PDA

Pokaži Full Verziju : Koja je najbolja rechargable 9V baterija za Shure PG30 Wireless Headset Microphone?


dimezdr
29.12.2012, 13:12
So sad sam probao nekoliko ali nista ne valja drzi najvise oko 1.5 sat onda umire. Jel zna neko iz iskustva dobra 9v baterija ali da je rechargable? Hvala unapred.

nesaband
29.12.2012, 15:37
Durasel ce ti raditi 10 sati sigurno ako je mikrofon ispravan.
Dodato:
Punjive baterije nisu dobre za mikrofone,nemoj ih koristiti.

neconix
29.12.2012, 15:54
Zasto punjive baterije nisu dobre za mikrofon...?

dallape
29.12.2012, 16:06
I mene bi zanimalo sto su baterije koje se pune lose po mikrofon, jer ja ih koristim vec 5-6 godina i bez ikakvih problema, samo sto malo manje traju od ovih koje se nepune ali zbog toga imam par komada i nema problema...do sada je to bilo moje iskustvo a zanimalo bi me sto su lose ???

nesaband
29.12.2012, 16:40
Punjive baterije kako se prazne tako sa vremenom nemaju vise 9V konstantan napon.To smeta napajnju samog mikrofona pravlinim naponom i na taj nacin mikrofon ne radi punom snagom i punim kvalitetom.Sto se vise prazni baterija to je slabiji napon i to je problem.Alkalne baterije pogotovo Duracel imaju konstantan napon sve do pred kraj trajanja baterije i zato svaki proizvodjac predlaze da se koriste iskljucivo Alkalne baterije za njihove proizvode.Nece mikrofonu nista biti ako se koriste punjive ili obicne baterije,ali u tom slucaju niko ne garantuje koliko ce da traje ta baterija.Ako koristite obicne baterije onda ih obavezno posle koristenja izvadite iz mikrofona posto one mogu da iscure i da naprave stetu.

markomuzicar
29.12.2012, 20:16
Za najbolje rezultate koristiti SAMO Duracell i Energizer alkalne baterije....pise jos u najstarijim uputstvima Shure mikrofona.....vazi do dana danasnjeg. Nego mi bi i na baterijama da ustedimo pa koristimo te punjive i sta ja znam koje i posle se cudimo ne radi, lose radi, crko, itd....a najlepsa varijanta je kad nestanu baterije pred kraj svirke, bas kad treba da se uzme lova, i onda trci na pumpu ili gde vec i trazi!
Stvar jednostavna i nema dalje.
Pakovanje Duracell 24 komada kupiti, staviti u kofer od mikrofona i cim dodje na par baterija do kraja pakovanja refreshovati. I nema zime!

tranzit
29.12.2012, 21:02
Pronadji slijedecu Rechargeable bateriju: Ansmann NiMh 9V 300mA i ne beri brigu, odradidices dvije svadbe zaredom a da je ne napunis. Cijena joj je oko 11 eura a bez problema ce podnijeti preko 1000 punjenja. Imaj na umu da i punjac mora biti kvalitetan, za njega ne stedi novac jer badava dobra naterija ako je punjac smece. Inace i sam radim iskljucivo na Ansmannovim baterijama, doduse kod meine se nalaze u Roland FR3 harmonici za koju proizvodjac kaze da sa jednim paketom baterija radi 5 sati. Kod meine sa Ansmannom radi preko 9 sati. Toliko o baterijama na punjenje.

mimiki
30.12.2012, 09:08
Ne znam zašto Shure uopšte toliko srče bateriju,svaka svirka baterija,to mi bzv,al jbg nista nije savrseno...i ja imam shure al koristim betu zicnu,al bezicni imam akg wms40 i bateriju duracell od 1.5V menjam svaku petu svirku preventivno :)

ella 85
31.12.2012, 12:12
ni sam ne znam kolko godina koristimo punjive baterije,i nikad ali nikad nikakav problem,meni su uvijek daleko duze trajale punjive baterije,doduse 9v nisam koristio,moj pjevac koristi sanyo envelope baterije s originalnim punjacem(16 eura 4 baterije i punjac),sve radi besprijekorno,na mikrofon shure ksm 9 posto radimo samo vikendima,nikad se nije desilo da jedne baterije ne izdrza cijeli vikend,uporedio sam jednom na fotoaparatu dvije AA baterije 1,5v,sa obicnim baterijama aparat se nije mogao ni upalit,sa alkalnim nije mogao izdrzat jedno izlazno vece,npr sat-dva slikavanja,dok sa istim aparatom neke obicne camelion punjive baterije 2300mah izdrzale su 3 dana takvog koristenja aparata,to je moje iskustvo sa punjivim baterijama,i nikad nebi uzimao obicne ni alkalne baterije

MarjanMilosevic
31.12.2012, 19:36
Ako vec koristite punjive baterije nevidim problem imati 3-4 baterije pa lepo napunis sve a punjac nek radi dok traje svrka.
Nisam se sustretao sa firmom koju spominje Tranzit ali posto smo imali 24 komada Duracell punjivih baterija, tvrdim da mogu da rade kao i alkalne.
Zamisli kad radis festival gde imas 7-8 mikrofona koji ceo dan rade, sto na samom festivalu sto na tonskim probama. Mi bi bankrotirali da nisu punjive baterije kad treba da u jednom danu promenis 3 puta baterije na svim mikrofonima.

mimiki
02.01.2013, 05:33
ne razumem,imas 3,4 baterije? i sta svaki cas da ih menjas? pa to je glupost ,sta otprlike procenis kad ce da crkne pa se pomeris sa strane pa menjas?

MarjanMilosevic
02.01.2013, 09:20
Nemas sta da tu ocenjujes, mikrofon ti sam pokazae kad treba da menjas bateriju. A sama promena ti traje 10 sekuni.

ella 85
02.01.2013, 10:46
zar postoje baterije koje ne treba mijenjat,ako su 9v dovoljno je imat dvije,jedna na punjacu jedna u mikrofonu,ako su 1.5v idu 2 odjednom,znaci treba imat 2 u mikrofonu 2 na punjacu,i rjedje se mijenjaju punjive baterije jer duze traju,naravno kad kupujes gledas da ima sto vise mAh duze ce trajat,ne znam sta moze bit nejasno,ako neces kupuj baterije svaki dan niko te ne tjera

MarjanMilosevic
03.01.2013, 02:32
Upravo tako, sedeci tamo daleke vec 2003ce posle odradjene evrovizije dojem do zakljucka da smo za 6 dana kolko su trajale probe i dve zavrsne veceri potrosili cak 70 baterija od 9V. Sto za mikrofone, sto za in ear. Tad je bilo dosta. Ulozili 200 eura u punjive baterije i dva punjaca koje mogu da pune svaki po 6 komada odjednom i zavrsili pricu.

tranzit
03.01.2013, 04:04
Nisam se sustretao sa firmom koju spominje Tranzit ali posto smo imali 24 komada Duracell punjivih baterija, tvrdim da mogu da rade kao i alkalne...Ansmann NiMh baterije bilo kojeg napona su "non plus ultra" kada se radi o Recharcable baterijama. Bez pretjerivanja bar za klasu kvalitetnije od Duracella. Kada su u pitanju baterije za mikrofone, tu bih preporucio Ansmann NiMh 2850mA 1,2V (AA format). Strogo treba bjezati od AA baterija na kojima kao specifikacija stoji sve sto je preko 2.850mA jer ovaj format jednostavno ni tehnicki, ni fizicki nije u stanju da pruzi vise. Srescete AA baterije na kojima stoji cak 4.400mA sto je najobicnija prevara i jeftina laz. Opet ponavljam, koliko je vazan kvalitet baterija, ne manje je bitno i kojeg je kvaliteta sam punjac. Svaki koji ima cijenu ispod 50 eura je uglavnom obicno smece. Baterije za punjenje se poslije izvjesnog vremena "umore" (mada na skoro svim aktuelnim stoji "no memory effect"), pa je preporucljivo povremeno obaviti "Uncharge" sto je u sustini duboko praznjenje do poslijednjeg miliampera. Ovu funkciju imaju svi bolji punjaci. Na ovaj nacin se veoma produzava vijek baterija a istovremeno i njihova efikasnost ostaje na najvisem nivou.

Bokic
03.01.2013, 17:45
tranzit,
jel za Fr3 koristis Ansmann NiMh 9V 300mA koje si naveo u prvom postu, ili neki drugi model ?
I ako je drugi model, koji ?

bole2000
21.01.2013, 00:02
Pozdrav za kolege
Imam problem sa SHURE sistemom ULXp14, znaci ULXP baza i bodypack ULX1...imam dva kompleta, jedan koristim za sviranje, jedan za pevanje, oba rade na 9v bateriju, ali je problem jer bateriju ne mogu da rade duze od 5-6 sati plafon! Kupujem iskljucivo Duracell alkalne( oko 280-300din komad) odradim svadbu sa 4 komada!!! mislim da ovo nije isplativo, trosi vise od mog auta!, pokusavam da uzmem 9v na punjenje ali ne mogu da nadjem vise od 200-250mah sto je smesno ;-( merio sam potrosnju bodypackova i iznosi 110ma!! neverovatno! ne razumem sta vuce toliku struju??? imao sam AKG dual sa PT40 koji koristi 1.5v a potrosnja mu je oko 70ma, jos kad sam uzmem od 2700mah, zaboravim kad sam je stavio... Molim za pomoc, ili prelazim na WMS 4500 :-(

tranzit
21.01.2013, 03:24
tranzit,
jel za Fr3 koristis Ansmann NiMh 9V 300mA koje si naveo u prvom postu, ili neki drugi model ?
I ako je drugi model, koji ?Ne, taman posla, to je 9V baterija. FR3X koristi 10 x 1.2V baterije a upotrebljavam Ansmann 1.2V Digital 2850mAh. Medjutim, punjac je specijalni pa uspijeva da maximalno isprazni i napuni baterije. Nece vrijediti ukoliko nabavis najkvalitetnije baterije ako ih punis smecem od punjaca. Desavace ti se redovno da punjac pokazuje da su baterije napunjene a one izdrze sat do sat i po. Ovo ne znaci automatski da su baterije lose vec prije bude razlog lose punjenje.





@bole2000

Pogledaj koji tip baterija koristi taj Shure (NiMh, Cadmium, Li...).

zaki1
21.01.2013, 05:55
Najvaznije je da imas kvalitetan punjac, losi punjaci , a narocito oni koji automatski ne iskljucuju kad je baterija puna ,definitivno trajno ostecuju baterije,a samim tim smanjuju njihove performanse i vijek trajanja.Ja koristim POWERTECH, punjac sa LCD displejom i automatskom regulacijiom ,koji je univerzalan za sve tipove kucnih baterija ,ukljucujuci i one od 9V,a uz to dozvoljava punjenje pojedinacno, ako treba samo jedne baterija,dok vecina ostalih traze da bude najmanje par baterija.Naravno sve baterije imaju i svoje ogranicenja ,tj odredjen broj punjeja,neke fabricki su reklamirane i do 1000 ciklusa, ali neka ostvare i pola toga ,mislim da je dobro, ovo se odnosi na kvalitetne brendove , a preporucio bih ako je moguce naci "made in Japan".Pozdrav.

bole2000
24.01.2013, 02:10
Zanimaju me baterije 9v litijum jonske ali na punjenje, kako se one ponasaju u odnosu na sve druge baterije? cuo sam da je ova vrsta odlicna za velike potrosace... Imam varijantu da kupim od 500-600mah, to je najvece sto sam nasao ali u Svabiji... Zanimaju me te njihove voltaze, od 7,2-7,4-8,4 itd, jel to neki problem ili to tako treba? Kako se ponasaju sto se tice napona, da li pada napon ili je konstantan? uredjaj koji koristim nece da radi kada padne napon ispod 6v a ovo 7,2 mi je relativno blizu ;-( ne razumem se bas u struju pa bih molio nekog kose razuem u ove stvari da pojasni malo, hvala unapred... pozdrav...

zaki1
24.01.2013, 04:49
@BOLE2000; Svaka baterija ,9V, 6V, 12V, itd, ce ti pokazati kad se meri sa voltmetrom tzv.Nazivni napon" odnosno onoliko koliko i pise na njima.Kada se ukljuci potrosac njihov napon bude onoliki koliko je ostalo posle upotrebe, znaci nesto manji ili znacajno manji od idealnog,pa se dolazi do momenta kad vise nisu za upotrebu ,te se moraju zameniti ili ponovo puniti ako su "rechargeable"; za dopunjavanje baterija od presudne je vaznosti punjac i to prve klase , da ti ne prepunjava i pregrijava baterije, odnosno da iskjuci dopunjavanje kad se napon u bateriji i punjacu, izjudnaci, isto tako zamorene baterije prije punjenja treba da se isprazne ;Discharge, da bi se napunile ponovo do maximuma,a sve to kvalitetni punjaci imaju.P.S. Procitaj postove iznad.Pozdrav.

MrMuzikant
26.01.2013, 13:02
ja imam osecaj da baterije za punjenje sa vecim naponom, ko npr 9V blok, brze se prazne