PDA

Pokaži Full Verziju : Technics kn 7000


maricm
09.12.2012, 00:20
Nekako naletio na ovu spravu,nisam nista
čuo o njoj.
Ako neko ima ili je imao nek malo iznese utiske.
Koja je razlika od kn 6000 i kn5000?
Bilo je nekih tema oko kn 5000 i čini mi se da nije loša klavijatura.
Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

casper
09.12.2012, 09:28
Imao sam je ja, 10 godina. Još je držim u potpisu iz sentimentalnih razloga i poznato mi je gotovo sve što se tiče Technicsa.
Razlika između Kn5000, Kn6000 i KN7000 postoji prevenstveno u zvuku. To je i logično. Koncepcija je gotovo ista što se tiče ritmova, broja memorija, izrade zvuka. Noviji modeli prihvaćaju materijal iz svih starijih modela uz minimalnu obradu. Niti jedna nije sampler niti se u nju mogu ubacivati samplovi.

Između KN5000 i KN6000 nije napravljen bitan pomak u tehnologiji, dok je kod KN7000 ubačeno mnogo zgodnih stvari. Prvenstveno je to pohrana na SD karticu. Za 2002. godinu kada je proizveden KN7000 je to bila super stvar. Brza, pouzdana, a sa svim se podacima moglo baratati u računalu putem explorera. U to vijeme max veličina kartice bila 512Mb i koštala je oko 500 eura :rolleyes:. KN7000 ima USB protokol koji je služio i kao audio interfejs. To nema niti jedan aranžer današnjice. Ugrađeni je vokalist, doduše srednjeg kvaliteta ali iskoristiv. Postoji video izlaz za vanjski ekran , dosta snažni i kvalitetni zvučnici (80W), mogućnost reprodukcije MP3-a koje su pohranjene na SD kartici.

Za informaciju, postoje još modeli Kn2400 i KN2600 koji su izašli poslije KN7000. To su klavijature nižeg ranga od Kn7000 ali naprednije od KN5 i KN6. Postoji i model KN6500 koji je identičan Kn6000 samo ima ugrađen hard disc.
Eto, ako te još nešto interesira, pitaj.

maricm
09.12.2012, 11:53
kako je zvucala u odnosu na ove novije sprave?
Moze li se sa njom radit?
Jeli kvarljiva?
Dodato:
Postoji li nesto novije od kn7000?


Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

casper
09.12.2012, 15:25
Teško je uspoređivati nešto iz 2002. s današnjim klavijaturama. Za ono vrijeme je bila vrh, danas ipak kaska za modelima srednjeg ranga. Govorim samo o zvuku, s tehnološke strane je u klasi danjanšnjih top modela. Ipak, neki zvukovi poput hamonika i organa i danas zvuče vrlo ozbiljno.

Kako se ne bi moglo raditi, dapače vrlo je praktična za live svirku. Ja sam do prije godinu dana svirao na nju, nije se nitko "žalio". :D

Da li je kvarljiva? Svirao sam Technics klavijature još od 89 godine i imao gotovo sve modele u seriji KN. Nikada niti jedna nije stala. A imale su "poseban" tretman, svaki vikend na terenu.

Ne, KN 7000 je zadnji model koji je proizvela Matsushita Electric Industrial. Nakon nje nisu više nisu proizvodili klavijature ako izuzmeno ona dva slabija modela koja sam spomenuo.

Jesi li KN7000 vidio samo na netu, ili ga planiraš kupovati polovnog? Vrlo je rijetka na našem području.

maricm
09.12.2012, 15:31
Vidio na netu pa reko da vidim da li da je uzmem ako je to nesto dobro.
hvala ti na informacijama

casper
09.12.2012, 15:36
Kolika je cijena? Što si svirao do sada? Prelazak nije jednostavan jer Technics ima malo dugačiju koncepciju.

Sad vidim da imaš G70, nema potrebe za zamjenom ako si na to mislio.

maricm
09.12.2012, 16:10
mislio sam na zamjenu.
kn7000 mocno izgleda

casper
09.12.2012, 16:32
Da, izgled je stvarno futuristički. K tome je praktičan za transport zbog konstrukcije i nešto je laganiji od G70.
Ali G70 je bolja klavijatura od KN7000. Pandan za godinu proizvodnje je VA7 i tu bih uvijek dao prednost Technicsu. G70 je proizveden tri godine poslije i u prednosti je nad KN7000. Bolja drum sekcija, tri Upera, dva lowerra, neusporedivo bolji vocalist.... Na žalost, čini mi se da nakon G70 niti Roland nije nastavio s napretkom top modela. Technics je to barem napravio transparentno, objavio je da prestaje proizvodnja i korisnici su znali na čemu su. Rolandova politika mi se ne sviđa jer vlasnike top klavijatura ostavlja "na ledu", drži ih u neznanju i neizvjesnosti dok istovremeno izbacuje srednje modele. One jesu iskoristive i povoljne ali ipak nedovoljno dobre za sladokusce koji su navikli na rolandov sound i žele top ponudu.

maricm
09.12.2012, 17:53
Upravu si za roland odavno nista novo od top arranzera.ganjam sad srx da uzmem pa da je malo prosirim

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

maricm
15.07.2014, 22:01
Sta je sa tim ?


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

yamahapassion
24.04.2020, 23:56
Pitanje za Caspera, imam neki kn 2400 za male pare pa sam hteo da je uzmem za poklon jednom kolegi koji nema mogucnost kupiti klavijaturu. Da li mogu da se ubace domaci ritmovi u nju, i jel teska procedura, i da li mogu boje da se doteraju da se moze odraditi neka tezga?

casper
25.04.2020, 00:51
KN2400 nije neka sreća. Ima samo Flopy Disc, za razliku od starijeg brata, KN2600 koji ima SD card kao pohranu. U KN2400 se može istovremeno ubaciti samo tri ritma i to sa Floppy Diskete traje predugo.

Sve ostalo je u superlativu, od izrade ritma, izrade zvukova, samog sounda. Ima USB priključak što je za ono vrijeme i taj rang klaviajture bio SF za ostale brendove.
Ali ovaj FD i samo tri custom ritma su dovoljan razlog da to ne kupuješ, ma koliko bilo jeftino.

yamahapassion
25.04.2020, 11:53
Hvala Casper, onda definitivno odustajem