PDA

Pokaži Full Verziju : kako povezati VA7 i JV2080


ero77
25.09.2007, 23:45
Pozdrav,
jeli ima ko to spojeno? jeli mogukoristiti onda ista sa jv2080, ako i spojim skupa?

GALA
26.09.2007, 14:20
Sta tocno hoces vuci na Va7 s tog modula dali je solo u pitanju. Mislim da ti mogu pomoci. Ja imam Akai sampler koji sam spojio na va7 i vucem semplovan bubanj.Tako da znam dobro Midi funkcije na Va7

ero77
26.09.2007, 14:28
pa tio sam vuc neki bubanj i nozda neke zvukove, kao sto su gitara i klavir...
samo neznam kako da spojim to sve?
bio bi ti zahvalan kad bi mi mogao pomoc

Pozdav

GALA
26.09.2007, 23:01
Buraz tesko je upariti da vuces solo boje posebno i bubanj na ritam sekciju,jer kad budes mijenjo boje na modulu onda ce ti ritam zatrzavati.Tako sam ja prije radio vuko sam bubanj s Tritona Le na Va7 i to se desavalo. Ako hoces vuc samo bubanj imam gotov midi set-MVO. Na modulu moras staviti midi kanal na Ch:10

ero77
26.09.2007, 23:52
a kako je ako hocu samo boje vuc? recimo gitaru?

GALA
27.09.2007, 04:32
Dali za solo ili ritam

ero77
27.09.2007, 11:05
mislis dali sviram sa ritmom? da

srle69
26.10.2007, 14:44
Ne nego da li sviras bas i kontru (ritam) ili solo deonice,ako sam ja dobro razumeo.Znaci treba ti na UP1 i UP2 gitara.Ne znam samo sta ce ti ta komplikacija kad VA7 ima solidne gitare.Bolje povuci neki bubanj preko midija nego boje kao sto to vec radi "Gala".

ero77
09.11.2007, 23:30
a kako mogu povuci bubanj?
da imam jos jedno pitanje vezano za boju, cuo sam na korgu da ima zvuk recimo juzni vetar, jeli moguce tako nesta napraviti na va7 kad stisnes recimo c da je pican???

nadam se da se moze skuzit sta mislim

Pozdrav

srle69
13.11.2007, 09:21
a kako mogu povuci bubanj?
da imam jos jedno pitanje vezano za boju, cuo sam na korgu da ima zvuk recimo juzni vetar, jeli moguce tako nesta napraviti na va7 kad stisnes recimo c da je pican???

nadam se da se moze skuzit sta mislim

Pozdrav

Za bubanj pitaj GALU kako se to vuce preko midija,ja ne znam mnogo raditi sa midi povezivanjem,a ne razumem sta je to "pican",objasni malo bolje...

ero77
14.11.2007, 01:54
mislim na ručicu na ljevoj strani, ljevo desno je pič a gore je modulator, recimo.
Ja sam gledo god nekoliko snimki na youtubu da dečki sviraju normalno bez korisćenja piča a zvuči kao da ga koriste, na to sam pislio, vec sam našao neke postavke, pa još čačkam po njima.
Na žalost imam upustvo samo na engleski a znam samo njemački....zato mi to neide baš kako treba, a inače bi to već rješio....

Pozdrav

srle69
14.11.2007, 09:38
Da,jasno mi je.To moze da se uradi,to se zove PORTAMENTO funkcija i sa njom mozes da napravis boje za solaze koje zvuce strava.Sviras obican solo bez trilera a cuje se kao da svira neki virtuoz.Ovo se obicno koristi za gajde.Imas mogucnosti da podesis portamento po svojoj zelji i da ga dodas u opsegu da manje ili vise zavija tonove,onda mozes da pravis kombinacije ako hoces samo jedna boja da zavija ili obe u desnoj ruci (UP1 i UP2).Onda postoji i funkcija da ti boje zavijaju kada stisnes dirku samo najjace,a kada sviras normalnom jacinom onda se cuje bez zavijanja.To se radi podesavanjem dinamike od 0-127.Isto mozes na ovaj nacin da uradis sa dve boje,recimo 2 gitare se cuju na najjace a samo jedna se cuje kada sviras laganije.Takdje mozes zavijanje da podesis da ga kontrolises sa onom trakom (ribon) koja se nalazi ispod rucice za modulaciju.A postoje vec i fabricke boje sa oznakom "V" koje vec imaju 2 boje u sebi koje sviraju u zavisnosti koliko jako pritiskas dirke.To su neke gitare,saksofoni i trube kod kojih se to bas lepo cuje.

GALA
14.11.2007, 22:05
mislim na ručicu na ljevoj strani, ljevo desno je pič a gore je modulator, recimo.
Ja sam gledo god nekoliko snimki na youtubu da dečki sviraju normalno bez korisćenja piča a zvuči kao da ga koriste, na to sam pislio, vec sam našao neke postavke, pa još čačkam po njima.
Na žalost imam upustvo samo na engleski a znam samo njemački....zato mi to neide baš kako treba, a inače bi to već rješio....

Pozdrav
Evo ti moj midi set jer tesko je da ti objasnjavam kako da si sam podesis.Ja vucem semplovan bubanj s Akai S3000XL na VA7 . Na 1 ti je naredjeno da s modula vuce bubanj na VA7 ,a na 2 ti je da radi bubanj s VA7 znaci gasi midi i aktivira bubanj iz sintahttp://www.speedyshare.com/838461454.html

ero77
14.11.2007, 22:33
hvala vam puno

Pozdrav

GALA
15.11.2007, 00:25
hvala vam puno

Pozdrav
Javi dal si uspio. Pozdrav