PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc klavirska dionica


Sipapa50sd
09.01.2013, 03:33
Valjda je dobar naziv, drage kolege interesuje me ona tako da kazem u zargonu "klavirska latino dionica" u rumbi tipa Dzinovica dajte vina hocu lom (nema na studijskom snimku, ali mnogi to koriste u live svirci), vjerovatno svi znaju o cemu se radi i vjerovatno je sviju asociralo... ako mi se dozvoli postavio bih i link na sta konkretno mislim... Pokusavao sam mnogo puta po sluhu, ali uvijek mi se cini da nije to to... ako bi neko mogao da mi pokaze koji tacno obrtaj akorda se uhvati i koja je sema dobijanja tog zvuka... unaprijed hvala ! Lijep pozz :)

gitar
10.01.2013, 16:08
Postavi link ...

Sipapa50sd
21.01.2013, 11:01
Sto se tice mog problema konkretno rijesio sam ga zahvaljujuci jednom kolegi sa foruma, jedino zbog drugih clanova ako zelite nije problem...

Arter
22.01.2013, 13:53
pa bilo bi lipo da podijelite sa nama to....

Sipapa50sd
22.01.2013, 15:31
Mislio sam na ovo od 0:04, ako koga interesuje rjesenje kako se to izvodi mada smatram da je banalno za sviju... http://www.youtube.com/watch?v=dtMkICy5NlM

gitar
22.01.2013, 17:24
I kakav je tu bio veliki problem?

Sipapa50sd
23.01.2013, 03:26
Sto se tice sluha nije bio nikakav ... skidao sam X puta teze stvari od ovoga al kada nece nece... Dole kopiram text privatne poruke kolege mrkocha koji mi pomogao oko ovoga "problema",zato sto me je jos ljudi zamolilo da im se objasni...

DAKLE..." Odgovor: klavir deonica
da,to je klasicna latino forica bas u ovom snimku je krug Dm,Gm A7. Najlakse da ti ovako objasnim,a ako si imalo sluhista skontaces sam. Hvatas Dm (A D F) i onda taj srednji ton spustaz sa po pola tona,znaci sledece ti je A C# F pa A C F,onda dize u Gm,isti krug samo drugi tonovi D G B pa D F# B i tako u krug.. Nadam se da sam ti pomogao" ...

A moze se svirati i sa osnovnom postavom akorda npr. D F A i da se od D spustate po pola tona i da se vracate nazad naizmjenicno sa ovom tercom F i A koja se ne mijenja ... meni iskreno bolje zvuci ovako ali da nije bilo kolege nikada ne bih shvatio sustinu ... nadam se da sam pomogao :)