PDA

Pokaži Full Verziju : povezivanje klavijature i kompjutera


buky96
10.01.2013, 13:15
Pozdrav svima

imam jedan problem,ne znam kako da povezem kompjuter i moju klavijaturu.
Imam kabl midi in/out koji sam ubacio sa jedne strane u klavijaturu,sa druge strane u GAMEPORT u zvucnu karticu,sve sam spojio,ali nema nikakvih signala kada snimam u Cubase,ili slicno..kompjuter ne registruje klavijaturu.
Potrebno mi je za snimanje MIDI-ja ,a ne direktno AUDIO :)

Zlatek
10.01.2013, 15:44
@buky96
Kao prvo za precizniji odgovor nisi naveo o kojoj se točno klavijaturi radi!?Kao drugo izabrao si najgoru moguču kombinaciju-preko gameporta!USB-midi je daleko bolja solucija.

Dell
10.01.2013, 20:40
I naravno asio4all driver skinut s neta treba i da, najgora solucija svakako jest...

Arter
18.01.2013, 19:42
o kojoj se klavijaturi na kraju radi?

harmon
19.08.2014, 17:44
moras u cubase da ides na opcije (seting) i da podesis da je midi koristis od klavijature , imas opciju midi out tu podesis midi out od klavijature i midi in isto stavis da koristis od klavijature. imaces malo dellay kasnice ti zvuk za odsviranim delom .

energy
04.10.2014, 12:45
Da ne otvaram novu temu...
Da li neko moze da objasni sta je potrebnu za povezivanje aranzera i pc-a od kablova i na koji nacin se setuje to dvoje. Imam pa3x ...

velja87
04.10.2014, 14:12
Obican USB kabel ti treba. Sa korgove stranice skini USB midi drajver koji instaliras i to je to.Takodje imas da skines gotove postavke za neke od programa. E sad oko ''setovanja'' to moras navesti sta konkretno ti treba. :)

energy
04.10.2014, 19:06
Kako posle tog povezivanja da podesim klavijaturu i pc(cubuase) da mogu da kucam ritmobe preko klavijature na cubuase...
Neki mini tutorial recimo...:)