasno,nestane to..zip kosta 10-15 eura,zipeta kosta 5 eura,malo teze je za naci ali ima...meni na va76 nikad nije crkao zip,mada moj drug je imao problema sa svojim na va7,ali samo zamenio zip i cao..inace pase onaj zip beli od racunara koji je kazem ti jeftin,ima ga za 10 evrica...ima i ribon traku,odlicne dirke,4 izlaza,dovoljno mesta za ritmove,koji krecu momentalno kad ih pozoves preko zipa,daleko bolja drum sekcija nego li na erx,ima 50-60 efekata iskoristivih za boje tipa disorzije,flangeri,zujalice,gajde i sl...imas izvucena 2 pomocna tastera da im dodles fucncije koje tebi odgovaraju,ma videces vec i sam,opet kazem doooosta bolja klajva od exr-a..pozz

calevh
26.01.2013, 17:53
Milane, hvala na informacijama. Ako se uspemo dogovoriti, javicu se za pomoc, ako nesto zatreba. Jos jedno kratko pitanje, da li ima mogucnost kombinovanja vise udaraljki iz razlicitih setova, na jednoj traci, ili podrzano vise drum track-a? Jedna opcija koju sam primetio je, samo dva prelaza i to sto se varijacije automatski menjaju kad odsvira fill, to jeste sitnica ali mi se i ne svidja nesto, ali... NIje strasno.
Dodato:
Koliko performansa ili user programa mogu stati u Va 76? Da li svaku boju da bi imala svoje efekte i podesavanja, moram snimiti kao posebnu performansu, da li to isto vazi i za ritmove? Da li postoji funkcija hold, koja ce zakljucati odredjene parametre (da li se ti parametri mogu podesavati) pri promeni performanse? Uh, dosadan sam vise i sam sebi, ali valjda nekome nije tesko da mi odgovori na ova pitanja?

maricm
28.01.2013, 03:43
Pritisnes 2 puta fil i on radi prelaz u varijaciju u kojoj je bio. Sve mozes ustimat i snimiti u performanse. Ima hold funkciju gdje mozes sve zaključat.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

calevh
28.01.2013, 14:26
A koliko varijacija ima Va, nije valjda da ima samo dve? Hvala, drugari i izvinite na dosadi malo.

maricm
28.01.2013, 14:29
Mozes cetri korigirat
Basic org ,basic var.
Advanced org i advanced var.

imas siromasnu verziju basica opet org i var
i imas siromasnu verziju advanceda org i var.

NordX
28.01.2013, 15:16
Prednost ima Va76,svirao sam ga 3 godine,izuzetna klavijature,malo poveca,ali naspram E2.

calevh
28.01.2013, 18:58
Maric, kako se aktiviraju, posto ima samo dva tastera, "original" i "variation", kako se aktiviraju jos ostale dve varijacije. Jos jedno pitanje, za sta sluzi ono kao "polje" sa leve strane "touch kontroler"
Dodato:
Nordx, kako si bio zadovoljan sa bojama, da li imas neki demo snimak?

AcaG600
28.01.2013, 21:21
Kolega, imas 4 varijacije normalno....Evo ja sam skoro uzeo Roland VA, pa je i meni to bilo sumnjivo, ali sve je normalno, samo sto si malo uskracen sa tasterima....Nista se ne gubi....Znaci pritisnes Fill jednom da promeni u drugu varijaciju, a pritisnes 2 puta da uradi prelaz i ostane u toj varijaciji gde jesi....Isto tako naprimer za varijacije....Svetli ti Advanced, to je znaci Advanced Original (varijacija 1 naprimer), pritisnes 2 puta isto dugme Advanced, onda ce ti on promeniti u Advanced Basic (varijacija 2 naprimer)....Isto tako se odnosi i za dugme Variation, i isto se ovo odnosi i za prelaze iz varijacije u varijaciju....Znaci oces prelaz iz cetvrte varijacije (Variation Advanced) u prvu varijaciju naprimer (Advanced Original), pritisnes Fill taster 2 puta i pritisnes Advanced taster 2 puta i bices u prvoj varijaciji....Mozda ti ovo deluje malo komplikovano i konfuzno, ali veruj mi, sve je stvar navike, i veoma brzo se naviknes....Dok radis prelaz, pritisnes 2 puta taster i menjas varijaciju koju hoces....Prosto je, samo malo stvar navike....Sad ovo sto si jos pitao....Imas 128 user ritma, koji su smesteni na ZIP-u kao uredjaju gde se sve skladisti (slicno Hardu da pomenem njega da bolje skapiras)....Znaci imas brojeve od 1 do 8 (C Banka) u koju se u svaku nalazi po 8 user ritma, znaci ukupno 128 mesta za tvoje ritmove i imas plus A i B banku sa ukupno 256 fabrickih ritmova....Onda sledece pitanje sto si pitao vezano za Touch Controler....Sluzi ti da stavis neku precicu, tipa prelaz, iskljucivanje bas pratnje, start/stop i tako to....Precica za neku radnju....Isto vazi i za gore D-BEAM Controler....Na njega samo "majes" rukom da bi te senzori prepoznali :D , dok na Touch Controler pritisnes prstom pa pomeras kao Touch klasicno....Eto ja sam voljan svako sledece pitanje da ti odgovorim koje postavis, pa ako imas pitanja, samo napred....Pozdrav :)

maricm
28.01.2013, 22:17
imas c banku za svoje ritmove + user memori za jos mislim 64 mjesta za ritmove i boje koje vuce direkt sa zipa iili Hdd-a

calevh
29.01.2013, 00:04
Hvala svima, Aco tebi narocito hvala puno, mozda te malo davim, ali ne bi da mi nije bitno, :) Mene zanima da li je moguce, da, ako sam u jednoj performansi odnosno u jednom user program, u kom je ritam dvojka recimo, menjam boje koje ce povlaciti svoje efekte i podesavanja, bez promene performansa, odnosno da li se boje sa svim efektima i podesavanjim mogu podesiti i snimiti kao "boje" ili moraju kao posebni user programi? Nadam se da me razumes. Kakav je editing ritmova, da li svaka traka u ritmu moze povuci posebno efekte, a zatim na celu ritam sekciju dodati efekte ili obojiti ekilajzerom? Sto se tice kombinovanja udaraljki iz razlicitih setova, da li podrzava mogucnost vise drumtraka, ili kombinovanje na jednoj traci. I na kraju jedna molba, ako imas vremena. Hteo bi da cujem suve V zvukove, klavir gitara... I neki narodnjacki sax, klarinet, trubu, brass, jel mozes to usnimati ako nije problem, cisto kao orjentir. Ako ne, nema veze, ionako sam te smorio sa pitanjima vec. Hvala puno.

calevh
05.02.2013, 21:14
Drugari, potrebna pomoc, prvo cu zamoliti moderatore, da u naslov ove teme dodaju jos g1000, jer je sad dilema da li exr menjati za g1000 ili va7, ako je to moguce, prvo sam to hteo pitati da ne bi otvarao novu temu, posto je jako slicna ovoj? za Va7 doplata bi mi bila oko 120E dok za g1000 100E, klavijature su odlicnom stanju, za svoje godine neverovatno ocuvan, i sto je najbitnije tehnicki ispravne. Sto se tice Va 7 ja mislim da tu nema greske, poprilicno sam siguran da cu gotovo sve osim hamornika dobiti bolje na VA 7, brine me G1000, sto se tice operativnosti necemo trositi reci, to je uostalom njegova najveca prednost. Da li cu ja dobiti bolje bubnjeve, basove, kontra gitare i sve sto je bitno za zbuk jednog aranzera u odnosu na E2, sta je sa bojama, kao sto su tamburice, klarineti, trube, sax. brasovi... U velikoj sam dilemi, a moram da odlucim, i stvarno mi je hitno... Najlepse molim sve koji su zainteresovani da mi daju bilo kakav savet, znacice mi sta god napisete. Zahvalan unapred.

nesaband
05.02.2013, 22:28
Ja tebe nista ne razumem,ti kao da si se emotivno vezao za EXR E-2
Toliko si dobio kvalitetnih odgovora na tvoje pitanje i sad odjednom prelazis na pricu za G1000.

Ipak cu ti odgovoriti,G 1000 je babaroga za E-2,vrlo slicna klavijatura kao VA 76,nema sta vise tu da se doda.Koliko se secam mislim da ima 4 Out-a tako da mozes da odvojis po kanalima Bas gitaru i Bubanj od ostalih delova aranzera.

Osecam da ce sledece pitanje biti da exr uporedjujemo sa G800.

AcaG600
05.02.2013, 22:43
@calevh Pre svega, nisi uopste smorio....Drago mi je kad mogu nekom da pomognem u nekoj dilemi....Ajde sutra mogu da ti snimim te boje sto te interesuju i naravno pravljene boje, pa ti odluci sam....Sto se tice onih pitanja vezano za performance u predzadnjem postu i efekata, nisam te bas razumeo sta si teo da kazes, pa neznam koliko ti tu mogu pomoci....Ovako sam te skapirao vezano sa moje strane....Imas boju npr. A14 Kabina (Harmonika) ajde da uzmem primer kao kod mene....I sad kad menjam tu boju naprimer sa A14 na B24 naprimer, ritam naravno ostaje nepromenjen, jer smo pre toga zakljucali opciju Style da se ne menja i jos neke opcije, tako da bilo koju boju da izaberes, efekti za ritam ostaju nepromenjeni bez obzira koju boju izabrao, a menjaju se samo efekti koji su tako namesteni za tu boju koju sviras desno (UP1, UP2)....Efekti na ritmu ostaju nepromenjeni....(ako menjas boju, ne uzima ritam efekat od boje, nego efekat posebno za sebe)....Drugi deo pitanja je bio vezan za aranzer sekciju (kombinovanje udaraljki i sl.)....Imas ovako....Jednu drum traku (ADR) u kojoj se nalaze svi elementi bubnja (kick, dobos, cinela, crash, splash, ride, timpani,...) i sve njih mozes da editujes....Mozes isto i da izvlacis elemente iz jednog seta, pa da ubacis u drugi i slicno, samo tu opciju jos nisam probao....Onda posle klasicno imas automatski bas (ABS), i onda ACC trake (6 komada) na koje mozes da dodas svasta....Efekte (Reverb, Chorus,....) naravno mozes da dodas u aranzer sekciji, ali na kompletnu aranzer sekciju (ne posebno npr. na dobos, cinele,...) i imas takodje i Equalizer na kompletnu aranzer sekciju....Uzeo sam ga i ja skoro druze, pa i ja provaljujem jos stvari, pa nemoj zameris ako nesto "neznam" ili zaboravim da ti kazem....Sve ovo se radi u User Style Composer-u pa u Record modu....Tu imas maltene sva podesavanja i parametre sto te interesuju....E sad ovo vezano za G1000....Pomenuo si da ces imati sve na VA osim harmonika....Mislis?Na VA seriji su mnogo bolje harmonike nego na G seriji....Naravno, zna se da Roland nije toliko dobar po bojama na aranzerima, ali su boje bolje nego na G1000....Operativnost jeste na strani G1000 i to je jedna najveca prednost i vrlina G1000, ali sve ostalo je na strani VA i nema tu nikakve dileme.....G1000 ima 43 drum kita, naspram VA 5/7/76 koji ima 116 je i vise nego ocigledno ko moze bolje da zvuci....Skoro 3 puta vise drum kitova.....Mnogo moze bolje da zvuci VA serija....Boje su isto "dobre", ali sve to cu ti snimiti i pokazati sutra ili u mojim demo snimcima ili ovde jedna mala prezentacija toga sto te interesuje....Naravno, imaces i "V" boje sve prezentovane sto fabricke sto napravljene, pa ces i sam odluciti....Onda imas i touch screen koji ima takodje svojih prednosti....Meni je onaj ekran na G seriji bio stvarno premali, pa si morao da se snalazis kao niko, ali sto se tice tastera, jeste mana sto ih nema vise na VA i tu je ogromna prednost u korist G1000, ali sto se tice svega ostalog, pa i samog sounda, nikako ne moze G serija da zvuci bolje od VA serije....Eto toliko "ukratko" od mene....Ako te jos nesto interesuje, ti pitaj, da pokusam da ti odgovorim....Pozdrav :)

calevh
06.02.2013, 02:39
Aco, prvo ovako.. Svaka cast na iscrpnom objasnjenju, i puno ti hvala na tome. Odgovorio si mi sve sto me zanima, to je to. Nesa, burazeru, nije ljubav u pitanju, :lol: Mada je E-2 moja prva klavijatura, salu na stranu, nekim bojama sam ja zadovoljan na E-2, ali generalno da sam zadovoljan u potpunosti ja je ne bi menjao. Otkud ovolika polemika oko ovoga, pa otud sto cenovna razlika izmedju G i VA nije velika, pa jednostavno ne zelim da propustim sansu da za nekih 40, 50 E doplate dobijam puno bolju klavijaturu, zato puno pitanja. E sad kad sam cuo one V bubnjeve na nekim snimcima na VA, pa to zvuci potpuno identicno kao G70, sto mene prosto odusevljava i i skreno to mi je jako velika prednost kod VA, bas modernije zvuci, mada je net jako siromasan sto se tice snimaka sa Va serije.... Na drugu stranu, ako promenim klav. ja skacem za cak 2, mozda i 3 klase vise, tako da me razumete odkuda toliko pitanja ipak je E-2 imao jako malo podesavanja, mada lep zvuk, G ili Va mi dodju kao visa matematika. Aco jos jednom hvala na trudu, i unapred hvala za snimke koje ces da postavis, Nesa hvala i tebi, ja ne sumnjam da mi dajes korektne odgovore, samo sto mi treba malo vise detalja, sta, zasto, kako, :D Veliki pozdrav i svako dobro.

vingula
06.02.2013, 04:43
po meni EXR-E2 ima bolje zvukove/soundove (boje), čak su mi i ritmovi bolji na EXR, prednost VA je samo softwerski, a da češ dobit išta bolji zvuk, baš i ne...imao sam davno VA-76, poslje njega sam uzeo G70, a EXR-E2 sam prije 3 tjedna posudio od kolege da si sempliram zvukove sa njega...i ono što čujem na EXR-u me je jako oduševilo, s toga ja mislim da nebi trebao mjenjat klav. ;)

calevh
06.02.2013, 17:25
Vingula, mene to pomalo i brine... Editing boja kod E-2 je katastrofa, tj. nikakav, efekti losi, tj. nema dovoljno i nema potrebnih, medjutim i bez toga boje zvuce solidno, e sad kakve su na Va neznam, zato i pitam, sto se tice ritmova, tj. aranzera, Va ima daleko bolje, naprednije setove bubnjeva, postoji mogucnost kombinovanja udaraljki a to da je mnogo mogucnosti,E-2 je tu mnoooogo siromasan.

AcaG600
06.02.2013, 17:43
Evo snimio sam ti druze nekoliko ritmova i boje suve kako zvuce pa ti odluci....Evo sad cu da uploadujem na Hark i stavljam link da poslusas.... :) Pozdrav
Dodato:
Evo kako radi taj cuveni "V-ARRANGER"....Nekoliko namenskih ritmova:

<object width="300" height="28" class="hark_player">
<param name="movie" value="http://cdn.hark.com/swfs/player_fb.swf?pid=ftlqfttllx"/>
<param name="allowscriptaccess" value="always"/>
<param name="allownetworking" value="all"/>
<param name="wmode" value="transparent"/>
<embed src="http://cdn.hark.com/swfs/player_fb.swf?pid=ftlqfttllx" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allownetworking="all" width="300" height="28" wmode="transparent"></embed>
</object><br/>
<a href="http://www.hark.com/clips/ftlqfttllx-roland-va-5-v-arranger-demo" style="font-size: 9px; color: #ddd;" title="Listen to on Hark.com"></a>

....a evo i nekolicina boja:

<object width="300" height="28" class="hark_player">
<param name="movie" value="http://cdn.hark.com/swfs/player_fb.swf?pid=qflgcfwtqb"/>
<param name="allowscriptaccess" value="always"/>
<param name="allownetworking" value="all"/>
<param name="wmode" value="transparent"/>
<embed src="http://cdn.hark.com/swfs/player_fb.swf?pid=qflgcfwtqb" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allownetworking="all" width="300" height="28" wmode="transparent"></embed>
</object><br/>
<a href="http://www.hark.com/clips/qflgcfwtqb-roland-va-5-boje-demo" style="font-size: 9px; color: #ddd;" title="Listen to on Hark.com"></a>

calevh
06.02.2013, 18:35
Acko hvala lepo, lepo ovo zvuci, verujem da su opcije za doterivanje ogromne i da se moze svasta uraditi. Primetio sam nesto u prvom snimku, korstio si standard set bubnja koji takodje postoji i na G seriju, da li bi mogao da snimis bas snimka za V setom bubnjeva, mislim da zvuce neuporedivo bolje od ovih, nebitna je pesma, samo na par ritmova, nabaci, cisto informativno me zanima, ako ti nije problem. Hvala ti puno sto trosis vreme na ovakve stvari, zahvalan sam jako i sto mi pomazes pri izboru, evo ceo dan od druga cackam g800, jako mi je slozeno i komplikovano, ali polako ulazim u foru, jako mnogo mogucnosti, ali me zvuk bas ne odusevljava, mozda je razlog sto je klavijatura nesredjena, ali... Ali zato mislim da Va serija razbija, pa me zato i zanima da cujem kako zvuce ti bubnjevi. Hvala ti jos jednom golemo, :lol:

AcaG600
06.02.2013, 18:50
Ajde evo snimicu ti....Nije problem....Kazi mi jel imas skype da te dodam da ti pokazem ovo sta hoces u "realnom vremenu" sve sta te interesuje....Pozdrav :)

calevh
07.02.2013, 01:13
Acko nemam, ali mogu instalirati. Usnimi ovo kada imas vremena, kad instaliram skype, javljam ti se. Hvala opet.

AcaG600
07.02.2013, 15:15
Ajde drug skini Skype i instaliraj, pa danas u toku dana da se cujemo da ti pokazem sve preko kamere to sta te interesuje i mnogo detaljnije i opsirnije, da ne guzvamo ovde sve.... :) Pozdrav

nesa2511
09.02.2013, 11:39
Nije problem naci zip za Va76 cak i da je neispravan, ima ga po oglasima za 10 15e.Pozdrav

calevh
09.02.2013, 17:06
Evo javljam se ja, bio sam zauzet ispitima ovih dana... Odluka, usled nedostatka sredstava za va 7/76 je pala na g1000, 90% dogovora je sklopljeno, idem za neki dan da pogledam klavijaturu, bas sam napet i nesiguran, zbog solo boja, mislim da cu se razocarati posle Exr-a, no dobro videcemo, mnogi me ubedjuju da osim hamronika sve ostale boje bolje zvuce na g1000, neki drugi govore drugo, ja slusao neke snimke... Doplata je 80e, sto mislim da nije mnogo, sta vi mislite? Dajem moj E-2 plus 80e, za g1000 sa torbom, estetski ne bas u nekom stanju ali funkcionalno ispravan, a druga opcija je doplata 100e, za g1000 koji kao da je sada izasao iz radnje, neverovatna ocuvanost. A da, drugi problem je put, trebam prevaliti 300km...:(

zona
09.02.2013, 20:54
Ako si se vec odlucio za G-1000,ja bih ti preporucio da doplatis 100 evra i da uzmes taj koji je kao nov,u suprotnom u startu ces mozda ustedeti 20 evra ali to vrlo brzo moze da te kosta mnogo vise.Mada i tih 300 km(u jednom pravcu ako sam razumeo dobro),u danasnje vreme nije mala stavka sto se tice troska a i maltretiranja.

calevh
09.02.2013, 21:59
tacnije 330 km u jednom pravcu, tako sam i mislio uzeti taj skuplji. Videcemo.

AcaG600
09.02.2013, 23:44
....usled nedostatka sredstava za va 7/76....(
A koji su to nedostaci ako nije tajna? :confused:

calevh
10.02.2013, 00:07
Evo javljam se ja, bio sam zauzet ispitima ovih dana... Odluka, usled nedostatka sredstava za va 7/76 je pala na g1000, 90% dogovora je sklopljeno, idem za neki dan da pogledam klavijaturu, bas sam napet i nesiguran, zbog solo boja, mislim da cu se razocarati posle Exr-a, no dobro videcemo, mnogi me ubedjuju da osim hamronika sve ostale boje bolje zvuce na g1000, neki drugi govore drugo, ja slusao neke snimke... Doplata je 80e, sto mislim da nije mnogo, sta vi mislite? Dajem moj E-2 plus 80e, za g1000 sa torbom, estetski ne bas u nekom stanju ali funkcionalno ispravan, a druga opcija je doplata 100e, za g1000 koji kao da je sada izasao iz radnje, neverovatna ocuvanost. A da, drugi problem je put, trebam prevaliti 300km...:(
Acko radi se o tome sto mi za va traze i 200e doplatu, a i retko ko prihvata moj e-2 u zamenu. Svako dobro. Pozz.

nesaband
10.02.2013, 00:24
Drugari, opcija je da dam Exr E2 i da doplatim 150E za Roland Va76, ispravan je, radi touch, radi ZIP.

A sta bi sa ovom kombinacijom?????

E moj druze,dok se ti odlucis neces moci exr-e2 da zamenis ni za G1000.mnogo si neodlucan.

Svako dobro ti zelim ali svako dalje pisanje i deljenje saveta je uzaludno u ovoj temi tako da se odjavljujem.

AcaG600
10.02.2013, 00:40
+1 i za ovaj Nesin post, jer ne kupujes brate Avion....Jel ti propala ova kombinacija za VA-76?Ako jeste, onda ili sto pre pazari taj G1000 "bar da uzmes nesto" inace osta ti i bez tog G1000, jer brate, da ne pisem nista drugo da se ne shvatis uvredjenim, jer trebas nesto odma na brzinu uzeti makar ti to i delovalo naprimer sumnjivo i to, jer se uvek tako ta kupovina najvise isplati, a dok ga ti zamenis i to, ode voz....Vidi sto pre uzimaj taj G1000 ili nadji neki VA inace ostade tebi EXR, jer nece niko ni da ga uzme sada/posle....Pozdrav :)

calevh
10.02.2013, 01:58
Necu se uvrediti naravno, tako i planiram uraditi u ponedeljak idem za g1000, to je dogovoreno vec, a st o se tice ovog va 76, pa liku je od jednom palo na pamet da se predomisli i da mi traze pa2x, :lol: To je razlog zasto je otpala ta kombinacija. G1000 je kaparisan. Pozdrav svima. i Veliko hvala.