PDA

Pokaži Full Verziju : Mikrofon Akg wms 4500


jelena25
17.12.2012, 15:45
Imam ponudu da uzmem ovaj mikrofon za manje pare nego sto inace kosta, ali nikada nisam koristila akg mikrofone..pa me interesuje da li ga je neko koristio i kako radi? Jesam jednom probala d7 kablovski na kucnoj probi, ali na svirci nisam imala priliku da ga probam. Inace koristim shure betu 58 pgx2 vec tri godine, ali vec duze vreme mi pravi probleme.

Pozdrav i hvala unapred.

gitar
17.12.2012, 16:45
Pa ovo mora da proslavimo... Najzad koleginica :D

accordst
17.12.2012, 17:15
Radi se o odličnom mikrofonu ,mislim da je glava D7,neka me neko ispravi ako griješim.Kolika je to''povoljna cijena'' ako smijem znati?I naravno ako možeš imati neku garanciju ili znaš da mikrofon nije padao i sl. da te ne bi na kraju skupo došao.Mislim da ćeš sa zvukom biti zadovoljna,probaj i usporedi ako možeš.Meni se više sviđa zvuk AKG,al o ukusima se ne raspravlja.
pozz

Minicevac
17.12.2012, 17:45
Vrhunski mikrofon!Ja koristim isti sa D5 glavom a D7 je jos bolja!
Dodato:
A posto ima i pgx betu 58 recicu ti da je Akg mnogo cistije radi ali mnogo...Beta 58 ima malo vise sredjnjih tonova za razliku od D5...

Dell
17.12.2012, 18:13
Pa ako je neciji ukus da mu vokal mulja onda... Imamo u bandu i Shure SM58 i AKG D5, dakle isti cjenovni rang. Probao oba dva na istom razglasu i istoj mikseti. Rezultat?
AKG mnogostruko cisce i jasnije izlazi. Gornja granica sto se frekvencija tice SM58-15 kHz, a D5-20kHz. Opseg "hvatanja" im je malo drukciji, moze se na netu potrazit shema, e jedina mana AKG-a je sto lakse dolazi do peaka.
Ali sve u svemu, moj glas apsolutno za AKG.

jelena25
18.12.2012, 02:01
Hvala vam puno..Pa cena upola manja nego sto jeste, ali samo dobijam dinamicku
glavu..Ova druga mi i ne treba. I jeste glava D7..
Iskreno kada sam kupovala prvi mikrofon svi su predlagali shure, ali ocigledno mi nikako ne odgovara..Sta god radila, stalno je mutno i glas ne izlazi cisto koliko zelim, a tek sto frekfencije menjam u svakom lokalu da ne pominjem.

Dell
18.12.2012, 14:49
Vidices kad probas AKG, moj pjevac naprosto nije mogao vjerovat, kolika razlika.