PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Fantom Xa load-ovanje seta


rolandx
23.12.2012, 11:17
Pozdrav svima.

Ovo je moje prvo pisanje na Vašem stvarno korisnom forumu iz razloga što ima tak puno kolega i poznavalaca..... Od nedavno imam Fantom Xa. DObio sam par setova i stvarno neznam kako da ih učitam. Do sada se nisam susretao sa solo klavijaturama. Zamolio bih nekog ko ima živaca da mi pojednostavljeno objasni kako da učitam set, a ja ću Vam reć šta zapravo imam od seta.

Dobio sam set koji ima dve stvari. Jedna je ,,Internal" (Roland i TMP) a druga je ,,Card" ( takođe Roland i TMP)

,,Internal" sam ubacio u memoriju klavijature a ,,Card" na memoriju kartice.

Da li je moguće da imam samo 64 user boje i to je to. Nešto kad klikam izbaci mi i drugu banku ,,Card" ali tu su neke boje katastrofa....?
Da li mi je potreban backup sa nečije klavijature ( video sam ovde na download backup ali na žalost ja nemam mogućnosti da download-ujem)?
Da li je potrebno još nešto učitat sa tog seta ili je jednostavno to to?

Naomenuću da je taj set što imam osiromašen i da je skoro toliko loš da ga je sramotno i svirat (kako mi je sam kolega rekao ali to je sve što ima)... ali hvala mu i na tome. Pitam se samo da li sam ja nešto propustio u učitavanju seta.

Molim Vas da mi izdetaljišete ukoliko mi objašnjavate učitavanje jer mi je sve na njoj strano. Čini mi se da neznam ni boje da izabiram....

Ukoliko mi je potreban neki backup da li bi mi neko od Vas pomogao da dobijem neki jednostavan set samo da mogu radit. Kada učita da jednostavno mogu svirat ( i da mi objasni kako se to učitava)...

Hvala Vam svima još jednom. Lijep pozdrav

veselinovicvs
24.12.2012, 01:20
Pozdrav...Ja imam Xa nekih mesec dana i sto ti mogu pomoci pomoci cu ti...Prvo da razjasnimo Xa ima PATCH i PERF banke sa bojama.I PATCH i PERF banke poseduju USER,CARD i PRESET(fabricke boje)...USER boje su u klavijaturi,CARD boje cita direktno sa kartice a preset banke koliko ja znam ne mozes puno da editujes ili ne mozes nikako(ni ja nisam jos probao).

dakidrajf
21.06.2013, 23:59
Pozdrav svima.

Ovo je moje prvo pisanje na Vašem stvarno korisnom forumu iz razloga što ima tak puno kolega i poznavalaca..... Od nedavno imam Fantom Xa. DObio sam par setova i stvarno neznam kako da ih učitam. Do sada se nisam susretao sa solo klavijaturama. Zamolio bih nekog ko ima živaca da mi pojednostavljeno objasni kako da učitam set, a ja ću Vam reć šta zapravo imam od seta.

Dobio sam set koji ima dve stvari. Jedna je ,,Internal" (Roland i TMP) a druga je ,,Card" ( takođe Roland i TMP)

,,Internal" sam ubacio u memoriju klavijature a ,,Card" na memoriju kartice.

Da li je moguće da imam samo 64 user boje i to je to. Nešto kad klikam izbaci mi i drugu banku ,,Card" ali tu su neke boje katastrofa....?
Da li mi je potreban backup sa nečije klavijature ( video sam ovde na download backup ali na žalost ja nemam mogućnosti da download-ujem)?
Da li je potrebno još nešto učitat sa tog seta ili je jednostavno to to?

Naomenuću da je taj set što imam osiromašen i da je skoro toliko loš da ga je sramotno i svirat (kako mi je sam kolega rekao ali to je sve što ima)... ali hvala mu i na tome. Pitam se samo da li sam ja nešto propustio u učitavanju seta.

Molim Vas da mi izdetaljišete ukoliko mi objašnjavate učitavanje jer mi je sve na njoj strano. Čini mi se da neznam ni boje da izabiram....

Ukoliko mi je potreban neki backup da li bi mi neko od Vas pomogao da dobijem neki jednostavan set samo da mogu radit. Kada učita da jednostavno mogu svirat ( i da mi objasni kako se to učitava)...

Hvala Vam svima još jednom. Lijep pozdrav
imamo isti problem,poludecu!!!!

Milan$
02.12.2015, 06:10
pozdrav drugari...da ne otvaram novu temu,ako neko moze da mi pojasni par stvari oko fantoma xa...Najpre sta su PATCH banke a PEERFORMANCE banke?pise da i patch i perf banke imaju i user i card i pres boje...kako sam ja skontao, user boje su boje mesane od nekoliko card boja i pres boja, znaci one boje koje sami pravimo uklajvi ili gresim? a card boje su semplovi koje klajva cita direktno sa kartice? to su ustvari svi semplovi koji su u klajvi? pres boje su fabricke boje od kojih mozes da pravis druge boje? jesum li ja ovo skontao kako treba il negde gresim? zasto ima samo 64 user mesta? jel je to prosirivo? i razlika izmedju PATCH I PERF banka? hvala
Dodato:
I jos jedno pitanjce...da bi prebacio nesto na karticu, moram li da imam ovaj "PCMCIA to Compact Flash adapter, ili mogu klajvu da povezem preko onog usb-a nazad, i preko njega da prebacim set na karticu? hvala

Dodato:
Osvanuh s ovim fantomom :) vrlo konfuzno izradjen OS, u odnosu na korg solo klavijature...ali zvucno vrlo napredno :)

NikolayTheM
12.12.2015, 07:01
Da i ja pitam nesto.
Znam kako se ucitava backup, Internal u memoriju klavijature, Card na karticu, to sve funkcionise. Problem je u tome sto pojedini setovi imaju samo "ROLAND" i "TMP". To ocigledno ide samo na karticu jer su tu semplovi. Kada klavijatura to ucita, dostupne su samo boje koje su na kartici, a ovih drugih nema nigde (sto je i logicno jer nema sta da se ubaci u memoriju klavijature).
Zanima me da li se iz takvih setova moze izvuci nesto sto ce da se ubaci u memoriju klavijature i da funkcionise normalno?