PDA

Pokaži Full Verziju : Semplovi falsiraju na Xa


veselinovicvs
03.12.2012, 02:34
Pozdrav svim forumasima...Prvo da se zahvalim svim dobrim ljudima koji nesebicno dele sa svima svoje male-velike tajne.Imam od nedavno Fantom Xa i pomocu YU-MIDI-ja sam puno stvari vec podosta naucio ali me muci jedna stvar:mad:...Semplove iz TR-a sam pomocu AWAVE STUDIA konvertovao u AIFF format i ubacio u Xa i sve uglavnom radi ali neki semplovi mi u zadnjoj oktavi falsiraju znaci sve je dobro do C4 u tu pocinju da "beze"...Nisam primetio ovaj problem dok nisam poceo da "pravim registre" harmonika.Na primer(nadam se da cu nekima pomoci sto se tice pravljenja registara)VIOLIN registar pravim od male kabine+klarinet(harmonika) i tu sam shvatio da radi extra ali do C4 i tu vec pocinje da brljavi.Zasto mi je u TR-u sve radilo ok a ovde falsira?Sta da uradim?Nasao sam puno tema vezanih za problematiku ubacivanja semplova i to mi je izuzetno puno pomoglo ali teme vezane za ovaj problem nisam pronasao.Posto sam navikao na moje semplove koje sam dugo vremena sakupljao i po meni to je najbolje za ono sto je meni potrebno bio bih prezadovoljan da ih koristim i u Xa.Nadam se brzom odgovoru jer ljudi treba da pocnem tezgariti a ja:-??...

veselinovicvs
19.12.2012, 12:07
...Provalio sam da ima opcija TUNE u EDIT SAMPLE i tu kada ih podesim SAVE-ujem svaki sempl posebno i ponovo napravim multisempl sve radi o.k. dok ne ugasim klavijaturu...Kada upalim klavijaturu opet ista stvar.Sta da uradim?.

nele1
19.12.2012, 13:50
Probaj kada sve sredis da napravis bekap da usnimis ceo set jer neznam dali se kod rolanda gube boje semplova kada se ugasi klavijatura.
pozdrav

veselinovicvs
24.12.2012, 01:41
Pa semplovi se moraju ucitavati kada se upali klavijatura...Pokusao sam BACKUP usnimiti i nece.Sad me buni to sto 50% semplova koji su falsirali u jednom momentu sadrze promene na TUNER-u i ne znam ni kada ni kako sam uspeo da ih editujem a druga polovina nece nikako da zadrze promene koje odradim.Sada ne znam da li sam nesto "stisnuo" i da je negde upalilo a da nisam ni svestan sta je u pitanju.Ili mozda su neki semplovi prekratki ili su teski na neki nacin koji meni nije poznat za obradu na klavijaturi i da moram na kompu da ih editujem ili sam jednostavno poceo da ludim pa umisljam stvari.

josipv
28.12.2012, 18:41
Tako je,problem je u tome sto "kratke" semplove Fantom "ne puši" i zato ti falsiraju,dok je kod korga apsolutno nebitna veličina-dužina sepla i on sve "guta"
kod fantoma da bi ti multi-sempl radio kak treba,sempl mora trajati najmanje 3-5sekundi!

Ja sam se sa time isto na hebo dok sam uzeo Fantom G,jer sam sve morao semplirati ton po ton da bi mi radilo kako treba.....

veselinovicvs
31.12.2012, 01:41
Hvala ti Josipe kao bratu...Ne znam sta da ti kazem...Tri nedelje ne spavam zbog ovog problema...Vec mi je svasta prolazilo kroz glavu...Znaci ti si semplovao direktno u klavijaturu?Jesi li spojio mikrofon na kljavu pa semplovao zivu harmoniku ili kako.?Pozzz

josipv
03.01.2013, 20:38
Nema na cemu,ma ne,semplirao sam sve iz tritona ton po ton,jer kad sam kupio fantom nije apsolutno bilo nikakvog materijala za njega pa sam morao sve iz nule...