PDA

Pokaži Full Verziju : formula95 - demo snimci


formula95
23.12.2012, 16:36
Evo moj prvi demo snimak, pa recite sta mislite, svaka kritika je dobrodosla :D

<embed src="http://www.*******.com/embed/3212413256/5498e981" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

casper
23.12.2012, 17:52
Sačuvaj ovu snimku, kada je za 10-tak godina poslušaš ponovo shvatit ćeš zašto sam forsirao učenje teorije u topicu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24348#axzz2FtIOIfed) koji si nedavno ti pokrenuo.
Neću komentirati, prepuštam ostalima da to naprave.

Dell
23.12.2012, 18:01
Moram bit iskren, jer inace neces naucit. Solo je donekle izdrzljiv ili korektan, ali brate sto se akorada tice, nisi ni jedan pogodio, sjedi, uci, vjezbaj.

ЂолеПФК
23.12.2012, 18:31
Jesi li sam skidao akorde ili?

gitar
23.12.2012, 18:31
Nemoj tako, Dell.Ova muzika je stvorena za horor filmove :lol:

Dell
23.12.2012, 19:15
Gitar, salicemo se u svastari, a moramo momka naucit. Ja sam neke stvari morao sam da provalim, pa 'ajde da njemu olaksamo malo, a i u tim godinama u kojima je Formula mnogo se toga uzima k srcu ;)
Formula, uzeo si pretesku pjesmu, koja ima ne bas tako uobicajenu harmoniju i jos kasnije ima modulaciju. Poslusaj nas i skini neku laganu pjesmu, postavi ovdje, pa cemo pricat dalje ;)

formula95
23.12.2012, 21:00
Hvala na komentarima, ali nije mi jedno jasno posto akorde nisam sam skidao nego sam ih prepisao bas sa ovog sajta iz odeljka akordi i partiture, kako onda nisu tacni?

maricm
23.12.2012, 21:11
Greska je u harmoniji ,ili akorde ne hvatas ispravno ili nije dobro napisano,prije ce biti da je do tebe.
Imas fis-mol,d-dur,h-mol,e-dur,cis-mol.
Moram ti ovako pisat jer nisu svi durevi.
Ipak uzmi nesto lakse za svirat za pocetak,bolje krenut od laganog nego preskakat stepenice pa pogresno naucit.
Pozdrav

zeljko
23.12.2012, 21:13
Najvjerovatnije nisu tacni ti akordi posto mnogi nisu tacni i ja sam to primjetio:lol:Ili si ti pogresno pritiskao tipkice:DNisam slusao demo jer ovaj player mrzim kao snijeg,ali predpostavljam da nesto onda ne stima ako ostali kazu..pozz

ЂолеПФК
23.12.2012, 21:18
Verovatno nisi usaglasio tonalitet izmedju desne i leve ruke, čim tako kažeš.

yamahapassion
23.12.2012, 21:19
za akorde su ti kolege uglavnom rekle sta nije u redu, i to moras da ispravis. a ja mogu da ti kazem da skines taj release (hall ili sta vec) sa solo boje s kojom sviras forspil, posto se bas neprijatno cuje taj metalni zvuk, bolje ostavi boju suvu kakva je, i dodaj malkice delay-a.

formula95
23.12.2012, 21:23
@maricm tacno te akorde sam svirao i ubedjen sam da nijednu dirku nisam promasio, e sad moze biti da nisam uskladio desnu sa levom rukom. @yamahapassion upalio sam sustain da bi "kao" bolje zvucalo :D sutra cu postaviti demo za ovu pesmu gde sviram samo levu ruku pa ako onda nesto ne stima onda stvarno ne znam.

yamahapassion
23.12.2012, 21:25
eee znam onda... taj sustain ugasi lepse ce se cuti ;)

maricm
23.12.2012, 21:46
formula nisi dobro uhvatio h-mol i cis-mol.
Da ti mozda nije upaljena bass inverzija?(tj da d-dur uhvatis na trecem obrtaju a onda ti bas svira ton a)
Jesi li poklapo stringsom sa desnom rukom preko ritma?

nesaband
23.12.2012, 22:02
Formula95
Iskreno,nema nista od tvoje svirke niti ce biti.nije to matematika,bolje nadji neki drugi hobi oz razloga sto ti imas osecaja za ritam ali sluha mislim da nemas i da je u tome problem.
Znam da ovakvi komentari nisu popularni ovde na forumu ali ja samo pisem ono sto mislim.Znam mnogo ljudi koji vole muziku i znaju milion tekstova napamet al im je slon prdnuo u uvo i nikada nece mozi da budu ni pevaci ni sviraci.

Dell
23.12.2012, 22:29
Nemoj Formula da se obeshrabrujes, palo mi je na pamet kako sam ja svirao sa 16 godina, znaci prije 4 godine i nasao sam snimak, pa gledaj na sta je to licilo...

https://soundcloud.com/marnel-agolj/uzicko-kolo-svirano-2008/s-MbwBR

ЂолеПФК
23.12.2012, 22:32
Možeš da uđeš i kod mene da preslušaš prve snimke :D

Sent from my Alcatel OT-990 using Tapatalk 2

zeljko
23.12.2012, 23:19
Pa jel moguce dell da si ovako svirao prije 4 godine:DOvo zvuci kao neka igracka koja se poklanja djeci za bozic ili novu godinu uz ostale slatkise hehehe..Ma nisi to ti to je neko drugi samo zezas nas

Nautica
23.12.2012, 23:40
idem malo u off ali samo da pitam, Dell na kojoj "masini" si ovo svirao ? :D

mladenkom
23.12.2012, 23:46
hehe,ovo uzicko pola molsko pola dursko.... :)

formula,zemljak,ne kloni duhom,solo ti je ok,levu ruku jbg vezbaj,ne upadaj odma u teske pesme i crne dirke,vezbaj amol cdur,pa kad to savladas idi dalje

formula95
24.12.2012, 00:02
@nesaband, tvoje misljenje, ok. @Dell malo si me oraspolozio :D @maricm jesam sviram strings desnom :)
Jbg ljudi stvarno ne znam sta da kazem mislio sam da ce biti bar malo boljih komentara..Inace odavde sam skinuo akorde http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21679&highlight=Daleko#axzz2Ful7tjY1 i ovako sam ih svirao!

F#m=F#-A-C#
D=D-F#-A
Hm=F#-H-D
C#m=C#-E-G#
E=E-G#-H

nesaband
24.12.2012, 00:07
Dobar si ti momak i jako mi je drago sto nisi sujetan.
Drago mi je da imamo takve clanove foruma i nadam se da ja nisam bio u pravu i da za koju godinu cujemo da si stvarno naucio da sviras.;)

Dell
24.12.2012, 03:34
Prestice on nas sve, imam taj osjecaj ;)
Inace, ovo sto sam ja postavio je svirano na mojoj prvoj klavijaturi, zapravo namijenjenoj sestri, a aparatura je Bontempi PM61, mnogi ce znati o cemu se radi. Taj snimak je samo dokaz koliko teorija i skolovanost u muzici nista ne znaci, a moze mnogo da znaci, jer sam godinu dana prije no sto je snimak nastao zavrsio osnovnu muzicku skolu :)

smuchac
24.12.2012, 19:54
Kolega formula, ceo fudbal si po pitanju akorada promašio a i sam znaš zašto samo si tvrdoglav. Tvrdoglavost i motivaciju koju imaš bi trebao usmjeriti na ono što ti stalno pišemo tu. Jaku volju imaš, ne gubi samopouzdanje i nastavi dalje. Za početak neka ti netko u blizini dođe na kafu i malo te pokrene da vidiš gdje griješiš i mislim da ćeš "ukroćen" krenut dalje puno lakše.
Po knjizi i napamet nikad nećeš ni svirat niti znat da ne sviraš dobro a također niti da sviraš loše. Budi uporan i strpljiv jer nećeš još dugo da naučiš sve šta ti treba. To je težak i dugotrajan proces i svi smo ga prošli.
Samo naprijed i ne daj se. Komentari nisu dobri jer nisi dobro ni odsvirao ali ne sumnjam da neće biti bolje. Pozz! :)

formula95
25.12.2012, 18:29
Novi demo, nova nada :D

Amadeus band - Lazu te
<embed src="http://www.*******.com/embed/3218155676/45f1143e" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

Nije da se pravim sad pametan ali akord B mi nekako ne ide uz ove ostale, nesto mi se ne uklapa dobro. Odavde sam skinuo akorde http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18156&highlight=amadeus#axzz2G0Q7BK73

Dell
25.12.2012, 19:07
Zasto se meni cini da ovaj forspil na pocetku nisi ti odsvirao?

AcaG600
25.12.2012, 19:09
Malo bolje kolega nego prethodni snimak, ali opet muljas akorde....Kolega @Simke je u onoj temi bas lepo postavio akorde koji idu i po tome se svira....Greske pravis na 56sec, 1.02sec,....Ide ti B dur (Bb dur), a ne H dur kako ga ti sviras....Znaci ne hvatas H-Cis-Fis, vec B(Bb)-D-F....Neznam sad da li znas ove akorde kako se hvataju i to, ali potrazi malo na netu i videces....B ton ti je snizen H....Znaci, odma crna dirka od tona H na levo....Znaci prvi ton kod B dur-a ti je 3 crna dirka kada gledas one 3 crne dirke jedna do druge u oktavi ako ces tako lako da zapamtis....Tacno znam sto si napravio gresku, jer ti klavijatura ispisuje B dur kad uhvatis ustvari H dur, i ti mislis da je to, a ustvari nije, jer je H u Americi B, a snizen H im je Bb, a u Evropi je normalno H, a snizen B i zbog toga se bunis....Zameni taj akord i videces odma da je bolje....Poslusao si moj snimak na Fb za ovu pesmu, pa poslusaj kako zvuci akord....Pozdrav i sve najbolje....Samo napred i ne odustaj....Cujemo se :)

formula95
25.12.2012, 19:15
@Aceg600 e to mi vec ima smisla, hvala! :) @Dell na pocetku sam pola ja svirao pola nisam, onaj klavir ili gitara (ne znam ni ja sta sam stavio) to ja sviram, a one dublje tonove ne sviram ja nego su povezani sa ritmom a mrzelo me da utisavam to :D

AcaG600
25.12.2012, 19:20
E sad uzmi ovaj video opet snimi i ispravi onaj akord sto sam ti rekao i poslusaj kako zvuci....Svidja mi se sto si odma primetio i rekao da mi akord ovaj ne pase tu....Znaci da imas malo osecaj za harmoniju....Samo polako....Vezbaj samo....Pozdrav :)

formula95
26.12.2012, 12:34
Da @Dell zaboravio sam da kazem da i flautu u pocetku takodje ja sviram.

smuchac
26.12.2012, 15:04
Pomaknuo si se i to je super. :)
Nemoj samo da ti postane navika učiti pjesmu za pjesmu i da ne možeš van toga. Samo naprijed!

vadexfly
09.01.2013, 14:55
Sto se tice demo-a Amadeus Band - Lazu te, akord koji se cuje na 00:56 se nikako ne uklapa :P

formula95
16.01.2013, 21:37
Svestan sam da ima nekoliko gresaka, e sad mozda ima i onih kojih nisam svestan :D

Oliver Dragojevic - Cesarica

<iframe width="100%" height="166" scrolling="no" frameborder="no" src="http://w.soundcloud.com/player/?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F75 203989&show_artwork=true"></iframe>

smuchac
16.01.2013, 21:59
Ne valja ti player. tj. loše si ga postavio.

formula95
16.01.2013, 22:00
ma znam, evo zajebavam se vec 20-ak min, ne znam sta da kopiram, uploadujem sad na onaj kiwi6


Evo ga valjda, kao sto sam rekao "Svestan sam da ima nekoliko gresaka, e sad mozda ima i onih kojih nisam svestan :D"

Oliver Dragojevic - Cesarica

<object type="application/x-shockwave-flash" data="http://kiwi6.com/swf/audio-player.swf?audioUrl=http://k007.kiwi6.com/hotlink/rvkd18rgw7/cesarica.mp3" id="audioplayer" height="27" width="400" allowscriptaccess="always">
<param name="movie" value="http://kiwi6.com/swf/audio-player.swf?audioUrl=http://k007.kiwi6.com/hotlink/rvkd18rgw7/cesarica.mp3" /><param name="FlashVars" value="" />
<param name="quality" value="high" /><param name="menu" value="false" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="wmode" value="transparent" /></object>
<div style="font:10px Arial,sans-serif;color:#aaa">Hosted by <a style="color:#999" href="http://kiwi6.com">Kiwi6 file hosting</a>.
<a style="color:#999" href="http://kiwi6.com/file/rvkd18rgw7">Download mp3</a> - <a href="http://kiwi6.com">Free Music Hosting</a>.</div>

smuchac
16.01.2013, 22:18
Vidi se napredak druže. Ima nekoliko grešaka,malo tonskih,malo dinamičkih,ali činjenica je da si se maknuo s mjesta iako, po mom mišljenju s prisutnom dozom preskakanja gradiva. Nemoj odmah kad ustaneš da večeraš. Prvo doručak,pa ručak pa do večere da nisi gladan. :D
Pohvale, naravno za snimku i hrabrost. Pjesma za sluhistu nije baš mačji kašalj. Nećemo o kvaliteti snimke sad. Odsvirana je korektno s time da može još bolje. Samo tako nastavi. ;)

P.S I za ovu pjesmu obavezno koristi Bright piano a ne Grand piano. :D

yamahapassion
16.01.2013, 22:20
S obzirom kakvi su ti bili oni raniji snimci ovo je skroz ok. ima pokoja grescica ali znajuci u kojem si stadijumu ucenja to nije nista tragicno. I moram reci da mi je ovog klavira najvise zao sto ga nemam na korgu. jel to grand piano sa sustainom? grand piano i onaj bright piano su majstorski odradjeni na yamahi i tu nema sta da se prica.

formula95
16.01.2013, 22:20
Hvala smuchac! E a neces verovati, juce sam uvece (u kasne sate) uzeo ovo da snimim i uzmem Bright piano jer naravno lepse zvuci i to sam odmah primetio, ali pala mi koncentracija i reko sutra cu, i evo danas se zeznem, uf sad sam malo na sebe besan :D
Dodato:
yamahapassion jeste Grand piano sa sustainom, Hvala na komentaru! :)

yamahapassion
16.01.2013, 22:26
Obozavao sam taj grand piano sa sustainom... dinamika + sustain... idealna kombinacija... ovi na korgu klaviri su bas nekako jadni, tanki... nadam se da cu nekada pronaci dobar sempl. samo tako nastavi, puna podrska!

romario
16.01.2013, 22:53
Eto vidis da mozes.jako dobro je ovo...
Uvjezbaj taktove koji zapinju,tonski je ok.o
Kad se pjeva pjesma ne sviraj melodiju,
potrazi samo pratnju na klaviru,prelaze si vec naucio...
Postovano sa mobilnog uređaja
Koji je to grand piano sa susteinom...

yamahapassion
16.01.2013, 22:58
Mali off: Romario, ne znam kako stoji na tyrosu, na s700 je prvi klavir u grupi iz grupe live zvukova (live grand piano) a sustain mu ukljucis kao efekat i zvuci fenomenalno.

romario
16.01.2013, 23:05
Budem probao ...sutra...
Hvala.kolega ...
Piano je prvi u grupi,samo da vidim kako si mislio da ukljucim
sustain kao efekt.
Postovano sa mobilnog uređaja

yamahapassion
16.01.2013, 23:27
evo sad gledam sliku T2, malo je mutna, ali mislim da bi trebalo biti sa desne strane u donjem delu iznad OTS-a, imaju 6 dugmica (voice effects). Jedan od njih ti je sustain ;)

zeljko
16.01.2013, 23:32
Super ovo sa klavirom sto si odsvirao..Pozz

just_be
17.01.2013, 00:06
Ogromna razlika raniji snimak i ovaj sada. Super je ovo, mozda par tonskih greskica tu i tamo. Ali sto je najvaznije napredak se cuje. Okaci opet nesto kad navjezbas.

Arter
17.01.2013, 00:27
lipo zvuci....

romario
17.01.2013, 21:29
evo sad gledam sliku T2, malo je mutna, ali mislim da bi trebalo biti sa desne strane u donjem delu iznad OTS-a, imaju 6 dugmica (voice effects). Jedan od njih ti je sustain ;)

Probao danas na probi ...super je.
Eto ,nisam to koristio do danas.
Hvala na ideji ...svima...
Postovano sa mobilnog uređaja

gitar
17.01.2013, 22:24
Čisto da ne verujem da je @formula95 za ovo kratko vreme toliko napredovao...

casper
18.01.2013, 00:56
I po meni je to prebrz napredak. Ili si pravi talent ili ....
Zašto si obrisao snimku iz prvog posta, lijepo sam ti rekao da je sačuvaš. :D

formula95
18.01.2013, 01:22
Hvala hvala :D Morao sam da brisem jer sam uploadovao nekim clanovima stw na ******* a nije bilo mesta ili ne znam ni ja sta, uglavnom nije ni to sljakalo pa sam koristio mediafire

ЂолеПФК
18.01.2013, 05:05
Mnogo akcentuješ pratnju, druže...
Samo napred.

formula95
28.01.2013, 12:40
Evo jos jednog na pianu :D

Yiruma - River flows on you

<embed src="https://www.box.com/embed/vfhfdinyk7uhod9.swf" width="500" height="200" wmode="opaque" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">

I snimio sam cesaricu jos jednom na bright pianu

O. Dragojevic - Cesarica

<embed src="https://www.box.com/embed/m6x0pnwvpttgs8w.swf" width="500" height="200" wmode="opaque" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">

Svi komentari su dobrodosli

maricm
28.01.2013, 14:23
@formula mislim da se zezas jer je nemoguce da neko pocetnik koji je samouk razdvoji lijevu i desnu ruku ovako brzo.
Djeca u skolama to ne uspiju odradit do 2 razreda a ti uradio u roku 2 mjeseca.
Nema smisla da vise ljude zavlacis osim ako nisi pustio midi file i snimio.
Nemoj se naci uvrijedjen ali tako je.
Nemislim nista zlonamjerno samo mislim da nema vise smisla.
Pozdrav

romario
28.01.2013, 14:37
Ne radi mi link pa ne nogu da čujem .
Naravno da je moguće naučiti jednu pjesmu u kratkom vremenu ...
Nije formula baš totalni početnik ,a danas uz sva pomagala sve je puno lakše .

To što se u glazbenoj školi nauči za dvije ili više godina ,
može se naučiti za puno kraće vrijeme .
Taj program je rađen za svu djecu ,a njih ima i više i manje talentiranih .

Izgleda da je formula malo talentiraniji ;)

Eto ,cesaricu je i pogriješio .

Sejox
28.01.2013, 18:27
Steta Mario sto ti ne radi link pa ne mozes da cujes.

Cesarica je nula,kako je odsvirana ova pjesma prije nje.;)
A tacan naziv joj je "River flows in you" a ne "on you".
Ali nebitno.
Ovo nije neki komentar,nego cisto onako,malo podrske ako neko
ima zelju da nesto navjezba.;)

smuchac
28.01.2013, 19:35
Ajmo ovako. Ja sam loš svirač i švercam se s transposeom i za sebe ne dajem ocjenu više od 3/10 (možda je i to puno) jer mislim da više ne zaslužujem. Izvlači me vrlo za*eban i žestok sluh ali svirački sam,ponavljam, tele i nema tu rasprave toliko. Kao takav, misleći da sam nešto malo "bolje potkovan" od formule (sad opet možda i nisam,ne znam) i poslušavši formuline prve demo snimke koje nisu isplivale pred godinu već prije možda koji mjesec, mišljenja sam da je ovakav napredak nerealan i potpuno nemoguć. Formula koji je s prvim demo snimcima pokazao neznanje i netočnost te pomalo mršav sluh što je i jasno s obzirom na početnika koji se sada ako želi mora nadograditi. Formula kao takav, ovakav napredak u tako malo vremena nije mogao postići. Svi smo mu pomogli savjetima i željom za napredak i očekivali smo postepen napredak kako to i biva u ovom poslu tako da je ovolik boom prevelik zalogaj za moju viziju svega. Druže Formula, ni u kojem slučaju nemoj misliti da te vrijeđam niti da ti želim išta loše,naprotiv,želim ti sve najbolje u životu i muzici,ali brate,ili si nas zeznuo na početku ili sad. Toliko... NHF i pozdrav! ;)

Dell
28.01.2013, 20:18
I ja isto mislim da ovo nije Formula odsvirao. Ali dajem mu priliku da nas razuvjeri. Formula, snimi ove dvije pjesme kamerom, da vidimo da si ti, ne moras facu snimat, ali ae da vidimo, pa da ti cestitam na ogromnom napretku ;)

mitamacro
28.01.2013, 20:23
evo sada cu da pogledam

yamahapassion
28.01.2013, 20:34
Molio bih cenjene clanove da ne pisu postove samo da bi napisali nesto. Takodje bih molio nove clanove da se upoznaju sa pravilnikom i radom foruma. Ako imate zelju da iskomentarisete kolegu, poslusajte njegov snimak, pa dajte neki konstruktivni komentar, a ne prenatrpavati temu koleginih demo snimaka bespotrebnim i beskorisnim postovima.
Ove moje molbe se odnose na clana mitamacro.

formula95
28.01.2013, 20:35
hahaahah au :D pre svega moram se zahvaliti @maricm sto tako misli jer mi to dodje kao kompliment buduci da sam sve ovo ja svirao. Svima veliko hvala od srca! @Dell nije problem, napravicu video snimak cim budem nasao vremena, mozda vec sutra.

maricm
28.01.2013, 21:02
formula koristis li sustain pedalu?

zeljko
28.01.2013, 21:07
Super odsviran klavir..Pozz

yamahapassion
28.01.2013, 21:10
@maricm: mislim da nije u pitanju sustain pedala... ova yamaha ima jako lep sustain koji ne mora uopste da se kontrolise pedalom, i u kombinaciji sa dinamikom piano izlazi fenomenalno.

formula95
28.01.2013, 21:11
potpisujem ovo sto je rekao @yamahapssion

maricm
28.01.2013, 22:21
mislim da je koristen sustain.
ako je koristio funkciju sustain onda je nije mogao koristit na trenutke kao sto se cuje na snimku.
Kao pocetnik mislim da nije ovoliko vijest sa pedalom.

To je moje misljenje svakako.
Ako je ovo odsviro svaka cast skidam kapu(mislim na ovu stranu pjesmu),
jer je i dinamicki i tempo lijepo uskladjeno,jer kao pocetnik nije to mogao sve naucit za 3 mjeseca ili manje.

formula95
28.01.2013, 23:30
@maricm care ja sam to odsvirao, nisam koristio sustein pedalu jer je nemam, znaci svirao sam ovako kako je napisao kolega @yamahapassion, znaci upaljen mi je efekat sustain sve vreme, ne znam na koje delove tacno mislis, sutra cu snimiti kamerom da vam dokazem

milepsr
29.01.2013, 00:01
mislim da je koristen sustain.

Nije koristio pedalu. Na yamaha-inim aranzerima imas opciju da ukljucis sustain i da ga podesis da radi kako zelis. Ja na pa2x ne mogu ni priblizno dobar klavir da napravim kao na Tyros2. I zbog samog sempla, i zbog sustaina. Ako hoces, mogu da ti posaljem snimke da cujes razliku.

Arter
29.01.2013, 00:06
u jednoj i drugoj pismi cujem greske, greske desne ruke... a vidjeli ste po mojim snimkama da sam ja PIANO đir.... sto znaci da meni ovo zvuci da je kolega stvarno svirao... i na nama je da mu vjerujemo ne da utjerivamo pravdu, jer bi se moglo veliku vecinu također staviti na testiranje...poz

formula95
29.01.2013, 00:15
pravo zboris Arter, to sam i ja hteo reci, znaci ne moze biti midi fajl nikako jer ima nekoliko gresaka, al to su sve sitne greske (promasen ton) i daju se lako ispraviti ;)

ЂолеПФК
29.01.2013, 17:00
Ma cepaj druže, samo napred, vežbanje. Što se tiče midi fajlova, samo budala može postaviti midi u svojim snimcima, ovde je cilj, bar ja tako razmišljam, da se postavi snimak da bi se dobile sugestije i kritike iskusnijih. Inače sam svojevremeno snimao klip da bih pokazao da nije midi, mada se sad kajem što sam tada pao na provokaciju. Pozdrav druže, imaš podršku od mene!

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

Dell
29.01.2013, 18:58
Djole, da se razumijemo, niko ga nije optuzio da je midi file, ali sumnjivo nam je svima kako tako brz napredak za kratko vrijeme. Tako da trazenje snimka nije provokacija, nego samo nacin da se uvjerimo da je Formula svirao. Niko nista lose nije napisao.

ЂолеПФК
29.01.2013, 20:00
Taman posla, druže, ja sam malo loše izneo neke stvari, pa sam svoju situaciju uporedio sa njegovom. A zaboravio sam na kraju da napišem kako mislim da nešto nije u redu sa mnom pošto mnogo sporije napredujem posle godinu dana u odnosu na ovo, što govori da se slažem sa većinom. Mada, nadam se da je Formula shvatio nešto iz dela gde komentarišem svoj pogled na demo snimke.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

formula95
30.01.2013, 12:39
Ma razumeo sam Djole, hvala na komentaru! :) Nije mi tesko ni video da snimim samo kad budem mogao posto trenutno nemam cime da ga snimim, imam fotoaparat ali nemam memorijsku, tako da cim je kupim snimam.

Pozdravi je

<embed src="https://www.box.com/embed/xak4b1j6ubnwcv4.swf" width="500" height="200" wmode="opaque" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">

Bajaga - Tisina

<embed src="https://www.box.com/embed/f4p2v93fvf04m1w.swf" width="500" height="200" wmode="opaque" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">

pisite komentare, pozzz

zeljko
30.01.2013, 13:25
Meni se cini da ti bolje lezi zabavna i klavirska muzika nego narodna gdje treba harmonika da se svira hehehe..Pozdrav

nesaband
30.01.2013, 13:52
Ja bih ipak da sacekam neki video snimak pa da komentarisem.Ne mora biti da je midi fajl u pitanju,ipak sam skeptik po pitanju ovog snimka cesarice i bajagine tisine.

Moze za par meseci da se nesto nauci da ovako zvuci,postoji sistem i za taj nacin ucenja ali to vec prelazi u matematicko sviranje.

formula95
30.01.2013, 14:11
@zeljko imenjace :D i ja sam to takoreci provalio, mada sam one snimke sa klavirom dosta vise i vezbao, ove pesme (pozdravi je i tisina) sam snimio iz prve.
@nesaband vas komentar sam cekao :D snimak cu postaviti ove nedelje

yamahapassion
30.01.2013, 16:21
znaci vezbalo se... samo udri i vezbaj i rezultati nece izostati... E sad, sto se tice ova zadnja dva snimka, gledaj da ti signal ne ulazi u peak, ili narodno receno, da ne pikuje, jel onda dolazi do ovih neprijatnih zvukova i to ubija lepotu zvuka. Jednostavno, samo smanji se malo na klavijaturi i sve ce biti ok.

formula95
30.01.2013, 20:09
Poprilicno sam smanjio zvuk, bilo je negde na 1/4 ali izgleda da treba jos, Hvala na savetu

smuchac
01.02.2013, 21:56
Napredak od samog početka nije "nebo-zemlje" već "zemljina kora-pluton" da se tako izrazim. Ovakvim načinom do kraja 2013. ti u svemiru nitko neće biti ravan jer je ooogroman skok iz onog prvog nabadanja u stilu "Bože sačuvaj" do sadašnje (u odnosu na početak) zavidne preciznosti i brzine te poklapanja harmonija čemu nije bilo ni traga ni glasa na početku. Vrlo je vjerojatno da si talentiran i više nego što misliš. ;)

formula95
01.02.2013, 21:57
Hvala puno smuchac!

tranzit
01.02.2013, 23:56
Ne znam cemu ovolika diskusija, formulin napredak je evidenatan ali ne toliko drastican kako neki napisase. Cujem istu nesigurnost i neodredjenost kao i prije par mjeseci, na primjer, u pjesmi "Pozdravi je". Tu odmah i bez dvoumljenja, prepoznajem formulu i njegovo sviranje. Ostali snimci su indiskutabilni kao dokaz nekakvom ogromnom napretku ili pak midi fileu (ako je i bio midi file los je i nek mu je na cast), kako su neki posumnjali. Indiskutabilni su u sustini radi svoje jednostavnosti i garantujem da cu svakoga ko ima imalo talenta (sa obavezno urodjenim osjecajem za dimenziju "vrijeme" u muzici) i naravno dovoljno mladog, nauciti isto tako da odsvira i to ne za nekoliko mjeseci, vec za nekoliko sedmica. Danasnja djeca su, htjeli mi ili ne htjeli, daleko ispred predhodnih generacija u njihovom dobu. Covjek se razvija, ne tako brzo kao tehnologija ali ipak po jednoj exponencijalnoj liniji, dakle dosta brze no sto je to slucaj bio u proslom vijeku. Formula je napredovao ama ima jos veoma mnogo mjesta za poboljsanje.

casper
02.02.2013, 00:30
Potpuno se slažem s Tranzitom, napredak postoji ali nije to nikakvo čudo neviđeno. Malo više vježbe i to je to.

Ali ..... da je Tranzit imao priliku čuti snimak koji se nalazio u prvom postu ove teme onda bi i on malo ostao začuđen. Snimak je izbrisan iako sam formuli predložio da ga sačuva. Ta prezentacija je odavala nekoga bez imalo sluha, sa totalim promašajem za akord i melodiju. Žao mi je što ga ja nisam skinuo i sačuvao. %-(

tranzit
02.02.2013, 00:37
Nisam cuo taj prvi snimak, Casper. Kako bilo, nista spektakularno oko tog napretka, mada nemam referencu s pocetka ove teme, mislim da nije u pitanju midi file a ako i jeste onda i taj koji je snimio midi file tek malo bolje svira od formule. Kako sam vec rekao, nek je na cast svakome sve sto ovdje postavi kao demo snimak a ne da potpuno objasnjenje.

formula95
02.02.2013, 01:47
Ama ljudi nije midi kunem se zivotom. Rekao sam da cu video postaviti u petak, nazalost slagao sam, sad ispadne da ponovo lazem, ali stvarno jos nisam kupio memorijsku za fotoaparat, a telefon imam neki samsung sa vga kamerom. Ako mogu nekako drugacije da vam dokazem dok nekupim memorijsku uradicu to.

tranzit
02.02.2013, 02:12
Nijednog momenta nisam posumnjao, iskljuci me iz onih koji ti ne vjeruju.

Arter
02.02.2013, 12:50
@formula prijatelju, ne daj da te provociraju....rekao sam ti nekidan... a ovo sto te uvjeravaju da je midi file ti more bit samo na cast, jer ocito da zvuci dobro.... necu rec odlicno vec dobro, jer more to još bolje.... samo nemoj se zivcirati, i ja ti još jednom kazem, nemoj postavljati video.... ne trebas se ti nikome dokazivati na taj nacin...svak odgovara za sebe, ako je midi to je tvoja stvar, ako nije opet je tvoja stvar... ponavljam puno ima tu koji bi se mogli SNIMATI NA VIDEO.... drzi se i pusti ti gluposti

Dell
02.02.2013, 14:08
Izbrisao si prve snimke? Jel ti znas da smo nekim clanovima izbrisali temu radi toga? I sta sad kad ljudi vide komentar na prvu snimku, mislice da smo pisali zraku...

formula95
02.02.2013, 14:44
Dell stvarno mi je zao, ali morao sam da obrisem, naime neke kolege su me zamolile da im posaljem style works i onda kad sam hteo da uploadujem na ******* nesto nije stimalo, pisalo mi je kao da nema dovoljno mesta, i onda sam obrisao te snimke, a nemam ih ni na kompu posto sam evo bas jutros instalirao windows 7. Izvinjavam se zbog toga.

nesaband
02.02.2013, 17:38
Pocela je skolska godina,ajde malo stedi pare od uzine pa kupi tu memorijsku karticu,to za par dana mozes ustedeti,jel tako?

Arter
02.02.2013, 18:59
okrutni ste :D

formula95
02.02.2013, 19:11
@nesaband to mi nije prioritet ama nikako :D Stedim pare za zvucnu behringer uca202 i za usb midi kabl, i ustedeo sam 10e (sve od uzine :D), usb midi kabl uzimam u toku sledece nedelje, a onda ce za zvucnu morati malo i kladionica da pomogne nadam se :D Sto ne znaci da necu snimiti video.

smuchac
02.02.2013, 19:39
I onda dođem ja kod formule,odsviram,snimimo video i stavimo ovdje i ko će povjerovat da nije on? :D

Arter
02.02.2013, 19:41
oces reci da ti znas bolje.... ??? :p salim se ja

nesaband
03.02.2013, 00:57
Evo meni stoji kuci jedna uca 202 muzicka karta,nova,skuplja prasinu posto je ja ne koristim.Imam i usb midi kabal takodje nov koji ne koristim.

Ti bi vec i da pravis neku muziku a jos nisi naucio neke osnove muzike.

Ko zna,mozda si ti u pravu mozda to danas ide tako,mozda sam ja malo postao retro.

nemoj drugi put obecavati ono sto ne mozes da ispunis.Ja verujem da imas bar deset drugara koji imaju telefone sa odlicnom kamerom i da si bilo koga zamolio da utrosi pet minuta vremena vec bio imao postavljen snimak.

Ovako ostavljas prostora da ti se ne veruje.

formula95
03.02.2013, 02:46
@nesaband jel bi hteli da mi prodate uca202 posto nigde ne mogu polovnu da nadjem a ne daje mi se 35e za novu? Postavicu snimak cim budem imao malo vise slobodnog vremena, znam da ovako ispada da vas sve zavlacim i govorim lazi, ali nije tako, i sami cete se uveriti.

nesaband
03.02.2013, 22:16
Ne bih da ti prodam moju uca 202 mada je ne koristim.neka stoji,leba ne trazi,mozda pocnem i ja nesto da produciram jednog dana.

NeX007
04.02.2013, 19:23
Cao druze , evo ja da ti nesto napisem ...citam komentare ovih raznih ljudi ,muzicara ,tra la la i prosto ne mogu da verujem sta pisu.... nisam preslusao sve tvoje snimke ,ali sam cuo par tvojih prvih snimaka i onaj na kom sviras klavir ,tacnije River Flows In You. Reci cu ti prvo da ti apsolutno verujem da ti sviras taj klavir,ne bitno je da li imas pedalu ili ne. Prvo taj komad uopste nije tezak za svirku ,ne treba neka posebna koordinacija leve i desne ruke,cak sam ga i ja naucio svirati bez nota. Veruj mi ,ne treba da imas potrebu ama bas nikakvu da se dokazujes ovde nekom ,tamo nekom Nesi ,i Djoletu ,i Peri,Miki ,Ziki,da se kunes da si to ti,msm bzvz...nemoj da postavljas nikakve video snimke da bi neko video da to nije midi fajl ili sta ja znam. Talentovan jesi ,ali i slazem se sa tranzitom da to nije neki ekstremni pomak u odnosu na ono sta si pokazao u pocetku. Ovo ti kazem drugarski,jer i ja sam kao ti samouk i nije lako dokazati se kao takav. Nisam ja nista bolji od tebe ,kao ni ovi sto ti traze video snimke.
Oni su samo mnogo iskusniji od tebe. Muzika nije samo harmonika i triler ili kolce. Drago mi je sto si svestran,i sto si tako uporan. Nastavi da vezbas klavir ,skale,da ucis dalje teoriju muzike ... Dosta ima i harmonikasa i kosmajaca, Pozdrav :)

nesaband
04.02.2013, 20:25
@NeX007

Neki,Nesa uvek pise ono stomisli.Ako je nesto po njemu dobro onda on to zna i da pohvali(bar bi ti to trebao da znas posto sam neke tvoje demo snimke koliko se secam komentarisao).Neki Nesa ako nesto misli da nije dobro on to i napise.Neki Nesa ako nije siguran u nesto onda iskaze svoju sumnju.

Prema tome neki Nesa vas moli sve da pisete u svoje ime i da ne letite ispred rude jer vam to nije potrebno.Neki nesa je takodje rekao da je moguce i da postoji nacin da se nauci neka pesma za kratko vreme ali da je to matematicko sviranje,a ne plod talenta koji je neophodan za muziku.

Da si cuo prvi snimak verovatno ne bi ovako pisao,posto nisi pratio temu od pocetka jer koliko znam prvi snimak je izbrisan pa tako mislim da nemas ni pravo da sudis nekom Nesi sto ipak odmereno i sa dosta paznje prati napredovanje naseg,tj mog druga @formule koji nije sujetan i koji je jako dobar decko,sto ne znaci i da je dobar muzicar.

gitar
04.02.2013, 20:36
Bravo generacijo, odgovor na mestu...

ЂолеПФК
04.02.2013, 20:38
@NeX007 Gde Đole traži video snimak? Ja sam čak čoveku dao podršku i ovde i na PP tako da te molim da me ne ubacuješ u grupu gde ne pripadam. U početku mi je bilo sumnjivo, ali sam posle ponovo preslušao snimke. Pozdrav tebi :)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

NeX007
04.02.2013, 22:00
:) niste me razumeli , dao sam samo podrsku formuli .... zao mi je gospodine Neso sto ste se uvredili ,a mozda i Djole ...nisam bio zlonameran ili osudjivao vase komentare. Zao mi je sto su svi spopali momka.Vasa sam imena upotrebio jer su vasi postovi bili prvi iznad.Nadam se da se i vi svi slazete sa mnom da stvarno nema potrebe da se toliko muci oko dokazivanja pa da ga teramo da se snima.Bar ja tako mislim .I da ,cuo sam njegov prvi snimak ne secam se tacno pesme ,mislim da je bila neka od amadeusa ,da su terce bile izbrkane i da nije potrefio ni 1 akord.

nesaband
04.02.2013, 22:28
hahaahah au :D ..... @Dell nije problem, napravicu video snimak cim budem nasao vremena, mozda vec sutra.

..... @yamahapassion, znaci upaljen mi je efekat sustain sve vreme, ne znam na koje delove tacno mislis, sutra cu snimiti kamerom da vam dokazem

Ja bih ipak da sacekam neki video snimak pa da komentarisem.Ne mora biti da je midi fajl u pitanju,ipak sam skeptik po pitanju ovog snimka cesarice i bajagine tisine.

Moze za par meseci da se nesto nauci da ovako zvuci,postoji sistem i za taj nacin ucenja ali to vec prelazi u matematicko sviranje.

....
@nesaband vas komentar sam cekao :D snimak cu postaviti ove nedelje

NeX007 drugi put malo pazljivije prati temu inace nisam se nasao uvredjenim vec samo prozvanim pa sam zato imao potrebu da odgovorim na tvoj post.

Jos jednom da ponovim,nisam ja terao @formulu da sam pise da ce postaviti snimak vec je on sam sve to napisao.

gitar
04.02.2013, 23:12
Željno očekujemo snimak, da vidimo to čudo od deteta...;)

formula95
05.02.2013, 00:17
A nije da sam ja rekao bas da snimam dobrovoljno. Koliko se secam Dell je napisao nesto tipa, da bi mogao da izbacim snimak da dokazem, a rekao sam da mi nije problem, sto stvarno tako i mislim, samo stvarno sam ovih dana zauzet, sto skola, sto se mucim sa ovim kontaktom, tako da nisam ni svirao klavijaturu nekoliko dana. A ono sto ste rekli @nesaband, imam ja drugare sa dobrim telefonima, ali kad bih rekao nekom od njih da mi treba telefon da snimim sebe kako sviram kao dokaz nekom sa foruma, rekli bi mi "sta ti ima da se dokazujes tamo nekom koga ni ne poznajes, bas te briga", tako da sam tu varijantu odmah iskljucio. Jos jednom ponavljam, snimicu taj video samo je pitanje kada (inace jos nisam kupio karticu).

Dell
05.02.2013, 00:21
Nista se ti ne sekiraj, ne goni te niko. Samo ti nama kad stignes postavi snimak pa da vidimo ;)

formula95
06.02.2013, 21:04
Evo dugo ocekivanog videa :D Los sam ugao zahvatio, a s obzirom da je snimano telefonom (nokia n82) kome je displej pukao, ovo bolje nije moglo ispasti. Desna ruka se ne vidi, ali opet mislim da se moze videti da nije u pitanju midi fajl.

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/75YkDxaYlbk?hl=en_US&amp;version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/75YkDxaYlbk?hl=en_US&amp;version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Dell
06.02.2013, 21:25
Evo ja prvi kazem svaka cast na tako brzom napretku, bio sam skeptican u pocetku, ali evo ja prvi kazem svaka cast i izvinjavam se na sumnji ;)
Red bi bio i ostale kolege da kazu tako.

zeljko
06.02.2013, 21:27
Svaka cast kad si ustanju da tako brzo napredujes.Sta ce biti za 5 godina ako je tako..Pozz

dakagospel
06.02.2013, 22:28
auu dobro napredujes :) samo tako nastavi

smuchac
06.02.2013, 23:09
Sad ti i ja vjerujem,iako ponavljam,onolik skok ispod nule na ovu sad razinu mi nisi mogao nikako drugačije opravdat. Nadam se da me ne shvaćaš krivo. ;)

tranzit
06.02.2013, 23:33
Dobro je samo dok ne pocnu da sumnjaju da si to uopste ti na tom snimku...=))=))=))=))

zeljko
06.02.2013, 23:45
E to sam bas i ja htio da kazem :lol:Da nije mozda neki rodjak:)

romario
07.02.2013, 00:13
Eto vidis da mozes.jako dobro je ovo...
Uvjezbaj taktove koji zapinju,tonski je ok.o
Kad se pjeva pjesma ne sviraj melodiju,
potrazi samo pratnju na klaviru,prelaze si vec naucio...
Postovano sa mobilnog uređaja
Koji je to grand piano sa susteinom...

Moj formulas,
uvijek sam vjerovao u tebe .:)
Postovano sa mobilnog uređaja

smuchac
07.02.2013, 01:19
Dobro je samo dok ne pocnu da sumnjaju da si to uopste ti na tom snimku...=))=))=))=))
Nisam htio pokrenuti vatru opet. Stariji imaju prednost. :D


Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

mladenkom
07.02.2013, 02:09
Samo napred formula,vezbaj,ko nama garantuje da ostali koji postavljaju svoje audio snimke zapravo I sviraju na njima.Ovo je yu-midi a ne sokoj da bi se ti tu nekom dokazivao I pravdao,nikom ni iz dzepa ni u dzep

Sent from my R800x using Tapatalk 2

formula95
15.02.2013, 18:24
Evo jos jedan midi ;)

<embed src="https://www.box.com/embed/4qyf9x5u81nccr3.swf" width="500" height="300" wmode="opaque" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">

Adele - Someone like you

Tu sam ja malo petljao i sa Audacity-jem, dodao neki kompresor i amplify iako pojma nemam sta znace, ali mi zvucalo lespe posle toga

nesaband
16.02.2013, 13:00
Nisam te bas dobro razumeo,jesi ti ovo obradjivao neki midi fajl ili si ti odsvirao pa onda obradjivao?

gitar
16.02.2013, 13:28
Preduhitrio si me... Baš sam i ja hteo to da pitam. Ako ovo svira @formula95, onda nemam reči, stvarno je čudo od deteta;)

formula95
16.02.2013, 14:14
Ja sam odsvirao, malo sam se nasalio na tu temu sa midijem, nadam se da ne zamerate :D A kad sam snimio onda sam malo petljao u audacity-ju i dodao one efekte sto sam spomenuo vec

nesaband
16.02.2013, 14:26
@formula,mozda ja jesam "neverni Toma" ali ja ti stvarno ne verujem da si ti ovo odsvirao.Da toliko napredujes za mesec dana,to je prosto nemoguce.Mani se corava posla.

formula95
16.02.2013, 14:28
Ja svirao i niko drugi. Ova pesma je cak i laksa od one "river flows in you". Neso dolazim kod vas u BG cim budem imao priliku ako ponuda i dalje vazi :)

nesaband
16.02.2013, 14:32
naravno da vazi.javno cu se izvinuti na forumu ako gresim i cestitacu ti na izvanrednom napretku ako ti ovo sviras.

zeljko
16.02.2013, 14:32
Mozda se Formula zezao onda sa onim prvim snimkom.To se niko ne pita hehe

formula95
16.02.2013, 14:43
@Zeljko ama nisam se zezao, onaj prvi snimak sam odsvirao kako sam odsvirao i sta da se radi :D I zakljucio sam da mi bolje idu ove pesme na klaviru nego nase narodne..

romario
16.02.2013, 15:09
U pravu si .
Ove pjesmice sto sviras mogu se nauciti za jedan dan.
Ono sto nele i jos neki sviraju ne moze se nauciti nabrzaka...
to ne umanjuje kvalitetu same pjesme...
Postovano sa mobilnog uređaja

zeljko
16.02.2013, 17:49
Ma super onda ako se nisi zezao.Ovo je sad profi svirka i super sviras klavir valjda ti to kao sto rece i lezi vise..Nismo mi svi stvoreni bas za sve,nekom malo vise lezi jedno a nekom drugo..Svaka cast.Pozz

smuchac
20.02.2013, 14:02
Tempo savršen,dinamika... 2 good 2 b true. ;)

formula95
21.04.2013, 12:16
Evo nesto malo drugacije..
Ne zamerite na solo delu na 2:58, jer je prvo trebao drugar da odsvira na gitari i da ubacimo posle u pesmu, ali on nesto nije mogao, pa sam ja morao na klav. snimati i ubacivati pa je ispalo kako je ispalo..Ima i sitnih greski..Svaki komentar dobrodosao.

Osvajaci - Mozda nebo zna

<embed src="https://www.box.com/embed/w37ye95akm1lae0.swf" width="500" height="250" wmode="opaque" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">

formula95
09.08.2013, 13:41
Prljavo Kazaliste - Marina

<embed src="https://app.box.com/embed/zpwdcqtw91wlh3q.swf" width="500" height="300" wmode="opaque" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">

ima sitnih gresaka..svaki komentar dobrodosao :)

Dell
09.08.2013, 13:46
Nije lose, samo pazi da pratis ritam, ispadnes po koji put. Klavir je odlican, koji je? I da, mono snimak ti je, u cemu snimas?

formula95
09.08.2013, 13:56
Hvala :) ako mislis na boju u strofi koliko se secam to je neki pizzicato, snimao sam u sound forge audio studio..a ne znam u cemu je fora, stavio sam na stereo i kad sam slusao cuje se samo na 1 zvucnik, i nisam nikako mogao da to promenim.

smuchac
09.08.2013, 15:03
Za solo više pašu stringsi nekakvi po sluhu odabrani s tim da i ovaj Dream Heaven nije loš i zahvalan je zvuk sam po sebi i inače. Pizz Strings su u strofi kako čujem. U odnosu na neke snimke na kojima si dosad briljirao, bez uvrede ovo je jako nisko a Marina je veoma lagana pjesma. NHF. Tempo ne pratiš ni najmanje u redu u odnosu na ono prije. Nadam se da je greška u latencijama i nesnalaženju s "žešćim" softverskim riješenjima s kojima snimaš. Pozz. :)

zeljko
09.08.2013, 21:23
Fino ti sviras druze.Poz