PDA

Pokaži Full Verziju : Klupski repertoar ?


Milan$
08.12.2012, 15:26
Pozzz svima..Hteo bih da cujem vasa iskustva kako radite po diskotekama i klubovima, konkretno repertoar? Sta svirate,kojim redosledom,cime otvarate svirku, mesate li zabavnjake i narodnjake,da li drzite konstantno brz tempo,ili ga prosarate nekom narodnjackom baladom itd.,svirate li rock,sta svirate i sl ? zasto sto smo prosle nedelje svirali u jednom klubu,gazda kaze,odmah od prve pesme vozi samo brze stvari,da ga uopste ne tupimo,s oprostenjem, sinoc na drugom mestu kaze gazde,grenite polako s baladama jedno pola sata,sat,i polako ubrzavajte,isto diskoteka naravno...Pa me interesuje koji se repertoar kod vas u praksi najbolje pokazao za klubove i diskoteke,da drzite masu tu na okupu...sta svirate jos osim standardnih narodnjaka i modernih "grandovca" ? ako neko hoce moze i da postavi svoj repertoar ovde,pa eto cisto da komentarisemo, kako bi to najbolje izgledalo...hvala i pozz

danijel011
08.12.2012, 16:00
Mislim da si već sam sebi odgovorio na pitanje :) Sve zavisi od lokala/ljudi/atmosfere u kojoj se zatekneš... Kako će ti repertoar izgledati žanrovski, to moraš sam da vidiš i pratiš reakcije kod ljudi... Radio sam svirke na kojima su se ljudi prilično lepo provodili na 50/50 pop rock i narodne muzike, dok je bilo i onih gde su sedali i mrštili se čim čuju distorziju... Ako ti je negde prva svirka, i nemaš predstavu kakva publika dolazi, najbolje informacije možeš da dobiješ od konobara.
Ja nikada nisam radio sa određenim repertoarom najviše iz razloga jer je to praktično nemoguće osim ako sviraš koncert, ovako se uvek neko nađe ko će da ti zatraži neku pesmu pa ti promeni ritam, ti se u momentu setiš nečega pa se nadovežeš i tako to ode...
Što se tiče uvodnog dela i balada, opet ti stanje stvari međ' ljudima određuje čime počinješ svirku. Ako počinješ pred polupraznim lokalom u nekim ranijim časovima, naravno da ćeš da rastegneš sa nekom laganicom, ali ako ti je eventualno DJ ili ko već napravio uvod gde su svi na nogama, onda se nadovezuješ sa tempom...
Najkorisnije "pravilo" kod sastavljanja repertoara ili koncepta je da posmatraš publiku oko sebe, jedino to ti je verodostojna informacija šta treba forsirati a šta izbaciti ;)

mimiki
08.12.2012, 22:34
Koliko sam skontao u poslednje vreme za klubove i gazde,sklopis neki svoj repertoar da bude neka da kažemo "Ćirilica" sve hitovi,ali samo noviteti noviteti noviteti kad gazda prilazi ajde ove noveee,smaraju ali jbg ,gde god odem samo daj novitete lukasa,alegro,lexington,tropiko,dzenan koliko sam skontao to ide najbolje

alexej
13.12.2012, 23:33
pocetak
zeljko vasic,georgijev,joskimovic,lexington,p.valjak,seve rina,nina badric,par dueta (darko i ivana,sasa i emina)
ali kao sto rekose kolege iznad sve zavisi od mesta,situacije...itd....konobari su ti najbolji insajderi :)